Тв материал за флуора - кои са за и против?

  • 8 255
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
я и аз да дам няколко линка все пак:
http://www.zabolekar.info/literaturen%20obzor.html       -много приятно се чете,има малко биохимия,малко физика и много факти
http://www.ada.org/public/topics/fluoride/index.asp#emerging      -най-реномираната организация за дентална медицина в света
http://www.fdiworldental.org/federation/assets/statements/french … uor_materiaux.pdf
http://www.fdiworldental.org/federation/assets/statements/french … luor_et_carie.pdf

http://www.fdiworldental.org/federation/assets/statements/french … adies_renales.pdf
уточнявам,че не действам като кон с капаци относно същността на въпроса-тук подробно са дискутирани случаи с предозиране на флуорни препарати.просто искам да покажа,че както винаги монетата има две страни.дозата прави отровата лекарство и обратното.остро натравяне с флуор настъпва при еднократен прием над 10 мг за възрастни и над 4,5 мг за деца,зависи от множество индивидуални фактори разбира се.

# 61
  • Мнения: 2 082
добре,но все пак питам защо да не получаваме флуора от ЕСТЕСТВЕНИ източници ...  Thinking

# 62
  • Мнения: 167
Флуорът наистина е газ - изключително агресивен и токсичен, но никой няма предвид (и слава богу!) директното приемане на флуор.  Под флуориране на водата се има предвид внасянето на флуорни съединения (натриев флуорид) във водата. Същото това съединение го бутат в 99% от пастите за зъби. Независимо дали пише "флуор" най-отпред на опаковката или не, флуорните компоненти са неизменно част от съдържанието. Обикновено го изписват на английски "Sodium fluoride" или "Aluminium fluoride" (това е друго съединение, което не го прави по-малко токсично).
Обърнете освен това внимание и на предупрежденията по опаковките на пастите за зъби: На деца да не се дава повече от едно грахово зърно паста. Задължителен родитески контрол. Да не се поглъща.

В България съм срещал само една паста за зъби, която е без флуор (поне според съдържанието). Казва се Милдфреш Хомеопатик. Струва около 1.60 лв. Има я в Била и по разни аптеки.
Твърдо съм против внасянето на флуор под каквато и да е форма в организма: нито флуорирана вода, нито флуорни таблетки, нито пасти за зъби. Аз самият съм жертва на флуорна профилактика в детска възраст - имам кариеси (а и не само) като за световно.

Срещнах и някаква паста за зъби на Аюрведа, Хималая или нещо такова, където ми обясняваха, че съдържала естествен флуор - глупости на търкалета. Нищо естествено не видях, освен от зиналата паст на фармацевтичната и козметичната индустрия да скоча в устата на хомеопатията. Благодаря - без мен!

Да се има предвид, че повечето минерални води имат естествено повишено съдържание на флуоридни аниони. Така че ако толкова държите да доставяте флуор на организма си - пийте минерална вода, само гледайте да е по малко и от време на време.

Ето още един линк от мене:
http://www.health-science.com/fluoride_toxicity.html

Както и линк към една от предишните теми за флуора:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101468.0;all

# 63
oh,с твоите естествени източници ме убиваш-ми получавай кой пречи,но трябва да се препитаваш основно с морски продукти и акулско главно,всеки ден,три пъти на ден и всеки път едно и също к-во.идеята е в ритмичното,постоянно,точно дозирано приемане -за 6м. до 6 години -0,5 мг дневно,от 6 г.до 16 г. 1мг дневно.ако не е станало ясно около 20-тата година обмена на емайла замира и профилактиката губи смисъл и значение-след тази възраст флуора има приложение в гласйономерни цименти-напр.fuji (римско7) за недефинитивна обтурация на много дълбоки кариеси.

# 64
  • Мнения: 4 150
Цитат
oh,с твоите естествени източници ме убиваш-ми получавай кой пречи,но трябва да се препитаваш основно с морски продукти и акулско главно,всеки ден,три пъти на ден и всеки път едно и също к-во.идеята е в ритмичното,постоянно,точно дозирано приемане -
Njama kredor,izvinete. Peace
Spored gornia posting izliza,4e horata sa po hitri i umni ot prirodata... hahaha
Shtom njama kak da se nabavi tova koli4estvo fluor ot estestven izto4nik v malko koli4estvo (ne s vsekidnevna profilaktika s akuli i drugi morski) zna4i,4e ne e nujen v takova koli4estvo da se poema. Wink
Drug e vuprosa,4e 4ovek (medicinata kato cjalo) si misli,4e znae kakva e dnevnata dajba,a vsushtnost s edno takova izkazvane podlaga na sumnenie cjalata medicina,kojato vsushtnost i tja ne e najasno koe kolko trjabva da se poema. bowuu

