тинейджър -отказ от цигарите

  • 3 262
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Амиии на мен това ми е болна тема.На 15 съм  в момента спирам цигарите. Embarassed Embarassed Много съжалявам, че започнах.Като се сетя преди си казвах 'никога няма да пуша'....но всичко се промени, когато отидох в новото училище.Послепенно започна всичко...и така незнам как се пристрастих(5 месеца горе-долу)Вече се осъзнах и си казах край и в момента спирам.

Я спирай, че като те хванем всички майки тук и като ти дръпнем по един бой.. ще видиш ти.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Не, сериозно сега...
казвам ти като пушач (от келешлък пропуших) няма полза от цигарите. Не пуших 3 г. и нали ти казвам от келешлък - пак. Не са ми липсвали.. просто навик да си правим компания с колежките на кафенце. От теб зависи.. няма модерно било, не било модерно... просто можеш и без цигари. Ти си на 15 г. сега се развиваш... отложи тая работа за по-нататък... Grinning

Айде, дръпнах ти едно конско, дано не се сърдиш... обаче ако беше дъщеря ми не гарантирам, че нямаше да реагирам неадекватно остро... Tired

# 16
  • Мнения: 857
Амиии на мен това ми е болна тема.На 15 съм  в момента спирам цигарите. Embarassed Embarassed Много съжалявам, че започнах.Като се сетя преди си казвах 'никога няма да пуша'....но всичко се промени, когато отидох в новото училище.Послепенно започна всичко...и така незнам как се пристрастих(5 месеца горе-долу)Вече се осъзнах и си казах край и в момента спирам.

Я спирай, че като те хванем всички майки тук и като ти дръпнем по един бой.. ще видиш ти.. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Не, сериозно сега...
казвам ти като пушач (от келешлък пропуших) няма полза от цигарите. Не пуших 3 г. и нали ти казвам от келешлък - пак. Не са ми липсвали.. просто навик да си правим компания с колежките на кафенце. От теб зависи.. няма модерно било, не било модерно... просто можеш и без цигари. Ти си на 15 г. сега се развиваш... отложи тая работа за по-нататък... Grinning

Айде, дръпнах ти едно конско, дано не се сърдиш... обаче ако беше дъщеря ми не гарантирам, че нямаше да реагирам неадекватно остро... Tired
Не се сърдя естествено  Wink Поне,че се осъзнах на време

# 17
  • Мнения: 3 146
Вижте, синът ми е само на 2г и не мога да говоря от тази гледна точка, но съм на 24 и почти всичките ми приятели пущат от 14 годишна възраст. Как да ги откажете ли?
Не е възможно. Единственият начин е, ако имате смазващ авторитет пред тях и просто ги накарате да разберат, че ще се разочаровате от тях, ако не намерят сили да спрат. Но дори и в този случай, човекът просто може да се страува и да се крие, и просто да ви излъже, че не пуши. И, повярвайте ми, 90% от приятелите ми напълно успяха поне до 18-19годишна възраст да заблудят напълно родителите си, въпреки че повечето са твърде близки с тях и много ги обичат.
Колкото за това:
Дано намериш верния път,че 15 години малко ми се виждат .
истината е, че това е доста късна възраст за днешните тийнейджъри.

# 18
  • Мнения: 857
Вижте, синът ми е само на 2г и не мога да говоря от тази гледна точка, но съм на 24 и почти всичките ми приятели пущат от 14 годишна възраст. Как да ги откажете ли?
Не е възможно. Единственият начин е, ако имате смазващ авторитет пред тях и просто ги накарате да разберат, че ще се разочаровате от тях, ако не намерят сили да спрат. Но дори и в този случай, човекът просто може да се страува и да се крие, и просто да ви излъже, че не пуши. И, повярвайте ми, 90% от приятелите ми напълно успяха поне до 18-19годишна възраст да заблудят напълно родителите си, въпреки че повечето са твърде близки с тях и много ги обичат.
Много си права тук.Един мой мн. добър приятел се опита да ме спре,ама аз не та не.Заблудих го,че не пуша..по същия начин и с майка ми.Тя ме предразположи да си призная, че "Пуша понякога".Следваше лек скандал,но слава Богу,че не каза на баща ми,защото ако той разбере става лошо box bash Rage

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 23:25 от DjeiLo®

# 19
  • Мнения: 6 461
Ох ,как ми се иска да се впиша и  аз в тази тема ,ама дет се вика "дърта магарица"-мене кой да ме критикува ,защото нашите не знаят ,че и аз съм в графата-пушачи Thinking ooooh!
Преди да родя децата си бях си абсолютна  пушачка ,без цигарки не оставах   Peace.
След като родих големия ,започнах да се замислям какъв пример ще дам на детето си като пуша .Започнах да си купувам цигари по-рядко и така докато забременях с второто си дете .Докато бях бременна си позволявах да си дръпвам по някога от цигарата на МажО ама само толкова .Когато кърмех -без цигари и след като бебо се отби(8мес)наша Димка пак пропуши ,но нали ви казвам само с кафето.Кутийката с цигари ме изкарва за цяла седмица.Трябваше някой да ми набие един през устата ,че пак го лапнах тез отрови.
Пред децата ми не си позволявам никога да пуша .Така ,че смятам да ги отказвам.
Ох ,отлекна ми


