Колко често готвите и ....?

  • 3 759
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Искам да питам нещо newsm78

1. Колко често готвите? В смисъл за едно ядене или гледате да има за два-три дни?

2. Колко време е нормално да стои едно ядене в хладилника? В смисъл , ако сте сготвили една тава с нещо, след 3-4 дни ядете ли го, ако е останало или го хвърляте?

3.  Ако сте сготвили по-голямо количество за обяд, ядете ли същото за вечеря или редувате с нещо друго?
 

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
1. Обикновено готвя за едно ядене, защото ако остане, аз влизам в ролята на облизанчо-търкуланчо  Joy
2. Най-често го изхвърляме след толкова дни, ако не съм го изяла аз /виж т.1/  Twisted Evil
3. Само боб, леща, чушки бюрек и скара биха яли моите мъже два пъти в един и същи ден, иначе се мръщят - "ама, пак същото ли, нали ядохме такова на обяд" и обикновено се приготвя нещо друго, а съдбата на обедното ястие зависи от мен; често се прежалвам, че мразя да изхвърлям храна, но въпреки това изхвърляме доста  ooooh! и вината е моя  Embarassed, щото съм готвила като за цял полк  Crossing Arms /според мъжа ми/

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Ние само вечеряме вкъщи през седмицата и понякога повтаряме и на следващата вечер. Събота и неделя правя супа и  ядене, ако сме си вкъщи и стига за двата дни, като ги редуваме.
3-4 дни ако е стояло нещо го пращам на кучетата на свекъра, ако мъжа ми забрави да го вземе го хвърлям.

# 3
  • Мнения: 2 495
1.Всеки път е различно-може всеки ден да готвя, а понякога гледам да има и за 2-3 дни напред.Тази седмица съм на първия вариант Peace
2.Ако съм сготвила нещо и ако никой не го яде, след 3 дни престой в хладилника го хвърлям.Хич не го гледам даже дали е вкисното и т.н.Директно в кофата Laughing
3.По-скоро готвя по-голямо количество за вечеря Simple SmileЯдем същото на другия ден+комбинация и от нещо друго Hug

# 4
  • Мнения: 397
Тъй като по цял ден не сме вкъщи /а на работа/, гледам вечерта да сготвя така, че да има поне за 2-та дни /т.е. 2-те вечери подред/, но в повечето случаи през седмицата сме на аламинути, готвя най-вече в събота и неделя.
Ако яденето престои 3 дни в хладилника - директно отива в боклука!

# 5
  • Мнения: 448
Мисля, че зависи от половинката. Моят баща 2 пъти едно и също не яде, на обяд едно вечер друго, нищо сухо и т.н. Crazy Съпругът ми пък веднъж ми излезе с идеята, че цял месец можел да яде макарони и да не му омръзне. Как да не го обичам? newsm51 Преди да се роди детето живяхме заедно 10г и готвехме според зависи, цял ден на работа, оставяла съм и по 2-3 дни в хладилника. Сега с детето всеки ден, ако остане аз и таткото дояждаме, а за детето ново. Готвенето е сред приятните ми задължения.

# 6
  • Мнения: 4 668
Винаги готвя за едно хранене . През седмицата обикновено само за вечеря  Wink
Ако остане нещо се изхвърля веднага - няма смисъл да го прибирам в хладилника , защото така или иначе след ден - два пак ще отиде в кофата . По тази причина не готвя големи количества .
Никога не ядем едно и също нещо за обяд и за вечеря  Sick Мъжът ми уж не е капризен , но не повтаря в един ден едно и също  Confused
Събота и неделя по - често се храним навън .
Иначе аз много обичам да готвя  bowuu и малко ме е яд понякога , че изхвърляме храна , ама ...

# 7
  • Мнения: 4 546
1. гледам да има за повече от 1 ядене - поне за 2пъти

2. хвърля се, ако е развалено. ако не е - яде се. понякога го давам на нашите, ако толкова му се мръщим, но това е рядко.

3. зависи. ако няма нещо за дояждане се яде същото. или най-много сандвичи да направя, но специално второ ядене за вечерята не правя. /то тогава цял ден трябва да си стоя в кухнята  #Crazy/

# 8
  • Мнения: 1 564
1.Гледам да наготвя поне за две хранения.
2.Ядене стояло в хладилника два дни  се хвърля.
3.Ако е останало нещо от обяд го дояждаме на вечеря + нещо друго приготвено по-късно.

# 9
  • Мнения: 1 954
1. Готвя за едно ядене, обикновенно супата ми става повече и нея може да я ядем два дни
2. Не го ядем ако е стояло 2-3 дни в хладилника
3. Ако е останало от обяд ( обядваме само в неделя) може да го доядем на вечеря
 Peace

# 10
  • Мнения: 528
Ами обикновено готвя за едно хапване, ама ако остане нещо го бутам в хладилника и ако никой не го е изял в рамките на един ден, го изхвърлям.

# 11
  • Мнения: 2 700
1. Готвя 3-4 пъти седмично, като гледам поне 2 пъти да е за по няколко дни.
2. Никога не е оставало ядене за повече от 2-3 дни.
3. На обяд никой не си е в къщи и технологично е невъзможно да ядем едно и също нещо два пъти за един и същи ден.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 488
Винаги гледам да готвя за повече от веднъж може ли всеки ден да си на печката не ми е приятно много.Но ако ядем на обед не може и на вечеря поне мъжа ми не би го ял.А за хладилника да ядем си го но рядко стои 3 дни.

# 13
  • Мнения: 899
1. Готвя за едно ядене, само събота и неделя за повече. Но и тогава готвя няколко яденета, да има поне до вторник.
2. Държа около 2 дни. При неизяждане се вхърля или дава на кучета/котки пред блока.
3. Обикновено не повтаряме в един и същи ден. Обичам да готвя и гледам да разнообразявам, а събота и неделя имам достатъчно време за няколко неща.

# 14
  • Мнения: 422
Повечето пъти готвя като за две яденета.Сега като съм си в къщи готвя и за по веднъж.Супа и десертите са за повечеот два пъти, задулжително.

# 15
  • Мнения: 7 914
Преди готвех по много поне за 2 дена....

Сега вече готвя за 1 ядене... и ако случайно остане и много ни е харесало си го дояждаме и на другия ден с нещо допълнително

На 3-ия ти въпрос Lео, не мога да отговоря, понеже никога не готвя за обяд Hug

# 16
  • Мнения: 2 274
1. готвя всеки ден
2. до сега нищо не ми се е застоявало 3-4 дни, защото готвя в минимални количества, за да не хвърлям / мразя да хвърлям храна /
3. по принцип готвя за вечеря, а на обяд на другия ден с малкия дояждаме каквото е останало и ако има нужда добавям още нещичко
  Преди да изляза в болнични готвех 2-3 пъти през работните дни, защото само се вечеряше в къщи, но събота и неделя задължително готвех+ нещо сладко за десерт и нещо тестено за закуска! Последните две обаче свършват веднага след като бъдат направени  Mr. Green!

# 17
  • Мнения: 1 064
1.Сега, когато не ходя на вече на работа, готвя всеки ден, но само за вечеря. Ако мъжа ми реши да се прибере да обядва приготвям нещо набързо или ако е останало от снощното ядене, хапваме от него. Преди, когато ходех на работа, в неделя готвех поне 2 ястия, за да не мисля за готвене поне първите 2 дни от новата седмица.
2.Ами всеки път е различно. В повечето случаи се изяжда още на другия ден, но ми се е случвало и да хвърлям. От година и половина готвя само за двама и все още ми се случва да не мога да преценя количеството, което трябва да сготвя.
3.Дали ще хапнем същото за вечеря зависи какво е яденето, т.е. дали е от любимите ни или просто дали илале желанието пак да ядем същото.

# 18
  • Мнения: 7 106
И двамата с мъжа ми не си падаме по няколко дневното ядене на едно и също, затова гледам всеки ден да има нещо различно. Общо взето всяка вечер се въртя в кухнята - дали ще  е само супа, манджа, някоя по-засукана салата или предястие (които в повечето случаи минават за основно ястие  Laughing), но по принцип все нещо правя. На другият ден на обяд аз доизяждам каквото там има останало (мъжът ми не се прибира на обяд) и вечерта отново в кухнята. Готвенето ме разтоварва и ми доставя удоволствие, и гледам да си угаждам както на мен, така и на домашните  Simple Smile.
По принцип готвя само следобяд или вечер, до обяд досега май не ми се е случвало ...като изключим празниците, когато се готви от сутринта  Laughing.

# 19
  • Мнения: 7 640
готвя все по-рядко, караме на разни сухоежбини напоследък Sad
1. Гледам са стигне за 2-3 яденета
2. Повече от 2-3 дни ако престои, никой не иска да го яде
3. Гледам да редувам.

# 20
  • Мнения: 2 381
1.Готвя всеки ден или през ден.Ако от сготвеното остане, хапваме от него на следващият ден+още нещо.
2.Досега не се е случвало някакво ядене да престои 3-4 дни, незнам дали ще е годно за консумация.Зависи от продуктите.
3.Обикновено готвя за вечеря, а на следващият ден ако е останало-го доизяждам.
По принцип 2 пъти в седмицата се храним навън.

# 21
  • Мнения: 323
Готвя горе-долу през ден.Никак не сме по4итатели на идеята да ядем 1 или 2 яденета 3-4 дни,защото поне според мен много си променят и вкуса и миризмата,и след това са за боклука.Мъжът ми може да яде 1 ядене и на обед,и ве4ерта,но аз оби4ам разнообразието и затова за мен си правя нещо разли4но за ве4еря,а той яде от обедното ядене(макар 4е според него това е глезотия).На обед като съм сама хи4 не ми се яде ядене,и затова хапвам нещо на крак у нас,а ве4ер  ядем това което съм наготвила общо взето преди да си дойде от работа. Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 4 578
Готвя за едно ядене. У дома ядем по веднъж /на вечеря/ . Не прибирам в хладилник, защото това е дългият път до кофата. Не ядем 2 пъти едно и също /някои вкъщи са претенциозни Crazy/.

# 23
  • Мнения: 6 461
Винаги готвя толкова колкото да изядеме за един обяд или вечеря . Simple Smile
Но не готвя всъщност толкова често ,защото моите родители редовно  ми носят от тяхното домашно сготвено  Simple Smile
Не се налага да изхвърлям ,а ако се наложи трябва яденето да е било най много три дена в хладилника. Crazy

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 537
1. Готвя само за едно ядене т.е. 2 порции /с изкл. на мусаката, която винаги ми става 3 порции/.
2. Ако, случайно, е останало ядене гледам да го дам на втория ден, защото два последователни дни едно и също ядене възлюбения не яде! Naughty
3. Рядко готвя за обяд и за вечеря. По принцип в такива дни обяда е аламинут, така че няма как да остане, а ако случайно е напр. постна супа си я дояждам аз на следващия ден или трябва да я хвърля. eat

# 25
  • София
  • Мнения: 36 075
Различно - понякога приготвям няколко неща на ден, понякога повече от седмица не готвя.

# 26
  • Мнения: 13 512
Повече от 2 години не съм готвила. Преди  това още 2 нямах изобщо кухня.

# 27
  • в къщи
  • Мнения: 467
Готвя всяка вечер и гледам да не остава,че се цупят като го предложа на другия ден.
В хладилника ми в момента има поне 3 вида(останали) манджи  Embarassed,с надеждата,че някой ще се излъже да ги изяде,но балами няма.Днес вече ще ги хвърлям-да направя място за новото попълнение Joy

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
1.
Цитат
Колко често готвите?
за едно ядене (готвя 2 пъти на ден-за обяд и вечер)
2.
Цитат
Колко време е нормално да стои едно ядене в хладилника?
Ако е хубаво яденето-ядем го, ако не-в боклука.
3. 
Цитат
Ако сте сготвили по-голямо количество за обяд, ядете ли същото за вечеря или редувате с нещо друго?
редувам.Ако ми остане ядене за обяд, вечерта ядем друго, а на другия ден доизяждаме старото ядене.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 956
1. Семейна съм от година и половина. Сега съм в 3-ти месец. Готвя според зависи - доскоро ядяхме по ресторанти. Готвех само когато мъжа ми поиска - все пак нали си го обичам. Сега готвя само през седмицата - 2-3 пъти средно.
2. Едно ядене повече от 48 часа не стои в моя хладилник. Или го хвърлям, или го давам на нашите пък те ако искат да го ядат, ако не - да хранят котките с него.
3. Яде се сготвеното цял ден. Проблемът в моя случай не е например мъжа ми да не иска да повтаря една манджа. Напротив - яде по няколко чинии докато има. Има друг проблем - негово величество обича изпипани манджи, красиви, вкусни и най-вече като на баба. От време на време ме шокира - например изял е вече 2 чинии мусака на вечеря, но в третата вижда парченце домат (явно съм го пропуснала да го пасирам до неузнаваемост) и веднага прави опит да повърне, след което бута чинията и казва - наядох се. Е - не ми прави забележки - но аз си взимам поука за другия път.
Ето защо винаги готвя по по-голямо количество и не всеки ден - отива ми иначе много време да изпипам до съвършенство всички продукти, така че да подлъжа мъжа ми да си яде без капризи.
А и друго - една жена не трябва да робува на домакинството - да се отдава на нон стоп готвене, чистене, гладене. Мъжа, ако не е гладен, веднага забелязва не че е мръсно или че няма 3 манджи на масата,  а забелязва, че жена му не е с измита коса, че й се е подуло дупето или че мирише на лук... Т.е. готвя - се къпя - защото е ужасно да ти кажат "Смърдиш на манджа".

# 30
  • Мнения: 2 825
Обикновенно готвя за едно ядене, аз самата не обичам да ям едно и също 2 пъти подред  Blush
Ако сготвя повече, обикновенно прескачаме един ден и се опитвам да го пробутам на масата на следващия .

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Готвя веднъж-два пъти максимум в седмицата /става въпрос за манджа/ и ако не се изяде до 2-3 дни го изхвърлям. В събота или неделя ходим на обяд при майка ми и тя ни изпраща с порядъчно количество манджи  Grinning Ако междувременно останем без готвено си печем пържолки, правим омлети или си взимаме китайско.

# 32
  • Мнения: 184
Тъй като вкъщи ядем само вечер, готвя 2 или най-много 3 пъти в седмицата. Манджите ги ядем по 2-3 дни - зависи колко са били вкусни  Crazy

# 33
  • Мнения: 330
 Готвя само за вечеря (закуските не ги броя за готвене  Simple Smile ), а количеството е само за едно ядене (за 3 гладни душици  Simple Smile ), но понякога остава малко, което изяждаме на обед още на следващия ден.
 По принцип ми е много гузно да хвърлям храна, затова ако е останало и на никого не му се яде от яденето повторно пак си го прибирам в хладилника и го хвърлям като се развали  Embarassed . Не че изобщо има някаква разлика  дали ще го хвърля веднага или след ден два, ама пустата му съвест е по-спокойна, че не съм хвърлила хубава храна . . . уж  Embarassed !
 Както вече казах, ако ще ядем остатъците от предишното ядене ги ядем веднага, още на следващото.

# 34
  • Мнения: 27 524
Искам да питам нещо newsm78

1. Колко често готвите? В смисъл за едно ядене или гледате да има за два-три дни?

2. Колко време е нормално да стои едно ядене в хладилника? В смисъл , ако сте сготвили една тава с нещо, след 3-4 дни ядете ли го, ако е останало или го хвърляте?

3.  Ако сте сготвили по-голямо количество за обяд, ядете ли същото за вечеря или редувате с нещо друго?
 

1. Най-много веднъж седмично и когато ще имаме гости  Grinning

2. Около 2  дни, може и още, но ако толкова е стояло, гаранция, че няма кой да го изяде  Grinning

3. Зависи, понякога да. Ако не ни се яде или е манджа (не ядем манджи вечер), го хапваме за обяд на другия ден  Simple Smile

# 35
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Готвя всеки ден.
Втори път едно и също ястие не се яде и поради тази причина остатъка  си го прибирам във фризера.А когато съм прекалила с разходките и шопинг -терапията-хоп,вадя го като ново.И се изяжда Laughing
В последно време дори,когато правя нещо трудоемко,умишлено е в по-големи количества,за да го прибера в кутийките  и си имам сготвено във фризера.Става въпрос за варен бял боб,сарми,варен език,мусака...
Нищо не изхвърлям-всичко в кутийките.

