Какво давате при първи признаци на разболяване

  • 11 682
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 392
Нищо не давам. Ако и потече носът, пръскам със Стеримар. Ако нещата се влошат, я водя при хомеопата. Peace

# 16
  • Мнения: 409
Една доза осцилококцинум.
И аз това давам

# 17
  • Мнения: 3 456
Осцилококцинум

# 18
# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Осцилококцинум и витамин С
Peace

# 20
  • Мнения: 408
Тъкмо тема, която в момента ме вълнува. Току що разбрах от една приятелка, че дава на детето си вит.С и калциев глюконат по препоръките на лекарка, която уважавам. Не съм го изпитала, но човек научава нови неща непрестанно. Отделен е въпросът, че детето има направена ваксина Акт-хил на две години. Оттогава не са имали сериозен проблем и АБ не е пил. Веднъж да се оправим и аз ще сложа на малката Praynig

# 21
  • Мнения: 8 585
"калциев глюконат"
->Не се дава това нещо изобщо...

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Есберитокококос и Осцилокококуциум и др. подобни са ненужни.
Laughing

Усещам как децата ми се разболяват може би ден или понякога даже два преди да избият симптомите на каквато и да е болест.
Просто вътрешен хубав майчниски усет;)
Понякога им давам осцилококцинум, на каката доста пъти й е действал, но на малката - не.
Друго не давам лекарствено средство.
Старая се обаче да давам повече прегръдки и усмивки, вкусна и прясна храна, намалявам млечните продукти. Повече течности, от сорта на чай или бабин компот.
А може и да попромия нослето с физиологичен разтвор, който добре прочиства назад както нослето, така и самото гърле.
И това е.
защо намаляваш млечните продукти newsm78
Може би защото предизвикват отделяне на слуз и усложняват хремата  Rolling Eyes Само предполагам, и аз бих искала да разбера причината...

На каката давам Ехиначи (мога вече и на малката да давам). Аз пия Цитросепт.

"калциев глюконат"
->Не се дава това нещо изобщо...
И витамин С също... Но като ги изписва педиатъра... Аз също толкова ненужни препарати съм давала  ooooh!

# 23
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Давам чайчета със сок от лимон ,много плодове,за хрема пръскам Стеримар,ако има температура-Ефералган и чакам да видя, как ще се развият нещата.Осцилококциум и такива подобни НЕ давам,ако има бактериална инфекция това няма да помогне,ако е вирус ще мине от самосебе си.

# 24
  • Мнения: 1 427
Нищо .Ако е с по-обилни обилни секрети от нослето , давам вит.Ц.

# 25
  • Мнения: 5 577
А сега де. Вземам 50 лв и отивам на аптеката.
Не искам да се разболее малкия, искам да дам нещо. Не съм чувала тези неща.

Виброцил имам за нос, но е силно, а той не е толкова хремав, за това ще взема това Стеримар и физ.разтвор и някакъв гел за нос. И Киди витамини мисля.

И това със странното име мисля и него да видя.  Thinking

# 26
  • Мнения: 545
Аз давам хомеопатични гранулки...Allium Cepa за зачервено гърло и течащ нос е супер за малките..Поне няма опасност от превантивни мерки на растителна основа..Но все пак винаги се съветвам с аптекаря или лекар-хомеопат, ако е по-сериозно..И много портокали, лимони и киви!  bowuu

Клео.  bouquet

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 97
осцилококцинум, витамин С, чай с мед и лимон, и Ехинацея форте - повечко капки

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 97
осцилококцинум, витами С, чай с мед и лимон и Ехинацея Форте - повечко капки

# 29
  • Мнения: 397
Атакувам веднага с Витамин С, капки Стеримар и голямо количество от фрешове -
портокали, грейпфурти, лимони...

Общи условия

Активация на акаунт