Изследване на ХОРМОНИ – 23 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 615
  • 735
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 196
Денис,видя и течност зад матката,беше убеден че е пукнат фоликула на 27.07

# 181
  • София
  • Мнения: 35 916
Денис,видя и течност зад матката,беше убеден че е пукнат фоликула на 27.07
Ако е така, защо тогава те накара да изследваш прогестерон и то на 2-ри ден след О.?!
По тези нива, така или иначе не се разбира дали е имало О. или не?!
Не искам да те плаша, но и при ЛУФ има течност в ДП.

# 182
  • Мнения: 196
Преди никога съм нямала такива болки. А и защо ще ме лъже,при ЛУФ няма жълто тяло нали

# 183
  • София
  • Мнения: 35 916
Преди никога съм нямала такива болки. А и защо ще ме лъже,при ЛУФ няма жълто тяло нали
Не съм "казала" че е ЛУФ - само дадох пример с него.
Не съм "казала" и че лекаря лъже.

"Казах" само че, след като лекаря е видял ( на УЗ),  че има О., защо ти назначава да изследваш Прогестерон на 2-ри ден след О., когато, все още, прогестерона е нисък и по него нищо не се разбира - ако ще доказва дали е имало О. или не ( чрез нивата на прогестерона) - това, няма как да стане с изследване на 2-ри ден след О.?! ... и затова дадох пример с ЛУФ, защото при него също има повишаване на Прогестерона.
Ако ще проверява какви са най-високите нива на Прогестерона - на 2-ри ден след О. те не са обективни, защото пика ( най-високите нива) на Прогестерона са на 7-ми ден след О.
Та, аз не разбирам какво точно цели този лекар, но ти може да го попиташ  Simple Smile

Болките - нищо не означават, защото тях може да ги има и при О. и при липса на такава и обратно, да няма никакви болки и при двата варианта.
Лично за мен, болките могат да са много подвеждащи.

Ще чакам да споделиш какъв е коментара на лекаря.
ПП.
Eто една графика, която показва как се увеличават нивата на прогестерона след О.

- най-високите нива са пика на прогестерона и след този пик, ако няма зачеване, нивата постепенно падат
- ако е имало О. - трябва, когато е пика на Прогестерона (7-ми ден след О.),  нивата на прогестерона да са минимум 45 nmol/l ... идеалният вариант е да са на горна граница - 75 nmol/l, а не е проблем и да са по-високи (75+)
- ако са под 45 ( на 7-ми ден след О.) - това показва, че или не е имало нормална О. или има някакъв проблем с яйцеклетката ( да не е била годна, напр.) или нещо друго, напр. дефект в ЛФ и т.н.

На УЗ - ЛУФ много прилича на ЖТ, при него може да има и отделяне на течност в ДП.
Лекарят трябва да е много добър образен диагностик, за да може да ги различи.
Всичко това, споменавам с най-добри намерения, защото, може години наред да си "мислиш" че имаш О. и че всичко с нея е наред ... както се е случвало с много момичета.... и години наред да чакаш да заченеш и това да не се случва.
ЛУФ се доказва с прегледи на УЗ + изследване на Прогестерон + Е2 точно на 7-ми ден след доказана О.
И точно заради този ЛУФ сме "въвели" това изследване на Прогестерон, заедно с Е2
... и което засега, много малко лекари назначават.

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 07:24 от denis.

# 184
  • Мнения: 196
Значи на 3.08 пак да пусна Прог+Е2

# 185
  • Мнения: 202

Здравейте, мили дами престраших се да пиша Simple Smile Ще помоля за мнение Денси:hugs:
Късно открих своята половинка на 43 и веднага започнахме с бебе правеното, още първия месец, да не кажа втори опит и забременях, но след 2 месеца всичко приключи. След 2 месеца отново се получи, но биохимична.... Докторката ми изписа фолиева кислеина и Б12 пия си ги редовно, но за сега не става. Вече на 44 Sad
Цикъл редовен, като часовник на 28 дена. Сега пуснах хормони на трети ден от цикъл на доктор съм края на другата седмица, след като повтория естрадиол-а. Бих се радвала да чуя мнение, вече май шансовете са ми минимални

Последна редакция: сб, 31 юли 2021, 16:39 от toniboni

# 186
  • Мнения: 152
Здравейте! Какво мислите за резултата, тъй като го правя за първи път и ще се свържа с доктора си чак в понеденик?! Благодаря предварително! Simple Smile

# 187
  • София
  • Мнения: 35 916
Значи на 3.08 пак да пусна Прог+Е2
От деня на О. броиш 7 дни.
О. - 1-2-3-4-5-6-7 и в този ден, изследваш Прогестерон + Е2 ... сутрин рано ( до 9.00ч.) , на гладно


Скрит текст:
Здравейте, мили дами престраших се да пиша Simple Smile Ще помоля за мнение Денси:hugs:
Скрит текст:
Късно открих своята половинка на 43 и веднага започнахме с бебе правеното, още първия месец, да не кажа втори опит и забременях, но след 2 месеца всичко приключи. След 2 месеца отново се получи, но биохимична.... Докторката ми изписа фолиева кислеина и Б12 пия си ги редовно, но за сега не става. Вече на 44 Sad
Цикъл редовен, като часовник на 28 дена. Сега пуснах хормони на трети ден от цикъл на доктор съм края на другата седмица, след като повтория естрадиол-а. Бих се радвала да чуя мнение, вече май шансовете са ми минимални
Здравей!
ФСХ и тестостерона са ниски, което показва НЯР... а когато  ЯР е намален като цяло, то и качествените и годни за оплождане Я са по-малко.... защото, от целия набор Я., които има жената, не всички са годни и качествени, дори да няма никакви проблеми.
Моят съвет е да се консултирате със специалист по репр. медицина, да проверите всички хормони, вкл. ЯР, за дефицити,  да направите генетичните и имунологичните изследвания и т.н.
... а междувременно, чудото може и да стане - пожелавам ви го от все сърце.
.

Здравейте! Какво мислите за резултата, тъй като го правя за първи път и ще се свържа с доктора си чак в понеденик?! Благодаря предварително!
Скрит текст:
Simple Smile
Здравей!
ТСХ е добре, но само той не е достатъчен - трябва да се изследва заедно с Т3 и Т4

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 08:02 от denis.

# 188
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте, нормално ли е ТСХ да спада по време на месечния цикъл? Досега като ми е следен, винаги е бил в норма, макар и близо да долни граници, но последния път на 4ти ден от МЦ, излезе 0,4 и в изследванията е отбелязан като занижен при долна граница от 0,55. Не съм ходила при ендокринолога още, но се чудя дали няма да решат да ми изпишат нещо заради това, а оплаквания нямам.

# 189
  • София
  • Мнения: 35 916
Здравейте, нормално ли е ТСХ да спада по време на месечния цикъл? Досега като ми е следен, винаги е бил в норма, макар и близо да долни граници, но последния път на 4ти ден от МЦ, излезе 0,4 и в изследванията е отбелязан като занижен при долна граница от 0,55. Не съм ходила при ендокринолога още, но се чудя дали няма да решат да ми изпишат нещо заради това, а оплаквания нямам.
Здравей!
Да, нормално е и поради тази причина, е желателно да се изследва на чист ден, а не по-време на М.,... защото трябва да се знаят най-високите му нива, а те са опасните и могат да попречат на имплантацията и най-ранните фази на бременността.
Хипофункцията на ЩЖ, трябва да се коригира, ( поне според мен Simple Smile  ) когато,  все още, няма изявени симптоми, които да причиняват дискомфорт и притенения ... напр. по-суха кожа и коса, косопад, омазняване ... а не когато се появи тахикардия/аритмия, високо кръвно налягане, високи нива на триглицериди, депресия, изпотяване дланите на ръцете, често безпричинно безпокойство, тремор, постоянен запек, мозъчна мъгла, хронична умора  и т.н. вкл. и ИР...

