На гости с преспиване

  • 3 203
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 630
Като са на чужда територия слушат Wink

Да, и моето впечатление е същото. Винаги гостенчето е много послушно, а домакина (поне преди като беше по-малък) леко пробва да покаже колко са му толерантни и добри родителите  Laughing Laughing
Гостените винаги са се държали много мило и са изразявали желание да помагат. Едно приятелче даже веднъж като ми видя, че мия шкафовете в кухнята дойде да ги мие с мен  hahaha
Съответно, според другите родители и моето се държи много добре когато е на гости
 
Тук е много популярно ходенето на гости с приспиване. Почна да кани и да го канят когато беше на около 5 години.

Ако, някое дете идва за първи път първо го запознавам с правилата - примерно часа за лягане. Случвало се е да си говорят и кикотят до късно в леглото. Ако стане много късно предупреждавам, ако продължат му казвам колко време няма да може да кани приятели и да ходи на гости и обикновено това действа. Мисля, че само веднъж ми се е налагало да изпълня наказанието.

Важно е според мен да имаш телефон на родителите за до може да се обадиш, ако стане нещо или просто детето страда за вкъщи. 

Аз съм много доволна от тази практика с каненото. Имам едно дете и според мен е още по-важно да се канят приятели от  колкото, ако имат братя и сестри.

# 16
  • Мнения: 1 630
Преспиването го правим само през седмицата, петък и събота вечер, не  Naughty
Ние правим точно обратното - приспиването само, ако на другия ден няма училище. Така мога да ги оставя да се забавляват до по-късно. Изключение, само ако се налага - родителите на другото или ние сме заети и приспиването е вид babysiting.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Имам едно дете и според мен е още по-важно да се канят приятели от  колкото, ако имат братя и сестри.
И при мене това е един от основните мотиви. Виждам, че това е практика в повечето страни, докато в България все още е новост. Задължително ще го направя -  най-вероятно другата събота и ще споделя. Чак се чудя как до сега не съм се сещала. Сигурно за децата ще е незабравимо преживяване Grinning.

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Преспиването го правим само през седмицата, петък и събота вечер, не  Naughty
Ние правим точно обратното - приспиването само, ако на другия ден няма училище. Така мога да ги оставя да се забавляват до по-късно. Изключение, само ако се налага - родителите на другото или ние сме заети и приспиването е вид babysiting.
Аз държа на следващият ден да има училище и то от егоистична гледна точка  Embarassed Обичам си личното време и пространство. Да имам едно екстра дете от 15:30 до 8:30 ми е повече от достатъчно  Laughing А и децата, независимо в колко са легнали, на следващият ден никога не спят до късно, даже напротив будят се по-рано от обичайното  Crazy Синът ми има един приятел, който става в 6 часа сутринта и събужда моя Tired Добре, че са големи и сами се оправят като се събудят в 6, иначе ако и аз трябваше да се вдигам тогава  Sick

Общи условия

Активация на акаунт