Донорство на яйцеклетки - къде, как?

  • 5 530
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 990
Bobchita, писах ти на лично Wink

# 31
  • Мнения: 590
Bobchita, ето това се казва благородство Yellow Heart
Благодаря за пожеланието, надявам се скоро да се появи моята добра фея, че започвам да губя надежда Unamused

От колко време чакате? В "Надежда" ли сте?

# 32
  • София
  • Мнения: 99
Ден 2 от хормоналната терапия. Една инжекция тип писалка сутрин, абсолютно никаква болка не усещам, докато си я слагам в корема. И никаква промяна в ежедневното самоусещане нямам засега. Честно казано не очаквам и да имам, но ще пиша периодично Simple Smile

# 33
  • Мнения: 416
Привет и от мен. Поздравявам всички донорки и семействата, които не спират да се борят за мечтата да имат дете. Flowers Hibiscus
Аз също взех решение да даря, но бих искала да ви попитам, дали е нормално да се притеснявам от факта, че има минимален шанс моите деца един ден да се срещнат с детето/децата от ДЯ? И има ли го у вас чувството, че някъде ще расте част от вас, без да бъдете свидетел на това?

Чела съм книгата на Людмила Филипова ''Стъклени съдби'' и си признавам, че донякъде ми е втълпила страхове.

# 34
  • Мнения: 15 356
В днешно време светът е толкова отворен,че не се знае кой къде ще си намери щастието.Аз ще кажа на нашето дете,че съм дарила Я и просто да не си търси гаджета по-малки от нея с две и повече години .Освен това не се знае дали някой ден няма да отпадне анонимността .
Иначе не,не мисля че някъде ще расте мое дете.Имам едно единствено дете и това е детето,което съм родила.Както и моите яйцеклетки ще станат дете/деца на семейство ,което дълго ги е чакало,жена която се е молила,родила ги е,треперила е над тях и не е спала .

# 35
  • Мнения: 416
В днешно време светът е толкова отворен,че не се знае кой къде ще си намери щастието.Аз ще кажа на нашето дете,че съм дарила Я и просто да не си търси гаджета по-малки от нея с две и повече години .Освен това не се знае дали някой ден няма да отпадне анонимността .
Иначе не,не мисля че някъде ще расте мое дете.Имам едно единствено дете и това е детето,което съм родила.Както и моите яйцеклетки ще станат дете/деца на семейство ,което дълго ги е чакало,жена която се е молила,родила ги е,треперила е над тях и не е спала .

Съгласна съм с мнението ти, Bobchita и разсъждавам по същия начин. Аз обаче съм с две момчета и честно казано не виждам как може да кажеш на някого да не се влюбва в определен човек/хора. Аз ще дарявам в София и шанса реципиента да живее тук е голям. Боря се с тези страхове и знам, че ще приема всички хипотези като нещо нормално. Все пак наистина единственото, което зависи от нас е сегашният момент. Simple Smile

Последна редакция: ср, 18 авг 2021, 11:10 от Merveilleuse.

# 36
  • Мнения: 15 356
Аз дарих в по-малък град,но не знаем реципиента и партньора от къде ще дойдат.Примерно моя приятелка има опит с ДЯ в София,но не живее там.Изобщо не знаем съдбата кой ,къде ще отведе,не знаем и дали ще успее опита.Инвитрото има около 30% успеваемост все пак.Но ако мислиш,че ще се терзаеш,не дарявай.Това е изключително благородна постъпка,но помисли и за собствената си психика и как ще ти се отрази това в далечен план.Мъжът ти какво мисли?

