Изследване на ХОРМОНИ – 23 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 721
  • 735
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 154


Здравейте! Може ли мнение за резултатите?

# 451
  • Мнения: 53
Здравейте!
На 39 години съм и опитваме да си имаме второ дете.
Може ли помощ в разчитането на резултатите? Изследването е направено на 3 ден от цикъла.

# 452
  • Мнения: 136
Здравей, мила Денис! Моля за коментар на резултатите от днес. Прогестерона е паднал от 40.50 в понеделник, днес 33.7, въпреки че пия дуфастон 2 пъти по 1. Спомням си, че беше казала, че не е ок да пада.
На преглед съм чак в понеделник и ще се побъркам до тогава...


Това са резултатите от понеделник :


Мисля си дали да не си увелича дозата на своя глава. Лекарката (в една от известните репро клиники) каза, че те прогестерон не гледали.... Моля те за съвет. Благодаря!

# 453
  • София
  • Мнения: 35 942
Скрит текст:
Здравейте! Може ли мнение за резултатите?
Здравей!
ТСХ е висок, Т3 и Т4 са ниски и показват, че си с Хипофункция на ЩЖ... МАТ са високи - може да е Хашимото, но трябва лекар да прецени... след като те прегледа и на УЗ.


Здравейте!
Скрит текст:
На 39 години съм и опитваме да си имаме второ дете.
Може ли помощ в разчитането на резултатите? Изследването е направено на 3 ден от цикъла.
Здравей!
ФСХ и ЛХ са много високи, показват проблем с ЯР... тестостеронът е много нисък - да не си веган?
Добре е да се повтори, може да е лабор. грешка ... ако не е - също показва проблем с ЯР... много вероятно пременопауза и то към края.
Пролактинът е висок
Консултирай се със специалист по репр. медицина.


Здравей, мила Денис! Моля за коментар на резултатите от днес. Прогестерона е паднал от 40.50 в понеделник, днес
Скрит текст:
33.7, въпреки че пия дуфастон 2 пъти по 1. Спомням си, че беше казала, че не е ок да пада.
На преглед съм чак в понеделник и ще се побъркам до тогава...


Това са резултатите от понеделник :


Мисля си дали да не си увелича дозата на своя глава. Лекарката (в една от известните репро клиники) каза, че те прогестерон не гледали.... Моля те за съвет. Благодаря!
Здравей!
Да, не е много добре прогестерона да пада, но това че ЧХГ се повишава, все пак, е добре... дано да е нещо инцидентно с този прогестерон и да тръгне нагоре.
Прогестин се приема в точно определени часове: на 12, 8 или 6 часа... изследването се прави винаги в едно и също време - 3-4 часа след приема на прогестина... за да няма големи отклонения в стойностите.
Не е редно да давам съвети - потърси второ мнение.
Стискам палци и ще чакам новини Peace

Последна редакция: пт, 08 окт 2021, 14:33 от denis.

# 454
  • Мнения: 136
Благодаря ти за бързия отговор, Денис! 🤗 И аз се зарадвах на ЧХГ, но прогестерона ме уплаши... Дано наистина да е инцидент!
Пия дуфастона в 10 и 22 часа, изследването е правено днес в 8, т.е. доста време след последния прием. Започвам на своя глава по 3 хапчета, поне до понеделник... Лекарката не искаше да го започвам дори. Съображенията й бяха, че ако е извънматочна няма смисъл да подхранваме. .. Има логика, но аз така се зарадвах на 2те черти... Чакаме повече от година и половина, а сега заради ниския прогестерон да не се получат нещата... Благодаря за подкрепата! 🤗

# 455
  • Мнения: 2 629
Денис, имаш ли наблюдение дали ваксината срещу ковид дава отражение на хормоните. Аз пусках изследвания 2 седмици след поставянето ѝ? Това мисля да го споделя на др Калчев. Някъде го бях, чела из форума..