# 190
  • Мнения: 532
ТСХ се изследва в чист ден, а не по време на МЦ ( тогава има нарушения и не е реалистичен резултата). Така знам от всички групи и изчетени мнения по темата

# 191
  • София
  • Мнения: 5
Здравейте, нормално ли е ТСХ да спада по време на месечния цикъл? Досега като ми е следен, винаги е бил в норма, макар и близо да долни граници, но последния път на 4ти ден от МЦ, излезе 0,4 и в изследванията е отбелязан като занижен при долна граница от 0,55. Не съм ходила при ендокринолога още, но се чудя дали няма да решат да ми изпишат нещо заради това, а оплаквания нямам.
Здравей!
Да, нормално е и поради тази причина, е желателно да се изследва на чист ден, а не по-време на М.,... защото трябва да се знаят най-високите му нива, а те са опасните и могат да попречат на имплантацията и най-ранните фази на бременността.
Хипофункцията на ЩЖ, трябва да се коригира, ( поне според мен Simple Smile  ) когато,  все още, няма изявени симптоми, които да причиняват дискомфорт и притенения ... напр. по-суха кожа и коса, косопад, омазняване ... а не когато се появи тахикардия/аритмия, високо кръвно налягане, високи нива на триглицериди, депресия, изпотяване дланите на ръцете, често безпричинно безпокойство, тремор, постоянен запек, мозъчна мъгла, хронична умора  и т.н. вкл. и ИР...
Разбирам, мерси много. Така ме накараха да ги пусна сега. Може би преди да се върна с резултатите, ще го повторя и на чист ден да видим дали ще е в норма. При мен цикълът е нередовен и в доста от предишните случаи, когато са ми го пускали е било в дълги периоди без МЦ. 
Другата мистерия, което не ми е ясна е прогестеронът, който ми е писано да изследвам на 21-23 ден, и ми излезе 1,46 (фол. фаза 0,21 - 1,40; лут. фаза 3,34 -25,56). Четох малко и аз ли се бъркам, или в този период би трябвало да е лутенизираща фаза и това е малко ниско?

# 192
  • Мнения: 681
Денис, може ли препоръка за хубав витамин Ц?
Благодаря Simple Smile

# 193
  • Мнения: 44
Здравейте момичета,

Имам нужда от съвет, относно изследванията ми - в момента съм 2 месеца след спонтанен аборт в 17 г.с.
Пуснала съм си следните изследвания - едните (на 20ти ден след първия цикъл след аборта), а половите на 3ти ден от втория цикъл. В момента приемам Селен, Цинк, Вит. Б12 и вит Д за попълване на дефицитите.
Ендокринолога ми каза, че имам хашимото, но със запазена щитовидна жлеза (знам, че не ми е назначила ФТ3, ще знам друг път да си го пускам) и ме посъветва да спра глутена, захарта и прясното мляко, не приемам други медикаменти за жлезата.
Относно половите хормони (чакам и резултат за АМХ) каза да повторя пролактина след месец, като стриктно спазвам изискванията за почивка, понеже този път честно казано не бях спала добре предната нощ и добави към горепосочените добавки Инофолик Комби.
В петък имам час и за гинеколог, че там ми се откри бактериална вагиноза, която трябва да лекувам и ще й покажа и на нея половите хормони, но съм доста притеснена от високия пролактин и LH и FSH. Моля ви за съвет, дали трябва нещо друго да изследвам и да обърна внимание на гинеколога ми.


Много ви благодаря прдварително!

Последна редакция: вт, 03 авг 2021, 17:42 от kristiyana82

# 194
  • Мнения: 196
Денис какво ти е мнението ,пуснах и Прогестерон,той ще излезе утре.

Общи условия

Активация на акаунт