Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 83

  • 41 628
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 59
Момичета, някой може ли да ми каже какви изследвания трябва да се пуснат след аборт?

# 31
  • Мнения: 793
Доктора не каза ли има ли нужда? Правиха ли кюретаж? Пи моя мисед понеже беше 5-6г.с и докторката ми пусна само ЧХГ и каза в зависимост от случая ако е спаднало ЧХГ-то ще прецени има ли нужда от кюретаж. Зависи и в коя г.с е аборта...Иначе ако ще търсите причини за аборта започнете с генетични и имунологични изследвания...
Момичета, някой може ли да ми каже какви изследвания трябва да се пуснат след аборт?

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 00:41 от jinchen

# 32
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!
Някой да знае как става смяната на клиниката? На кратко за 1 година имам 3 опита в Щерев( при тях имам ЦС от която съм с две запушени тръби), обаче онзи ден др.Персенска ми прави снимка и се оказа че е само 1 запушена и ми каза че с  новата снимка не мога да кандидатствам и да си взема старата ЦС от Щерев. Замислих се не е ли по-добре да подам в Щерев документи и след това да направя прехвърляне? Ще съм благодарна ако има някой който е запознат.

# 33
  • Мнения: 858
Не е по-добре. Щом е предложила да кандидатствате със старата снимка, по-добре я послушайте. Прехвърлянето в друга клиника май се заплащаше, във вашия случай е излишно. Подготовката на документи в Надежда струва 50лв., не помня колко ми искаха в Щерев. Аз също съм при Персенска, отидох със снимка от Щерев, но си я ползвахме без да правим нова. При мен положението беше много зле, с Хидросалпингс и на двете тръби.


Здравейте, момичета!
Някой да знае как става смяната на клиниката? На кратко за 1 година имам 3 опита в Щерев( при тях имам ЦС от която съм с две запушени тръби), обаче онзи ден др.Персенска ми прави снимка и се оказа че е само 1 запушена и ми каза че с  новата снимка не мога да кандидатствам и да си взема старата ЦС от Щерев. Замислих се не е ли по-добре да подам в Щерев документи и след това да направя прехвърляне? Ще съм благодарна ако има някой който е запознат.

# 34
  • Мнения: 290
Здравейте, момичета!
Някой да знае как става смяната на клиниката? На кратко за 1 година имам 3 опита в Щерев( при тях имам ЦС от която съм с две запушени тръби), обаче онзи ден др.Персенска ми прави снимка и се оказа че е само 1 запушена и ми каза че с  новата снимка не мога да кандидатствам и да си взема старата ЦС от Щерев. Замислих се не е ли по-добре да подам в Щерев документи и след това да направя прехвърляне? Ще съм благодарна ако има някой който е запознат.
И според мен е по-добре да си вземете снимката и направо в Надежда да подготвят документите... А и по-бързо ще си вземете заповедта после.

# 35
  • Мнения: 61
Не е по-добре. Щом е предложила да кандидатствате със старата снимка, по-добре я послушайте. Прехвърлянето в друга клиника май се заплащаше, във вашия случай е излишно. Подготовката на документи в Надежда струва 50лв., не помня колко ми искаха в Щерев. Аз също съм при Персенска, отидох със снимка от Щерев, но си я ползвахме без да правим нова. При мен положението беше много зле, с Хидросалпингс и на двете тръби.


Здравейте, момичета!
Някой да знае как става смяната на клиниката? На кратко за 1 година имам 3 опита в Щерев( при тях имам ЦС от която съм с две запушени тръби), обаче онзи ден др.Персенска ми прави снимка и се оказа че е само 1 запушена и ми каза че с  новата снимка не мога да кандидатствам и да си взема старата ЦС от Щерев. Замислих се не е ли по-добре да подам в Щерев документи и след това да направя прехвърляне? Ще съм благодарна ако има някой който е запознат.


Ами тя одобри тази идея, дори каза че в Щерев са по гъвкави в издаването на документите. Но ме притеснява дали ще ми дадат снимката от там, за това се притеснявам. Благодаря ви за съветите, ще се обадя да си я изизкам и ще си кандидатствам в Надежда, за да съм по спокойна.

