Изследване на ХОРМОНИ – 23 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 697
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 154
Здравейте! Може ли коментар на резултатите! Благодаря предварително Simple Smile

# 691
  • Мнения: 173
Здравейте,
Моля за коментар на следните изследвания:

Progesterone ( Прогестерон )49.510nmol/lВиж забележка подчерта: лутеална 5.82-75.9

Prolactin ( Пролактин )362.00mIU/l125.00 - 635.00

LH ( Лутеинизиращ Хормон )8.63IU/lВиж забележка подчерта: фоликулна 2.4-12.6

FSH ( Фоликул Стим. Хормон)6.40IU/lВиж забележка подчерта: фоликулна 3.5-12.5

Estradiol (Естрадиол)186.00pmol/lВиж забележка подчерта: фоликулна 45.4-854

AMH (анти Мюлеров хормон)II generation1.85ng/ml1.00 - 6.80

Витамин D total (25-OHVitamin D)53.30nmol/l50.00 - 120.00

FT4+TSH
FT 4 ( свободен Т4 )17.90pmol/l12.00 - 22.00
TSH ( Тиреотропен Хормон )1.330mIU/l0.300 - 4.200

Inhibin B (Инхибин Б)15.74pg/ml40.00 - 200.00

Хематология
СУЕ ( ESR )2mm/hДо 37



С мъжа ми опитваме за бебче вече малко над година и все не се получава.

Предварително благодаря!

# 692
  • Мнения: 303
Здравейте ,момичета. Пусках изследвания на щитовидните хормони,но в близката седмица няма как да ида при ендокринолога. Моля ви,ако може да ме ориентирате дали са в норма ...благодаря 🙂 ТАТ 0.54 при реф. Ст. <4.11. МАТ 0.07 при 0-5.61. FT4 1.100 при 0.700 -1,480. TSH 1.572 при референтни 0.350 - 4,940, FT3 - 2,650 при 1,580 - 3.910

# 693
  • Мнения: 391
Здравейте ,момичета. Пусках изследвания на щитовидните хормони,но в близката седмица няма как да ида при ендокринолога. Моля ви,ако може да ме ориентирате дали са в норма ...благодаря 🙂 ТАТ 0.54 при реф. Ст. <4.11. МАТ 0.07 при 0-5.61. FT4 1.100 при 0.700 -1,480. TSH 1.572 при референтни 0.350 - 4,940, FT3 - 2,650 при 1,580 - 3.910
Здравей, аз съм с Хашимото и да ти кажа твоите изследвания ми изглеждат отлични Simple Smile нямаш от какво да се притесняваш според мен.

# 694
  • Мнения: 77

Здравейте, опитваме се да си имаме бебче, това са назначените изследвания от клиниката, която започнахме да посещаваме, бихте ли ми помогнали с разчитането на изследванията, освен ТСХ, друго нищо не разбирам, а то е доста високо, какво ще ме правят според вас от тук нататък??

# 695
  • Мнения: 391
Ще ти дадат да пиеш хормон на хапче и ще трябва да се изследваш всеки месец. Нищо страшно няма. И аз го пия Simple Smile

# 696
  • Мнения: 110

Здравейте, опитваме се да си имаме бебче, това са назначените изследвания от клиниката, която започнахме да посещаваме, бихте ли ми помогнали с разчитането на изследванията, освен ТСХ, друго нищо не разбирам, а то е доста високо, какво ще ме правят според вас от тук нататък??
TSH е много високо, имате хипофункция на щитовидната жлеза. При опити за бебе е хубаво TSH да е около 1. Трябва да се консултирате с ендокринолог, предполагам че ще Ви пусне още изследвания (FT4, FT3, TAT, MAT) Ще се наложи да пиете  L - тироксин.
Аз съм с хиперфункция на щитовидната жлеза и аз пускам и някои други изследвания.

# 697
  • Мнения: X

Здравейте, опитваме се да си имаме бебче, това са назначените изследвания от клиниката, която започнахме да посещаваме, бихте ли ми помогнали с разчитането на изследванията, освен ТСХ, друго нищо не разбирам, а то е доста високо, какво ще ме правят според вас от тук нататък??

Може да намерите контакти на д-р Георги Гайдурков в интернет и да си запишете час за преглед. Simple Smile

Това е негово гостуване в "На кафе":

https://www.youtube.com/watch?v=e53fkaIWmY8&ab_channel=%D0%9 … D0%B0%D1%84%D0%B5

Мнение на друг потребител от форума:

https://bg-mam.ma/p/151850/29936750

Доста повече информация може да се открие с ровене, но най-добре с лична среща. Препоръчвам!