П.п   Vache,дръпни ми и на мен едно конско .....може пък да се вразумя. newsm78

# 20
  • Мнения: 857
Вижте, синът ми е само на 2г и не мога да говоря от тази гледна точка, но съм на 24 и почти всичките ми приятели пущат от 14 годишна възраст. Как да ги откажете ли?
Не е възможно. Единственият начин е, ако имате смазващ авторитет пред тях и просто ги накарате да разберат, че ще се разочаровате от тях, ако не намерят сили да спрат. Но дори и в този случай, човекът просто може да се страува и да се крие, и просто да ви излъже, че не пуши. И, повярвайте ми, 90% от приятелите ми напълно успяха поне до 18-19годишна възраст да заблудят напълно родителите си, въпреки че повечето са твърде близки с тях и много ги обичат.
Много си права тук.Един мой мн. добър приятел се опита да ме спре,ама аз не та не.Заблудих го,че не пуша..по същия начин и с майка ми.Тя ме предразположи да си призная, че "Пуша понякога".Следваше лек скандал,но слава Богу,че не каза на баща ми,защото ако той разбере става лошо box bash Rage
Баси майката!Имам чувството, че предизвиках съдбата  smile3511
Баща ми идва в стаята и ми вика"да не си ми пипала телефона", аз казах не.След 1 час отивам при наще и викам"Какво съм ти пипала тела бла бла" и той"Ами не те знам дали си ми пипала телефона ама ми казаха нещо...  smile3556не съм сигурен,затова няма да те закачам(аз веднага зацепвам за какво става дума doh  и бързам да се махна от стаята,обаче той ме спря и каза"Я-я се върни" и аз викам"Кажи"и тои ми вика(съвсем спокойно)"Посягаш ли към тези работи" smile3546  smokeuu и ми сочи кутията с цигари,аз казах някфо мънкащо "НЕ" и той вика добре....
Басиии направо зидивявам.Всичко си беше наред и сега за капак това  af Sob  Sob yahoo_49 cry

# 21
  • Мнения: 3 146
Оооооооооо, това просто не е честно! Май верно съдбата има пръст тук. Нищо, нали каза, че си ки спряла отскоро, значи не си излъгъла. Ама и баща ми е подобен (не за пушенето, аз не пуша, ама все едно ми описваш неговите реакции). Няма да ти казвам как реагира, като разбра че съм бременна (на 21)  Grinning Laughing Blush
Е, сега значи, ако искаш да останеш честна, забравяш за цигарите и минаваш на упорито дъвчене на дъвки.  Joy

# 22
  • Мнения: 857
Оооооооооо, това просто не е честно! Май верно съдбата има пръст тук. Нищо, нали каза, че си ки спряла отскоро, значи не си излъгъла. Ама и баща ми е подобен (не за пушенето, аз не пуша, ама все едно ми описваш неговите реакции). Няма да ти казвам как реагира, като разбра че съм бременна (на 21)  Grinning Laughing Blush
Е, сега значи, ако искаш да останеш честна, забравяш за цигарите и минаваш на упорито дъвчене на дъвки.  Joy
Преди малко дойде в стаята ми хаха мн.смешно се получи Laughing Та идва и ми вдига ръката, за да я помирише(ест. не мирише на цигари) и ми вика нали нямаш нищо против  hahaha и аз викам ми не.И той някакво меко и тихи ми вика "не пушиш нали" и аз викам "не"И той "а такаа,тея дето не пушат ще имат подарък за коледа"  Joy Joy hahaha hahaha

# 23
  • Мнения: 58
Ako някой от родителите пуши, едва ли войната ще свърши добре.
Според мен примерът е от решаващо значение. newsm78

# 24
  • Мнения: 3 146
[Преди малко дойде в стаята ми хаха мн.смешно се получи Laughing Та идва и ми вдига ръката, за да я помирише(ест. не мирише на цигари) и ми вика нали нямаш нищо против  hahaha и аз викам ми не.И той някакво меко и тихи ми вика "не пушиш нали" и аз викам "не"И той "а такаа,тея дето не пушат ще имат подарък за коледа"  Joy Joy hahaha hahaha


Ей, надявам се подаръкът да е страхотен  Laughing

# 25
  • Мнения: 857
[Преди малко дойде в стаята ми хаха мн.смешно се получи Laughing Та идва и ми вдига ръката, за да я помирише(ест. не мирише на цигари) и ми вика нали нямаш нищо против  hahaha и аз викам ми не.И той някакво меко и тихи ми вика "не пушиш нали" и аз викам "не"И той "а такаа,тея дето не пушат ще имат подарък за коледа"  Joy Joy hahaha hahaha


Ей, надявам се подаръкът да е страхотен  Laughing
По принцип трябваше да е телефон, ама излезна току що и цената е огромна..та малко да падне.Май ще е кристална преса за коса Flutter

# 26
  • София
  • Мнения: 2 039
Как да го откажеш -трудно. Rolling Eyes Мен родителите ми не ме отказаха, криех се до голяма възраст от тях. Спрях като забременях и вече близо 3г. не съм пушила.

Една идея от мен - ако можеш да му втълпиш всички негативи:
че от тютюнопушене се спира растежа; пожълтяват зъбите безвъзвратно, сбръчква се и повяхва кожата; появяват се характерни бръчици около очите; миришат и пожълтяват пръстите на ръцете и ноктите; миришат дрехите, косата, устата; харчат се пари, мнооого пари (можеше да му направиш една груба сметка -прим. на моят мъж съм му сметнала по 70лв месечно за тутун Close Twisted Evil); трябва да се откаже от туризъм..., ще изпада в неудобни ситуации, когато остане без цигари или запалка Laughing, и т.н и т.н...

# 27
  • Мнения: 46 518
Няма начин  Tired

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За 11 години по средно кутия на ден съм изпушила 80 300 цигари ........... ужас  Shocked

# 29
  • Мнения: 46 518
За 11 години по средно кутия на ден съм изпушила 80 300 цигари ........... ужас  Shocked

От теб пък не го очаквах  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт