Кранево 2021 г.

  • 18 886
  • 124
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Отзиви за хотел Феста - Кранево?
Този юли ще сме там аз и мъжът ми.
Интерес ми е също и Аквапаркът на 5 км оттам!
Иначе все си ходим на Шкорпиловци, в бунгало.
Този път малко промяна сме планирали...
Обичаме и Поморие, и Бяла, и Обзор.
Не харесваме курортите, бъкани от народ и плажуващи!

старата тема

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 08:39 от bubanka

# 1
  • Мнения: 1 780
Следя. Зависи по кое време сте в Кранево, ние ще ходим края на юни и бива. После юли и август особено петък събота и неделя ми идва гъчкано. Мисля плажуват местни от Варна, Добрич и плажът се попретоварва, което води и до повечко мръсотия - миналата година имаше някакви щипалки из водата. Все пак плажната ивица е голяма и много широка, на фона на Шкорпиловци може би няма да останете доволни предвид многото хора.

# 2
  • Мнения: 2 153
Мнение за хотел Верамар бийч? Благодаря.

# 3
  • Мнения: 1 398
Отзиви за хотел Феста - Кранево?
Този юли ще сме там аз и мъжът ми.
Интерес ми е също и Аквапаркът на 5 км оттам!
Иначе все си ходим на Шкорпиловци, в бунгало.
Този път малко промяна сме планирали...
Обичаме и Поморие, и Бяла, и Обзор.
Не харесваме курортите, бъкани от народ и плажуващи!

старата тема

Може ли да споделите къде ходите на Шкорпиловци на бунгала?

# 4
  • Мнения: 143
И ние си харесахме Кранево, но държа да има климатик. Спрели сме се на бунгала Бийч хаус. Ще бъдем голяма компания и с вече пораснали 17-18 годишни деца. Дали има дискотеки и подобни места за развлечения?

# 5
  • Мнения: 351
Мнение за хотел Верамар бийч? Благодаря.
   Мнението ми е от 2019г., когато отвори хотела за първа година. Съжалявах, че резервирах само 5 нощувки.Опасявах се, че като е нов може да има проблеми. ММ се оказа прав обаче, че трябва да се постараят и да градят име.Много доволни останахме тогава. Стаята голяма, чистеше се редовно. Всичко ново, храната надмина очакванията ми - за сравнение сме почивали години наред в Албена 3*,4*.Сумата, която тогава платих беше много по- малка в сравнение с албенските, а качеството по- добро от някои 4* там -сещам се за Малибу.
В началото имаше проблем със запазени шезлонги на плажа към хотела, но при оплакване на рецепция още на други ден имаше момче, което ни посрещаше на плажа и веднага ни намираше чадър.
   Моя позната е била миналото лято 2020. Каза, че са останали доволни, но нищо конкретно не ми е споменала.

# 6
  • Мнения: 3 505
В топ сезон почти навсякъде е лудница и Кранево не прави изключение. Ако не държите да сте на охраняем плаж, може да опитате този пред резервата.

# 7
  • Мнения: 8 952
В топ сезон почти навсякъде е лудница и Кранево не прави изключение. Ако не държите да сте на охраняем плаж, може да опитате този пред резервата.

Кой е този плаж?!

# 8
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Този плаж е точно пред пречиствателната станция на Албена. Изглежда романтично, но...

# 9
  • Мнения: 3 505
В топ сезон почти навсякъде е лудница и Кранево не прави изключение. Ако не държите да сте на охраняем плаж, може да опитате този пред резервата.

Кой е този плаж?!
Северно от северния плаж на Кранево. Непосредствено след като свърши охраняемата част, май последните чадъри са на една от Термите. По него можело да се стигне пеша до първите хотели на Албена, но си е далечко. Идея нямам къде точно е пречиствателната станция на Албена, но едва ли е на територията на Кранево и резервата.

# 10
  • Мнения: 8 952
Ясно. Ами точно там е, където е най-мръсна водата...

Не знам дали изобщо има пречиствателна станция, но със сигурност замърсени води се вливат в морето точно в тази част на плажа на Кранево.
Кранево е известно с мръсната вода и поради тази причина - неизбежните стомашно-чревни вируси.

От години не ходя на Кранево на плаж. Просто ми стана любопитно да не съм пропуснала някой добър хлаж все пак.

# 11
  • Мнения: 3 505
Ясно. Ами точно там е, където е най-мръсна водата...

Не знам дали изобщо има пречиствателна станция, но със сигурност замърсени води се вливат в морето точно в тази част на плажа на Кранево.
Кранево е известно с мръсната вода и поради тази причина - неизбежните стомашно-чревни вируси.

От години не ходя на Кранево на плаж. Просто ми стана любопитно да не съм пропуснала някой добър хлаж все пак.
Ясно, питанката е била с цел заяждане! Сега пък отпадните води на Кранево и Албена се излизвали в морето баш в тая част на Кранево, която е извън Кранево и е резерват.

# 12
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Две поредни години съм си влизала в морето на плажа на Кранево и то за доста дълго време, защото мразя жегата и това е единствения начин да се разхладя. та нищо не ми е станало, нито вируси нито стомашно-чревни проблеми.

# 13
  • Мнения: 14 489
Разбира се, че има пречиствателна станция, която обслужва района - справка в гугъл веднага ще ви осветли по темата.

# 14
  • Мнения: 5 508
Това за 'стомашно-чревните вируси' за мен са мит, поне в Кранево. Работила съм там три години. Единствените вируси, които се хващаха от гостите на хотела бяха от алкохол ... Чешмяната вода не се препоръчваше за пиене ама повечето хотели си я преработваха допълнително за да няма ядове.
По 3-4м съм изкарвала там в работно време, отделно десетина и повече години все там летувам и ни веднъж 'вирус от водата' не ме е ловил, че и приятелите ми не са се срещали с тоя вирус ...

# 15
  • Мнения: 8 952
Не съм питала, за да се заяждам. И това, че ви казвам, че водата на Кранево е мръсна, също не е заяждане. Просто е факт.

Водата на морето е мръсна и от там се хващат вирусите.
Не говорим за чешмяната вода. Тя също не става за пиене, но това се отнася за много места в страната.

# 16
  • Мнения: 3 505
Това за стомашните вируси и мръсната морска вода е мит. Не казвам, че водата е чиста като питейната, но не от морето са дрискащите вируси. Най-често ги хващаха и ги носеха тия с пакетите с изхранване на блок маса. Хубаво е, че в последно време персоналът сипва, че не е така мърляво.

# 17
  • Мнения: 1 780
Ние миналата година ходихме края на юни - водата беше чиста, после през юли - вече имаше едни щипалки и не беше чиста.
Не мога да си обясня как става това, защото примерно в Гърция хората на плажа не са по-малко, а водата остава прозрачна и чиста. Освен замърсяванията да са от други места, не от плажуващите - като отходни води.
Вируси има категорично, това са си стомашно-чревни, и са в повечето случаи от зле спазвана хигиена из заведенията ни.

Аз съм хващала и в планина, а наскоро и в една селска къща, където храната беше много вкусна, но явно е имало или болен персонал или не така добре спазена хигиена. Тия летни вируси са характерни за БГ  и не само за морето.

# 18
  • Мнения: 143
И в Зл.пясъци, и в Кранево и в Албена сме почивали. Предупреждавани сме да не пием вода от чешмата. Възможно е според времето да се променят някои показатели - не знам и не съм се интересувала. Относно морската вода - пак зависи от сезона. Имало е кристално чисти води и спокойно море, имало е щипалки, водорасли, мътна вода и силно вълнение/както миналата година м.Юли в Албена - сутрин от 6 до 9 часа беше прекрасно за къпане, но после "идваше" мътилка и ползвахме басейните/. Да си пожелаем приятна почивка, а водата - каквато - такава.

# 19
  • Мнения: 14 489
Ние миналата година ходихме края на юни - водата беше чиста, после през юли - вече имаше едни щипалки и не беше чиста.
Не мога да си обясня как става това, защото примерно в Гърция хората на плажа не са по-малко, а водата остава прозрачна и чиста. Освен замърсяванията да са от други места, не от плажуващите - като отходни води.
Вируси има категорично, това са си стомашно-чревни, и са в повечето случаи от зле спазвана хигиена из заведенията ни.

Аз съм хващала и в планина, а наскоро и в една селска къща, където храната беше много вкусна, но явно е имало или болен персонал или не така добре спазена хигиена. Тия летни вируси са характерни за БГ  и не само за морето.

Средиземно море е по-солено от Черно. Особено в района на турските курорти.

# 20
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
И в Зл.пясъци, и в Кранево и в Албена сме почивали. Предупреждавани сме да не пием вода от чешмата.
Интересно ми е тогава с каква вода правят таратора.

# 21
  • Мнения: 252
Здравейте, може ли от северния плаж на Кранево да се стигне пеш до плажа на Албена и колко е разстоянието? Запазили сме къща за гости малко над хотел Терма Палас по ул. Приморска, но ни се иска да ходим до Албена по плажната ивица.

# 22
  • Мнения: 5 508
Задължени са да ползват минерална вода. Друг е въпроса, че в Кранево хотелиерите масово ползват галоните от минерална вода за многократна употреба като ги пълнят с вода от чешмата, намираща се в началото на селото. Там водата е годна за пиене и половината село се изсипва с туби.

Дими, може, но се минава по един раздрънкан мост. Поне преди години сме минавали по него, защото вливащата се рекичка (поне се надявам да е река, а не друга вода) беше доста дълбока.

# 23
  • Мнения: 8 952
Аз не знам към момента дали може да се стигне по плажната ивица пеш от Кранево до Албена. Има някои трудно проходими места, които вероятно са си все така, вкл. и тази част с рекичката.
Друг е въпроса, че между Кранево и Албена имаше нудиски плаж /предполагам все още го има/.
Не сме ходили натам последните няколко години.

# 24
  • Мнения: 10
Здравейте,
отсядал ли е някой в бунгала (стаи) Аякс в Кранево? Видях добри отзиви за заведението Аякс, но не намерих никакви коментари за мястото за настаняване.

# 25
  • Мнения: 1 398
Ние миналата година ходихме края на юни - водата беше чиста, после през юли - вече имаше едни щипалки и не беше чиста.
Не мога да си обясня как става това, защото примерно в Гърция хората на плажа не са по-малко, а водата остава прозрачна и чиста. Освен замърсяванията да са от други места, не от плажуващите - като отходни води.
Вируси има категорично, това са си стомашно-чревни, и са в повечето случаи от зле спазвана хигиена из заведенията ни.

Аз съм хващала и в планина, а наскоро и в една селска къща, където храната беше много вкусна, но явно е имало или болен персонал или не така добре спазена хигиена. Тия летни вируси са характерни за БГ  и не само за морето.

Морето в Гърция и нашето няма място за сравнение - тяхното е по-солено от там е и липсата на щипалки и водорасли. Юни месец и Черно море си е още много често, защото водата си е още студена. Юли и началото на август става чай, от там тръгва и размножаването на планктона е многото водорасли.

Северното черноморие винаги го водят по-мръсно, защото е по-диво, което не е вярно естествено. Просто предлага съвсем друг тип удоволствия.

# 26
  • Мнения: 3 505
Да се чуди човек защо е по-мръсно, когато теченията в Черно море са от север на юг.

# 27
  • Мнения: 856
От Кранево до Албена се ходи по плажа без проблем. От вилата ви, покрай Терма Палас и Терма Вилидж и сте на техния плаж. Батова река е по-скоро вадичка през лятото Wink, така че си я прешляпвате боси и няма какво да ви спре. Ние сме го правили неведнъж. Не е много близо обаче, ако е жега няма да е приятно за ходене.

# 28
  • Мнения: 351
Ние сме ходили по брега от Кранево (бяхме на плажа пред Верамар бийч ) до Албена и то до Калиакра Маре т.е.почти до другия край на Албена.Време не съм засичала, но най- малко 40-50 мин.в посока нормално ходене.А щом сте в северната част на Кранево, то ще ви е по- близо даже. И може да не ходите до края като нас де.Рекичка имаше, но не помня да е била дълбока, както писаха преди мен вадичка ( август сме били).Нудистки плаж също имаше.Детето за първи път видя този начин на плажуване.През никакъв мост не сме минавали, той не е до брега. В началото на Албена , преди х. Гергана.

# 29
  • Мнения: 856
...През никакъв мост не сме минавали, той не е до брега. В началото на Албена , преди х. Гергана.
Oт Терма палас към плажа се минава по мостче Simple Smile

# 30
  • Мнения: 5 508
Аз визирах ей този, но последно съм го минавала преди няколко години и тогава водата беше 'поизяла' плажа, та се влизаше в чернилката от снимката или се минаваше през моста Simple Smile

# 31
  • Мнения: 351
Въпросът беше дали може от северния плаж на Кранево да се стигне до този на Албена. Инъче моста до Терма палас го знам. Преди близо10г. , когато за първи път бяхме в Кранево с малко дете, нощувахме на улицата нагоре от този хотел, който тогава не съществуваше. Помня, че и моста беше по- стар( сега сякаш е нов). Но най- вече помня вървенето след плажа през поляната - напечени, детето на ръце и хленчи. Виждаше ми се далече тогава от плажа. Преди 2г. бяхме в хотел на брега( Верамар бийч) и една вечер се разходихме в района на Терма палас и тази уличка ( не помня името имаше някакво училище на нея). Облагородено е определено от тогава. И вече с пораснало дете не ми се виждаше далеч от плажа.

# 32
  • Мнения: 856
Отговорът е "да", мoжете да стигнете по плажа.
Няма смисъл да се бутате по пътеките из резервата, които не знам докъде стигат на практика. Ние сме опитвали един път - беше мочурлак и стана непроходимо в един момент. Не знам къде са били тия поляни преди 10 год., сега всичко е в дървета и храсти. Освен върху  "поляните" към днешна дата да са  Терма Палас и Терма Вилидж Wink

# 33
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Преди 2г. бяхме в хотел на брега( Верамар бийч) и една вечер се разходихме в района на Терма палас и тази уличка ( не помня името имаше някакво училище на нея). Облагородено е определено от тогава. И вече с пораснало дете не ми се виждаше далеч от плажа.
Може ли отзиви за Верамар Бийч?

# 34
  • Мнения: 351
На първа страница от тази тема съм писала за хотела. Пак уточнявам, че беше 2019г., за първа година нов хотел. Всичко така се променя бързо, та инфото ми сигурно не е актуално към днешна дата. Чета и за Дюни вече лоши отзиви, а има славата на едно от най-добрите места по черноморието.

# 35
  • Мнения: 143
Експериментирайте момичета!! Не се вкопчвайте в мнения и отзиви, защото всички сме с различни предпочитания. И аз съм имала грешен избор и още го помня - Галата, бунгала Манастира, когато го проучвах имаше много доволни почивали там. Но за мен не беше мястото за почивка. Където и да се озовем, важно е да останем с настроение...

# 36
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
На първа страница от тази тема съм писала за хотела. Пак уточнявам, че беше 2019г., за първа година нов хотел. Всичко така се променя бързо, та инфото ми сигурно не е актуално към днешна дата. Чета и за Дюни вече лоши отзиви, а има славата на едно от най-добрите места по черноморието.
Може ли някакъв коментар за храната?

# 37
  • Мнения: 2 153
Преди 2г. бяхме в хотел на брега( Верамар бийч) и една вечер се разходихме в района на Терма палас и тази уличка ( не помня името имаше някакво училище на нея). Облагородено е определено от тогава. И вече с пораснало дете не ми се виждаше далеч от плажа.
Може ли отзиви за Верамар Бийч?

Приличен е хотела. Нов и чист е. Храната не е много разнообразна, но е вкусна. По-беден е ол инклузив в от хотелите в Албена, но по-качествен. Ние сме за последна вечер тук и беше много спокойно и си починахме. Днес се настаниха доста румънци и стана много шумни и мръсно покрай тях....

# 38
  • Мнения: 7 914
В събота, живот и здраве, ще сме във вили "Валентина" в Кранево. За пръв път ще почиваме в Кранево и се надявам да ни хареса. Сестра ми беше миналата седмица също в Кранево за поредна година и отново се върнаха доволни. Снощи направихме резервация за Радуга апартаменти през Букинг, но след няколко минути една дама взе да ни се моли да анулираме, защото собственикът решил да не ги дава за този уикенд. Явно ги е дал на други на по-висока цена. Доста разочароващо, но пък Валентина се надявам да компенсира - изглежда много чисто и новичко. Слабият уай-фай за нас е плюс. Държа да има басейн и кухненски бокс, защото сме с три деца, които със ставането започват да обикалят и търсят храна като койоти Grinning

# 39
  • Мнения: 252
Препоръчайте заведения за хранене с вкусна храна и нормални цени, от които сте доволни.

# 40
  • Мнения: 7 914
У Иван и Извора - второто е с жива музика - на български, руски и румънски и през уикенда трябва да направите резервация за вечеря, защото е много посещавано. Цените не знам как са в сравнение с другите, но порциите са огромни. При Иван тази вечер се насладихме на изключително гостоприемно посрещане от собственика и качествено обслужване от една красива девойка.
На южния плаж Крейзи бийч, ако не греша името, последното в най-южната част. Готин персонал и задоволителна храна.

# 41
  • Мнения: X
Съществува ли още Сръбския ресторант?
Има ли много туристи или е спокойничко?

# 42
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Сръбското много ми го хвалиха едни приятели, на мен ми е шумно- но пък за една вечер става.

# 43
  • Мнения: 7 914
Не видях сръбски ресторант, в събота беше пълно навсякъде с туристи, но вчера по обяд както обикновено голяма част си тръгнаха. Ние за кратката почивка вместо петък-неделя заложихме на събота - понеделник, за да избегнем неделния трафик.
Времето е чудесно тук!

# 44
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Има си го. на главната  се намира, ул. Черно море, малко преди пътя да се раздели на две. Wink

# 45
  • Мнения: 8 952
Аз ще ви препоръчам едно ресторантче - "При Нико" се казва. Намира се в началото на главната улица. Винаги сме оставали доволни. Посещаваме го от години.

# 46
  • Мнения: 7 914
Съществува ли още Сръбския ресторант?
Има ли много туристи или е спокойничко?
Видях го днес - работи.

# 47
  • Мнения: 143
Какви са цените на чадъри и шезлонги на централен плаж, има ли свободна зона??

# 48
  • Мнения: 7 914
На централния плаж чадър с два шезлонга е 15 лева, дюшечетата за шезлонг май се плащат допълнително. На южния плаж, под хотел "Перла" (може и да греша името) същата комбинация е 10 лева, а големите легла с шатра отгоре са по 20 лева. Има свободна зона.

# 49
  • Мнения: 252
На централния плаж чадър с два шезлонга е 15 лева, дюшечетата за шезлонг май се плащат допълнително. На южния плаж, под хотел "Перла" (може и да греша името) същата комбинация е 10 лева, а големите легла с шатра отгоре са по 20 лева. Има свободна зона.
А на северният плаж към Албена какви си цените на чадър и шезлонг? И има ли доста хора в Кранево?

# 50
  • Мнения: 8 952
На централния плаж чадър с два шезлонга е 15 лева, дюшечетата за шезлонг май се плащат допълнително. На южния плаж, под хотел "Перла" (може и да греша името) същата комбинация е 10 лева, а големите легла с шатра отгоре са по 20 лева. Има свободна зона.

Това сериозно ли?

На Албена два шезлонга с чадър са общо 5 лева.
Миналата година бяха 3 лева.