# 456
  • Мнения: 251
Denis, може ли да ми погледнеш изследванията, по повод инвитро са. Писах,че съм с високо ТСХ и ти ме постветва да пусна някои от тях. Благодаря Simple Smile

# 457
  • Мнения: 240
Здравей , Денис !
Пуснах прогестерон на 6-ти ден след доказана овулация.А самата овулация е на 19-тия ден от месечният цикъл .
Прикачам снимки преди овулацията и след като е минала .
31 години
Това е резултата ми .
Този хормон в долната граница ли е добре да бъде или в горната в тази фаза на изследване ?  

Последна редакция: сб, 09 окт 2021, 10:23 от Jasmin.

# 458
  • Мнения: 31
 Здравейте! Може ли коментар на резултатите. Правени са на 21  ден. С Хашимото съм, но последно, когато правих изследвания ТСХ беше 1.7 (юни месец).

Пролактин - 885 - референтни стойности 101,76-487,60 mIU/L
Прогестерон - 18,41 - референтни стойности 1,83-23,90 ng/ml

# 459
  • Мнения: 1 052
Денис, може ли коментар на тези изследвания? Пролактинът доста ме притесни. Правим опити за бебе и дори скоро ще започнем инвитро. Май малко съм прекалила и с Вит д, по принцип все съм в сериозен дефицит и пия доста от сума време. Чудя се дали трябва да го спра или все пак от време на време да приемам по-малка доза, за да не спадне пак много

Последна редакция: сб, 09 окт 2021, 23:26 от Desii_123

# 460
  • София
  • Мнения: 35 942
Денис, имаш ли наблюдение дали ваксината срещу ковид дава отражение на хормоните. Аз пусках изследвания 2 седмици след поставянето ѝ? Това мисля да го споделя на др Калчев. Някъде го бях, чела из форума..
Понякога влияе на ЩЖ, но тя пък реагира на всичко.
Попитай лекарите - не е редно аз да изказвам подобни мнения .

Denis, може ли да ми погледнеш изследванията, по повод инвитро са. Писах,че съм с високо ТСХ и ти ме постветва
Скрит текст:
да пусна някои от тях. Благодаря Simple Smile
Дай рефер. граници, моля


Здравей , Денис !
Скрит текст:
Пуснах прогестерон на 6-ти ден след доказана овулация.А самата овулация е на 19-тия ден от месечният цикъл .
Прикачам снимки преди овулацията и след като е минала .
31 години
Това е резултата ми .
Този хормон в долната граница ли е добре да бъде или в горната в тази фаза на изследване ?  

Здравей!
Прогестеронът е нисък...но, на 6-ти ден след О., не е много обективен и ако нивата са ниски (като цяло ... при теб), възможно е и затова да е нисък... трябва да е над 14, за да е сигурно, че всичко с О. е наред


Здравейте! Може ли коментар на резултатите. Правени са на 21  ден. С Хашимото съм, но последно, когато правих изследвания ТСХ беше 1.7 (юни месец).
Пролактин - 885 - референтни стойности 101,76-487,60 mIU/L
Прогестерон - 18,41 - референтни стойности 1,83-23,90 ng/ml
Здравей!
Прогестеронът може да е и по-висок... иначе показва, че е имало О.
Пролактинът е висок - трябва да е около 250 най-много 300... ако не се контролира добре ТСХ или ако си с ИР или с по-висок Андростендион... може това да е причина за по-високият Пролактин.
Когато Пролактинът е висок, потиска синтеза на Прогестерон, пречи на имплантацията и е рисков за най-ранната фаза на бременността.


Денис, може ли коментар на тези изследвания? Пролактинът доста ме притесни. Правим опити за бебе и дори
Скрит текст:
скоро ще започнем инвитро. Май малко съм прекалила и с Вит д, по принцип все съм в сериозен дефицит и пия доста от сума време. Чудя се дали трябва да го спра или все пак от време на време да приемам по-малка доза, за да не спадне пак много
Да, Пролактинът е висок, най-вероятно защото при теб Т4 е нисък и показва, че си Хипофункция на ЩЖ.
ТСХ трябва да се държи в границите 0,5-1,0... Т4 да е в горните 25%
Колко дни беше паузата от вит. Д преди да пуснеш контрола?

Последна редакция: нд, 10 окт 2021, 08:18 от denis.

# 461
  • Мнения: 1 052
Денис, имаш ли наблюдение дали ваксината срещу ковид дава отражение на хормоните. Аз пусках изследвания 2 седмици след поставянето ѝ? Това мисля да го споделя на др Калчев. Някъде го бях, чела из форума..
Понякога влияе на ЩЖ, но тя пък реагира на всичко.
Попитай лекарите - не е редно аз да изказвам подобни мнения .

Denis, може ли да ми погледнеш изследванията, по повод инвитро са. Писах,че съм с високо ТСХ и ти ме постветва
Скрит текст:
да пусна някои от тях. Благодаря Simple Smile
Дай рефер. граници, моля


Здравей , Денис !
Скрит текст:
Пуснах прогестерон на 6-ти ден след доказана овулация.А самата овулация е на 19-тия ден от месечният цикъл .
Прикачам снимки преди овулацията и след като е минала .
31 години
Това е резултата ми .
Този хормон в долната граница ли е добре да бъде или в горната в тази фаза на изследване ?  

Здравей!
Прогестеронът е нисък...но, на 6-ти ден след О., не е много обективен и ако нивата са ниски (като цяло ... при теб), възможно е и затова да е нисък... трябва да е над 14, за да е сигурно, че всичко с О. е наред


Здравейте! Може ли коментар на резултатите. Правени са на 21  ден. С Хашимото съм, но последно, когато правих изследвания ТСХ беше 1.7 (юни месец).
Пролактин - 885 - референтни стойности 101,76-487,60 mIU/L
Прогестерон - 18,41 - референтни стойности 1,83-23,90 ng/ml
Здравей!
Прогестеронът може да е и по-висок... иначе показва, че е имало О.
Пролактинът е висок - трябва да е около 250 най-много 300... ако не се контролира добре ТСХ или ако си с ИР или с по-висок Андростендион... може това да е причина за по-високият Пролактин.
Когато Пролактинът е висок, потиска синтеза на Прогестерон, пречи на имплантацията и е рисков за най-ранната фаза на бременността.


Денис, може ли коментар на тези изследвания? Пролактинът доста ме притесни. Правим опити за бебе и дори
Скрит текст:
скоро ще започнем инвитро. Май малко съм прекалила и с Вит д, по принцип все съм в сериозен дефицит и пия доста от сума време. Чудя се дали трябва да го спра или все пак от време на време да приемам по-малка доза, за да не спадне пак много
Да, Пролактинът е висок, най-вероятно защото при теб Т4 е нисък и показва, че си Хипофункция на ЩЖ.
ТСХ трябва да се държи в границите 0,5-1,0... Т4 да е в горните 25%
Колко дни беше паузата от вит. Д преди да пуснеш контрола?
благодаря ти, Денис! Ще потърся консултация с ендокринолог за щитовидната и пролактина. До сега не съм имала проблем с функцията й.
Не съм правила пауза с Вит д преди изследването, защото до сега винаги и без пауза съм била с дефицит. Ще ги спра за 10 дена и ще го проверя пак.

# 462
  • Мнения: 166
Здравейте, ако 3 ден на МЦ ми се пада в неделя кога е по-добре да ида да си изследвам полови хормони - в събота или в понеделник, при положение, че лабораториите не работят в неделя.

И също така, контролно си проверявам нивата на вит.Д, Б12 и фолиева, а сега ендокриноложката ми каза да проверя и Б6 - знаете ли в кои лаборатории се предлага?

# 463
  • Мнения: 764
Aglaya, ако си от София, лабораторията в Токуда работи и в неделя.

# 464
  • Мнения: 135


Дениз, може ли коментар на моите хормони.

Общи условия

Активация на акаунт