Захар във водата?

  • 3 943
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Защо педиатрите препоръчват да се слага захар във водичката, която пие бебето /поне нашата така каза от самото начало/?  newsm78 В началото слагах 1 ч.л. на 100 мл. вода, но престанах /не че много пие, но има пристъпи на жажда понякога/, защото знам, че може да предизвика кариеси в бъдеще...

# 1
  • Мнения: 46 572
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват. За да ги накарат да пият, българските педиатри прибягват до такива глупости. Не съм чула подобно нещо да се дава по света, поправете ме, ако греша.

# 2
  • Мнения: 8 917
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Никол както винаги е абсолютно права Peace!Като раждах даваха само АМ,вода никой не е предлагал.Някои родилни домове започват да влизат в час.

# 4
  • Мнения: 6 461
На големия ми син съм слагала само в първия месец и после реших ,че не е нужно. Simple Smile
На мъничкия никога не съм слагала.
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink
точно  Peace

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 958
Заради жълтеницата. Но аз отказах да слагам, а той и без това не искаше да пие вода. Като му дойде времето пропи без захар.

# 6
  • Мнения: 2 849
Захар във водата  ThinkingНапоследък много я отричат  за деца до 1 годинка .

# 7
  • софия
  • Мнения: 1 745
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват. За да ги накарат да пият, българските педиатри прибягват до такива глупости. Не съм чула подобно нещо да се дава по света, поправете ме, ако греша.
Peace!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват.
Не съм съгласна с това. Бебетата се нуждаят от вода, независимо дали са на кърма или не. Опитах да НЕ давам вода на моето бебе / защото това да не се дава вода сега е новост/, но то не се успокояваше от нищо друго. Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!! Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 848
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink

Всъщност физиологичната жълтеница минава, когато се изхвърли мекониумът, който се натрупва в червата на бебето. Първите катранено-черни изпражнения са тези, с които се изхвърля.
А за да се изходи детето, има нужда от храна - не вода, била тя и със захар.

# 10
  • Мнения: 46 572
... Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!!

Прекрасно се чувстваше цели 2 лета, предлаганите шишета с вода (след като е нахранена, разбира се), биваха избивани от ръцете ми, а ако случайно се е прекарала да дръпне веднъж го плюеше.


Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10

Мнение на практикуващ педиатър:

*не даваме и не препоръчваме да се дава вода на деца кърмени или на АМ. Освен в много горещите месеци тук (45-50 градуса), но дори и тогава малко деца (0м-6м) желаят и пият.
*абсолютно забранено е да се дават подсладени водни разтвори на бебета. Нито за жълтеница, нито за утоляване на жажда. Още по-малко да се оставят биберони с вода -"на поискване".
*водата, която е нужна на детето се доставя от кърмата или АМ. Единствената причина да е жадно наистина едно бебе (0м-6м) е или опити да давате подсладени разтвори, или да приготвяте АМ по неправилен начин (твърде концентрирано->>не "режем" мезурата с нож, а я "уплътняваме"), или детето да има температура. Здраво дете, поемащо нужното количество кърма или АМ, без повръщане и диария НИКОГА не може да се дехидратира. Е, ако го обличате като за Сибир, а в помещението е 23-24 градуса-но това е друга история...

Тъжно е да се чува че педиатър препоръчва водни разтвори на деца (0м-5.5-6м) за задължителна употреба. Още по-малко-сокчета и др. подобни преди 5.5-6 м.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 203

Мнение на практикуващ педиатър:

*не даваме и не препоръчваме да се дава вода на деца кърмени или на АМ. Освен в много горещите месеци тук (45-50 градуса), но дори и тогава малко деца (0м-6м) желаят и пият.
*абсолютно забранено е да се дават подсладени водни разтвори на бебета. Нито за жълтеница, нито за утоляване на жажда. Още по-малко да се оставят биберони с вода -"на поискване".
*водата, която е нужна на детето се доставя от кърмата или АМ. Единствената причина да е жадно наистина едно бебе (0м-6м) е или опити да давате подсладени разтвори, или да приготвяте АМ по неправилен начин (твърде концентрирано->>не "режем" мезурата с нож, а я "уплътняваме"), или детето да има температура. Здраво дете, поемащо нужното количество кърма или АМ, без повръщане и диария НИКОГА не може да се дехидратира. Е, ако го обличате като за Сибир, а в помещението е 23-24 градуса-но това е друга история...

Тъжно е да се чува че педиатър препоръчва водни разтвори на деца (0м-5.5-6м) за задължителна употреба. Още по-малко-сокчета и др. подобни преди 5.5-6 м.

Незнам този "педиатър" от къде ги знае тези интересни неща???
Който иска да му се доверява. Аз съм изгледана с вода, голямото ми дете пиеше също много вода, колкото и да се страраех да я ограничавам. Сега не виждам защо трябва да "мъча"/ ако така мога да се изразя/ бебчо, след като я приема с охота и се успокоява от нея. Всеки има право да избира кое е най-добро за детето му. smile3521

# 12
  • Мнения: 46 572
Думите на този педиатър са 1:1 с тези на педиатрите от всички други държави.

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват. За да ги накарат да пият, българските педиатри прибягват до такива глупости. Не съм чула подобно нещо да се дава по света, поправете ме, ако греша.
Peace!
Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
И аз мисля,че за да накарат бебетата да пият вода ни карат да слагаме захар.Аз не съм слагала и тя не искаше вода.Може би със захар щеше да пие,незнам.

# 15
  • Мнения: 5 362
Слагах само 1 седмица след като се роди.След това спрях и тя продължи така да си я пие.И аз съм чувала,че е заради жълтеницата.

# 16
  • Мнения: 7 803
пълна глупост е захарта във водата. да не говорим как води до "пристрастяване" към сладкото и отказ да яде храни, които не са сладки

# 17
  • Мнения: 748
Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.
заповядай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0
http://karmene.greatnow.com/voda.html

Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!!
чувства се много добре, благодаря Laughing вода започнах да предлагам на 7.5 м, около месец след като захраних. но не я уважава особено. най-много да изпие 3-4 глътки Grinning

а по темата - основните оправдания за захарта са заради жълтеницата (въпреки, че само пречи) и за да се излъже детето.

..но ако малко бебе пие с желание вода, то най-вероятно е гладно.

# 18
  • Мнения: 3 092
Колко пъти ще се разисква този въпрос със захарта във водата newsm78Пускани са теми разисквано и разнищено е вече.Пусни търсачката и ще прочетеш. Peace
За не даването на вода аз лично не съм давала на дъщеря си защото първо тя самата ми отказа и второ защото наистина не е необходимо.Предпочитам да вярвам на авторитети като СЗО по този въпрос а не на местни педиатри.За справка и моята педиатърка каза че щом не иска да пие вода няма проблем.Такава се набавя от кърмата.Природата си го е измислила иначе както казва една съфорумка с която съм абсолютно съгласна дядо Боже щеше да ни оборудва с водомер.

# 19
  • Мнения: 127
аз слагах само докато беше със жълтеничка

# 20
  • Мнения: 318
И аз слагам по 2 лъжички захар на 100 мл. по съвет на педиатърката, заради жълтеницата, не че той много пие вода по принцип.  Party
И като стана дума за вода може ли и аз да питам нещо, че да не пускам цяла тема- Може ли трапезнта минерална вода да се преварява и да се дава на бебе? Нашата е направо ужасна, чешмяната имам предвид, въпреки че пореди да я преваря я филтрирам през кана Брита, после пак има разни плуващи нещица в нея. Сега се замислих дали да не купувам от тази трапезната с розовия етикет и да му преварявам нея? newsm78

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моята педиатърка не ми е казвала да слагам захар във водата.Дори и да го беше направила нямаше да я послушам.

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не съм давала вода до 6 месец. За справка- СЗО.
А пък за захар във водата, да не говорим.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Почти всички майки в тази тема виждам, че са ЗА НЕ даването на вода. Това е естествено ако бебетата не я приемат. Не виждам защо да ограничавам детето си след като я приема много добре, та нали нашите родители са ни изгледали като са ни давали вода!? Как успокоявате детето когато е навън или нещо му е криво? Или искате да кажете, че по всяко време предлагате цицито??? Joy
Доверявайте се преди всичко на инстинктите на вашите деца. Те ще ви ръководят.

# 24
  • Мнения: 3 405
Защо педиатрите препоръчват да се слага захар във водичката, която пие бебето /поне нашата така каза от самото начало/?  newsm78

Акушерката днес обясни, че така е по-калорична и дава енергия на бебето.

