Фентъзи и фантастика - 22

  • 29 287
  • 705
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 18 360
Всъщност Спенса през цялото време събираше късчета информация.
Очаквам в следващата книга грандиозна развръзка
Скрит текст:
Спенса вече има приятели във върховенството - първо онзи от втора част, който се появи и в книгата за Аланик, сега шефката на пиратите. Откри и начин да използва силата си и дори - да побеждава гробокопачи.
.
Очаквам в следващата книга да има доволно много екшън

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 12:51 от Лорд Сняг

# 661
  • Мнения: 36 621
Аз очаквам и китсен да станат съюзници на хората, като Урдейл. Но с тази пропаганда против насилието, може и да няма истински екшън.

# 662
  • Мнения: 18 360
Ей, кога ще номинираме книги за 2021 г. ?тя темата си  отива вече. Новата тема само за номинации ли ще е или в остатъка на тази ще номинираме и в новата ще гласуваме?

Трябва да се разберем по две неща - запазваме правилото фентъзи и фантастиска да са в обща анкета, или ги делим?
ОСвен това имам и предложение - да се гласува отделно и за автор, освен за произведение.

# 663
  • Мнения: 36 621
Нали номинирахме в друга тема? Аз мога да напиша същите (или почти):
1.Пиранези
2.Троя
3. Поредицата Дръзки
4. Проектът Аве Мария
5. Клара и слънцето

# 664
  • Мнения: 18 360
номинирахме ли? вече съм забравил, обикновено темата с гласуването е веднага след номинациите, а  в тема 22 гласуването е по съвсем друг въпрос. Ако сме номинирали няма смисъл.

Гледам, гледам ---не виждам къде сме номинирал. В предната тема сме гласували за фентъзи и фантастика 2021. в тази съм правил ревюта и сме гласували по темата за дракона.

 не помня вече какво е било преди 8 месеца, пък и съм писал в други теми за номинации на книги (например за Златна малинка и за книги, които не са фентъзи)., Аз лично ще кажа следните номинации.


1. Към Звездите - Брандън Сандърсън
2. Трилогия за старото кралство - Гарт Никс

ако трябва ще допълвам.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 13:57 от Лорд Сняг

# 665
  • Мнения: 36 621
Писахме в обща тема за книгите, но там има много други и няма да спечели фантастика.

# 666
  • Мнения: 18 360
Според мен това не важи. В другата тема не бяха само фентъзи и фантастика. При това там си има всяка година класиране за книга, а класиранията за фентъзи и фантастика са си съвсем определен жанр.
ние си имаме наш си конкурс в нашите теми. При това и правилата са малко по-различни.


Ей, ако не ви организирам никой няма да се сети за конкурса. Rage

# 667
  • Мнения: 10 239
Ако мога да номинирам - веднага избирам “Проектът “Аве Мария”, Анди Уеър (миналата година четох книгата).

Бих номинирала и “Аномалията”, Ерве Льо Телие, макар че не е точно типична в този жанр, тази книга няма даже съвсем конкретна категоризация, но поне според книгоразпространителите, заради фантастичните елементи, се открива в раздел “Фантастика”.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 14:34 от fenyx

# 668
  • Мнения: 36 621
Между другото, забравих да спомена нещо, което ми направи впечатление - накрая на Към никъде пише заглавието на предстоящата четвърта книга - Defiant (Дръзки) Flushed
Нещо ми подсказва, че на български няма да е така. Ако трябва да гадая как ще се казва, залагам на “ Към Земята” ( знаем си, че няма само да я споменават тая Земя - все някога ще стане по-важна част от сюжета).

# 669
  • Мнения: 9 769
На мен все повече Дръзки ми прилича на компютърна игра.

# 670
  • Мнения: 36 621
И на мен - още когато писах мнение за първата книга го споменах (въздушните битки с падащи отломки са точно като за игра). Тя ще бъде филмирана, но интересно дали е писана с идеята да се създаде поредица от игри?

# 671
  • България
  • Мнения: 6 234
Ей, кога ще номинираме книги за 2021 г. ?тя темата си  отива вече. Новата тема само за номинации ли ще е или в остатъка на тази ще номинираме и в новата ще гласуваме?

Трябва да се разберем по две неща - запазваме правилото фентъзи и фантастиска да са в обща анкета, или ги делим?
ОСвен това имам и предложение - да се гласува отделно и за автор, освен за произведение.
Сега да номинираме, че вече сме в 2022 година.
Нека фентъзи и фантастика да са в обща анкета, малко пишем в темата и няма смисъл от разделяне.
И по същата причина  да не разделяме на автори и произведения. Няма да има достатъчно предложения. Sad
Според мен това не важи. В другата тема не бяха само фентъзи и фантастика. При това там си има всяка година класиране за книга, а класиранията за фентъзи и фантастика са си съвсем определен жанр.
ние си имаме наш си конкурс в нашите теми. При това и правилата са малко по-различни.
Ей, ако не ви организирам никой няма да се сети за конкурса. Rage
Абсолютно съгласна! Общата тема не чета. Странни съвременни писания и розови романи не ме вълнуват. Имам специфичен вкус - чета фантастика, фентъзи и класика, но не съвременна.
И моите номинации:
Дейвид Фарланд с поредицата Повелителите на руни
Дан Симънс с поредицата Хиперион

# 672
  • София
  • Мнения: 1 426
Аз с удоволствие бих номинирала отделно фантастика и фентъзи, ама както кажете.
Ако са отделно:
Фантастика -
Станция Пердидо - Чайна Миевил
Към никъде - Брандън Сандерсън
Трите тела - Лиу Цъсин
Беглец по равнините - Иън Макдоналд
Луна 1 - Иън Макдоналд

Фентъзи:
Легенда - Дейвид Гемел
Ритъмът на войната - Брандън Сандерсън
Метаморфозы 1 и 2 - Марина и Сергей Дяченко
Драконът на Негово Величество - Наоми Новик

Виж, ако са заедно, не знам от коя да се откажа... Може би без двете на Макдоналд и "Трите тела".

# 673
  • Мнения: 36 621
Започнах Евършор - новелата за Джорген. До тук ми харесва, защото е за любимците ми китсен и част от действието се развива на тяхната планета - всъщност, това е Евършор (пълното й име е по-дълго и поетично, но вече го забравих).

# 674
  • Мнения: 4
Здравейте,
Бих искал да ви представя новата си книга - "Кръгът на лунната светлина". Мисля, че тук е подходящо място във форума.
Ще се радвам да чуя и вашето мнение. Повече информация - http://nikolachalakov.com/


„Кръгът на лунната светлина“ е сборник с десет фентъзи разказа, издържани в най-добрите традиции на жанра. Отделните истории са ситуирани във вълшебния свят, добре познат на изкушения читател от романа „Изпитанието на Розара“. Със своя ненатрапчив, но толкова по-вълнуващ стил, те му придават допълнителна завършеност и плътност: героите, които го населяват, „омагьосват“ със своите копнежи, стремежи, любови, триумфи и провали, приключения и вълнуващи съдби.

"В лицето на Никола Чалъков имаме един мощен белетристичен талант в областта на фентъзи прозата." Здравка Евтимова

Общи условия

Активация на акаунт