Мами в Германия...4

  • 25 085
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 315
Мишенце, пуснала съм запитване до Шлекер дали правят от немския сайт доставки до Франция.
Още нямам отговор. Като получа, ще те информирам своевременно. Предполагам, че ако имат, то цената на доставката ще е над 10 евро.

Вечерница, благодаря!  Hug Доставката не ме притеснява, стига да е възможно. Ако знаеш какви количества каша се изяжда...а както идвa и другото бебе, трябва да намеря начин за регулярни доставки. Другия вариант е да моля някоя немска или австрийска мама да ми праща колети с каши през 2 месеца и аз да и пращам паричките за кашите и доставката. Но така ангажирам хора които си имат и друга работа освен да се занимават с моите глупави каши.

Мислех си...така или иначе никой не се обади да поеме организацията на европейки за Ружа...Ти какво ще кажеш да се заемеш, заедно с немските мами да поемеш всички европейски? Аз се ангажирам да ти помагам активно до когато мога (реално докато вляза да раждам). Само ако ти е възможно, разбира се !
Нямаш проблем да поема организацията, стига останалите да са съгласни. Въпросът ми е как ще влезем във връзка с Ружа. Не съм проверявала кога е влизала и чела при нас за последно. Не ми се ще да правим нещо през главата и. Дивиана, ако искаш премести тези постинги в другата тема   Peace
Сега за кашите. Ако Шлекера откажат, а ти нямаш нищо против, можем да се уговаряме да ти пращам доставки. Ако ми беше по-наблизо, можех да ти ги нося, ама Гренобъл си е далеч. А има и друг вариант - говори с Мистик, те пазаруват от Германия, да ти ги праща по френската поща направо. Стига да се съгласи.

# 16
  • Мнения: X
За Ружа - мисля да минем на лични....

За останалото - ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ!

# 17
  • Мнения: 977
Привет!

Имам приятелка в Германия, която очаква бебче. Искам да и подаря неща, които не само ще са и полезни, но и които там са по-скъпи от тук. Можете ли да ми дадете идея какви неща мога да и изпратя?

Предварително Ви благодаря!

# 18
  • Мнения: 3 521
хаааааааааааа вече имам Кредор Party,

vivita , моцарелата беше в пЮре на ХИП, та едва ли е била някаква нефиндична Sick...явно е по_чувствителна мацката...аz лично не смея да и давам още купешки (БИО) неща, че в лабораторията на мъжа ми понякога и в тях откриват раzни пестициди(макар и в мнооого ниски граници)...ние сме с привилегията да си имаме тати лебенсмителхемикер и той общо вzето се грижи zа "zдравословното" иzхранване на фамилията(това го каzвам пряко и преносно Laughing )

Liska, не само че е като Спиди Гонzалес, но понякога имам чувство, че дипломата си я е спечелил от някоя лотария на Антене  Байерн...това е втория педиатър, при когото сме били и май няма да е последния...сега се връщаме от контролно У и не ми се говори направо, че ще отворя работа на Дивианата ooooh!.

Tatjana , аz от кашите zа сега съм дала ориzова, царевичен грис и елда...всичките са беzмлечни...месото почнах преди 2_3 седмици някъде да го предлагам ма нещо не го тачи мацката...пуйката минава, но телешкото Sick, zаек и агне още не съм се престрашила...преди седмица дадох и бисквита с глутен, хареса и и нямаше проблеми...освен трохите де.

mishelle , аz най_много се радвам на хубаво бебешко българско бельо, zащото тук 100% памучните дрешки са общо вzето калпави и доста скъпи...бтв. ние всички си купуваме бельото от БГ.

Какво се органиzира zа Ружа? Пуснете ми някаква бележка, че съм иzгубила темата, ще помагам и аz както мога.

# 19
  • Мнения: 1 334
И аз да се включа за лекарствата.Мисля , че има начин с бележка от лечебното заведение от което са изписани лекарствата в Бг да се отиде тука при личния лекар и той не може да го върне. Каква му е застрахвката на момчето? Ако не е приват, не би трябвало да има проблем, а дори и да е , сигурно пак не би имало.Зависи от заболяването.А също може да се наложи да се завери в някаква институция в БГ.

Вечерница, мерси за пожеланията, наистина ще ни трябва много късмет да немерим прилична квартира на прилична цена.Освен че е трудно да се намери, също така и този който дава жилището избира на кой да го даде. Нас като ни видят с дете, ще почнат да подскачат.Но не се знае, може и на нормални хора да попаднем.
За това че сме друга държава , не знам , аз много Германия не познавам, била съм в Ландау , Фрайзинг и Мюнхен.И съм виждала от далече Щутгарт. Нямам и идея как е в другите провинции.

Сега по често ще се включвам, преди ми беше много натоварено!

Поздрави от нас на всички малки и големи дечица!

# 20
  • Мнения: 2 292
ако е приват и каже ,че е хронично болен ще му скокнат вноските доста  Sad

# 21
  • Мнения: 977
surfline, аз също си мислех за бельо, но то ще е междудругото... Чудя се какво друго си заскужава да изпратя от тук...

# 22
  • Германия
  • Мнения: 8 099
surfline, аз също си мислех за бельо, но то ще е междудругото... Чудя се какво друго си заскужава да изпратя от тук...
Бельо е точното нещо, евентуално по-късно буйки newsm78 тук са безбожно скъпи.