# 51
  • Мнения: 7 914
Съжалявам, не сме ходили на северния. Последният уикенд имаше много хора, но не мога да сравня с предишни години, защото за пръв път почивахме там.
Давам добър отзив за вили Валентина - на 150м от Терма Палас, има автоматична порта с дистанционно и колите се вкарват вътре в двора. Дълбочината на басейна навсякъде е около 130 см, което беше идеално за моя 12-годишен син, който не може още да плува добре. Има и бебешко басейнче. Уай-фай почти няма (голям плюс за мен).
В апартаментите има баня и на първия, и на втория етаж, както и всякаква посуда, ако някой иска да готви. В нашия нямаше фурна, само котлон двойка, но не сме го ползвали. Има кана за вода, кафе машина, тостер, микровълнова, препарат за съдове, гъбичка и тн. (пиша изрично, защото днес четох отзиви в Букинг за някакъв апартамент не помня къде, там собственикът доста грубо реагира, че в сайта не бил обещавал да има препарат и гъба за чинии, а хората установили липсата им чак когато вечерта напълнили мивката с мръсни съдове...) има тераса със столчета и масичка с пепелник, сушилник за дрехи и дъска за гладене дори.


Утро77, абсолютно сериозно Cry

# 52
  • Мнения: 4 872
Тази година ще почиваме в Кранево, хотел Вега. Цената е приемлива с включена закуска и вечеря. По телефона ни казаха ориентировъчна цена за чадър и шезлонги на плажа-  10 лв.
Ходили сме в Кранево преди около 5 години последно, но за няколко дни само. Спомените ми са за една идея по-спокойно курортно селце, с приятни и достъпни места за хранене.

# 53
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Толкова са, да. 5 лв чадър и 5 лв шезлонг.
Вчера само беше добре морето, иначе първите ни два дена все червен флаг. в Кранево явно винаги е по-бурно морето.
От хотела съм си доволна ние сме идвали пак тук преди две години, единствения недостатък е интернета, почти го няма, човека рестартира някакви рутери, но  проблема си остава. за хотел Централ става дума.
иначе хора почти няма, но аз така обичам. Това е.

# 54
  • Мнения: X
Не останах доволна. Няма нищо общо с преди години

# 55
  • Мнения: 252
Има ли някой на Кранево? Какви са ви впечатленията? Ние сме там на 31-ви. В къща за гости на около 100 М от хотел Терма палас. Надявам се да не е много далеко от плажа. Препоръчайте заведения за хранене

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Някой знае ли от къде започват пътеките в резерват Балтата?

# 57
  • Мнения: 143
Някой знае ли от къде започват пътеките в резерват Балтата?
Миналата година на входа на 2 от пътеките /в Албена пред х-л Гергана и Нона/ имаше табели "забранено влизането", направихме си само снимки в самото начало на дървеното мостче и платформата след него. Не сме влизали навътре. Тази година не знам.

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Намерихме го. Има асфалтов път през гората, който е забранен за автомобили, но там нямаше нищо интересно, имаше една пътечка, която водеше до счупена дървена платформа. Намерихме едно мостче с дървена платформа и пейка. Като цяло няма много вода. Не е поддържано, въпреки че го водят поддържан резерват.

# 59
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Има ли някой на Кранево? Какви са ви впечатленията? ..................Препоръчайте заведения за хранене
Впечатления от предния уикенд. В по-тъпо и мръсно село по нашето Черноморие не сме ходили. Единствения плюс е хубавия плаж. Но и около него е голяма мизерия.
Чадър с два шезлонга на плажа пред Вега 15 лв, но нямаше свободни. Наложи се се да си купим чадър, за да можем да плажуваме в свободната зона. Най-евтините - 13 лв. Имаше и от 26 лв.
Заведение - препоръчвам Извора. Приятна жива музика. Цените са нормални, порциите големи, храната вкусно сготвена.
Заведението към хотел Вега не ни хареса. Там ходихме на обяд.
Посетихме и пицарията по главната улица - пиците не бяха нищо особено.
В още едно заведение вечеряхме, от което също не останахме особено доволни. Чак не му запомних името Grinning Градината наподобяваше Извора, за това го избрахме. Мисля, че срещу пицарията беше. Порциите бяха много малки, а цените много по-високи от Извора. Шопска салата - една шепа. Салатата Цезар нямаше нищо общо с оригинала. Панираните калмари си бяха направо кауфландските, които в момента са на промоция.

# 60
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Там, където плажуваме, а именно малко след река Краневска, от няколко дена има гадни водорасли и дъното е неравно, водата е мътна.

# 61
  • Мнения: 252
Леко съм разочарована от Кранево. Доста е мръсно по улиците. Има доста хора, особено цигани. На плаж ходим до Албена пеша. Хотелът ни е точно до Терма. Минаваме покрай алеята на терма вилаж, излизаме на северния плаж, където уж пише чадър 3 лв и шезлонг 3 лв, но не ти разрешават да ги ползваш, защото били за гостите на хотела.. Та пеша по плажната ивица, което е точно 2,5 км стигаме до плаж Кариби- малко след хотел Гергана. Много е хубаво, чисто, няма мого хора. Има и заведение. Цял комплект чадър, два шезлонга и маса за 5 лв общо. Иначе в Кранево е много зле... Няма откъде да си купиш сутрин закуска както и къде да обядваш... Всичко е по центъра, който на нас ни идва далеко. Иначе и аз препоръчвам бистро "При Нико" - страхотна храна, бързо обслужване, ниски цени. Като цяло повече не бих дошла на Кранево. Simple Smile

Последна редакция: ср, 04 авг 2021, 22:46 от dimi1987

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
За първи път бяхме в Кранево по покана на позната. Никак не сме очаровани от селото. Няма нормална пешеходна централна улица, няма място за разходка. Заведенията не мога да коментирам, тъй като за 9 дни нито един път не сме сядали (имахме си условия за готвене, а и ходихме и до Балчик, Варна и т.н.), но и по-добре - веднъж минавахме вечер през центъра, дънеха ужасни музики, даже докато минавахме покрай Сръбска скара се чудех тези хора там как стоят там. Мръсно навсякъде. Нахални викачи от заведения и нахални младежи, раздаващи флаери за големи супермаркети. През целия ни престой водата в морето беше мътна. Иначе хубава и голяма плажна ивица, обоходихме я от край до край. Плажувахме на свободна зона, където винаги имаше място и не беше препълнено. Спасителят там беше сигурно над 150 кг. и не си представям как такъв човек може да спаси някой давещ се.