# 25
  • Мнения: 476
Тук, в САЩ не препоръчват даването на вода изобщо, а пък със захар да не говорим. Сигурна съм, че и други майки от чужбина ще потвърдят, че и в други страни е такава препоръката.

# 26
  • Торонто
  • Мнения: 837
нали нашите родители са ни изгледали като са ни давали вода!?

Да, но тях са ги гледали като не са им давали вода (дори биберони не е имало)
 
Как успокоявате детето когато е навън или нещо му е криво? Или искате да кажете, че по всяко време предлагате цицито??? Joy

Да, точно по този начин.

# 27
  • Мнения: 2 407
Слага се против жълтеница.Около 10 дни се пие.После се дава обикновенна вода.

# 28
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват.
Не съм съгласна с това. Бебетата се нуждаят от вода, независимо дали са на кърма или не. Опитах да НЕ давам вода на моето бебе / защото това да не се дава вода сега е новост/, но то не се успокояваше от нищо друго. Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!! Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10
изключително кърмените бебета НЕ се нуждаят от вода;
докато го кърмих дребния, нямаше сила на света, която да го накара да си отвори устата за вода и прочие.
Пълнеше си порядъчно памперсите, което значи, че течностите са му стигали.
В големите жеги се чувстваше страхотно!!!! Има цица, пие мляко и всичко, което му е било необходимо.
Не съм страдала от факта, че тр. да го накърмя някъде навън.

Извинявам се за офф-а, малко изместих темата, но в Кърмаческия има страхотно много инфо п овъпроса Peace

Вода със захар НЕ съм давала;
както вече е писала Никол, това го има само тук.
И на мен майка ми не е давала вода със захар Wink

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ами, аз му давах подсладена вода, защото била по-близо като вкус до кърмата;това беше съвет на майка ми и аз опитах кърмата - действително сладни, както всички знаем; дори в родилното /аз раждах в Майчин дом в София/ ни даваха подсладена вода и по препоръка на акушерката нощем не съм кърмила, а давах само вода.
Сега за митовете - изключително се дразня от клиширани изявления от сорта-като пие подсладена вода, ще посяга към сладки неща по-късно; не знам кога е това по-късно, но моят син до ден днешен не обича сладко, дори с мъка го убеждавам да яде плодове.
Сори за офа, но същото е и със водата със сол и много други неща - прочетох цялата тема за бабините деветини и има безспорни издевателства, но добавянето на морска сол във водата за мен си остава едно от най-ефикасните средства срещу настинка /аз винаги си слагам във ваната шепа морска сол, а и на малкия все още/ и след като получи още първата седмица алергия от прехвалените бебешки мазила и пищеше като заклан, съм го масажирала единствено с 9 пъти преварена свинска мас и ми е жив и здрав, да чукна на дърво, така че някои превземки и отричания на доказали се с времето неща, ми се струват понякога доста пресилени.
Целта ми не е да обидя някого и се извинявам, но смятам, че не е нужно да се стресират излишно момичетата.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 561
Пробвах да давам вода  със захар и без захар, никак не я пие- значи няма нужда /той най-добре си знае  Flutter /
Даже след хранене като му давам вода, да си плакне устата и нея я плюе!

# 31
  • Мнения: 2 936
Алекс е била изцяло на АМ,приготвяла съм го както трябва и не съм "натъпквала"мерителната лъжичка.....и винаги е искала да пие вода-никога не съм слагала захар и не съм я карала да пие насила ..щом детето иска вода ще му дам,каквото и ще да съветват педиатрите в другите страни  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 903
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink
newsm10
Ние още в болницата бяхме на такава вода, но Иванна тогава не пиеше кой знае колко, а после като се прибрахме й давах за жълтеницата... Спрях я на 4 ден след като се прибрахме...

# 33
  • Мнения: 742
Слагах само 1 седмица след като се роди.След това спрях и тя продължи така да си я пие.И аз съм чувала,че е заради жълтеницата.
 
 
И аз така.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 109
Алекс е била изцяло на АМ,приготвяла съм го както трябва и не съм "натъпквала"мерителната лъжичка.....и винаги е искала да пие вода-никога не съм слагала захар и не съм я карала да пие насила ..щом детето иска вода ще му дам,каквото и ще да съветват педиатрите в другите страни  Rolling Eyes


и при нас беше така, никога не съм слагала захар Peace

# 35
  • Мнения: 216
мал4о пи вода единствено в дните след раждането ии то за6ото температурите бяха над 35 градуса на сянка след това ни със захар, ни без нея. пък и за какво му е като има млекце newsm78

# 36
  • Мнения: 4 392
Защо педиатрите препоръчват да се слага захар във водичката, която пие бебето /поне нашата така каза от самото начало/?  newsm78

Акушерката днес обясни, че така е по-калорична и дава енергия на бебето.
Чела-недочела тази акушерка! Захарта представлява празни калории. Бебето няма нужда от нея. да не говорим , че води до кариеси!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Слагах само 1 седмица след като се роди.След това спрях и тя продължи така да си я пие.И аз съм чувала,че е заради жълтеницата.
Peace

# 38
  • Мнения: 1 910
Всъщност физиологичната жълтеница минава, когато се изхвърли мекониумът, който се натрупва в червата на бебето. Първите катранено-черни изпражнения са тези, с които се изхвърля.
А за да се изходи детето, има нужда от храна - не вода, била тя и със захар.
  202uu

А българските акушерки са  очевидно неграмотни и не знаят неща, които би редно да са учили.

mle4ko, вода извън България не препоръчват, за да не заменя детето хранене. Също, за да мине жълтеницата по-бързо ( обратно на нелогичната практиката в България). Има даже постановки, че дори при големи жеги не се дава вода, защото може да се стигне до водна интоксикация (сега не ми се обеснява подробно за това). За това пък трябва да се кърми по-често. Освен това е факт, че млякото през зимата е по-гъсто, а през лятото по-воднисто, за да бъдат задоволени потребностите на бебето.

Лично аз не съм давала. В големите жеги му предлагах, но той отказваше.  А детето си го успокоявам, като го гушкам, или му пея, или ...но  не ползвам храна и вода, като залъгалка.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 109
Всъщност физиологичната жълтеница минава, когато се изхвърли мекониумът, който се натрупва в червата на бебето. Първите катранено-черни изпражнения са тези, с които се изхвърля.
А за да се изходи детето, има нужда от храна - не вода, била тя и със захар.
  202uu

А българските акушерки са  очевидно неграмотни и не знаят неща, които би редно да са учили.

mle4ko, вода извън България не препоръчват, за да не заменя детето хранене. Също, за да мине жълтеницата по-бързо ( обратно на нелогичната практиката в България). Има даже постановки, че дори при големи жеги не се дава вода, защото може да се стигне до водна интоксикация (сега не ми се обеснява подробно за това). За това пък трябва да се кърми по-често. Освен това е факт, че млякото през зимата е по-гъсто, а през лятото по-воднисто, за да бъдат задоволени потребностите на бебето.

Лично аз не съм давала. В големите жеги му предлагах, но той отказваше.  А детето си го успокоявам, като го гушкам, или му пея, или ...но  не ползвам храна и вода, като залъгалка.

ами ако майката не кърми, както беше моя случай??? Blush
де да знам... мен пък никой не може да ме убеди, че чистата бистра ВОДИЦА може да е вредна... Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 437
Слага се захар заради жълтеницата. Обаче аз на Вики не съм й слагала, а пък и тя нямаше жълтеница. Тя от малка си пие вода и то доста, независимо че не е подсладена.

# 41
  • Мнения: 990
Никога не съм слагала захар.

# 42
  • Мнения: 1 910
Desconocida  , ами ти вече си си наумила. И научни доказателства да ти дадат ще е все тая.  Wink Но понеже си се обърнала към мен един вид...да ти отговоря.

Изхождайки от това, че бебетата са различни - не изключвам  някои от тях да искат  да пият ЧИСТА водица. Но да слагаш захар - това си е чиста измама.Тъпчеш си детето с нещо, което то реално не иска. А то  си мисли, че получава това, което би трябвало да получи. И от което има нужда. А именно мляко.

Между другото моето бебе беше на смесено хранен - кърма и АМ. От 6 месец е само на адаптирано мляко и пак не пие вода. Не иска.
Разбира се от момента на въвеждане на твърда храна (соред всички източници) е редно на бебето да се предлага вода. Но дали ще пие или не - зависи от него. И за бебета на АМ пише, че е малко вероятно да имат нужда първите месеци от допълнително вода.

С английския как си? Да пусна няколко източника...като например американската асоциация на педиатрите...

Слага се захар заради жълтеницата. Обаче аз на Вики не съм й слагала, а пък и тя нямаше жълтеница. Тя от малка си пие вода и то доста, независимо че не е подсладена.
А каква е според теб точната функция на захарта за остраняване на жълтеницата? Въпроса е и към другите дали твоя отговор.

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 11:47 от 7of9

# 43
  • Мнения: 5 103
Само чиста вода пие.
Благодаря на Блонди , че ме убеди  bouquet

# 44
  • Мнения: 2 663
Аз слагах захар в началото по съвет на тоя и оня ,но като влизнах в час и попрочетох - докато кърмех грам не давах вода, а сега пие без нищо

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 12:19 от konstans

# 45
  • Мнения: 920
Давала съм вода. В началото със захар. Никога не са ми блъскали шишето. Израстнаха доста умни. Въпреки водата. Не си представям, че може да лишиш детето си от вода.

# 46
  • Мнения: 2 897
И мен в родилното ме посъветваха да давам вода,но аз не давах,пък и детето ми не искаше.И сега,десет месечен,пак не й е голям фен.Захар никога не съм добавяла,дори и храната му не подслаждам-поне тази,която сама му приготвям.Детето си расте здраво и силно,пу-пу,и се чувства прекрасно Simple Smile
Подкрепям Никол Peace

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Давала съм вода. В началото със захар. Никога не са ми блъскали шишето. Израстнаха доста умни. Въпреки водата. Не си представям, че може да лишиш детето си от вода.
подкрепям те напълно Peace Peace Peace

# 48
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Аз пък давах вода и тя я пиеше с охота, от както се предполага, че има колики, защото аз не съм убедена, че има сериозни такива, давам само чай от копър на Хип. И чайчето пие с охота. Иначе докато беше с жълтеница по препоръка на педиатърката съм давала и глюкоза.
Иначе аз не бих давала категорични мнения от типа кой е грамотен и кой не. В крайна сметка има педиатри, които все още спазват старите предписания има и такива, които спазват новите, но все пак сме в България и сме поверили децата си на тях, не ходим да ги лекуваме или преглеждаме ежемесечно по света.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И ние я слагахме само първият месец заради жълтеницата ,но вече не !

# 50
  • Мнения: 136
Педиатър,който препоръчва добавянето нa захар във водата е некомпетентен.В съвременния медицински свят, това е отдавна забравена практика.В захарта няма нищо полeзно-напротив.
Вода на бебе се дава в чист вид(без захар и пр.),стига да пие.Ако отказва,това не значи че не я обича а само,че не е жадно.Млякото е 80% вода,така че не е страшно "не пиенето".Трябва обаче да се предлага вода без значение дали е на кърма или АМ детенце.

# 51
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Захарта или глюкозата се слага по принцип за "преодоляване " на физиологичната жълтеница - друг е въпросът, че с тях или без тя си отминава Wink
И аз така знам.

# 52
  • Мнения: 1 101
Не съм слагала захар във водата, въпреки препоръките на педиатърката ми  Naughty

# 53
  • Торонто
  • Мнения: 837
Давала съм вода. В началото със захар. Никога не са ми блъскали шишето. Израстнаха доста умни.
Някоя майка тук да каже че детето й не е умно Wink? Независимо пие или не вода?

Въпреки водата. Не си представям, че може да лишиш детето си от вода.
Абсурд е да го лишиш при положение че кърмата съдържа близо 90% вода и кърмиш на поискване Peace

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 15:25 от Sofi

# 54
  • Мнения: 273
когато направи 1,5м спрях да слагам захар в водата и пак си пие но сега вече не пие толкова много - можеби заради захарта.
По рано пиеше по 40гр а сега едвам изпива 20гр след ядене.

# 55
  • Мнения: 412
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват.
Не съм съгласна с това. Бебетата се нуждаят от вода, независимо дали са на кърма или не. Опитах да НЕ давам вода на моето бебе / защото това да не се дава вода сега е новост/, но то не се успокояваше от нищо друго. Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!! Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10

и на мен ще ми е интересно
п.п.тези,които не дават вода как успяват да разберат дали децата им имат нужда от вода или не?
народа го е казал:'Човек без храна може ,но без вода-не"

# 56
  • Торонто
  • Мнения: 837
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват.
Не съм съгласна с това. Бебетата се нуждаят от вода, независимо дали са на кърма или не. Опитах да НЕ давам вода на моето бебе / защото това да не се дава вода сега е новост/, но то не се успокояваше от нищо друго. Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!! Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10

и на мен ще ми е интересно
п.п.тези,които не дават вода как успяват да разберат дали децата им имат нужда от вода или не?
народа го е казал:'Човек без храна може ,но без вода-не"
Не разбираш ли, че бебетата получават вода, когато се кърмят (а даже и като пият ам - това не е "храната", за която ти говори народа

# 57
  • Мнения: 46 572

... п.п.тези,които не дават вода как успяват да разберат дали децата им имат нужда от вода или не?
народа го е казал:'Човек без храна може ,но без вода-не"


Ами как- пробвала съм. Когато е сита, съм предлагам вода и не ще.


'Човек без храна може ,но без вода-не"
Човек, който е на твърда храна- да, но говорим за бебе, изцяло на течна храна. Пробвай да минеш изцяло на такава, да няма вътре сол, захар, подправки и т.н. и да видим дали след незнам си колко литра на ден, ще се сетиш за вода  Simple Smile   


# 58
  • Мнения: 3 324
Не те съветвам да слагаш захар, ако има нужда от вода то ще си я пие и без подсладители....

# 59
  • Мнения: 412
Макс е на АМ от много малък и винаги е пиел вода,и то по много,така че не можете да ме убедите, че сте прави
забравих да поясня,че само в пърия месец му слагах захар
и то по съвсем малко

# 60
  • Мнения: 4 392
Макс е на АМ от много малък и винаги е пиел вода,и то по много,така че не можете да ме убедите, че сте прави
забравих да поясня,че само в пърия месец му слагах захар
и то по съвсем малко
Пак да кажем> всяко бебе е индивидуално, и изключенията, в случая твоят Макс, само потвърждават правилото!
Аз имам приятелка, чието бебе при раждането се беше нагълтало с околоплодни води и ги държаха в болницата близо месец след раждането.
Дали това е причината,не знам, но детето пие вода като жаба- по 2-3 литра на ден. Кърмено е до годинката.
Възможно е да има и други причини, поради които едно бебе да иска вода. Не можем да влезем в главите им и да разберем причините. Но  за общия случай става дума тук! Peace

# 61
  • Мнения: 412
Макс е на АМ от много малък и винаги е пиел вода,и то по много,така че не можете да ме убедите, че сте прави
забравих да поясня,че само в пърия месец му слагах захар
и то по съвсем малко
Пак да кажем> всяко бебе е индивидуално, и изключенията, в случая твоят Макс, само потвърждават правилото!
Аз имам приятелка, чието бебе при раждането се беше нагълтало с околоплодни води и ги държаха в болницата близо месец след раждането.
Дали това е причината,не знам, но детето пие вода като жаба- по 2-3 литра на ден. Кърмено е до годинката.
Възможно е да има и други причини, поради които едно бебе да иска вода. Не можем да влезем в главите им и да разберем причините. Но  за общия случай става дума тук! Peace

права си Embarassed

# 62
  • Банкя
  • Мнения: 40
елементарно е и сами може  да се  сетите че водата с захар успокоява защо мислите вечер лекарите препорачват 1 чаша вода с мед преди лягяне Joy

# 63
# 64
  • Мнения: 568
За да я пие слагат захар, но е отречено вече. Аз не слагам и пак пие ако е жадно бебунчето.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 025
 Twisted Evil
Захарта е вредна. Stop

# 66
  • Мнения: 1 701
Изчитайки всичко, вече съм наясно, че всяко бебе е различно. Моето например си има дни, в които може да изпие 100 мл. вода /защото реве неутешимо, без да е гладно, наакано и т.н./ и дни, в които не близва и капка... Не ми допадат крайни теории за каквото и да било! Ако иска - ще пие, ако не - здраве! За захарта е ясно.
Относно това, че "много било изписано по темата"... извинете ме, че се повтарям - ако някой чак толкова се дразни, да не чете... в крайна сметка заглавието не е "подвеждащо" така да се каже... А и сървъра доста често е претоварен, така че за търсачка и дума не може да става в повечето случаи!
Благодаря на всички за отговорите!  Sunglasses

# 67
  • Мнения: 1 370
До 3 месец не съм давала вода, само по 1 глътка след ядене за изплакване на устата. А захар никога не съм слагала

# 68
  • Мнения: 143
Аз пък съм слагала захар във водата, дъщеря ми е на 10 години и няма кариеси изобщо Кариесите са до голяма степен зависещи от самите зъби и гените
А дали се пие вода със захар питайте всеки изкарал хепатит А, Вил или С да ве каже какъв е режима и диетата с яденето на много захар

# 69
  • Мнения: 4 392
Аз пък съм слагала захар във водата, дъщеря ми е на 10 години и няма кариеси изобщо Кариесите са до голяма степен зависещи от самите зъби и гените
А дали се пие вода със захар питайте всеки изкарал хепатит А, Вил или С да ве каже какъв е режима и диетата с яденето на много захар
Абсолютно съм съгласна, че предразположеността към кариеси е генетично заложено. Но не само това е основното. Когато научиш едно бебе на сладкия вкус, то ще го търси цял живот. Говоря за промишлената захар, не за плодовата, която се съдържа естествено в плодовете. Wink

# 70
  • Мнения: 6 164
Не съм слагала. Той не обича сладко.

# 71
  • Мнения: 2 757
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват. За да ги накарат да пият, българските педиатри прибягват до такива глупости. Не съм чула подобно нещо да се дава по света, поправете ме, ако греша.

Тук няма практика да се слага захар в шишето с вода. Захар с вода може да се даде с лъжичка уж за успокоение и то еднократно. А за жълтеницата вода със захар няма никакво значение, защото за да се отмие жълтеницата се иска мляко, т.е. храна, а не вода. Поредната заблуда на БГ педиатрите е  въпросната вода със захар против жълтеница Whistling

# 72
  • Бургас
  • Мнения: 1 203

[/quote]
Не разбираш ли, че бебетата получават вода, когато се кърмят (а даже и като пият ам - това не е "храната", за която ти говори народа
[/quote] ти как разбра, че бебето ти получава вода от млякото? Прави му изследване или какво??? newsm78 Моето например си пие водичка между кърменията и след баня. Опитвала съм да му давам само цицито когато мрънка или след баня, обаче като не му е час за ядене, имам предвид ако е яло скоро, не иска да засуче и почва да плаче. Успокоява се само като му предложа шишенцето с водичка. Как да му я отнема и да го лиша от нея като то само си показва от какво се нуждае?! Сучи си редовно, наддава си добре. Какво като пие водичка? А такива крайни мнения като "Много е вредно да се дава вода на кърмачета, ще получи "Водна интоксикация" Joy!!!! направо им се чудя на майките че така безрезервно вярват в нещо ново, недоказало се, а не се придържат към мнението на БГ педиатрите. Все пак са ни изгледали по този начин......Ако не иска да пие вода, не давайте, но ако я приема и пие с охота защо да се доверяваме на някакви новости и да си правим експерименти с децата??? newsm10

# 73
  • Торонто
  • Мнения: 837
Не разбираш ли, че бебетата получават вода, когато се кърмят (а даже и като пият ам - това не е "храната", за която ти говори народа
[/quote] ти как разбра, че бебето ти получава вода от млякото? Прави му изследване или какво??? newsm78

Какво има да разбирам - самата кърма е вода! 90% вода - естествено че получава щом суче. Водата бива свободна и свързана - и в двата случая е H20 -  бебетата на кърма я поемат в свързано състояние, но то е същото химично съединение!
И това въобще не са новости - новости от социализма е даването на вода. Нашите родители са гледани без вода.
А пък много ясно, че има специфични особености при всеки индивид - твоето пие - хубаво, има и други като него. Но в общия случай е нормално да няма нужда от вода когато е изключително кърмено.

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 14:48 от Sofi

# 74
  • Мнения: 46 572
... направо им се чудя на майките че така безрезервно вярват в нещо ново, недоказало се, а не се придържат към мнението на БГ педиатрите ...

В много голяма грешка си  Laughing даването на вода е нещо ново и модно, а не недаването  Crazy от както свят светува, до 70-те години бебетата не са пили вода, тогава решили да си направят хората експеримент, видели, че не става и пак си се върнали на стария начин.
Ти видяла ли си някой бозайник да пие вода, когато е още на кърма  Thinking

Вода се предлага, когато бебето се е наяло, а не часове след това, когато е гладно, тогава много ясно, че ще пие, има ли избор  Tired

# 75
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
... направо им се чудя на майките че така безрезервно вярват в нещо ново, недоказало се, а не се придържат към мнението на БГ педиатрите ...

В много голяма грешка си  Laughing даването на вода е нещо ново и модно, а не недаването  Crazy от както свят светува, до 70-те години бебетата не са пили вода, тогава решили да си направят хората експеримент, видели, че не става и пак си се върнали на стария начин.
Апропо, живяла ли си през 70-те?? newsm78 Joy
Ти видяла ли си някой бозайник да пие вода, когато е още на кърма  Thinking

Вода се предлага, когато бебето се е наяло, а не часове след това, когато е гладно, тогава много ясно, че ще пие, има ли избор  Tired
Ето че сме на едно мнение, че все пак вода се предлага, нали??? Peace
в голяма грешка си ти, мисля. Защо само не разбрах сравняваш бозайниците / т.е. животните/ с Хомо сапиенс- човека, та нали ние сме на по-висше стъпало от тях. В този ред на мисли и по твоята логика :Ти видяла ли си някой бозайник в количка или в проходилка??? newsm78 Не ми се спори повече.

# 76
  • Мнения: 748
в голяма грешка си ти, мисля. Защо само не разбрах сравняваш бозайниците / т.е. животните/ с Хомо сапиенс- човека, та нали ние сме на по-висше стъпало от тях. В този ред на мисли и по твоята логика :Ти видяла ли си някой бозайник в количка или в проходилка??? newsm78 Не ми се спори повече.
ми хубаво, щото се излагаш вече.............

# 77
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ама на моменти ми се струва, че има ново-сформирана секта, не разбирам защо се карате и се опитвате да се убедите една друга в своите тези. Всяко бебе е различно и различните бебета пият или не пият вода, готови са за ранно захранване или не са, то си е човече, което само си показва, кое му е приятно и кое не.
Аз лично давах в началото вода, за да си изплаква устичката след хранене, сега от месец и половина давам само чай от копър на Хип с цел да облекчава стомахчето.
Относно БГ педиатрите дали са компетентни или не не мога да споря, но тези, които сме в България сме поверили децата си на тях, не ходим на консултации в чужбина, просто това са различи школи. Тук ми се струва, че "новата секта" е на вълна всичко българско е боклук, ето това не ми харесва. От друга страна не харесвам репликата, ние така сме отгледани и давай и ние така да отглеждаме. Аз лично смятам да дам сокче от ябълка в 4 месец, просто виждам, че детето ми го иска, облизва ми устните когато съм яла ябълка и после примлясква доволно и ги търси отново.
А иначе отново споделям, че всяка майка преценява как да гледа бебчето си, никоя не иска да навреди на рожбата си, а самото бебче знае най-добре и показва какво харесва и какво не.

# 78
  • Мнения: 1 029
И аз категорично отказах да давам вода със захар. Наистина в повечето други държави дори само вода не дават, защото се счита, че тя се набавя чрез кърмата. А в родилния дом ми обясниха, че се давало заради жълтеницата, за да отшуми по-бързо, а една педиатърка каза, че било заради кръвната захар, която се понижавала нощно време...  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 46 572
... Относно БГ педиатрите дали са компетентни или не не мога да споря, но тези, които сме в България сме поверили децата си на тях, не ходим на консултации в чужбина, просто това са различи школи ...

Част от педиатрите (българските) вече не препоръчват вода, още няколко години и няма да има въобще препоръчващи, съответно и такива спорове  Wink

# 80
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
... Относно БГ педиатрите дали са компетентни или не не мога да споря, но тези, които сме в България сме поверили децата си на тях, не ходим на консултации в чужбина, просто това са различи школи ...

Част от педиатрите (българските) вече не препоръчват вода, още няколко години и няма да има въобще препоръчващи, съответно и такива спорове  Wink

Ами ето, че всяка майка има и право на избор при кой педиатър да ходи, което от своя страна показва, че не може да слагаме всички под един общ знаменател като некадърници.
Не защитавам никоя страна разбира се, но ми прозвуча обидна подобна квалификация, за това изказах мнението си.

# 81
  • Мнения: 439
здравейте,

кърмачетата нямат нужда от вода, а захарта се предписва от педиатрите, за да се залъгват бебчовците да пият! голяма глупост е това, добре че във форума има много информирани майки, които не се подлъгват при такива глупости! а моето бебе и подсладена вода дори не иска да пие!


Общи условия

Активация на акаунт