# 37
  • Мнения: 416
Той ме подкрепя, като цяло не разбира и чувства така както аз нещата. Но той е по-голям егост и мисли повече за себе си. Например много пъти ми напомня колко кофти било стимулирането с хормони, но вече спря. На повечето си близки няма и да кажа, защото разсъждават с доста предразсъдъци, като майка ми, на която, ако кажа ще гледа втренчено и коментарите ще са един път...Grinning
Аз вярвам в каузата, но просто исках да споделя с вас и неприятните мисли в главата ми, освен другите, които ме карат да се усмихвам и чувствам окрилена. Късмет на всички и от двете страни на монетата. Flowers Four Leaf Clover

# 38
  • Мнения: 509
Ако живеете в София вашия реципиент няма да е от там Simple Smile
В днешно време светът е толкова отворен,че не се знае кой къде ще си намери щастието.Аз ще кажа на нашето дете,че съм дарила Я и просто да не си търси гаджета по-малки от нея с две и повече години .Освен това не се знае дали някой ден няма да отпадне анонимността .
Иначе не,не мисля че някъде ще расте мое дете.Имам едно единствено дете и това е детето,което съм родила.Както и моите яйцеклетки ще станат дете/деца на семейство ,което дълго ги е чакало,жена която се е молила,родила ги е,треперила е над тях и не е спала .

Съгласна съм с мнението ти, Bobchita и разсъждавам по същия начин. Аз обаче съм с две момчета и честно казано не виждам как може да кажеш на някого да не се влюбва в определен човек/хора. Аз ще дарявам в София и шанса рецепиента да живее тук е голям. Боря се с тези страхове и знам, че ще приема всички хипотези като нещо нормално. Все пак наистина единственото, което зависи от нас е сегашният момент. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 258
Привет и от мен. Поздравявам всички донорки и семействата, които не спират да се борят за мечтата да имат дете. Flowers Hibiscus
Аз също взех решение да даря, но бих искала да ви попитам, дали е нормално да се притеснявам от факта, че има минимален шанс моите деца един ден да се срещнат с детето/децата от ДЯ? И има ли го у вас чувството, че някъде ще расте част от вас, без да бъдете свидетел на това?

Чела съм книгата на Людмила Филипова ''Стъклени съдби'' и си признавам, че донякъде ми е втълпила страхове.

Книгата е художествена измислица, самата Филипова го казва.
В световен мащаб инвитро с донорски яйцеклетки се прави от 40 години и няма такива опасения.
Единствено у нас имат такива страхове.
Адмирации за решението Ви!

# 40
  • Мнения: 15 356
На майка ми и баща ми казах,щели кръвно да вдигнат и т.н.
Иначе не е кой знае стимулацията ,тази ми беше втора ,първата за инвитро за нашето дете.Просто този път корема ми се поду повече ,буквално имах шкембе,но за седмица спадна.

# 41
  • Мнения: 10
Здравейте, след стимулацията приемате ли някакви витамини за въстановяване на яйчниците?

# 42
  • Мнения: 15 356
Не .Какво има да им възстановяваме?

# 43
  • Мнения: 1
Здравейте, на всички. Не съм си и мислила, че яйчнековия резерв е изчерпан. Но и това се случи. Сега си търся жена която може да дари в моя полза в болница Надежда. Толкова много жадувам да видя и усетя бебенцето си. Това е най дългоочакваната среща в живота ми.
Моля за помощ 🙏❤️😇
Днес в деня на Ангелите да се появи моя ангел донор. 😇❤️🙏

# 44
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
Пожелав ви успех,но и ние ще чакаме поне около година така казаха.И в този ред на мисли вчера нещо ме жегна.Интересувам се всички който чакат донор в Надежда.Майки за донорство работят с Надежда и търсят донори .Това,което ме тормози от известно време е тяхната кампания ,в която набират средства за двойки имащи нужда и решили да се изправят и покажат лицата си.И гледам появява се двойка,средствата са набрани и съобщават ,че има ангел дарител на яйцеклетки.Само на мен ли ми се струва,че тези семейства са с някакво предимство.Не искам никой да обидя,но нали и ние сме с парите си?

Общи условия

Активация на акаунт