Рязане на дървени плоскости

  • 2 148
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте!Предстои ми обновяване на шкаф на балкона.За целта искам да попитам някой знае ли дали в Практикер,София мога да намеря дървени плоскости,които да са подходящи за рафтове и дали предлагат услуга,която да включва тяхното оразмеряване(рязане)?Благодаря ви много!

# 1
  • Мнения: 40 996
В Бриколаж със сигурност режат. Сигурно и в другите има такава услуга.

# 2
  • Мнения: X
Режат и кантират, поне в Бургас, размерите ги задавате вие. Имат и разни готови нарязани, в онлайн магазина им са показани и наличностите им по магазини, също и тел на магазините.

# 3
  • Мнения: 1 786
В Praktiker София (на Цариградско) режат и кантират също.

Последна редакция: нд, 20 юни 2021, 19:21 от Змей Горянски

# 4
  • Мнения: 52
Здравейте пак!Благодаря Ви за бързите отговори!Спрях се на суров фазер от Home- max,ще ми излезе доста по-изгодно,бих била много щастлива някой да ми каже дали ще могат в този магазин да го нарежат?Благодаря Ви!

# 5
# 6
  • София
  • Мнения: 4 548
Аз дебел фазер не съм виждала. Максимум около 4-5 мм. Това не значи, че няма, обаче. Прилича на пресован картон (всъщност е дървесни влакна и лепило). Реже се много лесно с издраскване с макетен нож, но ако няма дебелина поне 2 см, няма да ви свърши работа за рафтове.

# 7
  • Мнения: 52
Аз дебел фазер не съм виждала. Максимум около 4-5 мм. Това не значи, че няма, обаче. Прилича на пресован картон (всъщност е дървесни влакна и лепило). Реже се много лесно с издраскване с макетен нож, но ако няма дебелина поне 2 см, няма да ви свърши работа за рафтове.
Здравейте!Мисля,че това ще ми свърши работа
2.8 см ще е перфектно
https://www.home-max.bg/surov-fazer-2-8-2750-1730/?s=1

# 8
  • София
  • Мнения: 4 548
Това са милиметри, не сантиметри. Стандартно мерките на плоскостите се дават в mm. 2,8 mm фазер е супер тънък.

# 9
  • Мнения: X
Фазер няма как да свърши работа, това са плоскостите, които се използват за гръб на мебели и са много тънки. На авторката ѝ трябва  ПДЧ или МДФ, поне от 16 мм нагоре, в зависимост с какво ще го товари. В хоум виждам ПДЧ 18 на промоция:
https://www.home-max.bg/laminirano-pdch-byalo-2070x2800x18/
но се продават на цяла плоскост. Тоест трябва да се закупи цялата и после режат и връщат останалото. А ако ще се купува цяла плоскост е по-изгодно обикновено от специализираните фирми, но пък не си струва ако трябват само 2, 3 рафтчета. Тази примерно е 2 м на 2, 8 м, големи са.

# 10
  • Мнения: 52
Фазер няма как да свърши работа, това са плоскостите, които се използват за гръб на мебели и са много тънки. На авторката ѝ трябва  ПДЧ или МДФ, поне от 16 мм нагоре, в зависимост с какво ще го товари. В хоум виждам ПДЧ 18 на промоция:
https://www.home-max.bg/laminirano-pdch-byalo-2070x2800x18/
но се продават на цяла плоскост. Тоест трябва да се закупи цялата и после режат и връщат останалото. А ако ще се купува цяла плоскост е по-изгодно обикновено от специализираните фирми, но пък не си струва ако трябват само 2, 3 рафтчета. Тази примерно е 2 м на 2, 8 м, големи са.
Много,много благодарности!
Ще разгледам днес какво предлагат на място,трябва ми нещо по-стабилно,надявам се да намеря,но МДФ  или ПДФ изглеждат супер! Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
Ако ще купувате цял лист хубаво е да си изпринтирате една скица (с размерите на рафтчетата) как точно да ви го нарежат листа (без да се хаби материал, да се нареже с възможно по-малко срезове и да ви се побере остатъка в колата) и направо да им я дадете на момчетата.
Ще ви трябва и кантиране, би трябвало и това да правят щом режат.
Канта е лентичка с цвета на плоскостта, която се залепя на отрязаните ръбчета, примерно:
https://www.home-max.bg/abs-kant-dub-rustik-2mm/?s=1
По края на плочата би трябвало да има кант, но трябва да си разгледате скицата с детайлите и да прецените къде още ще иска кантиране. Поне на предните ръбчетата на рафтчетата, които ще се виждат като отворите шкафа трябва да има.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 993
Не зная с какви размери трябват плоскости, но в Практикер продават готови рафтчета, кантирани. Режат и кантират също. За рязане на фазер заплатихме само парчето и разрезите, а не цяла плоскост. Вариантите на кантове са ограничени, но като за шкаф на терасата едва ли изискванията са високи. Имайте предвид, че ПДЧ-то не е издръжливо като материал и може да се раздуе/да се разлепят кантовете, ако шкафът е открит и има влага и дъжд.

Общи условия

Активация на акаунт