Граждански договор, за който не съм уведомена

  • 4 152
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • here and now
  • Мнения: 4 214
Не са ѝ ги платили.
Напротив, подадох си молбата за напускане съвсем доброволно, документите бяха оформени по взаимно съгласие, както и Черна станция каза... 7-те дни не ми бяха изплатени, както и дните от полагаемия годишен отпуск и отработената последна месечна заплата.
....

# 46
  • Мнения: X
Ако наистина ГД е с дата 4.01., това означава че са прекратили трудовия договор още на 3.01 - деня, в който е подала молбата си за напускане. Затова и не им дължи никакви неустойки.
Защо? Няма никакъв проблем да има граждански и трудов договор едновременно.

Авторката, аз не се заяждам. Опитвам се да разбера какво може да се е случило, за да съм полезна със съвет, ако мога.
Явно няма да мога, така че, всичко най-хубаво.
Нищо лично, не се засягайте, ситуацията е безкрайно стресова за мен. Последното, което търся, е конфликт тук... А и всяко мнение е особено полезно за мен. Проблемът е, че ГД е издаден без мое знание и съгласие, със задна дата, депозиран е като разходооправдателен документ към отчет, което е злоупотреба.
Как бихте се почувствали, ако се окаже, че някой ви е вкарал в такива отношения, без ваше знание? Личните ми данни са предоставени на трета страна, с цел оправдаване на разходи... Аз съм омерзена! Да не говорим, че дължа данък върху тази сума... Ами ако се окажа с ГД и по следващия отчетен етап на проекта?

# 47
  • София
  • Мнения: 224
Разходите по проекта са ти най-малкия проблем. Да не се окаже, че си работила нещо, за което не подозираш, но носиш отговорност. Успокой се малко, ако можеш се консултирай с адвокат, виж дали и как злоупотребяват с данните ти, и ако нямаш какво да губиш - сезирай НАП, КЗЛД, Фонд "Култура" (те едва ли ще се впечатлят). А, ако още повече ти стиска, пиши на Нова или btv - злоупотребите с публични ресурси и разни лоши практики гледам са доста актуални тези дни; може да проявят интерес. Защото това, което описваш, едва ли се случва само при бившите ти работодатели. И ако почнат едни проверки на ГД по проекти, "Автомагистрали" може да се окаже не чак толкова страшно нещо. Успех!

# 48
  • here and now
  • Мнения: 4 214
Спред мен ГД няма, просто е вписан в отчета за да приберат едни пари.

Най-удачно според мен е да подадеш сигнал в НФК, че подадения отчет съдържа неверни данни в конкретната част и да поискаш да го проверят. Ако ти окажат, виж на кой са подопечни и пиши нагоре.
Колежката може да е некоректна спрямо работодателя, но в крайна сметка самия работодател извършва престъпление.
Надявам се нещата да се развият най-добре и за двете ви.

# 49
  • Мнения: 68 644
Изготвен е на 31.05. със задна дата - от 04.01.
Аз не съм го разписвала, нито съм уведомена за него. Не знам дали друг го е разписал от мое име. Не знам и дали да не  уведомя институцията, пред която ще отчитат проекта, че не съм била наета и не съм извършвала консултантски услуги срещу заплащане от тази фирма и по този проект.

Нали имате копие от договора, казахте по-горе?  Как не знаете дали е разписан или не е, дали на място за ваш подпис има чужд такъв, или е празно полето.

Да не е пързалка темата, ваканция е все пак...?

# 50
  • Мнения: 12 755
Авторката има неподписано копие, получено по "втория начин", но някъде може да има оригинал с фалшифициран подпис.

# 51
  • Мнения: 9 050
А може и да няма.

# 52
  • here and now
  • Мнения: 4 214
Аз доколкото разбрах, има само копие от отчет, в който има информация за плащане на нейно име по граждански договор. И от този отчет е разбрала/решила, че има такъв договор. Самия договр не е виждала май.
Точно се чудих как ли се развиха нещата.
Авторката да сподели, ако има нова информация.

# 53
  • Мнения: X
Аз доколкото разбрах, има само копие от отчет, в който има информация за плащане на нейно име по граждански договор. И от този отчет е разбрала/решила, че има такъв договор. Самия договр не е виждала май.
Точно се чудих как ли се развиха нещата.
Авторката да сподели, ако има нова информация.
Точно така... Изчакваме 25.06. Тогава би трябвало да се появи в НАП. И ще сезираме Комисията за защита на личните данни и НФК.
Ако няма такъв, също... Но процедурата ще е малко по-сложна.

# 54
  • Мнения: 3 922
Е? 25 юни мина. Има ли нещо подавано в НАП?

# 55
  • Мнения: X
Е? 25 юни мина. Има ли нещо подавано в НАП?
Има...
Утре имам среща с адвокат...

# 56
  • Мнения: 4 038
Е? 25 юни мина. Има ли нещо подавано в НАП?
Има...
Утре имам среща с адвокат...

Разкажете какво се случи? Досега питате, хората ви отговарят и точно когато стана интересно изчезвате...

Общи условия

Активация на акаунт