Самостоятелно спане на бебе на два месеца

  • 4 720
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 10
Как да накарам сина ми който е на 2 месеца да си спи в кошарата не при нас с таткото? Като го оставя в кошарата се скъсва да реве и не иска да спи там.

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 13:45 от bubanka

# 1
  • Мнения: 575
Моя също имаше такъв период като беше на около 3 месеца имаше колики много , и съм го преспивала в мен но докато го преместя и го сложа в кошарата рееееееевв и изобщо не искаше да стъпва в кошарата и съм го увивала като пъшкул по леглата навътре съм го слагала залоствала с неща само да спи и да не е в кошарата( разбира се през нощта си го слагах в кошарата) но през деня така в мен и по леглата навътре.. после започнах лека по лека пак в кошарата и не плачеше .. просто някакъв период такъв имаше само като видеше кошарата и рев.. но ние някой път сме го оставяли да пореве.. няма как иначе щеше да свикне да е постоянно върху нас , сега нямаме никакви проблеми и е на година и си спинка в кошарата слагаме го веднага си заспива сам и това е

# 2
  • София
  • Мнения: 30 142
Водете се по детето. Като не иска в кошарата, да не спи там. И това ще отмине. Няма да спи при вас до абитуриент, споко! Големият син спа м/у нас до 3г., малкият не иска и да чуе за спане в нашето легло. Деца различни.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 369
Детето има нужда от мама и от близост. И това е най-нормалното нещо на света.

Подкрепям съвета да се водите по детето. Също препоръчвам да почетете малко на тема "Четвъртия триместър".

# 4
  • Мнения: 6 764
Ако сте сигурна, че няма проблем от сорта глад, пълни гащи, нещо неудобно в кошарата, прекалено топло/хладно, възглавница или поза, която не му хареса, нещо да му свети в очите или някоя играчка, която го плаши, то пробвайте различни техники. Да му пеете и люлеете, т. е не просто оставен в кошарата, а сте около него докато заспи, повиване, малките бебета обичат да им е тесничко, чувстват се като в утробата. Има описани техники на повиване, които са безопасни и точно предназначени за сън. Моето момиче като я сложех, пеех една песничка и я милвах по главичката и така си заспиваше..

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 18:25 от Radeva-87

# 5
  • София
  • Мнения: 30 142
Детето има нужда от мама и от близост. И това е най-нормалното нещо на света.

Скрит текст:
Подкрепям съвета да се водите по детето. Също препоръчвам да почетете малко на тема "Четвъртия триместър".
Абсолютно. Все се чудех на големия син как се вре м/у нас- тясно, задушно, неудобно. Аз мръдна настрани, той се залепи за мен, а той просто си търсеше мама. Така откарахме до 3г. Satisfied Сега пък малкият държи при отварянето на очите и да ме вижда и аз съм на пост. Размърда ли се и се позиционирам с/у кошарата. Sweat Smile Родителски неволи. Revolving Hearts

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 22:20 от missence

# 6
  • София
  • Мнения: 1 369
Детето има нужда от мама и от близост. И това е най-нормалното нещо на света.

Скрит текст:
Подкрепям съвета да се водите по детето. Също препоръчвам да почетете малко на тема "Четвъртия триместър".
Абсолютно. Все се чудех на големия син как се вре м/у нас- тясно, задушно, неудобно. Аз мръдна настрани, той се залепи за мен, а той просто си търсеше мама. Така откарахме до 3г. Satisfied Сега пък малкия държи при отварянето на очите и да ме вижда и аз съм на пост. Размърда ли се и се позиционирам с/у кошарата. Sweat Smile Родителски неволи. Revolving Hearts
Почти същата работа беше и тук.
Кърмех на поискване и госпожицата заспиваше на гърда... Нооо само да си помисля да мръдна или стана от леглото.. Grinning Ей, толкова не съм лежала през живота си.

Сега чакаме номер 2 и вечер просто заспивам, приспивайки каката (1год и 10мес). Усещам нощем как ми мачка ушите. Joy

# 7
  • Мнения: 4
От опит да ти кажа, всички деца са така. Но друг вариант няма. Нашият на 2 месеца спеше в друга стая вече. Дали е ревал - естествено. Дали спря - сещаш се. Естествено, не става от раз, но ако искаш да си запазите връзката с бащата, защото според нас (говоря от името на двама ни) щастливите родители са най-важното нещо за щастливото дете, то моментът със спането на детето във вашето легло, а ако имате възможност и стая, трябва да се реши максимално рано. Мога само да пожелая успех и кураж, защото малко имат смелостта да го направят рано, когато е време, но много са тези, които се оплакват после. Имаме и познати, чиито деца спях при тях на 4-5…сещай се за какво говорим. Няма да споменавам и отношенията на майката и бащата, които не съществуват.

Още нещо: прочетох по горе да се водите по детето…сериозно? Да се водите по дете на 2 месеца? Ако поиска уиски да му сипете ли? Ако реши да ходи на дискотека? Ако иска да изпие 1 литър кърма? Затова сме на това положение, защото сме издигнали в култ детето. Мъже на по 30 живеят с Мама….лудост. Вие сте родителите! Вие знаете най-добре от какво имате нужда първо вие с мъжа ви и после детето. Редът е това. Ако вие не сте добре, детето няма как да е добре. Само за размисъл: в самолета инструкциите за маска са първо вашата, после на детето. Щастливо дете с нещастни родители е невъзможно, но нещастно дете с щастливи родители е малко вероятно. Успех!

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 22:20 от Whenimgone

# 8
  • София
  • Мнения: 30 142
Напълно подкрепям горното мнение. Само, че аз бях още по-голяма куражлийка. На 6м ги отделих в самостоятелни апартаменти, няма да си пречим цял живот, я! Дали реваха? Не знам, че не се чуваше. Дали спряха? Естествено, къде ще идат. Все пак ние с татко им трябва да сме щастливи. Sweat Smile Хайде де, ще се водя аз по някакво си бебе и ще ми разваля то рахатлъка! Нямаме ги такива, аз майка ли съм или лукова глава. Sweat Smile Всеки да си знае мястото. И виждам, че съм закъсняла. Ако имам трето, ще го отделя още от родилния дом за по-сигурно. Какви са тези глезотии 2м., 3м. Sweat Smile

# 9
  • Мнения: 15 356
Моето бебе ,дете де на 1г,не е гушливо ,спи с нас само сега като е болна.Аз съм спала с нашите и съм била залепенс за майка ми .
Но на 17 заживях ,учих и се издържах сама в друг град,реализирах се добре,имам добър стандарт.Майка ми и баща ми са семейство от 37 години ,перфектно и то.Та това са моите пет лева по въпроса "гушкано дете -лигльо".Напротив,така разбира,че света е добро място,има и четвърти триместър и т.н.и т.н.
Ако имам съмнения,че мъжът ми е изневеряващ тип,няма да ми е мъж и баща на децата ми .
Щастието не го меря в кой за кого работи,всеки работи за някой .Ама всеки .Щастието е далеч от това .

# 10
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 016
http://www.moeto-zdrave.life/novorodeno-bebe/ , Вместо да се чудите как да отделите толкова малко  бебе, приемете, че то има нужда от вас първите две години, и вие като личност ще отидете малко на заден план.
Не е много фън, рев, колики, после зъби и т.н., но все пак вие сте създали и довели на този свят малко и безпомощно същество.

# 11
  • Мнения: 12 770
Иска ми се да напиша, че можете да научите детето си. Но истината е, че то определя, а вие се съобразявате. Правите, каквото е възможно, не каквото бихте искали.
То е такава малка душичка, радвайте му се, скоро ще израстне и тогава ще можете да го дисциплинирате. Сега няма да ви се получи.

# 12
  • София
  • Мнения: 30 142
Иска ми се да напиша, че можете да научите детето си. Но истината е, че то определя, а вие се съобразявате. Правите, каквото е възможно, не каквото бихте искали.
То е такава малка душичка, радвайте му се, скоро ще израстне и тогава ще можете да го дисциплинирате. Сега няма да ви се получи.
Дам, толкова бързо растат. Големият син влиза в тийн възраст и вече му е досадно да го мачкам, да го гушкам, а на мен толкова много ми липсва това. Малкият все още дава да го мачкотя, ама няма да е за дълго. Радвайте им се! Blue Heart

# 13
  • София
  • Мнения: 6 726
Както са ви казали слушайте сигналите на детето си. Бебетата на 2 месеца искат повече близост и гушкане. Дъщеря ми спа при нас до 10-тия и месец. В един момент обаче започна много да ни рита и да се отблъсква и я преместих в кошарата. За тези, които ще кажат , че децата свиквали и искали после цял живот да спят до родителите си...това изобщо не е вярно! Сега е на 2 и изобщо не иска да я гушкат и мачкат и иска да си спи само в нейното легло.

# 14
  • Мнения: 5 380
Както всичко друго и това много зависи от детето.
Синът ми вече е на 1 годинка и е спал при нас в леглото броени пъти. Друг е въпросът, че на 2 месеца не спеше и в кошарата. Общо взето в този период, та чак до 4-5 месеца искаше да си спи в количката. Денем, нощен, на разходка или в къщи, спеше в количката.
През 5тия месец обаче, кошът започна да му омалява и го преместихме в кошарата. Там заспиваше с люшкане и тук-таме плач.
Той обаче като цяло не е гушкав и не обича да му се бъркаш като се заиграе с нещо. Ако има нещо, което му е интересно се занимава сам, само тук таме проверява дали сме около него.
Не обича да бъде носен или воден за ръчичка и иска да си лази/ходи сам. Все едно си има някаква програма и си я следва, а ние с баща му сме като помощен персонал. Grinning
Та, сега на 1 годинка си заспива сам в кошарата, а нашето легло го приема като място за игра.

# 15
  • Мнения: 7 898
Препоръчително е ако стр решили да отделяте детето в друга стая, то това да стане след 6 месец! Преди това е опасно. Детето може да повърне и да се задави. Моето дете беше с ужасен рефлукс и ако не спеше при мен, не знам кск щях да го опазя.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 408
Това бебе е само на 2м, 9м в корема на мама. Защо бързате толкова много да го отделите? Радвайте се, че иска да се гушка с вас, толкова бързо растат като гъбки.
Малкият е на 9м без няколко дни. Спи в кошарата си повечето вечери. Към 4-5 сутринта понякога нервничи и го взимам в леглото при нас. Гушка се много и заспива бързо. За следобедния сън понякога лягам с него на спалнята и аз наваксвам.
Като се унася понякога поглежда там ли сме, усмихва се и заспива. За нищо не заменям тези моменти.
Все ще се отдели в друга стая и ще спре да иска при вас.

Както е написано и преди мен, не се препоръчва отделяне в друга стая преди 6м. А ако става и по няколко пъти на вечер си е топ вариант да си е при вас.

П.С. никакви проблеми няма с таткото. Ако при някои се появяват, то не говори много ок за цялостните им отношения. Ако такова нещо като детето да е при тях може да ги събори, еми...

# 17
  • Мнения: 7 898
Вече е на 10 месеца и все още спи при мен и ще спи докато иска. Вечер го храня и ми е много по- лесно когато е до мен, а не да ставам и да ходя в друга стая. Така О двамата спим спокойно. През деня спи два пъти и аз лягам с него колкото да си почина.

# 18
  • Мнения: 141
А кога започна бебето да спи при вас в леглото?
Все се притеснявам да не го натиснем, докато спим. Но пък искаме да сме си тримата в леглото.

# 19
  • Мнения: 7 898
Още от първия ден като се прибрахме в къщи. Опитах да го сложа в леглото му, но не искаше да спи там и го взех при мен, а баща му в другата стая Simple Smile. Първите два медеца спа върху мен и спях само по гръб и не смеех да стана да отида до тоалетната. Сега  спи до мен и нощем се върти из цялото легло Simple Smile.

# 20
  • Мнения: 376
Аз пък толкова искам да спя с бебка 🤭 мен пък ме  страх, защото много се въртя през нощта. За сметка на това дневния сън си го прави в спалнята е и аз си полежавам до нея, иначе се буди веднага , защото през 10 мин отваря очи и прави проверка дали съм там😃😃😃

# 21
  • Мнения: 7 898
Ще свикнеш, няма страшно. Особено ако е на повече от 4 месеца.

# 22
  • Мнения: 6 560
Водиш се по бебето и това е, а и бебетата минават през различни периоди - моя е спал къде ли не през различните етапи. Първите месеци си спеше в кошарата допряна до леглото, защото кърмех и ми беше най-удобно, после искаше при мен, имаше период и само в шезлонга, период само в количката, после пак в кошарата, после пак на спалнята и така. На 2г е в момента, следобяд спи в кошарата, вечер на спалнята. Общо взето не ме бърка къде ще спи, важното е, че спи Joy С мъжа си проблеми нямам, не страдаме от комплекси, и двамата знаем, че детето е най-важно поне до към 3г и ние се съобразяваме с неговите нужди, режим и предпочитания.

# 23
  • Мнения: 7 898
При нас е същото. Спа къде ли не, в количката, в хамак, на дивана и на края на спалнята дори за днеяните дремки Simple Smile.

# 24
  • Мнения: 988
В началото го гушках,докато съм будна и после го слагах в неговото легло.После му купих възглавничка против преобръщане и бях по-спокойна да не го натиснем,докато спим,не обича много много да го гушкам,ама аз обичам.Искам и да спи близо до мен,че да съм спокойна,че ще го чуя,ако нещо го притеснява и ще реагирам бързо,решението ми беше да слея леглото с неговото,само махнах оградата и хем си спи в неговото легло,хем е близо.
В кръга на шегата,ако на 2 месеца ми беше казал да едно уиски,или айде на дискотека,че защо да не му угодя,та той е на 2 месеца,говори и явно знае какво иска от живота.

# 25
  • Мнения: 3 010
На нас ни казаха, че е абсолютно вредно детето да спи при родителите, на тяхното легло, заради риск от задушаване.

# 26
  • Мнения: 988
Да,защото като е в друга стая само няма такъв риск сигурно.

# 27
  • Мнения: 3 010
Под самостоятелно спане не се има предвид другата стая, а просто детето да си е в собственото креватче.

# 28
  • Мнения: 988
Моето си спи в неговото легло,само дето между нас няма преграда.Ставаше въпрос за госпожата дето иска да го праща в друга стая.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 726
Под самостоятелно спане не се има предвид другата стая, а просто детето да си е в собственото креватче.
Още няма задушени, а доста спят с родителите си Simple Smile По-скоро детето да сритва родителите от колкото обратното.

# 30
  • Мнения: 3 010
Спането на едно легло с родителите ни предупредиха, че засилва рискът от това:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sudden_infant_death_syndrome

Рядко е, но се случва. От бебешки ритник не ме е страх Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 6 726
Те много неща се случват рядко. Живейте си живота, че живеем в странни времена.