# 698
  • Мнения: 113
Здравейте, може ли мнение за тези резултатати, имам поликистозни яйчници, 3 месеца пия инофолик, но без ефект, андростендиона ми е повишен попринцип, още не е излезнал да видя сега как е

# 699
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравейте, може ли мнение за тези резултатати, имам поликистозни яйчници, 3 месеца пия инофолик, но без ефект, андростендиона ми е повишен попринцип, още не е излезнал да видя сега как е
Скрит текст:
Здравей!
Имаш ИР... а тя е причина за ПКЯ.
Инофолик е само от полза, но трябва да се лекува първопричината за ПКЯ.
Андростендионът се повишава при ИР, но може да има и друга причина - каква, лекар преценява. Може да е висок и ако има отклонения в серумните нива на мед, цинк, селен - желателно е да се проверят.
Не посочваш кога са правени изследванията - ако са на 3 ден от МЦ, Е2 е доста висок - може да има киста, ЗФ... желателно е да те видят на УЗ.
Ако не са правени на 3-ти ден - тълкуването трябва да е спрямо деня от МЦ.

# 700
  • Мнения: 113
Здравейте, може ли мнение за тези резултатати, имам поликистозни яйчници, 3 месеца пия инофолик, но без ефект, андростендиона ми е повишен попринцип, още не е излезнал да видя сега как е
Скрит текст:
Здравей!
Имаш ИР... а тя е причина за ПКЯ.
Инофолик е само от полза, но трябва да се лекува първопричината за ПКЯ.
Андростендионът се повишава при ИР, но може да има и друга причина - каква, лекар преценява. Може да е висок и ако има отклонения в серумните нива на мед, цинк, селен - желателно е да се проверят.
Не посочваш кога са правени изследванията - ако са на 3 ден от МЦ, Е2 е доста висок - може да има киста, ЗФ... желателно е да те видят на УЗ.
Ако не са правени на 3-ти ден - тълкуването трябва да е спрямо деня от МЦ.
Последния ден от цикъла 6 ден, така ми каза ендокринога, че е добре

# 701
  • София
  • Мнения: 35 935
Скрит текст:
Здравейте, може ли мнение за тези резултатати, имам поликистозни яйчници, 3 месеца пия инофолик, но без ефект, андростендиона ми е повишен попринцип, още не е излезнал да видя сега как е
Скрит текст:
Здравей!
Имаш ИР... а тя е причина за ПКЯ.
Инофолик е само от полза, но трябва да се лекува първопричината за ПКЯ.
Андростендионът се повишава при ИР, но може да има и друга причина - каква, лекар преценява. Може да е висок и ако има отклонения в серумните нива на мед, цинк, селен - желателно е да се проверят.
Не посочваш кога са правени изследванията - ако са на 3 ден от МЦ, Е2 е доста висок - може да има киста, ЗФ... желателно е да те видят на УЗ.
Ако не са правени на 3-ти ден - тълкуването трябва да е спрямо деня от МЦ.
Последния ден от цикъла 6 ден, така ми каза ендокринога, че е добре
Тогава Е2 не е много обективен - т.е. не може да му се вярна и не се знае каква е точната причина да е по-висок.
Той може да е висок и от това, че си с по-високи нива на андрогените?!

# 702
  • Мнения: 19 296
Денис и запознатите момичета, може ли съвет. Искам да се изследвам за недостиг на прогестерон. Трябва на 7ден след ову нали?
По приложението в телефона ми даваше, че вчера е предполагаемата овулация. Знам, че трябва по-рано да се започне с тестовете, но онзи ден бях на лекар и имам предполагаем полип на матката (за втори път за съжаление).
Вчера и днес правих тест за овулация и имам бледа втора черта. Въпросът ми е възможно ли е онзи ден да е била овулацията, или може да нямам добра такава и затова да ми излиза бледа черта?
Понеже искам да не чакам следващ цикъл, а да се изследвам сега, се чудя кога точно да смятам овулацията?

# 703
  • Мнения: 391
Денис и запознатите момичета, може ли съвет. Искам да се изследвам за недостиг на прогестерон. Трябва на 7ден след ову нали?
По приложението в телефона ми даваше, че вчера е предполагаемата овулация. Знам, че трябва по-рано да се започне с тестовете, но онзи ден бях на лекар и имам предполагаем полип на матката (за втори път за съжаление).
Вчера и днес правих тест за овулация и имам бледа втора черта. Въпросът ми е възможно ли е онзи ден да е била овулацията, или може да нямам добра такава и затова да ми излиза бледа черта?
Понеже искам да не чакам следващ цикъл, а да се изследвам сега, се чудя кога точно да смятам овулацията?

Щом имаш втора черта, това значи, че ову ще е в рамките на 24-48 часа, така че по това си сметни 1 седмица, тоест 9 дена от деня с чертата.

# 704
  • Мнения: 19 296
Тоест тестът дава бледа черта само ако овулацията предстои? Няма шанс и след нея да дава такава черта?
Понеже приложението ми я смята, че е минала вчера на12ти ден и освен това аз си мисля, че я усещам по разни симптоми. Затова мислех, че е била вчера или онзи ден. Цикълът ми е около 26-27дена.
На 41 съм.

Общи условия

Активация на акаунт