Противозачатъчни

  • 1 807
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте на всички!
От 2 месеца приемам противозачатъчни Жанин поради поликистозни яйчници, акне и повишен тестостерон и дхеа-с.
През тези два месеца на прием имах няколко случая на гадене и повръщане.
Започнах третата опаковка, но започна едно повръщане след първото хапче (не съм сигурна, че е от тях, тъй като се оказа, че има такъв вирус), след това корема ми се раздразни, настинах и в крайна сметка изпих само две хапчета от новата опаковка и ги спрях, защото имах чувството, че от тях ще ми е по-зле на стомаха.
Това което ме притеснява, е спирането на опаковката след прием на две хапчета.
Два дена по-късно получих зацапване и това беше. Минаха 5 дена от както не съм ги пиша (демек съм изпуснала 5 хапчета).
Чудех се да ги започна ли отново от утре?
В четвъртък смятам да отида на гинеколог, но дотогава има още 4 дни..
Да ги пия или да изчакам?
Благодаря на всички предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 25 600
Противозачатъчни, а и каквито и да е хормонални препарати, не се започват и спират както ти хрумне. Нищо не прави, изчакай си прегледа и обсъди въпроса с гинеколога си.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 726
Не се спират. Ако толкова бързаш и не можеш да изчакаш прегледа си звънни на гинеколога си и го обсъди с него.

# 3
  • Мнения: 4 403
Изчакай прегледа.
Възможно е и от тях да е. По подобни причини и аз пиех ОК. Точно от Ясмин имах ужасно силни странични ефекти, не можах да допия втората опаковка и ги спрях.

# 4
  • Мнения: 978
Аз съм чувала, че и dhea-та не понася на всички добре. Но не можеш да спреш противозачатъчните и след 5 дена да ги почнеш пак... или допиваш опаковката или не ги почваш!
Малко от малко четете, листовки нямат ли тия хапчета..

# 5
  • Мнения: 5 820
Подобни симптоми съм получавала, когато съм приемала не само един вид противозачатъчни хапчета. Защо нападете жената? Като не се чувствала добре, естествено, че ще ги спре. Същото направих и аз, когато започнах още при първото хапче да повръщам и да имах други странични ефекти. Гинекологът й щеше да я посъветва да продължава да приема тези хапчета, докато не свърши опаковката. А струва ли се това? Глупаво е да започнете пак приема на дадените противозачатъчни. Като сте прекратили приема им, няма да ги приемате повече. Почакайте да ви назначи други противозачатъчни хапчета, тъй като прочетох, че имате проблем. По това време може да ви дойде и менструацията.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 726
Това не са бонбони да се спират. Щом ги е назначил гинеколог нека гинеколог да ги спре както и самите те много често ги сменят направо, но все пак някой трябва да се консултира с него.

# 7
  • Мнения: 4 403
Според мен, предвид, че направих същото - при непоносими странични ефекти, много ясно, че ще се спрат.
Лекар може да ги смени с алтернативни. Аз пиех Регулон, с него нямах никакви проблеми.
Но е важно да се почнат от 1 ден на цикъла, хем да сте защитени, хем да не го объркват допълнително.

П.П. Аз съжалявам, че съм ги пила, и ако тогава знаех колко зле ще ми се отразят, не бих си го причинила никога. Има добавки, например Инофолик Комби, които са за яйчници, но без хормони.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 726
Всеки си има глава на раменете. Не се спират просто така това е проблема. Със сигурност си има схема на спиране и гинекологът ще се съобрази с желанието ви да не ги приемате. И аз съм пила точно Регулон и аз съм имала страшни странични ефекти, но на своя глава не съм спирала нищо.

# 9
  • Мнения: 4 403
На мен от Ясмин се получиха, Регулон ми беше добре.

Хм, Когато ги спрях, проблем не е имало. Първия път - при свършване на опаковката, втория път не я довърших, заради проблемите. Но специална схема не е имало.

Сега, не че съветвам всеки да си прави каквото си реши, но при силна непоносимост лекар да ми казва ''пий, ще свикнеш", а аз да повръщам.. ще сменя лекаря, не само хапчетата

# 10
  • Мнения: 5 820
На мен от Ясмин се получиха, Регулон ми беше добре.

Хм, Когато ги спрях, проблем не е имало. Първия път - при свършване на опаковката, втория път не я довърших, заради проблемите. Но специална схема не е имало.

Сега, не че съветвам всеки да си прави каквото си реши, но при силна непоносимост лекар да ми казва ''пий, ще свикнеш", а аз да повръщам.. ще сменя лекаря, не само хапчетата

    При мене точно така стана. Гинекологът ми каза да продължавам да ги приемам, докато не свърша опаковката. Щял организмът ми да свикне. Нормално е било в началото да има такива странични ефекти. Аз повръщах от тях, не се храних, главоболие имах, депресирана бях, а да продължавам да ги приемам. Бях и много слаба. Смених и гинекологът също.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 726
Съгласна, но тук говорим за лекар на който имате доверие Simple Smile Така, че пак казвам сама не спирам нищо на своя глава.

# 12
  • Мнения: 17
Благодаря за отговорите. Посетих гинеколожката ми и тя ме посъветва да изчакам нормален цикъл и да започна хапчетата както в началото (от ден 1 на менструацията ми).
Тя ми предложи да го сменя с Белара, но каза че от тях се оплаквали от покачване на няколко кила.
По принцип от противозачатъчните Жанин, които примемам два месеца вече имах гадене около 3/4 пъти на месец и това е за тези два месеца. Все пак обсъдихме и да ги продължа, но да ги приемам по-рано през деня и тъй като не получавам всеки ден гадене просто в момент на прилошаване да си взема нещо за гадене и, ако и така не съм доволна да ги сменя. Все пак да видим дали организма ще привикне.
По принцип ги приемах вечер и съм се будила няколко пъти в месеца, защото ми се гади.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 212
Здравейте искам да попитам някой пил ли е Регулон 2х2 за 5 дни. За задържан фоликул става въпрос?

# 14
  • София
  • Мнения: 6 726
Пила съм го цял месец. Чувствах се ужасно.

Общи условия

Активация на акаунт