# 36
  • Мнения: 983
Готвя почти всеки ден в най-лошия случай през ден. Мъжете ми на обичат да ядат една и съща храна по няколко пъти.
Аз оставям храната в хладилника да престои максимум три дни, и зависи най вече от храната. Ако е пържена риба или някакъв дроб два дни и хвърлям.

# 37
  • Мнения: 2 126
Всеки ден готвя.Ако остане от обяд го ядем и на вечеря като разнообразявам с някаква салатка или сос ако позволява яденето.Иначе незнам колко е нормално да стои едно ядене в хладилник,ама аз май не ги обичам престоялите манджи WinkТова за кутийките във фризера,обаче,много ми харесва като идея  bouquet

# 38
  • Мнения: 4
И аз гледам едно ядене да стигне за 2 пъти поне, добре, че в къщи не са много притенциозни! Защото като дойде момента да чуя репликата "А сега какво ще ядем?" няма отърване!

# 39
  • Мнения: 4 406
ядем една манджа поне 2 пъти, на детето готвя отделно, всеки ден

# 40
  • Мнения: 3 042
1. Колко често готвите? В смисъл за едно ядене или гледате да има за два-три дни?

Обикновенно готвя през ден, но понякога и през два. В събота и неделя готвя и двата дни. Гледам да има храна поне за още един ден . Често между манджите правя и нещо бързо за хапване.

2. Колко време е нормално да стои едно ядене в хладилника? В смисъл , ако сте сготвили една тава с нещо, след 3-4 дни ядете ли го, ако е останало или го хвърляте?

Обикновенно до 3-тият ден всичко е изядено, но ако е останало нещо го хвърлям
 
3.  Ако сте сготвили по-голямо количество за обяд, ядете ли същото за вечеря или редувате с нещо друго?
 


Понякога ядем и на обяд и на вечеря едно и също.

# 41
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
1. Ами обикновено гледам да сготвя така че да е за едно ядене, максимум две, за да се изад,докато е прясно

2. Седи ли 3ти ден в хладилника - заминава в кофата

3. Ами в събота и неделя се храним и навън, но обичам да приготвям кулинарни наслади за стомаха и за окото Crazy и обикновено остава за вечеря или за обед в неделя

# 42
  • Мнения: 3 248
1. Обикновено готвя с идеята да бъде еднократно, но понякога се случва и да остане.
2. Нямам навика да държа една манджа с дни в хладилника - съответно и няма как да я ям - хвърлям я.
3. Ако от обяда остане нещо - сервирам го и за вечеря, но добавям и друго за разнообразие.

# 43
  • Мнения: 603
1.Като готвя го правя да има за два пъти,но обикновено не става.
2,Като ми остане ядене го прибирам в хладилника и дори и 3 дни да стои го ядем,е има и изключения,когато хвърлям.
3,И за вечеря можем да ядем от обедното ядене,но зависи от случая

# 44
  • Мнения: 619
Готвя почти всеки ден,и да остане никой не го яде.
Гледам да не задържам храна в хладилника.

# 45
  • Spain
  • Мнения: 3 750
готвя рядко напоследък - но затова пък мъжа ми си облизва пръстите 4ак Simple Smile  Wink
 готвя толкова 4еда се изяде наведнъж .
 ако остане обикновено го изхвърлям . разбира се жал ми е на4алато , но след като престои 2-3 дни в хладилника няма накъде ....

# 46
  • Мнения: 5 362
Като сготвя едно ядене,обикновено се изяжда на 2 пъти.Някой път дори и на един път.Гледам да готвя по малко,за да е по-разнообразно.А в хладилник държа не повече от 2 дни сготвена храна.

# 47
  • Мнения: 634
Мах готвя за 1-2 дена, понеже хладилника ми е малък и почти никога няма място за съхраняване на основното ядене и ако наготвя повечко се разваля Sad

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 130
Гледам когато имам възможност да готвя. Друго си е да хапнеш нещо сготвено. Обикновенно готвя за 2 яденета- за да не омръзва.

# 49
  • Мнения: 1 711
Аз готвя почти всеки ден.Така съм се програмирала,че готвя само за едно хранене.
Единствените манджи,които хапваме 2 дена са сърми и боб.
Мисля че е нормално яденето да седи в хладилник не повече от 2-3 дни.

# 50
  • Мнения: 1 353
Поне четири пъти седмично

Общи условия

Активация на акаунт