Хламидии или как се опитаха да ме пуснат на пързалката

  • 19 172
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 625
az vednaga bih oti6la v gospodari na efira :2gunfire:4esnooooooooooo

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Освен това врътката е и с лекарствата - много са скъпи и получават процент. Не е само за 20те лева...

Стеф, аз съм убедена че нямам нищо такова. Просто кажи ми коя е тая лаб дето ще работи нощем и ще извади изследването. Колкото и бързо да става то не става за 1-2 часа... а поне за 1 ден...

Аз за симптомите - доста изчетох по разни сайтове и останах с впечатление, че симптомите са почти задължителни и доста ясни... Незнам вече - мисля въобще да не се занимавам с тая история защото е пълна мистика.

Криска, не ходя във 2ра градска, щото ходих ама се оказа че вече нямат ЖК и се наложи да си търся друга лекарка...

Янче, на мен са ми правили директен тест за хламидия.. взимат сектрет от шийката и го натриват на едно тестче като за бременност. Ако има хламидия отчита 2 чертички (след няколко минути, не след часове и дни)... Кръвния тест е за наличие на антитела, което означава, че може да си имала хламидия, но сега да си излекувана  да покаже кръвния. Въпроса е да се направят няколко кръвни, за да се види как варира стойността, дали се покачва или не. Моята лекарка каза, че директния е по-точен, в смисъл, че показва дали има хламидия точно на това място. Аз не съм специалист, само написах, това което аз съм правила... успех!!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 493
Vache, тя ме лъже че правила теста в ХЕИ. Днес отново ми го каза... Такъв тест за който говориш къде има? Това ми звучи правдоподобно ако го направят пред мен.

Понеже има продължение от днес сега ще ви го разкажа:
Със скъпият след умуване решихме да се обадиме на Господарите. Засега проявиха интерес, но още не е ясно дали ще поемат случая, защото немогат да реагират веднага - ще ни кажат до петък. Но засега казаха да не я разобличаваме и да продължа да се правя че й вярвам. Та днес отивам да си взема кръвта и урината резултатите ид а искам касова бележка за тая сума 23лв, която тя ми взе за изследването. Казах й че още не съм направила второто изследване в Бодимед, защото съм нямала време (лекции и т.н.), но ще отида утре. Помолих я за разписка някаква или касова бележка. Тя ме попита "Защо!?" и аз й казах: "Заради тази история с мъжа ми имаме много сериозни проблеми. Той държи да му покажа бележка" и тя се ядоса и започна:"Не мога да ти дам бележка" и от там последва диалог, в който аз настоявах за бележка, а тя ми обянсяваше как неможела да ми даде, но ако толкова държа щяла да ми даде от нейния касов апарат. Аз настоях че искам от въпросната лаб, в която е правено изследването и тя почна да ми вика и да ми обясянва: "Изследванията се правят в окръжното ХЕИ! Куриер ги взима и ги носи - какд а ти дам бележка?!?! Никоя лаборатория не издава касова бележка! Освен това такава е практиката!  Ти трябва да си ми благодарна, че толкова бързо са ти готови изследванията и толков арано сме го хванали." Тук аз я прекъснах с думите, че всеки, който взима пари за някаква услуга е ДЛЪЖЕН по закон да издава касова бележка. И тя ме застреля с думите, че "частните лаборатории не издавали бележки". Е тука вече останах без думи... незнаех какво повече да кажа.... Кажете ми това нормално ли е????
След което ми обясни, че в петък като ми е готово другото изслдване ще ме прати в АГ-то на преглед при някакъв специалист и най-вероятно ще трябва да прекъснем бремеността... След това на тръгване ми каза, че аз отдавна ги нося в себе си (запитах се наум дали тогава щях да забременея от раз и двата пъти, като навсякъде четох, че правят големи поразии и водят до стерилитет).

Сега съм решила да ида в Бодимед с нейната бележка да си направя изследването, което отсега знам че ще е положително и паралелно с това да си пусна и кръвни и секрет на друго място. Искам да видя докъде ще стигне тази жена... За следващите ни срещи мисля да си подготвя и диктофонче.

# 18
  • Мнения: 1 455
Янче, не знам как имаш сили да се разправяш, но евала за което. Егати докторицата, дано Господарите се навият да направят репортаж, защото тази си заслужава уволнението!!! Стискам палци и дано усилията ти се увенчаят с успех  Hug!

п.с. диктофонче или камерка е чудесна идея, иначе тази ще отрича до последно!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 493
Имам имам... особено след като днеска каза че ще се наложи прекъсване на бремеността... Няма да я оставя така. Дори и гоподарите да не се навият ще се оплача поне в министерството и здравната каса... а изследванията ми трябват за доказателство Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 455
Ух, ужасна лекарка, как може да ти каже такова нещо, направо нямам думи  #Cussing out, поне не прилични.
Пожелавам ти лека и спокойна бременност, а лекарката със сигурност ще си получи заслуженото!

# 21
  • Мнения: 376
Възмутена съм от твоята рекетьорка и ти желая успех в разобличаването. Стискам ти палци! Учудва ме нещо друго - аз като бях бременна категорично личната ми лекарка и гинеколожката, при която ходих за първи път, за да ми каже дали съм бременна, ми казаха че бременните жени не се преглеждат отвътре, защото е опасно...

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 765
*С цитонамазката не се изследва хламидия, а се определя в коя група попадаш по ПАП, това се прави с цел профилактика за рак на шийката на матката. Но това няма връзка с темата Simple Smile
Грешката е моя. Взимането на секрета поне беше по правилата.

Имам имам... особено след като днеска каза че ще се наложи прекъсване на бремеността... Няма да я оставя така. Дори и гоподарите да не се навият ще се оплача поне в министерството и здравната каса... а изследванията ми трябват за доказателство Simple Smile
bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 2 493
аз като бях бременна категорично личната ми лекарка и гинеколожката, при която ходих за първи път, за да ми каже дали съм бременна, ми казаха че бременните жени не се преглеждат отвътре, защото е опасно...

Ами незнам дали и колко е опасно... отвори си ме с онуй дет ми е най-противното, което прилича на човка... как се казва?
От друга страна то тогава и с вагинален ултразвук не трябва да преглеждат... Ох незнам и аз вече...

# 24
  • Мнения: 376
И аз незнам, споделям с теб какво ми казаха лекарките. Аз също имах течение към края на бременността, но в ЖК нито ме прегледаха, нито ми взеха секрет. Направо ми изписаха лекарства.

# 25
  • Мнения: 7 803
Възмутена съм от твоята рекетьорка и ти желая успех в разобличаването. Стискам ти палци! Учудва ме нещо друго - аз като бях бременна категорично личната ми лекарка и гинеколожката, при която ходих за първи път, за да ми каже дали съм бременна, ми казаха че бременните жени не се преглеждат отвътре, защото е опасно...
какво точно е опасно  Rolling Eyes ако е кадърен лекаря де, щото ако не е, е ясно. и как тогава разбират лекарите дали има разкритие например  Rolling Eyes стига си я шашкала допълнително. мисля че си има достатъчно проблеми. само за справка при мен се налагаше често да се проверява разкритието пък проблеми нямах  Peace

# 26
  • Мнения: 376
Никого не шашкам, не съм лекар, само споделям случилото се с мен. И аз много точно написах, че не ме преглеждаха в началото и по време на бременността, а не когато дойде важния момент - раждането. Тогава много ясно че преглеждат!

# 27
  • Мнения: 1 080
На мен в 25 то ДКЦ ми взимаха стерилна урина в резултата пишеше клабсиела 10 на пета ако не бъркам нещо .Отидох в Шейново и там ми излезе чиста урината . CloseПо същия начин беше и със секрета в резултатите от 25 - бактерии , в резултатите от Шейново нищо .Явно това си е някаква практика да те повозят на въртележката . Twisted EvilПо същия начин побъркват майките с разни изследвания на околоплодни води за щяло и нещяло то въпроса е да си вземат парите -другото не е важно.А да и за секциото е същото измислят си причини -а кое с предварителна уговорка на цената  намират 1001 обяснения  -голям плод ,което в повечето случаи е пълна измислица и тнт .

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 12:50 от catch

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
Янче, на мен този тест са ми правили в клиника св. Пантелеймон. Д-р Власова ми беше гинеколог там. Ако искаш на ЛС мога да ти дам координати. Не знам обаче дали работят с касата и колко струва теста, защото нашата фирма има абонамент във въпросната клиника и плаща обслужването.

Това, което на теб са ти взели ми изглежда на влаг. секрет за микробиолог. изследване. Ама нека и някой лекар да се включи, щото може и да има някакви други начини да се тестват хламидии. Може да питаш и в "Медицина" в дира, там докторята ще ти кажат много неща, поне ще си наясно кое как и защо се прави.. Аз тогава там си говорих с тях, че се бях спекла много заради тия хламидии.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Възмутена съм от твоята рекетьорка и ти желая успех в разобличаването. Стискам ти палци! Учудва ме нещо друго - аз като бях бременна категорично личната ми лекарка и гинеколожката, при която ходих за първи път, за да ми каже дали съм бременна, ми казаха че бременните жени не се преглеждат отвътре, защото е опасно...
какво точно е опасно  Rolling Eyes ако е кадърен лекаря де, щото ако не е, е ясно. и как тогава разбират лекарите дали има разкритие например  Rolling Eyes стига си я шашкала допълнително. мисля че си има достатъчно проблеми. само за справка при мен се налагаше често да се проверява разкритието пък проблеми нямах  Peace

Сладкишка е права!! При бременни жени не е желателно да се взема ситонамазка примерно. Туширането си е съвсем друго нещо, но дразненето на шийката с четката за намазката не е препоръчително, освен ако не се налага

Общи условия

Активация на акаунт