ЧХГ и сърдечен пулс

  • 1 334
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 785
Здравейте, имате ли наблюдения при какво чхг АГ засече за първи път сърдечен пулс? Нещо не ми се спи и се зачетох в някакви чужди проучвания, че обикновено при добър апарат би могло да се засече сърдечен пулс при чхг 10 000-12 000 и че задължително трябва да се засече при чхг над 21 000, в противен случай е индикатор за бъдещ аборт. Нямаше много на брой участници в проучванията, но резултатите изглеждаха категорични (доколкото имам спомени по статистика).
Във форума често се споменава, че сак не може да се види преди чхг 1 500, но не съм засичала да се е коментирало при колко се засича сърдечен пулс.
Надявам се темата да е полезна, ако съберем някакви данни може да е успокоение, когато някой отиде на преглед и не се засече пулс. Признавам разбира се и личен интерес- този път съм решила да не избързвам с първия преглед, в понеделник чхг ми беше 4 700 и, ако всичко върви наред и тези проучвания са верни, би трябвало в края на седмицата да може да се засече сърчице Heart

# 1
  • Мнения: 4 982
Обикновено ЧХГ се мери в началото , когато стойностите още са ниски. Ако се мери , когато вече стойностите са високи, обикновено е индикатор за проблем , примерно да се види как намалява. Пулс се установява в 6+ гс

# 2
  • Мнения: 876
ЧХГ по това време обичайно се мери когато има проблем. Аз лично при 3 бременности съм мерила ЧХГ и го правя само 3 пъти още преди закъснение. Май не съм виждала 2000, защото тогава се вижда сакче и започвам с прегледите.
Така че това най-вероятно се прави само за проучвания.

# 3
  • София
  • Мнения: 170
При мен при ЧХГ 8500 се видя сърдечна дейност, но при добра апаратура и специалист, а и помня, че беше по-скоро “пулсации”, а не съвсем изразен сърдечен ритъм.

# 4
  • Мнения: 1 845
hCG level reaches 7200 mIU/ml, a yolk sac should be seen.
At an hCG level greater than 10,800 mIU/ml, there should be a visible embryo with a heartbeat.

Общи условия

Активация на акаунт