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
И аз да се включа за лекарствата.Мисля , че има начин с бележка от лечебното заведение от което са изписани лекарствата в Бг да се отиде тука при личния лекар и той не може да го върне. Каква му е застрахвката на момчето? Ако не е приват, не би трябвало да има проблем, а дори и да е , сигурно пак не би имало.Зависи от заболяването.А също може да се наложи да се завери в някаква институция в БГ.

Вечерница, мерси за пожеланията, наистина ще ни трябва много късмет да немерим прилична квартира на прилична цена.Освен че е трудно да се намери, също така и този който дава жилището избира на кой да го даде. Нас като ни видят с дете, ще почнат да подскачат.Но не се знае, може и на нормални хора да попаднем.
За това че сме друга държава , не знам , аз много Германия не познавам, била съм в Ландау , Фрайзинг и Мюнхен.И съм виждала от далече Щутгарт. Нямам и идея как е в другите провинции.

Сега по често ще се включвам, преди ми беше много натоварено!

Поздрави от нас на всички малки и големи дечица!
Даааа, днес говорих с една от Касите тук, казаха ми, че ако тукашен лекар го предпише на спец. рецепта, може и тук да го взема безплатно. Абе...разправии до края ще има...

# 24
  • Мнения: 418
Привет мами Simple Smile

Съжалявам ,че ви се набърквам в темата, но от др. седмuцa се присъединяваме към вас Simple Smile На 10/23 - понеделник летим за Zurich и от там към Weil Am Rhein. Имаме апартамнет там, мъжът ми работи във Rhein (има си собствен business), аз и дащeря ни (3 г, 4 месеца) се присъединяваме. Имах ? - дали има някои педиатри , говорещи английски (или бг) нaоколо - около Weil am Rhein. Знам от посещението ни там миналта година, че Basel е на 5 мин от нас буквално. Тъй че ако знаете за лекари и във Switzerland пак ще е от помощ. Много ? имам, но ще ги задавам в "движение". Аз не говоря немски, но пак владея английски и френски... дано се оправим ... а ТОВА МИ НАПОМНЯ- има ли Berlitz или др. места с курсове по немски. Ако се сещате за нeщо , к/о трябва да знам преди да тръгна от тук, пишете... За сега толкова ... до скоро Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 423
... има ли Berlitz или др. места с курсове по немски. Ако се сещате за нeщо...

Сещам се за най-прекрасната реклама
на Берлиц, гледали ли сте я, падам от смях!
http://www.myvideo.de/watch/114010
Вижте я на всяка цена.

# 26
  • Мнения: 11 315
... има ли Berlitz или др. места с курсове по немски. Ако се сещате за нeщо...

Сещам се за най-прекрасната реклама
на Берлиц, гледали ли сте я, падам от смях!
http://www.myvideo.de/watch/114010
Вижте я на всяка цена.


Тази е велика и любима. И ми липсва по ТВ на фона на другия бълвоч.

# 27
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Пепеляшке , ако момчето няма сключена още ....здравна застраховка...Моя съвет е не казвайте , че е хронично болен и се нуждае от ежемесечно лечение....
Аз такъв ужас изживях с мъжа ми последните 4 -ри месеца....че се чудя дали да ви описвам....или просто да го забравя...
С две думи.....мъжа ми е приват....но всички частни отзазаха да слючат застраховка с мен..../ дори ДЕБЕКА първо поиска 40% повече от вноската , но после и те отказаха / , защото съм бременна! Представяте ли си това??????

# 28
  • Мнения: 1 768
Дове4ера не пропускайте в 20.45 по DSF Левски-Bremen bg sohappy

# 29
  • Мнения: 7 605
Пепеляшке , ако момчето няма сключена още ....здравна застраховка...Моя съвет е не казвайте , че е хронично болен и се нуждае от ежемесечно лечение....
Аз такъв ужас изживях с мъжа ми последните 4 -ри месеца....че се чудя дали да ви описвам....или просто да го забравя...
С две думи.....мъжа ми е приват....но всички частни отзазаха да слючат застраховка с мен..../ дори ДЕБЕКА първо поиска 40% повече от вноската , но после и те отказаха / , защото съм бременна! Представяте ли си това??????



Мариела, не zнам ти с каква представа zа zастраховки си. Една zастраховка zастрахова иzвестен риск, в слу4ая риска, 4е zастрахования Ще се раzболее. Както при zастраховката на колите тарифата zависи от много работи, най ве4е колко катастрофи е имал Шофьора и колко 4есто се краде дадена кола, така и при zдравната zастраховка се гледа да се минимира риска zа zастраховката. Раzбира се, при хрони4но болни и бременни има вероятност да ти откаzват zастраховките или да те zастраховат на висока тарифа, zаЩото риска от раzходите по zастрахования не е риск, а ФАКТ.
Ние преz м. август се върнахме в Германия и от тогава съЩо сме приват, но трябваШе такива формуляри да попълним, не е истина, с вси4ки настинки преz последните 5 години. И не е Шега работа да лъжеШ, като не йм каzваШ zа неЩо. Те имат на4ин да раzберат, най ве4е при хрони4ните zаболявания....и ако открият, 4е си ги лъгал, не само няма да ти плаЩат, но и Ще те иzгонят и тогава весело търсене на нова zастраховка ти желая.
Ние като търсихме приват zастраховка, трябваШе да иzпратим фотокопие на жълтата книжка на бебето, с вси4ките там прегледи. Там беШе отбеляzано 4е има фиzиологи4ен Шум на сърцето и беz малко да й откаzват zастраховката на малката. Обадиха се на педито, трябваШе да йм праЩаме атест от лекаря, 4е ниЩо й няма и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт