Кривогледство при децата

  • 53 494
  • 179
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 968
А какво в крайна сметка се разбира от този преглед? Дали има диоптър или кривогледство?
Ако съществува такова рано ли е да се вземат мерки?

# 61
  • Мнения: 4 053
на този преглед се гледа да ли детето има въобще някакъв проблем,очните дъна,да ли има кривене и т.н.
за очила бяха казали, че най-рано на една годинка се слагат и съответно тогава се предприема лечението,
елате в София в МА,там ще ви ориентират кога, какво следва,
при всеки е различно
успех  bouquet

# 62
  • Мнения: 4 053
nenepygka...... newsm78

# 63
  • Мнения: 832
Някой ще може ли да отговори на въпросите ми?

аз май ти казах,разшириха и зениците и аз и една сестра я държах ме,докато траеше прегледа,
а на една жена,с която се засичахме по кабинетите и бяха предложили пълна упойка за прегледа,защото нейния хич не стоял мирно,
ама дали се е съгласила незнам newsm78

Здравейте мами, следя форума не защото съм специалист а като изстрадала майка. Категорично НЕ е рано за прелед на детето при офталмолог. Имахме много проблеми и доста четох по въпроса, ще ви кажа само, че в други европейски страни и САЩ прегледа при очен лекар е задължителен и част от здравния календар до 6 м възраст. Ако забелязвате отклонения или имате съмнение моят най-искрен съвет е да не отлагате прегледа при д-р.
И още нещо за разширяването на зениците, не знам дали са ви предупредили но за много малки деца не е желателно защото има вероятност от алергична реакция, както стана с нас (имам в предвид главоболие и повръщане).

# 64
  • Мнения: 968
xai а какъв трябва да е прегледа? Как без разширяване на зениците да установят проблем?

# 65
  • Мнения: 832
Разширяването става и с други медикаменти, не само с атропин. Освен това, не съм убедена, че прегледа е възможен само с разширяване на зениците. При разширяване може да се докаже евентуално разлика в двете очи. 
Не съм специалист, но  понтрупахме доста опит (включително и горчив) от обикаляне по доктори (какви ли не, включително бяхме и на 4-ти км за съмнения на нервна почва, да не ви разказвам какъв ужас е там и какво може да видиш!)
Моят съвет е да не де предоверявате на всичко което ви се казва и да потърсите и второ мнение преди да се експериментира върху детето.

# 66
  • Мнения: 832
Още нещо... присъединявам се към Moni и съвета и да се обърнете към МА в София към специализирания детски очен кабинет.

# 67
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Благодаря на Xai че се отзова толкова бързо, но искам да те помоля да ми дадеш координатите на д-р Галя Димитрова---тел. за връзка и адрес
Xai и на мен ми казаха за тази лекарка,че е много добра,но и нямат координатите.Казаха ми че в МА има две лекарки с името Галя Димитрова,но едната е завършила обучението си в Англия.Дали става въпрос за същата лекарка?Ако е тази лекарка моля те дай ми координати защото и аз трябва да водя моята дъщеря на лекар защото и криви навън лявото око.Казаха ми че може да е започнало да криви след удар, а тя като беше на 10м. падна от спалнята и си пукна черепа от лявата страна.Даите ми съвет какво да направя.

# 68
  • Мнения: 4 053
Даите ми съвет какво да направя.

заведия да преглед като начало Wink

# 69
  • Мнения: 832
Даите ми съвет какво да направя.

заведия да преглед като начало Wink

В МА има две д-р Димитрова, но само една е Галя Димитрова. Тя е гл. ас. не знам дали е завършила в Англия, но със сигурност специализира нещо такова.  Координатите в МА са и 9230626, детски очен кабинет 9230576. Има и частни приеми сряда и петък. В сряда на тел. 9523600, петък на Балша 5- очната клиника на Гугучкова.

# 70
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Много благодаря на Xai бързия отговор.Черпя всички с по пърче торта защото Криси има днес рожден ден. newsm38

# 71
  • Мнения: 4 053
изрових темата,защото искам да ви се похваля Hug
вчера ходихме на контролен преглед след операцията,
и съм много доволна от чутото,
значи вече на вън ще ходим без очила,защото Мишо без тях(според доктора)се справя много добре,ще ги ползваме само когато играе на компютъра или когато гледа телевизия....
много,много съм щастлива,
и искам на всички майчета да кажа,че трябва да имате търпение,да сте упорити и наистина да се прави това,което казват докторите(добрите) Peace
успех на всички thumbsup

# 72
  • Мнения: 7 640
д-р Лили Димитрова е вече в Болница Токуда.

# 73
  • Мнения: 3
Здравейте, имам един въпрос.
Четох редица материали на английски и руски език. Там често се споменават някакви призми за корекция на различни проблеми на зрението, включително късогледство, кривогледство и др.,  като част от оптическите средства. Разглеждах и снимки на очила с монтирани такива призми http://photo-forum.net/imgs/170/d_1178922966_Frenel-1.jpg. Тук в България имам чувството, че никога не съм виждала някого да носи такова нещо, нито пък съм чувала някой да ги споменава. Някой знае ли за какво става дума?

# 74
  • Мнения: 248
Приличат ми на очилата, които носят старите хора, които имат очила за гледане и за четене.

Общи условия

Активация на акаунт