Кой за какъв звяр се грижи? :)

  • 15 766
  • 233
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7 723

 hahaha само да не се пристрасти  Mr. Green

# 166
  • В страната на бурите
  • Мнения: 963
Включвам се и аз - с куче, котка и две костенурки  - водни.  #Crazy

Имахме и хамстер, после морско свинче, но умряха бързо и тъй като е много депресиращо да се разделиш с животно, колкото и малко да е то, решихме повече да не си взимаме такива, въприки са много сладки.

# 167
  • Мнения: 3 050
още снимки на моите сладури Laughing
това коте е персийка и е на приятелят ми Heart Eyes Grinning
сладко спят... Heart Eyes

пие вода Laughing

Последна редакция: нд, 11 фев 2007, 21:52 от iguanka

# 168
# 169
  • Мнения: 461
Имам два броя мърморанки

# 170
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Ето я и моята пухкавелка :

# 171
  • Мнения: 3 050
Последните две котета са СЛАДУРИИИИИИ Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 172
  • Мнения: 2 229

Невероятна е!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Ама наистина ли е персийка?!!? Не й е сплескана муцунката като на персийските...аз й затова не ги обичам много, но твоята е страхотна! Heart Eyes Прилича ми на породата Рагдол ужасно много! Hug





Може да има някоя баба Рагдол като тази. Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 20:57 от Serendipity

# 173
  • Мнения: 1 608
Последните две котета са СЛАДУРИИИИИИ Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Peace Дори и аз като КОТКА мога да го потвърдя! Grinning

# 174
  • Мнения: 1 608
Serendipity , кои са характерните белези на тази порода? Къде мога да прочета повече за нея? Особено ме интересува типа на косъма.

# 175
  • Мнения: 2 229
Serendipity , кои са характерните белези на тази порода? Къде мога да прочета повече за нея? Особено ме интересува типа на косъма.

Това което знам е че Рагдол (Ragdoll) са кръстоска между сиамка и персийска котка. Името им идва от английската дума "парцалена кукла", тъй като са най-милите създания на света и в момента в който стопанинът им ги вземе, застават като кукла в ръцете им.  Мисля че са най-голямата порода котки - стигат до 10 (или 15 беше) кг. Ужасно са пухкави. Любимите ми котки са, защото са взели характера и пухкавата козинка на персийските и лицето на сиамките. Heart Eyes

За съжаление в България ги няма никъде. Sad Единици хора имат и то внесени от чужбина...чистокръвна Рагдол струва около 500$...някой ден ще си взема такава. Heart Eyes А и мяукат много сладко. Simple Smile

Има много информация в нета, можеш да видиш гугл. Peace

http://en.wikipedia.org/wiki/Ragdoll

А тип козина не знам какво имаш предвид...дълъг е, има различни видове, но обикновено се раждат чисто бели котенцата. По-късно в зоната на лицето - уши, муцунка, а и опашката се появява някакъв отенък на края на косъма - на котето на моите снимки - оранжев. Виждала съм сиви, но на снимка...

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 00:21 от Serendipity

# 176
  • Мнения: 966
грижила съм се за рибки,папагали,котка,куче.Сега почивам от животни

# 177
  • Мнения: 1 608

А тип козина не знам какво имаш предвид...дълъг е, има различни видове, но обикновено се раждат чисто бели котенцата. По-късно в зоната на лицето - уши, муцунка, а и опашката се появява някакъв отенък на края на косъма - на котето на моите снимки - оранжев. Виждала съм сиви, но на снимка...
А имат ли подкосъм?

# 178
  • Мнения: 2 229

А тип козина не знам какво имаш предвид...дълъг е, има различни видове, но обикновено се раждат чисто бели котенцата. По-късно в зоната на лицето - уши, муцунка, а и опашката се появява някакъв отенък на края на косъма - на котето на моите снимки - оранжев. Виждала съм сиви, но на снимка...
А имат ли подкосъм?

Ау съжалявам, нямам никаква идея, не съм запозната толкова с котките, даже не знам какво е подкосъм. Blush

# 179
  • Мнения: 1 608
Подкосъм са малки косънчета по-къси от най-дългата част, правят козината мека и пухкава. Характерни са за породата турски Ван, а от снимките сякаш и при двете котки ги има. От там и интересът ми  към това. Ние отглеждажме турски Ван, но умря от старост. Сега си търсим заместител, но е много трудно.

Общи условия

Активация на акаунт