Бял сос за пълнени чушки

  • 278 624
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 353
Аз го правя най-обикновен. Четири яйца, 2-3с.л. брашно, 1 кисело мляко и соса от чушките.

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Правя сос бешамел , като в него слагам и от чорбата на чушките. После ги дозапичам.

# 17
Аз го правя като Mamica, после посипвам обилно със ситно нарязан магданоз, става много свежо

# 18
  • Мнения: 3 042
Сега пека пълнени чушки и смятам да направя соса на Mamica. Peace

# 19
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Снощи пълних чушки с ориз и кайма и тъй като мъжът ми ги предпочита със сос, решихме да си направим. Да, ама като не знаем точно как се прави  newsm78.
Та той си пада запален кулинар и започна да импровизира.

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

Сосът стана невероятен, дори не стигна, а чушки останаха. Не знам дали има такава разновидност на белия сос, но това беше измишльотината на мъжа ми. На мен много ми хареса и затова реших да го споделя с вас.


Още утре ще се пробва много ценен сос   bouquet

# 20
  • Мнения: 4 380
Снощи пълних чушки с ориз и кайма и тъй като мъжът ми ги предпочита със сос, решихме да си направим. Да, ама като не знаем точно как се прави  newsm78.
Та той си пада запален кулинар и започна да импровизира.

Запържи брашно в масло, добави от водата, в която се пекоха чушките, сол, черен пипер, 1 ч.ч. кисело мляко и накрая около 50 гр топено сирене (май в това беше пиниза на соса).

Сосът стана невероятен, дори не стигна, а чушки останаха. Не знам дали има такава разновидност на белия сос, но това беше измишльотината на мъжа ми. На мен много ми хареса и затова реших да го споделя с вас.

Ами това си е оригиналния сос, само че вместо яйце- топено сирене. Не правя обаче никакви запръжки с брашното- ако слагам брашно просто го разтварям в малко студена вода. Яйцето допълнително сгъстява. Цялата философия на вкуса на соса за чушки е в съчетанието "чушков бульон-кисело мляко".

# 21
  • Мнения: 483
Аз никога не съм правила чушки в тенджера или пък със сос newsm78
но звучи супер, мерси за идеята!!! Joy

# 22
  • Мнения: 49
и аз го правя като Mamica ,но не слагам 2цели яйца,а само жълтъка им,за да не се пресича когато се претопля

# 23
  • Мнения: 4 380
Аз никога не съм правила чушки в тенджера или пък със сос newsm78
но звучи супер, мерси за идеята!!! Joy

 Shocked И как могат да се ядат пълнените чушки без сос? Shocked Това е все едно таратор без краставица. В традиционната ни кухня соса си върви "комплект" с пълнените чушки и в соса е целият им вкус.

# 24
  • Мнения: 483
Аз никога не съм правила чушки в тенджера или пък със сос newsm78
но звучи супер, мерси за идеята!!! Joy

 Shocked И как могат да се ядат пълнените чушки без сос? Shocked Това е все едно таратор без краставица. В традиционната ни кухня соса си върви "комплект" с пълнените чушки и в соса е целият им вкус.
Майка ми, бабите ми и аз винаги сме ги готвили така:
Напълнените (със стандартна плънка) чушки ги подреждам в тава и слагам вода колкото да ги покрие. 10-15 мин преди да станат готови слагам около чушките от останалата плънка (винаги правя повече). Така ориза обира цялата останала вода от печенето. Така че крайният резултат е напълно сухи чушки (в смисъл без сос). Така ги готвят и всички мои познати, а те не са малко.
Та затова за мен е нова идея  Joy Е, не че не съм виждала да се правят със сос...Но не съм се сещала да ги готвя.

А как ги слагате в тенджерата? Прави с отвора нагоре?

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 04:08 от Mama E

# 25
  • Мнения: 4 380
Хм...печени в тава правя само сушени чушки за Коледа и само постни. newsm78 Обикновенните чушки варя в тенджера. Редя легнали и плътно прилепнали. Отгоре винаги покривам с една чиния и тогава наливам водата за да не се разместват от варенето и да не изплуват. Също както вариш сърми. След това е много лесно придържайки чинията да отцедиш бульона, който да използваш за сос. Майка ми веднага прави соса и го излива обратно в тенджерата с чушките. Аз обикновено го държа в отделна тенджерка.

# 26
  • Мнения: 483
Хм...печени в тава правя само сушени чушки за Коледа и само постни. newsm78 Обикновенните чушки варя в тенджера. Редя легнали и плътно прилепнали. Отгоре винаги покривам с една чиния и тогава наливам водата за да не се разместват от варенето и да не изплуват. Също както вариш сърми. След това е много лесно придържайки чинията да отцедиш бульона, който да използваш за сос. Майка ми веднага прави соса и го излива обратно в тенджерата с чушките. Аз обикновено го държа в отделна тенджерка.



Мерси ще ги пробвам задължително...най-голям проблем са ми чушките...няма от нашите #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 27
  • Мнения: 1 564
Аз обичам чушките повече варени с бял сос. Не пържа. Използвам водата, в която са се варили чушките, добавям кисело мляко, 2 яйца и брашно и става супер.
И аз го правя по същия начин.Стават много вкусни.  chef

# 28
  • София
  • Мнения: 3 610
Винаги съм се чудила как се прави соса.Благодаря за многото вариянти  bouquetА знаете ли дали става и за лозови сърми newsm78.Една гъркиня преди много години беше правила лозови сърми с някакъв сос,но май беше жълтеникав и като че ли имаше и лимон в него.Много беше вкусно и от тогава го мисля.

# 29
  • Мнения: 1 564
Ние лозовите сърми ги ядем поляти със кисело мляко,чесън и малко копър.

Общи условия

Активация на акаунт