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 11:03 от ❇Sisi_91❇

# 63
  • Мнения: 4 872
Моите отзиви донякъде се припокриват с тези на ❇Sisi_91❇, но въпреки това изкарахме спокойна и приятна почивка, и бихме повторили. Както писах в предишен пост отседнахме в хотел "Вега". Хотела е почти на плажа, а в цената е включена закуска и вечеря, съответно хапвахме предимно там, та нямам впечатление от ресторантите по 'главната улица'. Храната беше вкусна и имаше разнообразие. Разположен е на по-спокойна, странична улица. За обяд също се отбивахме в хотелския ресторант и в едно съседно ресторантче, където се предлагаше обедно меню. Отново не сме имали проблеми с храната, обслужването, обстановката.
 Плажът не беше претъпкан и можеха да се ползват шезлонги от съседните хотели- 5 лв./бр. Нас ни устройваше, защото имахме наш чадър.  Но е факт, че разположените основни чадъри и шезлонги се ползваха само от гостите на определени хотели. Неудобство е за хората, които не им е приятно да носят чадъри към и от плажа.
 От хотела съм доволна- обслужването и стаите бяха ОК. Единственото неудобство бяха чаршафите, но се преживяват. Безплатен паркинг.

# 64
  • Мнения: 143
Как е в момента морето - спокойно или бурно??

# 65
  • Мнения: X
Няма си общо с това което беше. 2017г ходихме последно. Имаше си закуски, пици по цяла нощ. Печеше се и беше всичко прясно. Сега закуските работеха до обяд и то бяха под всякаква критика...
Любимо място ми беше на мен Кранево, над 15г сме ходели там и сега заведох приятели, които също останаха разочаровани...

# 66
  • Мнения: 252
Как е в момента морето - спокойно или бурно??
Морето е спокойно и приятно. Зелен или жълт флаг. Водата топла.

# 67
  • Мнения: 14 489
Преди повече от 20 години имаше и китайски ресторант с готвач китаец. Най-страхотната китайска храна съм яла там, още помня едни люти патладжани.

# 68
  • Мнения: 143
Дългоочакваната почивка. Ден 1-ви. База като от снимките, плажа е гъчкан. Най-много са събратята ни гастербайтери, които трябва да бъдат забелязани на всяка цена и навсякъде където са. Снощи мероприятието им започна към 18 часа със сила от която вибрираше стаята, с народна музика. Преминаха и през Родопско и от 20часа ни резнаха с мръсна чалга и арабско... беше жесток купон ама такъв дето и по филмите го няма...Никой не се съобразява с нищо. Днес се настаняват нови 4 семейства, които не знаят, че когато “съжителстваш” с други дни наред би трябвало да се съобразяваш с тях...Та чака ни 10дневен купон...

# 69
  • Мнения: 14 489
Ми в Белгия и Холандия кой би им позволил такова нещо? И по-зле ще става щото като се пенсионират ще дойдат да си харчат европейските пенсии тука целогодишно.

# 70
  • Мнения: 15
Привет ,миналата седмица бяхме в бунгала БийчХаус  - 7 нощувки 2 възрастни и 2 деца.
Локацията е идеална- 50 метра от плажа ,условията в бунгалата са добри за бюджетна семейна почивка ,в двора има пейки с маси ,детска площадка с батут ,люлка ,пързалка и малко игрище за футбол ,както и паркинг за автомобилите.
Плажа е голям и приятен , водата беше топла и чиста ,в този район шезлог с чадър е почти невъзможно да наемеш ,затова си купихме чадър и плажувахме на пясъка Simple Smile ,който между другото е пълен с фасове ,явно не го почистват често.
Изхранване - към бунгалата има снекбар където има готвено на обяд и скара за вечеря ,но първия ден таратора беше отврат ,затова не сме яли повече там. Като заведения сме доволни от Нико (на главната улица) три пъти вечеряхме там - цацата е много хубава. Вземахме си и готово ядене (с доста-добро качество) от топлата витрина на големия суопермаркет -Rоse ,където даваха и безплатен сладолед .
Самото село и търговската улица са невзрачни ,но за нас приеоритет са плажа и морето ,панаири и цигания има навсякъде.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Някой преди време ме беше попитал за бунгала в Шкорпиловци - от години сме ходили с бившия ми съпруг в комплекс Дъбрава. Там лично на мен много ми харесва!

А сега ново по темата:
Ще ходя на спортен лагер сега между 9 и 12 септември в Кранево, с бъдещия ми съпруг, в хотел АкваЛайф. Ще споделя впечатленията ни, като се върнем.

П.П. В хотел Феста бях с бивша ученичка сега в края на месец юли, тъй като вече се бяхме разделили окончателно с бившия ми мъж, а аз вече бях платила за почивката ни в Кранево. Изкарахме си супер двете, останахме много доволни от престоя си в станцията и от морския ни отдих там като цяло.

# 72
  • София
  • Мнения: 19
Някой отсядал ли е в Терма Палас тази година? Гледам, че е споменаван само като ориентир, търся някой с пресни впечатленияза хотела.

# 73
  • Мнения: 807
И аз се записвам да следя темата и по-конкретно Therma village.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 3 943
след няколко дни , на 3 март се открива новия СПА супер ХОТЕЛ Casa di Fiore , https://casadifiore.com

Последна редакция: пн, 21 фев 2022, 10:04 от peterky2002

# 75
  • Мнения: 8 952
след няколко дни , на 3 март се открива новия СПА супер ХОТЕЛ Casa di Fiore , https://casadifiore.com

Сайтът на пръв поглед е впечатляващ.
Обаче много малко снимки.
Любопитно ми е каква ще е градината им. Басейни и т.н. зони за релакс.

Успех в начинанието!

# 76
  • Варна
  • Мнения: 3 943
има басейни с гореща минерална вода.Кое/как ще видя на 3ти Simple Smile

# 77
  • Мнения: 8 759
Петър, ще очаквам отзиви.
Интересно изглежда, а и новичко.
Тъкмо за един уикенд добре ще ни дойде в края на март.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Петър, ще очаквам отзиви.
Интересно изглежда, а и новичко.
Тъкмо за един уикенд добре ще ни дойде в края на март.

да ама не , няма свободни места , сигурно заради откриването имат много гости Sad
Поканиха ме след неделя , ама като ми казаха цените - едва ли
дневен пакет 40 лв./човек
двойна стая - 270 лв . Sad  и то само март - сетне повече
https://casadifiore.com/offers/

# 79
  • Мнения: 14 489
Много са им високи цените, и аз ги гледах за лятото. Предполагам, че ще паднат предвид международната обстановка.

# 80
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Много са им високи цените, и аз ги гледах за лятото. Предполагам, че ще паднат предвид международната обстановка.
А, аз мисля, че ще скочат още драстично, предвид войната, горивото тръгва стремглаво нагоре, от денс има нови цени и на хранителните продукти от първа необходимост като олио, захар, брашно. Предстои сериозна криза и с електроенергията и природния газ.Не ни чака нищо добре.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 3 943
А, аз мисля, че ще скочат още драстично,

Е да де ама то има една основна истина : не е важно за колко искаш да продадеш каква да е стока , а за колко МОЖЕШ.Колкото и пари да ми искат въпроса е дАЛИ аз ИСКАМ  да им дам ! 150 евро за двойна стая няма да им дам при условие , че в Гърция/Турция мога да си намеря за 80 - 100 и за 30 - 50 без храна и хем съм на по топло море хем на по добра кухня и сървис. А и все пак чужбина - има повече емоции и е по интересно.Има и друго съвсем ясно е , че рускоезични туристи няма да има което ще доведе до това у нас/Гърция/Турция стотици хотели НЯМА да отворят , а много ще кретат . Така че на ласт минит ще чакаме Simple Smile

Последна редакция: сб, 05 мар 2022, 12:49 от peterky2002

# 82
  • Мнения: 74
Здравейте,

От два дена във фейса ми излиза реклама на хотел Аквамарин Кранево. Някой има ли повече информация за този хотел? Благодаря

# 83
  • Мнения: 18
Здравейте. Има ли по-нови публикации за Кранево или аз не мога да ги намеря? И ако някой може да ми каже къде да намеря информация за детският спортен комплекс Аквалайф, ще съм благодарна. 🙂

# 84
  • Мнения: 3 347
...И ако някой може да ми каже къде да намеря информация за детският спортен комплекс Аквалайф, ще съм благодарна. 🙂
Кажете какво ви интересува,детето ми беше септември там,а аз в този извън оградата, високата сграда.

# 85
  • Мнения: 18
...И ако някой може да ми каже къде да намеря информация за детският спортен комплекс Аквалайф, ще съм благодарна. 🙂
Кажете какво ви интересува,детето ми беше септември там,а аз в този извън оградата, високата сграда.
Ами интересува ме дали е подходящо, като база, като храна и изобщо всякаква информация ще ми е полезна. Благодаря! 🙂

# 86
  • Мнения: 71
Някой с впечатления за хотел Съни Касъл?

# 87
  • Мнения: 5 508
Аз да питам дали някой е пътувал от и за Кранево през Варна с автобус тази година и да даде инфо за автобусите - има ли редовно, къде спират и от къде тръгват в Кранево? В неделя има ли транспорт и разреден ли е 🤔
Не съм ходила в Кранево от 2015 и ми се ходи много, но ще сме без кола, та ще разчитаме на този вид транспорт Simple Smile

# 88
  • Мнения: 38
Зарa , ние се върнахме от Кранево преди ден . От автогара Варна тръгват микробусите за Кранево, сравнително начесто са. Има и преминаващи през Кранево, тези , които са само до Кранево спират на центъра срещу двата големи супермаркета. Билета е 5 лв. Тук може да видите разписание и дни , в които пътуват бусовете.      https://autogaravn.com/index.php?module=schedules&action=departures

# 89
  • Мнения: 807
Другия уикенд тръгваме към Кранево.
Има ли нещо интересно извън комплексите - център, парк ... ?

# 90
  • Мнения: 856
Другия уикенд тръгваме към Кранево.
Има ли нещо интересно извън комплексите - център, парк ... ?
Кранево има само хубав плаж. Инфраструктурата му не е пипвана от времето на соца, за разлика от повечето селца и градчета по морето. Няма нито обособен център, нито парк, дори градинка, за съжаление.

# 91
  • Мнения: 5 508
Е, да кажем, че в началото на селото (началото преди хотелите за да сме по-точни) имаше 'паркче' с чешма, пейки и барбекюта едно време до 2015 (ако не е унищожено) ама ни е интересно, ни нищо.
Кранево по-скоро е място тип 'да отидем и да си починем от всичко', а не толкова за развлечение и забава Simple Smile Хубавото е, че ако сте с кола има достатъчно близки дестинации, които могат да се посетят Simple Smile

# 92
  • Мнения: 856
Зара, може ли по-точна локация, че ми стана интересно. Поне 2 пъти в годината ходим в Кранево, извън сезона обаче, мислех че сме го обходили малко или много, но паркче не сме виждали.

# 93
  • Мнения: 5 508
Зара, може ли по-точна локация, че ми стана интересно. Поне 2 пъти в годината ходим в Кранево, извън сезона обаче, мислех че сме го обходили малко или много, но паркче не сме виждали.
Да ти кажа честно не знам и в Гугъл мапс как да се ориентирам къде точно беше, че бая години минаха от последното ми ходене там през 2015. То не е баш парк, а е обособено място да речем, с чешма с питейна вода. Голяма част от хотелите пълнеха вода от там и я предлагаха за минерална по автоматите си едно време 😁 Сбора на Кранево се правеше там. Като влезеш в селото от Добрич се пада в дясно. Пада се по-ниско от пътя.

Ето клипче от нета. Честно казано преди беше по-смотанко, явно са го пооправили Simple Smile
https://youtu.be/F_oYbUin-FQ

Последна редакция: пн, 04 юли 2022, 08:46 от Зарa

# 94
  • Мнения: 143
Миналата година бяхме в Кранево. По улиците вечер е гъчканица, отвсякъде трещи различна музика - къде от ученическите лагери, къде от кръчмите, къде от хотелите от аниматорите. Разходка по плажа до Албена не отнема много време и това предпочитахме - спокойно, красиво за снимки. Зависи кой какво иска...

# 95
  • Мнения: 1 122
Кранево е с хубав плаж. Преди години, когато бяха малки децата ходихме няколко поредни години. И в квартири сме отсядали и в хотели с басейни, точно на плажа. Но, който иска повече забавления , не е неговия курорт. 😉

# 96
  • Мнения: 4 872
Ние тази година пред варианта без морска почивка, избрахме отново бюджетно Кранево Smile 
Миналата година изкарахме добре- плаж почти цял ден, спокоен хотел и вечерни плажни разходки. Не сме претенциозни и Кранево ни устройва.
Как са цените на плажа тази година- шезлонг, чадър? Някой от посетилите го вече, иска ли да споделят пресни впечатления? Flowers Bouquet

# 97
  • Мнения: 7 914
Миналата седмица - централният плаж чадър 10 лева, шезлонг 10 лева. Много от заведенията и магазинчетата не работеха, вероятно вече са отворили. Нямаше много хора.

