Махане на памперс и биберон - 3

  • 43 922
  • 618
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 109
Здравейте! Искам да ви попитам да споделите опит с махане на нощен памперс? Детето е на 3г. От много време ползва гърне през деня, но вечер доста често пишка и не знам как да процедирам с махането на пелената.

# 226
  • Мнения: 2 579
Сложете му протектор непромокаем на матрака и пробвайте. Ако е свикнал да си казва, значи вече има някакви задръжки. Пък 1-2 пъти като се напишка по време на сън, ще си изгради малко по малко навик и за през нощта.

# 227
  • Мнения: 7 121
Същата работа и при нас 2,10 мъчим се да го махнем,напикава се, казва си мокро е🙈 ставаме сменяме чаршафи,протектори....

# 228
  • Германия
  • Мнения: 3 443
Здравейте! Искам да ви попитам да споделите опит с махане на нощен памперс? Детето е на 3г. От много време ползва гърне през деня, но вечер доста често пишка и не знам как да процедирам с махането на пелената.

Дъщеря ми махна нощния памперс на 4г, до тогава всяка сутрин се будеше с пълен памперс и не съм и помисляла да го махна. Една вечер сама си каза, че вече не иска да спи с памперс и го махнахме. Това беше сшед като около 5-6 дни се беше будила със сух памперс. След това сме имали инциденти, но рядко. Протекторите за матрака са задължителни, поне 2-3 броя, че се случва да се изпусне 2 вечери последователно, а  изпраните протектори още да не са изсъхнали 😅

# 229
  • Мнения: 1 109
Благодаря!
На мен също не ми се иска сега да го махаме, защото и на нас, и на детето ни е по спокойно с пелени вечер, но ме е хванала тревогата, че сме закъснели и е време... Ще видим, трябва да се запася с протектори и търпение, че ще се става често през нощта.

# 230
  • Мнения: 10
Здравейте, дъщеря ми е на 3 години и 6 месеца, през деня е без памперс, вечер спи без памперс, пиша на гърне/седалка, но категорично отказва да ака на гърне или седалка, само на памперс. В състояние е да се стиска с дни, но докато аз не се съглася да сложим памперс, отказва. В чудо съм се видяла. Нито търпеливо обяснение, нищо не помага. В най-добрия случай сяда на гърне и си стои или плаче казвайки, че не може. Няма обяснение, освен,  че не може, не знае защо и толкова, и това в разреван вид вече. Ако някоя от вас има опит или съвет с радост ще го приема.

# 231
  • Мнения: 3 997
Пробвали ли сте да и сложите акото в гърнето да го види там ..при нас беше обратното казваше че акото трябва да е в гърнето но пишкането навън ..сега има и такива играчки акащи едно кученце с гърне видях ...

# 232
  • Мнения: 10
Пробвали ли сте да и сложите акото в гърнето да го види там ..при нас беше обратното казваше че акото трябва да е в гърнето но пишкането навън ..сега има и такива играчки акащи едно кученце с гърне видях ...
Пробвала съм го няколко пъти, издекламирва го къде стои акото и до там! Simple Smile. Тези кученца ги знам, може да пробвам! Благодаря!

# 233
  • Мнения: 4 854
Пробвали ли сте да ака с памперс на кукуто/тоалетната? А памперса да е оставен вътре в кукуто/ на земята и да ака отгоре?
В ютуб има клипчета на английски, доста деца имат проблем с това.

# 234
  • Мнения: 5 320
Здравейте, дъщеря ми е на 3 години и 6 месеца, през деня е без памперс, вечер спи без памперс, пиша на гърне/седалка, но категорично отказва да ака на гърне или седалка, само на памперс. В състояние е да се стиска с дни, но докато аз не се съглася да сложим памперс, отказва. В чудо съм се видяла. Нито търпеливо обяснение, нищо не помага. В най-добрия случай сяда на гърне и си стои или плаче казвайки, че не може. Няма обяснение, освен,  че не може, не знае защо и толкова, и това в разреван вид вече. Ако някоя от вас има опит или съвет с радост ще го приема.
В нас е същата работа, само че имаме момче на 3.2 месеца. Не и не.
За себе си съм решила - да се оправя жена му, аз явно няма да успея.

# 235
  • Мнения: 6 710
Сега може и да ме анатемосате ама ще кажа аз как го направих. Моят син беше по същия начин, но когато беше около 2,6г, не помня точно. Отдавна си пишкаше в гърнето, може би от няколко месеца, но категорично отказваше да седне да ака /пиша прав/ и искаше да слагам памперс за акането и акаше прав. Ами в един момент ми писна, след месеци на увещания, обяснения, правене на клоун, слагане на памперси в гърнето и всичките там съвети, които намерих из нета. Накрая просто веднъж като му дойде да ака, го събух и го сложиш на гърнето и го държах там /въпреки ревовете му/,. Да, задържах го насила на гърнето докато се изака. Махнах всички памперси и му казах, че вече не ни продават в магазина, защото е голям и ще ака на гърнето. Казах му, че ако не сяда, ще се наака в гащите или ще го държа насила на гърнето. Точно три пъти направихме това упражнение и после вече сам си сядаше. Съжалявам ако на някой му се види прекалено насилствено, но на мен ми беше писнало да обяснявам едно и също половин година.

# 236
  • Мнения: 7 121
Януари прави три ака само в памперс ...
Пишка навсякъде смисъл на гърне ,навън в мола в тоалетнатя, няма проблем, понякога се изтърва вечер но няма как ставаме сменяме чаршафи ок.Ама това акане ....

О имало и други като мен аз така махнах за пишкането памперса един вид малко насила,ама ако я бях оставила досега щеше да пишка вътре,предполагам така ще процедирам и с акнето докато не ми кипне

# 237
  • Мнения: 5 320
Пробвали сме го това, даже ако му кажа да не ака в памперса, се стиска и не ака. При нас свикна да ака вечер като сложим памперс за през нощта. Има няколко попадения в тоалетната, гърнето сме го махнали вече. Но...мъка, трудно.

# 238
  • Мнения: 6 710
И моето се стискаше. Още се борим с хроничен запек като последствие от стискането. В интерес на истината, стискането спря след като започна да сяда на гърне. Месец преди това започнах да мажа дупето с Проктогивенол /крем за хемороиди се води, но има лидокаин в него. Може и само с лидокаин да се маже/ по съвет на един лекар, детски хирург. Той ми обясни, че е много често срещано стискането в тази възраст. То води до запек, запека води до болки при акане, което води пак до страх и пак стискане и така се затваря порочния кръг.

# 239
  • Мнения: 3 997
Мими,моя все още е с нощен памперс бях го махнала но мн се напикаваше през ноща и държеше да му се смени чаршафа в 3 през ноща съответно се разсънваше и решаваше  че ще играе...

Общи условия

Активация на акаунт