# 36
  • София
  • Мнения: 384
Момичета, някой може ли да ми каже какви изследвания трябва да се пуснат след аборт?

Привет! Съжалявам за това, което ти се е случило... Аз лично съм намирала много подкрепа и добри съвети от темата за кюретажа и забременяване след това, ето линк: https://www.bg-mamma.com/?topic=1265398.615
Зависи много в коя гестационна седмица се е случило, но когато и както и да се е случило, винаги боли... Знай, че почти всяка втора жена е преминала през това по една или друга причина, така че не си сама... Виж на първа страница от тази тема съветите, но аз също съм съгласна, че е добре да се направи генетично изследване-кариотип на двамата партньори, тромбофилия поне основен пакет за теб, микробиология, а и спермограма за мъжа, имунологични...макар причината да може да е просто случайно неправилно делене на клетките.... Успех! 🍀🍀🍀

# 37
  • Мнения: 505
Прекрасен и благословение момичета.
Пиша ви от името на една съфорумка, на която и се налага да е анонимна.
Има едно питане :
1. Възможно ли е да е по донорска програма при д-р Стаменов и да не и се налага да общува с акушерката, която отговаря там..
2. Къде да пише по повод същото
/усеща се натискана и разпитвана и не и харесват въпроси: какво работи тя и до 9 -то коляно /
Не иска да сменя болницата

# 38
  • Мнения: 34
Здравейте, момичета!
Някой да знае как става смяната на клиниката? На кратко за 1 година имам 3 опита в Щерев( при тях имам ЦС от която съм с две запушени тръби), обаче онзи ден др.Персенска ми прави снимка и се оказа че е само 1 запушена и ми каза че с  новата снимка не мога да кандидатствам и да си взема старата ЦС от Щерев. Замислих се не е ли по-добре да подам в Щерев документи и след това да направя прехвърляне? Ще съм благодарна ако има някой който е запознат.
Здравейте. Когато аз се преместих от Щерев в Надежда, трябваше да си взема и епикриза,която беше необходима на координатора за изготвяне на документите. Ако имате въпроси може да ми пишете на лично.

# 39
  • Мнения: 1 289
За пореден път чета коментари за някаква акушерка дето натискала, разпитвала и т.н. Значи, ако това е истина е много грозно, а ако тук пише някой трол, да знае, че по-долно от това да се пищат клевети няма.

# 40
  • Мнения: 263
Аз от година и половина търся вариант за ДП, подадени документи и никога не съм притискана. Дори аз досаждам, звъня и пиша с въпроси. В последните седмици се завъртяха няколко такива коментара по различни теми и ми е много странно. Тези хора около донорството нямат време да звъннат каму ли да притесняват някой и да го притискат. Още повече сега е лято и всички излизат отпуска. Много странна работа...

# 41
  • Мнения: 505
Не сте на д-р Стаменов?

# 42
  • Мнения: 457
Здравейте, момичета!
Някой да знае как става смяната на клиниката? На кратко за 1 година имам 3 опита в Щерев( при тях имам ЦС от която съм с две запушени тръби), обаче онзи ден др.Персенска ми прави снимка и се оказа че е само 1 запушена и ми каза че с  новата снимка не мога да кандидатствам и да си взема старата ЦС от Щерев. Замислих се не е ли по-добре да подам в Щерев документи и след това да направя прехвърляне? Ще съм благодарна ако има някой който е запознат.
Милена аз също отидох в надежда с снимка от клиника щерев, и кандидствах с нея. Аз съм с запушени тръби, и персенска  ми направи лапароскопия. Желая ти късмет

# 43
  • София
  • Мнения: 2 051
Чудих се дали да пиша, но в крайна сметка реших да го направя.
Пациентка съм на клиниката от 11 години и още не съм успяла, прехвърлих се при д-р  Стаменов, преди това бях при д-р Персенска.
По ДП съм вече с 4 донорка. Та въпреки, че съм им толкова отдавнашен пациент след като се преместих трябваше отново да мина всички прегледи, които са необходими за ДП и да изчакам 6 месеца за ДЯ, е те станаха повече, но това е защото се наложи лапароскопия за премахване на миома.
Пиша всичко това, защото са ми повече от странни мненията по въпроса за ДП и акушерката, която междувпрочем е много мила жена и никога не ме е търсила, ако аз преди това не съм се свързала с нея, камоли да ме притиска.
Та си мисля, че Анонимната потребителка и Radina79 по някакъв начин са свързани и се чудя какво целят.
Направих си труда да изчета мненията на Radina79, които не са много и се сетих, че преди време също ми бяха станали доста странни и съмнителни, но не си ги сложих на сърце.

Та първото и мнение е от 18.12.2020г и е

"Здравейте. Нова съм тук и ви пожелавам на всички 2021 г., да е пълна с бебешки плач.
Минах през много и сега се опитвам да стана пациент в Надежда. Моля за съвети как да се случи по бързо това Simple Smile?"

Второто мнение е от 12.01.2021г

"Хайде сега започна се. Нон стоп плюене и обаждане от страна на д-р Сигридов. Честно не мога да го разбера този човек.  Имам лоши спомени от него, а гледам че него го владее цифроматията . 200 и...преглед. Къде си мисли че е ?
Преди година две имаше тема за него във фейса и се получи интересно. На близо 50 жени едни и същи предписания и думи.
Ако съм на мястото на Надежда бих попитала д-р Ташков и  д-р Арабаджикова, защо обслужват интересите и на Сигридов.
П.п- бременна от първи опит  ДЯ"

Та извинявам се за мнителността, но как тази дама, която не е пациент на клиниката след по-малко от месец е много запозната с лекарите там пък, че и вече е бременна по ДП. Всичко ми изглежда много странно.
Може и да има логично обяснение, не ми е работа, обаче това непрекъснато и тенденциозно плюене по акушерката не ми харесва и аз лично не го вярвам, но пък ако има някаква истина в цялата история, мисля, че не е мястото тук да се търсят съвети, а да се направи оплакване в клиниката за да се вземат мерки.

# 44
  • Мнения: 505
Чудих се дали да пиша, но в крайна сметка реших да го направя.
Пациентка съм на клиниката от 11 години и още не съм успяла, прехвърлих се при д-р  Стаменов, преди това бях при д-р Персенска.
По ДП съм вече с 4 донорка. Та въпреки, че съм им толкова отдавнашен пациент след като се преместих трябваше отново да мина всички прегледи, които са необходими за ДП и да изчакам 6 месеца за ДЯ, е те станаха повече, но това е защото се наложи лапароскопия за премахване на миома.
Пиша всичко това, защото са ми повече от странни мненията по въпроса за ДП и акушерката, която междувпрочем е много мила жена и никога не ме е търсила, ако аз преди това не съм се свързала с нея, камоли да ме притиска.
Та си мисля, че Анонимната потребителка и Radina79 по някакъв начин са свързани и се чудя какво целят.
Направих си труда да изчета мненията на Radina79, които не са много и се сетих, че преди време също ми бяха станали доста странни и съмнителни, но не си ги сложих на сърце.

Та първото и мнение е от 18.12.2020г и е

"Здравейте. Нова съм тук и ви пожелавам на всички 2021 г., да е пълна с бебешки плач.
Минах през много и сега се опитвам да стана пациент в Надежда. Моля за съвети как да се случи по бързо това Simple Smile?"

Второто мнение е от 12.01.2021г

"Хайде сега започна се. Нон стоп плюене и обаждане от страна на д-р Сигридов. Честно не мога да го разбера този човек.  Имам лоши спомени от него, а гледам че него го владее цифроматията . 200 и...преглед. Къде си мисли че е ?
Преди година две имаше тема за него във фейса и се получи интересно. На близо 50 жени едни и същи предписания и думи.
Ако съм на мястото на Надежда бих попитала д-р Ташков и  д-р Арабаджикова, защо обслужват интересите и на Сигридов.
П.п- бременна от първи опит  ДЯ"

Та извинявам се за мнителността, но как тази дама, която не е пациент на клиниката след по-малко от месец е много запозната с лекарите там пък, че и вече е бременна по ДП. Всичко ми изглежда много странно.
Може и да има логично обяснение, не ми е работа, обаче това непрекъснато и тенденциозно плюене по акушерката не ми харесва и аз лично не го вярвам, но пък ако има някаква истина в цялата история, мисля, че не е мястото тук да се търсят съвети, а да се направи оплакване в клиниката за да се вземат мерки.
Извинявай но аз не съм плюла и не съм пациента на д-р Стаменов.

Общи условия

Активация на акаунт