Мами в Германия...4

  • 25 140
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 605
Добре де Веси, zаЩо не се обаждаШ на Ауслендербехьордето, толкова ли е трудно?  Rolling Eyes 
Антрага zа Киндергелд Ще го намериШ, ако в Гугъл го търсиШ, и това не е много трудно.

Кате, ами тя беШе 3тата. РеШи да сготви българско. За предястие Шопска, пиперки бюрек и баница с тикви4ки. За основно zелеви сърми и пълнени пиперки, а десерта беШе иzмислен, в една 4аШа беШе сложила най долу някакво 4ервено сладко, бабино проиzводство, след това ябълка и най горе иzцедено мляко с мед и орехи, та да прили4ало на БГ zнаме. Освен това направи една пита, с която посреЩаШе гостите, това ги впе4атли. Към предястието имаШе ракия, Бургас 63, на мъжът ми му потекоха лигли, горкия, това му е любимата ракия и той цяла ве4ер се 4удеШе, къде ли се е снабдила тя с таzи ракия  Crazy  Немците, раzбира се, не оби4аха ракията. Ина4е предястието било окей. Основното пък било беzсолно, беzвкусно, а най големия майтап беШе Люси, която каzваШе, 4е само мааааалко сол липсвало, ина4е то4но така трябвало да бъде, супер станало, нали тя zнае ястието и zнаела какво представлява, zа раzлика от другите  ooooh!  Десерта бил пълен провал според гостите.

Събитието беШе у дома й. Малееее, представа си нямах колко пари трябва да е иzкарала  Money  Голяма къЩа, голямо 4удо. Супер кухня, нали уж много готвила и при това много добре (според нейните думи). Сигурно и zаради това се налагаШе да се обади на баба си в БГ да пита как се приготвят сърмите  ooooh!  ("Не не бабо, не се притеснявай, вси4ко е идеално"  Whistling )

Оценките й раzбира се бяха слаби, но пак бяха любеzни другите. Тим Лобингер, който най много я плюеШе ("MEin roter Faden an diesem Abend war, daß mir absolut gar nichts geschmeckt hat"  hahaha ) и даде 6 то4ки, о4аквах по малко. А като питаха Люси, как според нея се е харесало на гостите, тя беШе сигруна 4е много йм харесвало и 4е се е справила 4удесно  ooooh!

# 76
  • Мнения: 1 768
Намерих един страхотен сайт www.rund-ums-baby.de и там си пи6е вси4ко обстойно.Даже си раzпе4атах формуларите zа вси4ки не6а.. Laughing Stop

# 77
  • Мнения: 11 328
Леле, Татяна ти уби всичко детско в мен.
Добре, че не съм я гледала.
Ама как е избрала такова меню въобще. То първо баница с тиквички у нас няма. Като беше решила да е баница, поне с праз да я беше направила - че и си има и име Празеник.
Или с тикви - тиквеник, хем десерта и готов. И как може пиперка бюрек и пълнени чушки???
Един стар фасул да им беше спретнала по щеше да им понесе.
И ракия с шопска, малко не върви. Да беше сложила една пастърма за  мезе - като хората да е.
За парите не я мисли - с Неангелките бая пари изкараха, а тя не е спирала да пее по сцените на мюзикълите.

# 78
  • Мнения: 7 605
Кате ама ти остави, после по времето на десерта, наШета оЩе (или пак?) си пиеШе ракията  ooooh!  ooooh!  ooooh! Мъжът ми веднага направи zабележка  hahaha

И аz не съм виждала баници с тикви4ки, ама нали не съм 100% БГ, та си мислех 4е греШката е в мой телевиzор  Wink

Миналото лято бях спретнала следното българско меню на едни гости от Америка. За предястие лоzови сърми (с листа от градината), снежанка и една zелена салата (тя не беШе българска  Mr. Green ). За основно една пилеШка кавърма, в автенти4ни гюве4ета, а zа десерт една баница.   chef  Какво да ви кажа, иzпратихме гостите в 5 сутринта и единият си иzтърва самолет4ето на следваЩата (т.е. съЩата) сутрин  Whistling

# 79
  • Мнения: 907
Аа знаех си че ще я обсъдите тук Люcито. Таня, в кой град живee? За съжаление не успях да хвана всичко, че точно тогава беше време за лягане и децата вдигнаха голяма патардия  Sick . Къщата не ми направи кой знае какво впечатление (за разлика на тази на Юргеновата щерка) - семпличко беше.  За ракията хич и не забелязах, стори ми се, че е бяло вино.  Blush
Той пък този Тим хич не се представи добре - хем беше последен и толкова критикуваше. Е, поне юргеновата щерка научи какво е трикольор  hahaha (Тя самата с какво е известна между прочим?  newsm78 ). 
Ако ги беше готвила нещата преди, все щеше да дотъкмани вкуса - те и съставките не са като в БГ ...