# 32
  • Мнения: 7 898
Спането на едно легло с родителите ни предупредиха, че засилва рискът от това:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sudden_infant_death_syndrome

Рядко е, но се случва. От бебешки ритник не ме е страх Simple Smile

Случва се между 2-4 месец и най- късно до 6.
Има си определени правила, които трябва да се спазват и тогава вече риска е минимален.
Спя с детето откакто се е родило. Беше с рефлукс и ако не спеше с мен нямаше да чувам кога се дави от връщащата се храна в устата му.

# 33
  • Мнения: 15 356
Най-спокойно спя с детето точно .Много е спала при нас ,сега я взимам около 5 сутринта,защото тогава яде и се разсънва и трудно заспива.Храня я,гушкаме се и ставам като тя се размърда .

# 34
  • Мнения: 101
Когато е искала да спи при нас-спала е, когато е искала в кошарата-в кошарата.
Много бързате да ги правите самостоятелни, а те са бебенца за толкова кратко време Sad
От раждането до ден днешен /вече е на 2.5 год/ винаги сме се съобразявали с нея Simple Smile
Когато дъщеря ми беше на 2 месеца, искаше да спи само в ръцете ни. Настанявах се удобно на един люлеещ се стол и така спеше в мен през деня.
След това Купих Sleepyhead и това бяха най-добре похарчените пари - спеше като къпана Simple Smile

# 35
  • Мнения: 59
Моя също имаше такъв период като беше на около 3 месеца имаше колики много , и съм го преспивала в мен но докато го преместя и го сложа в кошарата рееееееевв и изобщо не искаше да стъпва в кошарата и съм го увивала като пъшкул по леглата навътре съм го слагала залоствала с неща само да спи и да не е в кошарата( разбира се през нощта си го слагах в кошарата) но през деня така в мен и по леглата навътре.. после започнах лека по лека пак в кошарата и не плачеше .. просто някакъв период такъв имаше само като видеше кошарата и рев.. но ние някой път сме го оставяли да пореве.. няма как иначе щеше да свикне да е постоянно върху нас , сега нямаме никакви проблеми и е на година и си спинка в кошарата слагаме го веднага си заспива сам и това е

Ние имаме подобен проблем през деня. Приспивам го на ръце, той иска само на мен да спи през деня и не иска кошара изобщо. Кога започнахте да го оставяте в кошарата и колко време е плакало детето,защото вече ме болят ръцете и ми се иска да си спи  в леглото? Моят се буди само при оставянето или до 5 -10 минутки.

# 36
  • Мнения: 575
Аз бях по същия начин да, оставяли сме го да поплаче 10 минути някъде и често се успокояваше сам и спираше и заспиваше . Но не помня колко време траеше това може би 2-3 месеца , ще излъжа. И както не искаше да ступва в кошарата изведнъж започна да иска и така до ден днешен е тооолкова самостоятелен да чукам на дърво , спи си цяла нощ , и не е пропускал следобеден сън от 2-3 часа ( на година и 8 е) И никакво носене на ръце , но пък не дава да го гушкам което е много тъжно :/ хем е супер че не иска изобщо на ръце и тн но пък и другата крайност каквато е при нас също не е окей за мен , защото искам да си го гушкам милвам но той не се спира и не иска да го държат изобщо който и да е.

# 37
  • Мнения: 15 356
Плачът разрушава неврони и връзката майка-бебе.Не бих го препоръчала никога ,дори и за една минута .Методите cry it out са бързо ефективни,но не полезни за бебето.
Като за начало бих препоръчала да научите детето да спи на "равна повърхност" до вас на леглото.В кошарата може да пробвате първата дрямка,тя е продължение на нощния сън и става най-лесно.Останалите дневни дремки може да спите с детето.
Ако го оставяте заспало ,то се буди и се чуди къде е.Заспива на ръце,буди се в кошара.Малко стресиращо ,особено в първата фаза на съня .Ако го оставяте в кошарата,пробвайте да е в полу будно положение,изчакайте на стол до него докато заспи.В това време го потупвайте леко по гръбчето и шъткайте .

Общи условия

Активация на акаунт