# 65
Цитат
oh,с твоите естествени източници ме убиваш-ми получавай кой пречи,но трябва да се препитаваш основно с морски продукти и акулско главно,всеки ден,три пъти на ден и всеки път едно и също к-во.идеята е в ритмичното,постоянно,точно дозирано приемане -
Njama kredor,izvinete. Peace
Spored gornia posting izliza,4e horata sa po hitri i umni ot prirodata... hahaha
Shtom njama kak da se nabavi tova koli4estvo fluor ot estestven izto4nik v malko koli4estvo (ne s vsekidnevna profilaktika s akuli i drugi morski) zna4i,4e ne e nujen v takova koli4estvo da se poema. Wink
Drug e vuprosa,4e 4ovek (medicinata kato cjalo) si misli,4e znae kakva e dnevnata dajba,a vsushtnost s edno takova izkazvane podlaga na sumnenie cjalata medicina,kojato vsushtnost i tja ne e najasno koe kolko trjabva da se poema. bowuu
нещо каза ли,замисли ли се ,зарея ли се.аха,сетих се,опитваш се да се присмееш на мен,изполвайки морските деликатеси и вметвайки ни в клин ,ни в ръкав сравнение м/у "хитростта"и "умността"на човека и природата???? ,преплетено тясно с шизофреничното прозрение,че едно мое изказване подлага на съмнение цялата медицина,нали правилно разбрах.поласкан съм,но все пак се чудя,достъпа до интернет от неоторизирани лица в специализирани заведения е ли е или не е в полза на здравите и болни други юзъри,а?

# 66
  • Мнения: 1 043
аз лично съм много против профилактичното "захранване" на бебетата с флоур почти всички лекари изписват препарата зумафлоур дори на новородени

# 67
аз лично съм много против профилактичното "захранване" на бебетата с флоур почти всички лекари изписват препарата зумафлоур дори на новородени


Нали, и аз мисля така.
Заприлича ми на майстор водпроводчик, който като оправя тръбите изпочупва шкафовете, а после не се знае дали ремонта е бил успешен...

# 68
  • Мнения: 4 150
Цитат
нещо каза ли,замисли ли се ,зарея ли се.аха,сетих се,опитваш се да се присмееш на мен,изполвайки морските деликатеси и вметвайки ни в клин ,ни в ръкав сравнение м/у "хитростта"и "умността"на човека и природата???? ,преплетено тясно с шизофреничното прозрение,че едно мое изказване подлага на съмнение цялата медицина,нали правилно разбрах.поласкан съм,но все пак се чудя,достъпа до интернет от неоторизирани лица в специализирани заведения е ли е или не е в полза на здравите и болни други юзъри,а?
Виждам,4е ниЩо не си раzбрал.Не беШе насо4ено кьм теб,а обобЩих,но ти бягаШ като гуzен...
Явно не виждаШ логиката в постинга ми,но това е характерно zа много хора.Не се сьрдя. Peace
А тук в клиниките има много раzвинтени Шиzофренични моzьци,точно от употреба на флуор.Има го и на официалните страници на токсикологичните институти като страничен ефект.Прочети,нали не го учите 3 семестьра,може да ти е от полzа. Peace
Цитат
и не продавам флуор,продавам зъбно здраве
.  И понеже това отговаря на истината,zатова сега нямаШ нито един пациент,zаЩото всички приеха zьбното zдраве,което им предлагаШ и имат zдрави zьби... Joy
Аz флуор не приемам,нито сьм приемал,нито на децата си Ще дам.Ти давай и прави с своето тяло каквото намериШ zа добре. bowuu
Ако имаШ проблеми с мен,ако искаШ да кажем на модераторите да ги отстранят. Peace


Били,иzвинявай,мислих неЩо,а друго иzлеzе когато го написах...случва се... Peace

# 69
  • Мнения: 2 082
Цитат
oh,с твоите естествени източници ме убиваш
мисля до края на живота си да пия по чаша мин.вода-ще ми изчислиш ли дозата  Joy и би ли ми обяснил нещо:със съпруга ми сме раждани в една и съща година ,в един град,през една улица.ако сме имали профилактика с флуор-защо той няма зъби,ако пък не сме приемали флуор-защо моите са здрави.сетих се -сигурно си е хвърлял хапченцата  ooooh!