А гледахте ли онова предаване на месаря (ТВ ТОТАЛ) дето разни промита скачахa във водата и Люcито спечели при жените (първо място ли беше даже), та после на стълбичката вдигнаха бг флага и пуснахa нещо, което не беше нашия химн  ooooh! . Тя се развика да го спрат и го изпя на живо. Е, много ми хареса.

# 80
  • Мнения: 1 768
Lucy Diakovska
Lucy Diakovska ist das älteste Kind einer Konzertpianistin und eines Opernsängers. Dass Lucy auch Musik im Blut hat, war schon früh klar. Bereits als 6-Jährige stand sie das erste Mal in einer Oper gemeinsam mit ihrem Vater auf der Bühne.

Nach dem Abitur 1995 verließ Lucy ihre bulgarische Heimat und ging für die Ausbildung an der renommierten "Stage School of Dance & Drama" nach Hamburg. "Nebenbei" jobbte sie beim Musical "Buddy", in dem sie noch vor Abschluss der Stage School 1997 ein festes Engagement bekam.

Mit dem Popstars-Casting in Hamburg begann im August 2000 Lucys Karriere mit den "No Angels". Die "No Angels" wurden innerhalb kürzester Zeit die erfolgreichste weibliche Popband Deutschlands. Lucy fand 2002 sogar noch Zeit, im Musical "Cats" zu spielen. Nach der Trennung der "No Angels" 2003 gründete Lucy ihr eigenes Label "Schmanky Records", spielte wieder in Musicals und war wieder bei diversen Gigs mit ersten neuen Songs und Live-Band zu sehen.

Im September 2005 veröffentlichte die 30-Jährige unter dem Namen "Lucylicious" ihr Album "The Other Side". Lucy lebt in Köln.
 

 

# 81
  • Мнения: 2 567
Като се разговорихме за ядене, някой от вас правил ли е боза?  Crazy

# 82
  • Мнения: 11 328
Като се разговорихме за ядене, някой от вас правил ли е боза?  Crazy
Да не ти се е припило? Щото .... кофти.
Не съм правила. Все не мога да си остава достатъчно за мая  Embarassed

# 83
  • Мнения: 2 567
Аз имам мая  Laughing Донесоха ми 1,5 л от БГ  Grinning
Ама как да я направя? Има ли трик или става лесно?

# 84
  • Мнения: 11 328
Абе то лесно става, ама в момента търсачка е пак офф и не мога да издиря в по-старите теми рецептата.
Припичаше се брашно, слагаше се захар, ама не помня съотношението.
Май Бялото гарванче или Хонда я бяха пускали.   Thinking

# 85
  • Мнения: 1 636
Ех,4е ме е яд,4е не сам го видяла това с Луси.Аz рядко влиzам тук.Аz сам най ве4е в тоzи форум http://club.biberonbg.com/list.php?16
Мисля,4е живее в Хамбург.Весси,аz тоzи адрес го zнам от 4 год.Пи6и ми zа какво то4но те интересуват интернет адреси и сте ти пусна осте.Иzвинявам се zа гре6ките,но не намирам вси4ки букви.
За Steuerklasite мога да ви посаветвам да си ги направите 3 и 5,ние на6ите ги сменихме осте като се оженихме.По хубавата я вzема раzбира се тоzи,които пове4е пе4ели.
За zахранването и млякото,аz и на двамата давах от 9 и 10 месеz кисело плодово на Müller Froop zum Trinken.До тоzи момент ги кармех,иzобсто не е имало проблеми,сас вси4ко сам ги пробвала(което могат да дав4ат раzбира се) от 7 месеz.Единственото е до 2 год.да не ядат мед.От буркан4етата сам им купувала вси4ко,което отгожаря на определеният месеz ж момента.А ка6ите тук са пове4ето ве4е с мляко и zа това се правят с вода.
За Erzihungsgeld мисля,4е ги полу4ават само теzи,които са работели,когато са zабременели и то само,ако доходите на сем.са в определена граниzа.Н.р.с големият ми син полу4авах 3 год.като всяка год.попалвахме документите,ако има промяна в доходите се променя сумата.Сега zа вторият ми син не полу4авам,zастото сме малко над мах.лимит  #Cussing out.
За паспортат на детето ние направихме 11,05 и летяхме 05,06 и патувахме с колата 08,06.За другата год.мисля осте да не го сменям,той се променя,но сте иzкара осте 1 год.Ина4е пи6е,4е е 10 год.валиден,но каzват,стом детето се промени да се смени и паспорта.С теzи нови биометри4ни снимки не ми се сменя,4е иzлиzа 30?  Confused

