Захар във водата?

  • 3 923
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Слагах само 1 седмица след като се роди.След това спрях и тя продължи така да си я пие.И аз съм чувала,че е заради жълтеницата.

# 16
  • Мнения: 7 803
пълна глупост е захарта във водата. да не говорим как води до "пристрастяване" към сладкото и отказ да яде храни, които не са сладки

# 17
  • Мнения: 748
Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.
заповядай:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0
http://karmene.greatnow.com/voda.html

Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!!
чувства се много добре, благодаря Laughing вода започнах да предлагам на 7.5 м, около месец след като захраних. но не я уважава особено. най-много да изпие 3-4 глътки Grinning

а по темата - основните оправдания за захарта са заради жълтеницата (въпреки, че само пречи) и за да се излъже детето.

..но ако малко бебе пие с желание вода, то най-вероятно е гладно.

# 18
  • Мнения: 3 092
Колко пъти ще се разисква този въпрос със захарта във водата newsm78Пускани са теми разисквано и разнищено е вече.Пусни търсачката и ще прочетеш. Peace
За не даването на вода аз лично не съм давала на дъщеря си защото първо тя самата ми отказа и второ защото наистина не е необходимо.Предпочитам да вярвам на авторитети като СЗО по този въпрос а не на местни педиатри.За справка и моята педиатърка каза че щом не иска да пие вода няма проблем.Такава се набавя от кърмата.Природата си го е измислила иначе както казва една съфорумка с която съм абсолютно съгласна дядо Боже щеше да ни оборудва с водомер.

# 19
  • Мнения: 127
аз слагах само докато беше със жълтеничка

# 20
  • Мнения: 318
И аз слагам по 2 лъжички захар на 100 мл. по съвет на педиатърката, заради жълтеницата, не че той много пие вода по принцип.  Party
И като стана дума за вода може ли и аз да питам нещо, че да не пускам цяла тема- Може ли трапезнта минерална вода да се преварява и да се дава на бебе? Нашата е направо ужасна, чешмяната имам предвид, въпреки че пореди да я преваря я филтрирам през кана Брита, после пак има разни плуващи нещица в нея. Сега се замислих дали да не купувам от тази трапезната с розовия етикет и да му преварявам нея? newsm78

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моята педиатърка не ми е казвала да слагам захар във водата.Дори и да го беше направила нямаше да я послушам.

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не съм давала вода до 6 месец. За справка- СЗО.
А пък за захар във водата, да не говорим.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Почти всички майки в тази тема виждам, че са ЗА НЕ даването на вода. Това е естествено ако бебетата не я приемат. Не виждам защо да ограничавам детето си след като я приема много добре, та нали нашите родители са ни изгледали като са ни давали вода!? Как успокоявате детето когато е навън или нещо му е криво? Или искате да кажете, че по всяко време предлагате цицито??? Joy
Доверявайте се преди всичко на инстинктите на вашите деца. Те ще ви ръководят.

# 24
  • Мнения: 3 405
Защо педиатрите препоръчват да се слага захар във водичката, която пие бебето /поне нашата така каза от самото начало/?  newsm78

Акушерката днес обясни, че така е по-калорична и дава енергия на бебето.

# 25
  • Мнения: 476
Тук, в САЩ не препоръчват даването на вода изобщо, а пък със захар да не говорим. Сигурна съм, че и други майки от чужбина ще потвърдят, че и в други страни е такава препоръката.

# 26
  • Торонто
  • Мнения: 837
нали нашите родители са ни изгледали като са ни давали вода!?

Да, но тях са ги гледали като не са им давали вода (дори биберони не е имало)
 
Как успокоявате детето когато е навън или нещо му е криво? Или искате да кажете, че по всяко време предлагате цицито??? Joy

Да, точно по този начин.

# 27
  • Мнения: 2 407
Слага се против жълтеница.Около 10 дни се пие.После се дава обикновенна вода.

# 28
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Бебетата нямат нужда от вода и инстинктивно я отказват.
Не съм съгласна с това. Бебетата се нуждаят от вода, независимо дали са на кърма или не. Опитах да НЕ давам вода на моето бебе / защото това да не се дава вода сега е новост/, но то не се успокояваше от нищо друго. Иска ми се да знам как са се чувствали бебенцата, чиито майки не са им давали водичка в големите жеги newsm78 Просто не мога да си го представя!!! Ако може някой да ми изтъкне убедителни аргументи за това, че бебетата не се нуждаят от вода.  newsm10
изключително кърмените бебета НЕ се нуждаят от вода;
докато го кърмих дребния, нямаше сила на света, която да го накара да си отвори устата за вода и прочие.
Пълнеше си порядъчно памперсите, което значи, че течностите са му стигали.
В големите жеги се чувстваше страхотно!!!! Има цица, пие мляко и всичко, което му е било необходимо.
Не съм страдала от факта, че тр. да го накърмя някъде навън.

Извинявам се за офф-а, малко изместих темата, но в Кърмаческия има страхотно много инфо п овъпроса Peace

Вода със захар НЕ съм давала;
както вече е писала Никол, това го има само тук.
И на мен майка ми не е давала вода със захар Wink

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ами, аз му давах подсладена вода, защото била по-близо като вкус до кърмата;това беше съвет на майка ми и аз опитах кърмата - действително сладни, както всички знаем; дори в родилното /аз раждах в Майчин дом в София/ ни даваха подсладена вода и по препоръка на акушерката нощем не съм кърмила, а давах само вода.
Сега за митовете - изключително се дразня от клиширани изявления от сорта-като пие подсладена вода, ще посяга към сладки неща по-късно; не знам кога е това по-късно, но моят син до ден днешен не обича сладко, дори с мъка го убеждавам да яде плодове.
Сори за офа, но същото е и със водата със сол и много други неща - прочетох цялата тема за бабините деветини и има безспорни издевателства, но добавянето на морска сол във водата за мен си остава едно от най-ефикасните средства срещу настинка /аз винаги си слагам във ваната шепа морска сол, а и на малкия все още/ и след като получи още първата седмица алергия от прехвалените бебешки мазила и пищеше като заклан, съм го масажирала единствено с 9 пъти преварена свинска мас и ми е жив и здрав, да чукна на дърво, така че някои превземки и отричания на доказали се с времето неща, ми се струват понякога доста пресилени.
Целта ми не е да обидя някого и се извинявам, но смятам, че не е нужно да се стресират излишно момичетата.

Общи условия

Активация на акаунт