Книги за бременноста и отглеждане на бебето?

  • 2 690
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 101
Когато забременях мъжът ми подари книгата на Елизабет Фенуик, която четях през цялата си бременност, а сега от време на време чета книгата на Д-р Спок.

# 16
  • София
  • Мнения: 154
Докато бях бременна четях много - и книги и списания за бременността. Сега по-малко и предимно тук във форума.

# 17
  • Мнения: 942
Докато бях бременна четях много - и книги и списания за бременността. Сега по-малко и предимно тук във форума.
Но за отглеждането на бебо ти препоръчвам "Какво те чака през първата година" Peace, а за кърменето"Книга за кърменето"
Успех и леко бременеене!

# 18
  • София
  • Мнения: 154
Докато бях бременна четях много - и книги и списания за бременността. Сега по-малко и предимно тук във форума.
Но за отглеждането на бебо ти препоръчвам "Какво те чака през първата година" Peace, а за кърменето"Книга за кърменето"
Успех и леко бременеене!

Благодаря много, но вече ми трябва нещо за четвъртата година.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 147
Благодаря ви много момичета! Hug
А ще ми бъдат ли от полза такива, които са основани на психологията и изграждането на характера  на децата от раждането им?Чели ли сте  на такава тема и има ли добри психолози за които знаете, написали подобни книги?

# 20
  • Мнения: 2 407
Четох на Др. Спок,Грижа за малкото дете на Величко Гатев и най- вече ФОРУМА.

# 21
  • софия
  • Мнения: 1 745
БГ-Мама+"Какво те чака през първата година на детето"на Арлийн Айзенберг Peace

# 22
  • Мнения: 1 531
тази, която ти е предложила Дара за сваляне, е точно психологическа и ми изглежда добре  Sunglasses
на мен също ми бяха полезни съветите ви за книги   bouquet

# 23
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Като бях бременна четох Д-р Спок за развитието на бебето през бременността.Сега залагам на собствения си инстинкта.

# 24
  • Мнения: 440
Четох на Др. Спок... и най- вече ФОРУМА.
Peace Peace Peace

# 25
  • Мнения: 6 442
Аз също ползвам на д-р Спок и съм много доволна! Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 12 231
   Форума  Simple Smile Наистина като се роди бебчето не остава време за друго.
   Книга за кърменето и Библиотеката в форума за кърмене и захранване също. Не е лошо още докато си бременна да прочетеш повечко неща за кърменето за да си спокойна и сигурна, че това е най-доброто за детето ти и че ако имаш желание и спазващ няколко лесни принципа които не винаги се препоръчват от нашите педиатри може да се справиш  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 503
За бебето най-ми харесва книгата "Какво те чака през първата година". Много се разочаровах от "Д-р Спок". Като прочетох тази книга, въобще не се учудвам, че американчетата до 4г са с памперси, в колички и с биберони в устата Naughty

Американчетата не ги гледат по д-р Спок, само в БГ съм чувала все още да я четат и прилагат масово  Crossing Arms . Тук са изключение родителите, които гледат децата си по Спок, той не е познат автор.
Тук много по-познат е д-р Сиърс, ако четеш на руски, на този адрес можеш да си свалиш книгата му безплатно. Това е още нещо, заради което много уважавам д-р Сиърс - книгите и статиите му нямат авторски права, качени са на английски на неговия сайт и могат да се превеждат и разпространяват безплатно  Hug ! Самият д-р Сиърс и жена му имат 8 деца, така че написаното е в много голяма степен взаимствано от личния им опит.

# 28
  • Мнения: 949
Четях книги,ровех се в Интернет и мислех,че съм подготвена.Когато родих обаче се оказа че нищо не знам.

# 29
  • Мнения: 3 695
За бремеността изчетох 4 книги, определено тази на Лоранс Перну "Аз чакам дете" за мен е най-добрата! За отглеждането на бебетата в момента чета, но още не мога да кажа за ефекта, поради факта, че не съм родила още. Но мисля, че четенето на културно написани книги с цел съставяне на собствено мнение никога не е излишно!

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 03:31 от tini-mini

Общи условия

Активация на акаунт