# 70
  • Мнения: 1 586
http://torrents.bol.bg/details.php?id=24028
В тоя торент са включени филмът "The Fluoride Deception (2004)", както и едноимената книга на Christopher Bryson в pdf формат. Всичко е на английски обаче.

# 71
Цитат
нещо каза ли,замисли ли се ,зарея ли се.аха,сетих се,опитваш се да се присмееш на мен,изполвайки морските деликатеси и вметвайки ни в клин ,ни в ръкав сравнение м/у "хитростта"и "умността"на човека и природата???? ,преплетено тясно с шизофреничното прозрение,че едно мое изказване подлага на съмнение цялата медицина,нали правилно разбрах.поласкан съм,но все пак се чудя,достъпа до интернет от неоторизирани лица в специализирани заведения е ли е или не е в полза на здравите и болни други юзъри,а?
Виждам,4е ниЩо не си раzбрал.Не беШе насо4ено кьм теб,а обобЩих,но ти бягаШ като гуzен...
Явно не виждаШ логиката в постинга ми,но това е характерно zа много хора.Не се сьрдя. Peace
А тук в клиниките има много раzвинтени Шиzофренични моzьци,точно от употреба на флуор.Има го и на официалните страници на токсикологичните институти като страничен ефект.Прочети,нали не го учите 3 семестьра,може да ти е от полzа. Peace
Цитат
и не продавам флуор,продавам зъбно здраве
.  И понеже това отговаря на истината,zатова сега нямаШ нито един пациент,zаЩото всички приеха zьбното zдраве,което им предлагаШ и имат zдрави zьби... Joy
Аz флуор не приемам,нито сьм приемал,нито на децата си Ще дам.Ти давай и прави с своето тяло каквото намериШ zа добре. bowuu
Ако имаШ проблеми с мен,ако искаШ да кажем на модераторите да ги отстранят. Peace


Били,иzвинявай,мислих неЩо,а друго иzлеzе когато го написах...случва се... Peace
имам проблеми с всеки многознайко,който дрънка ли,дрънка като безспирна латерна,без смисъл,визия ,посока.та да обобщим последното ти изказване.1.ти смяташ че аз съм гузен ,защото...не съм те разбрал,което "се случва с много хора". въпрос- неразбран ли се чувстваш?2.без да съм психиатър съм убеден,че шизофрения не се получава при флуорна интоксикация-за да те ограмотя ще споделя,че шизо се развива при определена анатомична конфигурация на ядра в хипокампуса(или беше хипоталамуса) 3.зъбното здраве не е религия ,която някой приема-това е резултат от целокупните услилия на от една страна-информиран специалист и от друга на стриктен,уважаващ себе си пациент.и да,имам успехи,мерси.
4.не съм имал и бегла идея да се допитвам до теб какво да ползвам или не ползвам.
5.последното изречение което си написал е отчайващо неграмотно-"ако...,ако...."-нали знаеш че акото цапа гащи.

# 72
Цитат
oh,с твоите естествени източници ме убиваш
мисля до края на живота си да пия по чаша мин.вода-ще ми изчислиш ли дозата  Joy и би ли ми обяснил нещо:със съпруга ми сме раждани в една и съща година ,в един град,през една улица.ако сме имали профилактика с флуор-защо той няма зъби,ако пък не сме приемали флуор-защо моите са здрави.сетих се -сигурно си е хвърлял хапченцата  ooooh!
съжалявам,но това е опростенческо поведение,което винаги е признак за чувство на несигурност.не съм казал,че единствено флуора е от значение за здравите зъби.има едни такива фактори като наследственост,среда,хранене,навици,хигиена,травматизъм,проф.болести,стрес,имунитет дето съм чувал от дедо ми че влияели,ти ко ше кажеш-ядеш ли тази версия.?

# 73
  • Мнения: 2 082
Цитат
наследственост,среда,хранене,навици,хигиена,травматизъм,проф.болести,стрес,имунитет дето съм чувал от дедо ми че влияели,ти ко ше кажеш-ядеш ли тази версия.?
  това са истинските фактори.може да си спестиш обидите и да се опиташ да ни убедиш в правотата си

# 74
  • Мнения: 4 150
Туиги,Завистта ти подхожда.Радвам се,че си такьв какьвто си.
Моят живот е иzпьлнен с хубави неЩа и zатова от устата ми не иzлиzат такива иzре4ения като твоите.

Нано,няма да имаШ отговор..питай по добре модераторите кой е тоzи регистриран "анонимен"... zа да не си губиШ пове4е времето и ти..
Лека ноЩ на всички.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт