Моля помогнете ми в избора-конвекторен радиатор или климатик?

  • 3 092
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 806
радиатор, освен, ако не искаш и да охлажда през лятото.

# 16
  • София
  • Мнения: 191
За кухнята по-добре конвектор. Peace

# 17
  • Мнения: 160
Кухнята се оказа, че не е 10, а 14  кв.м., което си е съществена грешка от моя страна. Влязох в сайта на Технополис и разгледах конвекторите - за тази квадратура ми трябва радиатор с мощност 1750 W. Печката, която до сега ползвахме е 2000 W, т.е. разликата е малка, а аз търся електроуред , с който да намалим сметката за тока.
А относно това, че абсорбатора би затруднил работата на климатика няма да има проблем т.к. аз готвя на терасата на кухнята. За сега май клоня към климатик, но все още не съм взела окончателно решение.

# 18
Кухнята се оказа, че не е 10, а 14  кв.м., което си е съществена грешка от моя страна. Влязох в сайта на Технополис и разгледах конвекторите - за тази квадратура ми трябва радиатор с мощност 1750 W. Печката, която до сега ползвахме е 2000 W, т.е. разликата е малка, а аз търся електроуред , с който да намалим сметката за тока.
А относно това, че абсорбатора би затруднил работата на климатика няма да има проблем т.к. аз готвя на терасата на кухнята. За сега май клоня към климатик, но все още не съм взела окончателно решение.

Ако ти е проблема в сметката за тока, забрави изобщо за тоя конвекторен радиатор. Той ще ти харчи точно колкото и вентилаторната печка в момента. Климатика ще смъкне разхода поне двойно.

# 19
  • Мнения: 769
И мен ме глождят подобни размисли..
В едната стая сме с конвектор, в спалнята пускаме духалка за половин час преди лягане и за толкова сутрин докато се обличаме..
Всекидневната ни е 20м2 и май само климатик е удачно за там.. че конвектор/духалка - все тая, като го изключиш и след 5 мин все едно не е пускано..

Та за кухнята ви давам глас за климатик.. ако е 14м2, за 10м2 ми се струва малко помещението за отделен климатик.. зависи и колко време се стои там..

# 20
  • Мнения: 4 306
Климатик  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 35 950
Климатик  Peace

# 22
  • Мнения: 160
Май се събраха доста гласове за климатик и ще тръгвам към офиса на ОСАКА. Това ще е по-добрия избор, а и лятото ще си го ползваме.

# 23
  • Мнения: 534
Имай впредвид,че някои марки климатици спират работа когато температурата падне под определен градус ( -10 -20) така че сама си прецени

# 24
  • София
  • Мнения: 4 966
В спалнята сме с конвектор,в другите стаи -климатик.
Съветът  ми е -вземете климатик.
По бързо загрява стаята.
А конвектора много го хвалиха,че е икономичен-нищо подобно.

# 25
  • Мнения: 278
   В кухнята и в хола сме с климатик .Няма никакъв проблем , дори и от  това , че в кухнята се готви и има повече изпарения. Относно радиатора , в момента си купувам на АДАХ от 1,7 кв. за спалнята , майка ми с това ще отоплява цялата къща , а една позната от опита на която се решихме ,се топли вече 5 г. и плаща сравнително малко за жилище от 100кв. Така ,че и двете са добри , а тези АДАХ много ги хвалят ,норвежки са и икономични , гаранция 5 г.

Общи условия

Активация на акаунт