# 86
  • Мнения: 1 636
Кате ама ти остави, после по времето на десерта, наШета оЩе (или пак?) си пиеШе ракията  ooooh!  ooooh!  ooooh! Мъжът ми веднага направи zабележка  hahaha

И аz не съм виждала баници с тикви4ки, ама нали не съм 100% БГ, та си мислех 4е греШката е в мой телевиzор  Wink


Е,как да не zнаете баниzа с тиква?Толкова е вкусна.Тя е от Плевен и аz састо,да не ми кажете,4е само в Плевен се прави  newsm78

# 87
  • Мнения: 461
С тиква и аз само тиквеник знам, ама той си е сладък.
Аз съм чувала за баница с праз, с лапад или спанак ама със тиквички не ми е попадала.
Дай рецептата, че тъкмо имам 4 броя.
А тиквеник с тая тиква, дето я продават по суперите за Хелоуийн (ша ма извините, ако не се пише така Embarassed) дали става?

# 88
  • Мнения: 2 567
Кате, ако я намериш, моля свирни, че аз не я открих.  Hug
хехе, и аз точно днес за тиква си мислех, срам и резил, ама така и не знам коя тиква е най-сладка/ Hokkaido, Butterkürbis съм срещала), за да е по-вкусна печена със захар например или в баница.  newsm78
Нат, тия за Хелоуин май са само декоративни, не стават мисля.
Така и не се научих да използвам тиквата като зеленчук, за солени ястия  Sick

# 89
  • Мнения: 3 423
Мацки, нямам време, та затова на тагадък.

Веси, обадете се още сега тук-там, за да видите каква е процедурата по припознаване във вашия град. Имам позната, която още преди раждането трябваше да представи документ от бащата, че е съгласен да има и той права над бебето. Сигурно защото от родилния дом са искали веднага да оформят документите.
Когато нашият юнак се роди, аз си седях вкъщи и оголвах цицка на поискване, а таткото хвърчеше по инстанции, няма проблеми. Не съм стъпила в никой амт, а уредихме всичко. Инволвирай татето, така се чувства още по-горд със себе си Laughing.

Люси. Е, кефи ме и това е. Много си верва, ей. Не е ли готина. Както и да се изложи, усмивката не слиза от лицето й. От което по-хубаво, здраве му кажи. Къщата й ми хареса, голяма, празна, угодническа, заслужена. Мъжът ми се изказа, че ние, българите, много се гордеем със себе си, с панираните чушки, шопската салата, силната ракия и мускалчетата. Толкова се гордеем, че не мърдаме от традицията и на милимунда. Прабабите ни са яли баница, бабите са въртели над главите си кори, майките ни са точили, ние налагаме "Белла". И това е. Никакви експерименти, тъпи и упорити като гьонове. Ама горди.
Та и Люси игра ръченица за "добре дошли", трови с ракия присъстващите аха-да-станат-изтънчени-французи немци, към трикольора беше добавила мускалчета и някакво CD, като нищо с кабагайди, ама режисьорът не позволи прекален патриотизъм, та не се чу никакъв коментар. Важното е, че се посмях преди заспиване. А Люси си е взела хонорара, мята крайници по разни мероприятия на лед, във вода, на паркет и не слиза от медиите. За разлика от останалите неангелки, дето се затриха вдън земя, нашата семка се оказа костелива и все намира как да се говори за нея.

Ох, отнесох се. Спирам. На току-що станалите майки желая здраве и силни нерви.
На бъдещите - кураж.
На останалите - наздраве!

Общи условия

Активация на акаунт