# 98
  • Варна
  • Мнения: 1 948
За Кранево 10 лв. и 10 лева шезлонг са много. На Албена са по 7 лв.

# 99
  • Мнения: 4 872
Ева, благодаря за информацията.
Цените всяка година са по-високи от тези на Албена, за жалост.

# 100
  • Мнения: 807
В момента сме в Therma Eco, хотелът с 4*, не вилите.
Плюсове:
- чисто е, ново е, поддържано е
- персоналът е учтив
- храната е вкусна и разнообразна
- след 23ч е тихо и се спи перфектно
- климатиците са супер, стаите и баните са супер, общите части са нови
- леглата са огромни и удобни

Минуси:
- мъкнем кърпи за плаж от стаята чак до плажа, тъй като няма къщичка на плажа, в която дават кърпи срещу карта
- ако изрично не си сложиш табелка на вратата на стаята, няма да дойдат да я почистят
- има обявено следобедно хранене, но то е само на басейна. На бара на морето има само напитки
- барът на плажа затваря в 17ч
- всички в ресторанта говорят само руски, украински, молдовски ...
- за 3та поредна година имаха проблем с резервационната система и като пристигнахме настаняването беше доста дълго (не е готино когато си пътувал дълго време, с малки деца)
- прибират прибори и чинии от масата още докато ядеш, ако ти е останала 1 хапка в чинията
- понеже целия комплекс е надграждан всяка година и е увеличаван като територия, има ужасно високи прагове на 2 от вратите в ресторанта, тъй като там някога е била стена, а сега е врата. Нагледах се на хора, които се спъват
- вратите между бюфет масите с храна и юасите за гости в ресторанта са от този тип, че винаги се затварят и хлопват и са винсги затворени. Доста е трудно да минаваш всеки път с чинии и да отваряш врати
- алкохолът е български

# 101
  • Мнения: 71
Някой има ли впечатления от новият хотел в Кранево - Аквамарин и плажа на хотела, който се предлага в ОИ?

# 102
  • Мнения: 1 859
Здравейте, търся отзиви за хотел Магнифик и къща за гости Перла ди Маре, тъй като се колебаем между двете?
Благодаря!

# 103
  • Мнения: 63
Другия уикенд тръгваме към Кранево.
Има ли нещо интересно извън комплексите - център, парк ... ?
Кранево има само хубав плаж. Инфраструктурата му не е пипвана от времето на соца, за разлика от повечето селца и градчета по морето. Няма нито обособен център, нито парк, дори градинка, за съжаление.

Най-гадният курорт,в който съм ходила някога.И го казвам от позицията на човек,който му дава шанс трети път,тъй като ни е наблизо и ходим до там на уйкенд почивки.Предният път си обещах,че е за последно,но този път наистина,е!Незная как точно да се изръзя,за да не обидя някой,но плажът беше пълен основно от хора от малцинствата/с уговарката,че имаше досна незабележими от тях/,които крещяха на техният език,като луди,бягаха и се мятаха в морето с дрехите си,потни и мазни/това е платената зона,която си е на добра цена от 20лв чадър и два шезлонга,не си представям на свободната/.За качество на обслужване няма да говорим,пълна 0,за съотношение цена/качество на нощувките не ми се коментира,че стана досна дълго.Пак с уговорката,че не става въпрос за нощувка в четири звезден хотел.Цените са напълно съпоставими с тези в доста по-хубави и големи курорти.За мен лично най-гадният курорт в България/мое мнение/

# 104
  • Мнения: 185
Как са цените по заведенията в Кранево?
Има ли въобще нормални цени някъде или всички са на принципа “ден година храни”.

# 105
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Много заведения в Кранево са затворили, гледката е тъжна. Мразя значението придадено на израза Ден година храни. Смисълът е друг и в него няма нищо лошо.

# 106
  • Мнения: 4 872
Цените са много високи.

# 107
  • Мнения: 71
Как са цените по заведенията в Кранево?
Има ли въобще нормални цени някъде или всички са на принципа “ден година храни”.

Почивахме миналата седмица в Кранево за първи път и за мен лично, ако не си на хотел с ОИ просто няма смисъл да ходиш там на почивка. Като цяло всичко е замряло супер много покрай луксозните хотели, заведенията бяха общо взето празни и не мисля, че бих се престрашила да седна на такова заведение.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 152
Здравейте,

Ще скокнем с моя половин за 2 дни до хотел Ефект Алгара Бийч Клуб. Ще сме във вила, защото искаме пълен релакс и тишина.
Не искам нищо извън хотела. Само плаж, вода, храна, кафе и време с него.

Ако някой има обратна връзка за хотела - ще съм благодарна

# 109
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Аз искам да попитам за Casa di Fioere, ако някой го е посещавал - какви са цените на напитките, защото не са включени към храненията. Колебая се между него и х-л Аквамарин.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 158
Обожавам Кранево, НО останах доста разочарована когато отидохме преди 2 седмици. Изключително претъпкано е станало.. И скъпо. На фона на това, че беше едно прекрасно, скромно селце. Започнало е да се превръща в някаква курортна дестинация.
Бяхме на плажа и ни замириса на пържена риба. И пустия му лаком г*з Grinning му се прияде. Отиде до близкото плажно заведение First Line или нещо такова беше. Връща се с 2 порции сафрид - бам 30лв... Онемях Grinning
Нямахме време да отидем до заведението Ajax. Преди години държеше добри цени и много вкусна храна. Ако някой е ходил тази година, много ще съм благодарна да сподели отзиви. Simple Smile

# 111
  • Мнения: 71
Ние почивахме миналата седмица в новият хотел Аквамарин. Като цяло сме доволни за парите, които дадохме, малко се върнахме със стомашен вирус, но не мисля че храната е била виновна за това и всичко ни мина бързо за 1-2 дена. Иначе хотела е нов, обзаведен е много хубаво, навсякъде мирише на ароматизатор, всяка стая е различен стил и цветове, баните са много модерни и големи, сменят се кърпите всеки ден, дори в деня на напускането ни пак ни смениха кърпите. Всяка стая е с морска гледка, която е или централна или странична. Храната не е много като разнообразие, но всичко е много вкусно направено, плодовете и зеленчуците са много хубави и се отглеждат на място.
Закуската ми беше любимото ядене, има много хубави неща, и като добавим, че има ядкови млека и храни без глутен си е направо супер. Алкохола е на Савой, кафето има 2 вида- от кафемашина, която мели кафето и еспресото е уникално, има и на Нескафе, което също не е лошо. Има машина с безалкохолни и ми направи впечатление, че имаха дори кока кола без захар, което е похвално.
Персонала е много усмихнат и винаги са готови да помогнат, ако имаш някакви въпроси.
В цената са включени безплатен паркинг и чадър и шезлонги на плажа, който е малко
встрани от хотела, но е на 3-4 минути макс. Шезлонгите на плажа бяха доста неудобни и някой от тях бяха изпочупени, но пък чадърите са хубави и пазят хубава сянка.
На заведения не сме сядали и не мога какви са цените, но като цяло с тия хотели ОИ почти никой не излиза от хотела и заведенията ми се видяха празни.
Каса ди Фиоре беше съседният на нашият хотел, но реално ако не си там заради Спа-то просто не виждам защо трябва да се дават повечето пари, които искат, а и реално до колкото и аз видях не са
на ОИ. Беше пълен главно в румънци, хотела е доста голям, имат собствен плаж, който изглеждаше
много добре и се поддържаше всяка сутрин.

# 112
  • Мнения: 856
Izida, имат чат на сайта на хотела, може да попиташ. Ние бяхме 2 пъти като го откриха през пролетта и цените бяха по-високи при второто ни посещение, нещо от сорта безалкохолно - 3 лв, бира - 5, чаша вино 7-8 лв. Сега може и да са други.

# 113
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Kristina Goranova 700746, благодаря за споделеното. Може би другото лято ще посетим Аквамарин. Спрях се на Casa di Fiore в крайна сметка. Избрах го заради откритите и закрити басейни. Ще сме там в началото на септември и ми се иска да имам опция, ако морето е бурно или времето е студено да има водно занимание за детето. Simple Smile Миналата година бяхме в Созопол за 10 дни, пак през септемри, и хванахме много кофти време, само последните 3 дни бяха достатъчно слънчеви и топли. Та сега исках да имам резервен вариант. Тъкмо и ще пробваме как е с храна само сутрин и вечер, че вече ми дойде до върха на носа с ол инклузивните изхранвания.

# 114
  • Видин
  • Мнения: 685
Здравейте,
Опитвам се да намеря мнение за Бунгала Боряна
https://pochivka.bg/bungalo-boryana-o44629
Ако някой може да ми даде някаква информация ще съм благодарна.

# 115
  • Мнения: 3 727
Здравейте! Някой в момента в Кранево? Има ли вълни и вятър?

# 116
  • Мнения: 1 292
Сестра ми са там от понеделник. Хубаво време, морето като тепсия, водата топла, флага зелен.

# 117
  • Мнения: 5 508
Нямахме време да отидем до заведението Ajax. Преди години държеше добри цени и много вкусна храна. Ако някой е ходил тази година, много ще съм благодарна да сподели отзиви. Simple Smile
Радвай се, че не сте стигнали до там ...
И аз бързах още първата вечер от почивката ни да отидем и повече няма да стъпя там. Сервитьора нацупен, три пъти идва за 5мин да ни пита 'Готови ли сте с поръчката?' 🙄
От алкохола пия само бира ... Малка бутилка 330 между 3 и 6лв, голяма - няма. Наливната беше ужасна. Поръчах си пилешка пържола филе (13 или 14лв беше) - без никакви подправки по нея, обикновено парче месо, а за 'украса' в чинията сложили обелките от моркова и краставицата (да, баш обелките). Пикантни картофи поръчах - пак без никакви подправки, още повече пикантни 🙄 МП си поръча салата Цезар и спагети. Спагетите бяха ужасни. Масите и пейките лепнеха.
Абе, нищо общо с времето до 2015, когато работех в селото и бяхме в Аякс през вечер.

Иначе между 14-21 водата беше супер - спокойна, не беше студена, чиста ама само на южния плаж.
За плажуващите там - ходете в бистро Крейзи Бийч. Все така вкусно готвят. Да, цените са малко нагоре, ама поносимо на фона на останалите заведения, които поне ние посетихме.

# 118
  • Мнения: 5
Здравейте, пристигнах в Кранево днес и съм много разочарована....все едно съм в селото на къра, нямам това усещане, че съм на почивка. Моля, кажете ми някакви близки места за разходка в Кранево и околността...

# 119
  • Мнения: 71
В Кранево няма къде особенно да се разходиш. Най--близо са Балчик, Калиакра и Каварна.

# 120
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Албена е добър вариант за разходка. И пеш може да отидете дотам по плажната ивица. Златни пясъци в другата посока също са вариант.

# 121
  • Мнения: 1
В момента сме в Кранево и направо ми идва да зарежа парите които платихме и да си ходя. Няма такова мръсно и мизерно село никъде по черноморието. Тук сякаш бомба е гръмнала буквално, има изгорял магазин голям така стои като паметник, пусти соц сгради със счупени джамове, улиците не са улици а калдъръм, дупка до дупка. Буквално смърди тук. Кофите преливат, улични кучета навсякъде. Излизаш от хотела и няма къде да си вземеш едно кафе. Трябва на "центъра" да отидеш, а той е една "улица" на която нищо не работи. Търсиш кафе автомат като шашав. Има един "супермаркет " на "главната" и едно магазинче в преките което буквално те връща в 90те. Плажа е мръсен, фас до фас, 20лв шезлонг с чадър. Първо чистиш малко че да не си сред боклуци толкова. Зад тебе бутки с пици и палачинки всичко с най-евтините кренвирши и подобни. Не става за ядене освен ако буквално не ти пука какво ядеш. Персонала са сърдити тийнейджъри които не знаят защо са там. Вечер по "главната" отварят "ресторантите". Всичко е адски ретро, старо е и дори ястията са демоде, но цените са модерни. Тук няма къде да отидете вечер, това го забравете. Обстановката е по-скоро депресивна с елементи на ужас поради зеещите запустели сгради и бутки. Тук ще спим само, на плаж ще ходим до Балата.

# 122
  • Мнения: 3 727
Да, Кранево е ужасно занемарено и всичко е така.Ние бяхме преди да изгори магазина поне.
Но плажа е чудесен,ако няма вятър и вълни.Албена е на пешеходно разстояние.Не знам кой е плаж Балата,но ако имате предвид Болата мисля,че наоколо има по- хубаво плажове.

# 123
  • Мнения: 1 069
На Кранево идеята е да се забиеш в хотелски комплекс и да не излизаш от него.

# 124
  • Мнения: 143
На Кранево през Август не ходете! Пълно е с гастербайтери - българи. Нищо лично против тях, НО поведението им на имащи право да правят каквото си искат на мен ми е в повече. Почивахме Юли и нямаше нашествие, миналата година Август беше кошмар. Боклуците и смрадта са от години, явно кметството не може да се организира за почистване и извозване. Ние отсядаме близо до плажа в южната част, редовно изхвърляха контейнерите. Центъра е кошмар

Общи условия

Активация на акаунт