iHerb.com (USA) - сайт за хранителни добавки, храни и козметика - 122

  • 46 713
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 144
Най-много да добавят DHL, който е по-скъп от DPD.
БГ пощи не е международен доставчик. Няма как да стане.
Относно цена на доставка, за да падне, трябват големи обороти. А нашите са нищожни.
Писането до сайта е безсмислено. Не зависи от тях.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 21:21 от wilian

# 76
  • София
  • Мнения: 36 087
Аз пиша от контактната форма за customer service в сайта/приложението.
+ 1 Peace
И аз пиша там ... и след като ми отговорят и ми изпратят мейл, дали съм доволна от отговора ... отговарям, НЕ...и продължавам с моите искания Simple Smile ... т.е кореспонденцията продължава в моята поща ( abv.bg)
Ето и последния отговор:
Цитат
Thank you for bringing this to our attention. We understand that Local Post deliveries are important to our Bulgarian customers. We can assure you that we value the needs and preferences of all our customers.
The shipping options Delivery by Local Post and Delivery by Local Post Plus are unavailable at this time in compliance with the request of the shipping company. Unfortunately, we're unable to reinstate this delivery service without the approval of the shipping company.
We also hope to provide additional shipping options, to facilitate delivery to Bulgaria and expedite the clearance process.
For DPD, we have been able to negotiate to prepay these fees and apply them to your order total. This allows us to collect the fees for importing the goods at checkout which helps to speed up the clearance process and prevent you from being asked for those fees at the time of delivery. Also, it eliminates most of the broker or handling fees the carrier may apply as well.
For more information, please contact DPD please call 031.824.9090 or visit the link below for more information. We recommend contacting the carrier to determine whether a pick-up request at a DPD Parcel Shop is an option for you.
https://www.dpd.com/ro/en/parcel-shipping/international-services … express-bulgaria/
Това, което си мисля, е да ги помолим за Безплатна доставка над 40$, поне,... и да се плаща само ДДС.
При мен с 2 броя ХК и още 1-2 продукта се получи.

# 77
  • Добрич
  • Мнения: 5 464
Реших да проверя доставката на едната от вчерашните ми поръчки. Стойността и е под 68 лв, значи ще имам под 14 лв ДДС и 3,90 такса. Вчера беше с безплатна доставка. Днес е с доставка 41, 35 лв...
Въобще не очаквах такъв обрат.
Редовно ползвах по-скъпата доставка и бях доволна. Радвах се, че 12 лв. за представителство на пощите падат, а то излезе, че те са били по-изгодният вариант...

# 78
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Еее това е доста долно с DPD само. И аз съм за БД над определена сума и да си плащаме ДДС. Денис, може ли направо примерен текст и да ги мятаме, не е честно така. Не ми се ще занятия през Германия, независимо, че приятелката ми работи в посредническата фирма, предпочитам сама да си правя нещата

# 79
  • София
  • Мнения: 36 087
iHerb си уважават клиентите и дори БГ да е малка целева аудитория (таргет общност/група или както там се нарича) за тях, през годините сме постигали много от исканията си.
За примерен текст на английски, не мога да помогна, не ми е толкова добър за да пускам примерни текстове и за това ще помоля момичетата, на които, английският им е втори език ... те си знаят кои са. Hug
Основните акценти трябва да са, напр. че:
- няма избор в методите на доставка
- DPD ползват куриери и пратките се доставят на адрес, за което трябва винаги да има някой, който да ги приеме
- доставката е ужасно скъпа  и няма опция за Безплатна доставка
- високата цена на доставка, заедно с ДДС, което ни се налага вече да заплащаме, оскъпява много продуктите
- жителите на много отдалечените и по-трудно достъпни населени места, ще трябва да плащат много висока цена на доставка
- това ограничение, ще откаже българските клиенти, да ползват този сайт в бъдеще
...
и да ги помолим да добавят и другите два метода на доставка, както си беше досега
( Delivery by Local Post и Delivery by Local Post Plus)
... нещо такова

 В последните им отговори има изречения : че може и да добавят и други допълнителни възможности за доставка ... за да улеснят доставката до БГ, което за мен, е доста обнадеждаващо, защото, ако няма да направят нещо, винаги са били по-категорични.

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 07:26 от denis.

# 80
  • Мнения: 1 518


Код за 5$ отстъпка за нови потребители и 5% за стари - FJR559

# 81
# 82
  • Sofia
  • Мнения: 647
Здравейте, да попитам как си ползвате Rewards-а? Досега всеки път ми изгарят. Поръчвам до Германия, сложила съм в кошницата някакви неща, имам 11$ Rewards, но като гледам се ползват само до 5% от стойността на поръчката.
Denis, може ли да препоръчаш някакъв аналог на селеногин?

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 12:19 от Darma4

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 1 271
А rewards активни ли са или pending? Ако са активни се приспадат автоматично. Pending все още не могат да се ползват, т.е. няма как да Ви се приспаднат. 5-те % са защото сте сложили нечий код, а не защото ползвате Вашите rewards.

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 647
А rewards активни ли са или pending? Ако са активни се приспадат автоматично. Pending все още не могат да се ползват, т.е. няма как да Ви се приспаднат. 5-те % са защото сте сложили нечий код, а не защото ползвате Вашите rewards.

Благодаря, много съм загубена.

# 85
  • София
  • Мнения: 701
Denis, трябва ми Витамин Е –  под формата на d-alpha-tocopherol и да не е с произход от соя. Дозата е 400 IU на ден, затова вероятно е добре да е течен??? Но не ми се ще да е този на Солгар, нещо по хубаво ми трябва, защото става дума за дете....

И още един въпрос - предписан ни е да се взима успоредно с Вит А, който да не е с рибешки произход, но аз имам леки съмнения дали е ок да се взимат заедно?

Предвалително благодаря!

# 86
  • София
  • Мнения: 36 087
Denis, може ли да препоръчаш някакъв аналог на селеногин?
Не съм попадала на точен аналог на Селеногин.
Може да вземеш Гинко билога и Селен:
https://www.iherb.com/pr/BodyGold-Ginkoba-Brain-Formula-90-Tablets/5919 по 2 табл.
или това:
https://www.iherb.com/pr/Kroeger-Herb-Co-Complete-Concentrates-G … an-Capsules/13820
+
https://www.iherb.com/pr/Solgar-Selenium-Yeast-Free-100-mcg-100-Tablets/48602


Denis, трябва ми Витамин Е –  под формата на d-alpha-tocopherol и да не е с произход от соя.
Скрит текст:
Дозата е 400 IU на ден, затова вероятно е добре да е течен??? Но не ми се ще да е този на Солгар, нещо по хубаво ми трябва, защото става дума за дете....

И още един въпрос - предписан ни е да се взима успоредно с Вит А, който да не е с рибешки произход, но аз имам леки съмнения дали е ок да се взимат заедно?

Предвалително благодаря!
Разгледай този вит.Е- добро кач-во... от слънчоглед:
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Sun-E-Liquid-4-fl-oz-118-ml/59790
Този вит. Е е много хубав , 400МЕ, но е капс.
https://www.iherb.com/pr/Natural-Factors-Whole-Earth-Sea-Sunflow … 90-Softgels/66435
Вит. А  по-ниска доза и от водорасли:
https://www.iherb.com/pr/Solaray-Food-Carotene-with-Beta-Caroten … 30-Capsules/19559
Маслото от пшеничен зародиш е богато на вит. Е, но в момента няма налично:
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Wheat-Germ-Oil-16-fl-oz-473-ml/825

iHerb® код:   YUL919
5$ намаление - за първа поръчка
5% за следващи

Последна редакция: пт, 02 юли 2021, 16:07 от denis.

# 87
  • София
  • Мнения: 701
Благодаря, Денис!
Надявам се, че е ок да се приемат едновременно

# 88
  • София
  • Мнения: 6 300
Скрит текст:
iHerb си уважават клиентите и дори БГ да е малка целева аудитория (таргет общност/група или както там се нарича) за тях, през годините сме постигали много от исканията си.
За примерен текст на английски, не мога да помогна, не ми е толкова добър за да пускам примерни текстове и за това ще помоля момичетата, на които, английският им е втори език ... те си знаят кои са. Hug
Основните акценти трябва да са, напр. че:
- няма избор в методите на доставка
- DPD ползват куриери и пратките се доставят на адрес, за което трябва винаги да има някой, който да ги приеме
- доставката е ужасно скъпа  и няма опция за Безплатна доставка
- високата цена на доставка, заедно с ДДС, което ни се налага вече да заплащаме, оскъпява много продуктите
- жителите на много отдалечените и по-трудно достъпни населени места, ще трябва да плащат много висока цена на доставка
- това ограничение, ще откаже българските клиенти, да ползват този сайт в бъдеще
...
и да ги помолим да добавят и другите два метода на доставка, както си беше досега
( Delivery by Local Post и Delivery by Local Post Plus)
... нещо такова

 В последните им отговори има изречения : че може и да добавят и други допълнителни възможности за доставка ... за да улеснят доставката до БГ, което за мен, е доста обнадеждаващо, защото, ако няма да направят нещо, винаги са били по-категорични.
Писах и аз до iherb, ама наистина не е честно - хем ДДС, хем скъпа доставка, хем 1 опция само за доставка - монопол!

# 89
  • Мнения: 151
И аз ще им пиша уикенда. Надявам се да се включат и други от вас. В този вариант с DPD направо ни отказват да поръчваме. Тя доставката на момент излиза повече от стойността на самите продукти. Sad

Но забелязвам и нещо друго. ДДС 20% като пълня кошницата се начислява не само на продуктите, но и на доставката. Което до Германия сякаш не е така.

А днес като зареждам кошница с адрес на превозвач до Германия пък ми прави впечатление че сякаш ДДС-то се калкулира на 7%, не на 9% както беше преди. Някой има ли наблюдения и мнение по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт