РАБОТНО ВРЕМЕ И ВЪТРЕШЕН РЕД В ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ

  • 3 967
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 425
Значи и в нашата градина работното време е от 7ч-19ч.,като онзи ден имаше среща в градината с психолози и педиатри/тип семинар/ и децата си бяха в градината до 19,20ч. и никой нищо не е казал.Всички си бяха усмихнати и мили както винаги. LaughingА за воденето сутрин също трябва да са там до 8.30ч.,защото започват гимнастика и до 9ч. не приемат деца.След това пак ги приемат ако си предопредил ,че ще закъснеете. Peace

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Какви са тези глупости..........би трябвало да може да си водиш детето, когато си поискаш, за какво пък трябва да се уведомява персонала.......все едно готвят точно до порция  #Crazy

# 17
  • Мнения: 1 425
Какви са тези глупости..........би трябвало да може да си водиш детето, когато си поискаш, за какво пък трябва да се уведомява персонала.......все едно готвят точно до порция  #Crazy
Тук не става въпрос само за храната,а за разваляне на планувания учебен процес и режим.Както в училище не можеш да си водиш детето когато поискаш,така е и в градините и яслите.Това не са места само за биологично отглеждане на деца,нали? Flutter

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Какви са тези глупости..........би трябвало да може да си водиш детето, когато си поискаш, за какво пък трябва да се уведомява персонала.......все едно готвят точно до порция  #Crazy
Тук не става въпрос само за храната,а за разваляне на планувания учебен процес и режим.Както в училище не можеш да си водиш детето когато поискаш,така е и в градините и яслите.Това не са места само за биологично отглеждане на деца,нали? Flutter

Ами не е точно така - провокирана от другата тема за "Нормативната уредба за детските заведения" прочетох в Правилника за приложение на Закона за народната просвета, че в случай, че родителят предупреди може да води детето си по-късно от определения час или да го взема по-рано.
По принцип всяко детско заведение има Вътрешен правилник, с който родителите трябва да се съобразяват.

# 19
  • Мнения: 1 425
Какви са тези глупости..........би трябвало да може да си водиш детето, когато си поискаш, за какво пък трябва да се уведомява персонала.......все едно готвят точно до порция  #Crazy
Тук не става въпрос само за храната,а за разваляне на планувания учебен процес и режим.Както в училище не можеш да си водиш детето когато поискаш,така е и в градините и яслите.Това не са места само за биологично отглеждане на деца,нали? Flutter

Ами не е точно така - провокирана от другата тема за "Нормативната уредба за детските заведения" прочетох в Правилника за приложение на Закона за народната просвета, че в случай, че родителят предупреди може да води детето си по-късно от определения час или да го взема по-рано.
По принцип всяко детско заведение има Вътрешен правилник, с който родителите трябва да се съобразяват.
Да съгласна съм с теб,когато родителя предопреди и има причина детето да закъснение,разбира се че на всякъде ще го приемат,а аз имах предвид:
 
би трябвало да може да си водиш детето, когато си поискаш, за какво пък трябва да се уведомява персонала.......все едно готвят точно до порция  #Crazy
Тава според мен не е никак редно .................... Naughty Naughty Naughty

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За мен този правилник е останал от тоталитарно време......не ми харесва такова отношение

# 21
Аз мисля, че в случая всеки има по-малко вина. Родителите от гледна точка, че не са се запознали с реда и условията на градината или яслата. И на служителите, че се карат за такива дреболии, но и в такива случаи има решение. Има си директор за тази работа.
 И да всяка ясла или градина имат свои вътрешни правила.Просто се запознате с тях.

# 22
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
За мен този правилник е останал от тоталитарно време......не ми харесва такова отношение

Не става въпрос за някакви тоталитарни отживелици  Naughty, но е абсолютно елементарно да се предупреди, в случай, че има нещо извън рутината на завеждане-отвеждане на детето - аз примерно имам номерата на мобилните и на двете госпожи и звъня на тази, която е сутрешна смяна, за да предупредя, ако няма да водя / или ще заведа по-късно / детето. Представете си какво ще стане, ако всеки влиза и излиза постоянно през деня - абсолютна анархия. В нашия вътрешен правилник примерно пише, че ако детето се заведе след 9.00 сутринта трябва да е закусило. Правилникът е закачен на една дъска точно до входната врата и всеки може да го прочете.

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За мен този правилник е останал от тоталитарно време......не ми харесва такова отношение

Не става въпрос за някакви тоталитарни отживелици  Naughty, но е абсолютно елементарно да се предупреди, в случай, че има нещо извън рутината на завеждане-отвеждане на детето - аз примерно имам номерата на мобилните и на двете госпожи и звъня на тази, която е сутрешна смяна, за да предупредя, ако няма да водя / или ще заведа по-късно / детето. Представете си какво ще стане, ако всеки влиза и излиза постоянно през деня - абсолютна анархия. В нашия вътрешен правилник примерно пише, че ако детето се заведе след 9.00 сутринта трябва да е закусило. Правилникът е закачен на една дъска точно до входната врата и всеки може да го прочете.

Може всичко да пише, но по света не е така........защо ние все трябва да сме на опашката

# 24
  • Мнения: 529
В нашата градина искат до 8,30 децата да са заведени,за да не се нарушава режима,но до 17,30 най-късно да се вземат.

Тя е частна и нямам оплаквания,но съм на работа до 17,30ч. и немога да излизам по-рано за да прибирам сина си.

Имаше род.среща преди 10дни и повдигнах въпроса - незам дали са променили раб.време,но като отида в 17,45 не ми правят забележка и всички учителки са там.

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
За мен този правилник е останал от тоталитарно време......не ми харесва такова отношение

Не става въпрос за някакви тоталитарни отживелици  Naughty, но е абсолютно елементарно да се предупреди, в случай, че има нещо извън рутината на завеждане-отвеждане на детето - аз примерно имам номерата на мобилните и на двете госпожи и звъня на тази, която е сутрешна смяна, за да предупредя, ако няма да водя / или ще заведа по-късно / детето. Представете си какво ще стане, ако всеки влиза и излиза постоянно през деня - абсолютна анархия. В нашия вътрешен правилник примерно пише, че ако детето се заведе след 9.00 сутринта трябва да е закусило. Правилникът е закачен на една дъска точно до входната врата и всеки може да го прочете.

Може всичко да пише, но по света не е така........защо ние все трябва да сме на опашката

А според мен по целия свят има правила, които хората спазват като цяло и затова вървят напред. Ние все много умуваме и само с това си оставаме -  newsm78 Който не иска да спазва порядките в обществените заведения и да се съобразява само със себе си - да си стои в къщи и да си определя сам вътрешния план.  Wink

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=125020.msg2330329#msg2330329

Ето една тема..и в България искам такива градини

# 27
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Нашата ясла работи от 6.30 до 18.30h,когато записвах малкия ме предупредиха,ако детето няма да идва сутрин да звъня на учителката,за да не му приготвят храна в кухнята,ако не се обадя ще го сметнат за присъствен ден и съответно ще си платя повече дни.И аз съм на мнение,че правилниците трябва да се спазват,а учителките /директора ,при постъпване на детето в ДЯ/ДГ,трябва да запознаят родителите с установения вътрешен ред.

# 28
  • Мнения: 844
Благодаря на всички за отговорите. Съгласна съм, че и ние имаме вина, но не можех да си представя да има толкова разлика в правилата. Все пак си мисля, че като държавни ДГ би трябвало да има еднакъв режим. Но както и да е, последната изцепка на госпожата от днес беше, че в 18.00 ч. си тръгвала и оставяла детето само.  #Cussing out
Както и да е, ще изкараме някак тази година, но не мисля да записвам сина ми там за в бъдеще. А с работното време вечер определено ще трябва да се борим за удължение поне до 19.00 ч. - няма как.

# 29
  • Мнения: 14 133
Тази сутрин едната госпожа едва ли не ми се скара, защото дребният се събувал външните обувки в още с влизането в градината. За мен няма логика да си ходи с тях до групата, но сигурно нещо "греша". Всичко е толкова чистичко и ново, включително и пътеките в коридорите. Едва ли не ще съм виновна, ако настинел. 

Общи условия

Активация на акаунт