Августинки 2021 - Тема 5 💙💜

  • 29 703
  • 788
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 802
Били, с баткото ползвах една мнооого тънка възглавничка, която слагах не под вратлето, а от средата на гръбчето нагоре, за да не му е много повдигната главичката. В болницата слагат само сгъната калъфка под главичката. Слагам бебка или по гръбче и тя си извърта главичката или на една страна. Тя и кърма връща и лиги връща, така че си изтича на една страна, иначе се дави.
Тери, много скоро и на теб ще ти честитят младежа, а с братовчед си ще могат да си  играят, че са съвсем набори Simple Smile
 Нас ще ни задържат още два дни за наблюдение и ще ни изпишат в сряда. А толкова исках да си видя баткото в понеделник, само по месинджър го гледам и ми е едно ревливо. Вече седмица стана без него.

# 781
  • София
  • Мнения: 374
Първото ми дете беше с рефлукс и слагах сгънати пелени под матрачето, под главичката. Сега има специални антирефлуксни възглавнички, като триъгълник са, пак се слагат под чаршафчето. Не си спомням точно, мисля, че около 20-30 градуса трябва да е наклона и бебето да спи настрани, като всеки път се редуват лява-дясна страна. Има и такава подложка с две свързани рулца, едното пред бебето, другото зад гръбчето му, а бебето се слага да легне настрани между  тях, помага да се фиксира бебето в странична поза и да не се обръща

# 782
  • Мнения: 541
Аз си седя и си чакам, постоянно ме водят на някакви консултации, снощи дойде една акушерка какво ми прави корема и обърна бебето главично, питам знае ли се нещо за мен, никой не знае нищо, питат ме анестезиолози с операция ли ще раждам, никой нищо не казва. Оффф да ми предизвикат докато се е обърнало бебето, че ако се обърне и я няма тази докторка......

# 783
  • Мнения: 802
Маринела, стискам палци тази нощ, най-късно утре, да се похвалиш с бебе. Доколкото помня с два дни преносваш. Аз родих три дни след термин. Браво на докторката, че е обърнала бебето, сега е ред и бебчето да тръгне да се ражда  Simple Smile

# 784
  • Мнения: 541
Да, два дни, ама бебето си е високо, няма признаци, поне да ми предизвикват, най ми е притеснено да не се обърне пак и да съм секцио, че доста ще си постоя тук.

# 785
  • Мнения: 802
Моето също беше високо, вероятно заради многото околоплодни води. Поне така каза докторката. Приеха ме с 2см разкритие, след около 10 часа, повечето от които с контракции, разкритието ми стана 3см. Мислех че никога няма да родя, но след два часа дойде моята лекарка, спука ми мехура и директно родих. Дано не си секцио и да тръгне само бебчето, много бързо ще се смъкне. При приемането ми главичката на бебка беше около 4 пръста по-горе от колкото трябва.

# 786
  • Мнения: 541
При мен никакви контракции няма, ще ми се нормално да родя, викаха ме пак на ултразвук, показва доктора нещо на сестрата, питам мълчат, питам знае ли се нещо, викат раждане става с контракции, абе аз знам как става,изнервям се така вече, постоянно ме пращат насам натам и никой не знае ще раждам ли, ще чакам ли

# 787
  • Мнения: 1 221
Момичета, пуснах една нова тема, за да не ни заключат
https://m.bg-mamma.com/?topic=1358743.new#new

# 788
  • Мнения: 3
Здравейте, бихте ли ме добавили в групата във фейсбук? Благодаря предварително:)

Общи условия

Активация на акаунт