Февруарски бебета 2021 ☀️Тема лятна 🌊

  • 20 935
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 51
Здравейте момичета, включвам се с един въпрос. По време на бремеността ми паднаха 2 зъба. Изключително много ме е страх от зъболекари, дори ми е прилошавало в кабинета. Но искам не искам, утре отивам да ми извадят 2та корена от счупилите се зъби. Въпроса ми е има ли мама с мост? Колко време след изваждането на зъба, може да се изпилят другите и да се вземе отливка за мост? Много ли е болезнено, по принцип не ме е страх от игли и тн, но от неприятни случки в кабинета на заболекар, изпитвам ужс …

# 676
  • Мнения: 1 038
От страха и от отлагането стават големите бели , от опит ти го казвам !
Не отлагай и не мисли боли ли , не боли ли !
Та , вече си раждала жена , за каква болка говорим . Мен повече ще ме боли като видя детето да пада след някой друг ден .
Здравейте момичета, включвам се с един въпрос. По време на бремеността ми паднаха 2 зъба. Изключително много ме е страх от зъболекари, дори ми е прилошавало в кабинета. Но искам не искам, утре отивам да ми извадят 2та корена от счупилите се зъби. Въпроса ми е има ли мама с мост? Колко време след изваждането на зъба, може да се изпилят другите и да се вземе отливка за мост? Много ли е болезнено, по принцип не ме е страх от игли и тн, но от неприятни случки в кабинета на заболекар, изпитвам ужс …

# 677
  • Мнения: 444
iveto99899 в 21ви век не е нормално да те боли по никой параграф. Има си обезболяване за момента на манипулация и контрол на болката след това. Ако кърмиш, ще трябва да съобразиш обаче по отношение на медикаментите за колко време да спреш като съответно си изцедиш и съхраниш кърма от предните дни. В зависимост от конкретната ситуация, може да може да се изпилят непосредствено преди ваденето, може и да не може изобщо, може да не си за мост изобщо … вероятности хиляди, лекаря на който си избрала да се довериш ще ти каже възможните варианти.

# 678
  • Мнения: 439
Аз в момента съм на фаза правене на зъби и бих казала също - не отлагай. При мен зъболекарката ми сметна, че нещата за правене не са спешни, но като знам, че по - добре няма да става, щом се е стигнало до правене - действам! Както Фиши каза, живеем в модерни времена и има обезболяване.

П.П. на тема зъби, за капак, чакайки зъб на детето, ми изби на мен...

# 679
  • Мнения: 58
Скарлет имате ли някакъв напредък след като спряхте броколи и др. Знам че е минало малко време, но може да има някакво подобрение и от сиропа. Моята бебка също доста пръцка като се буди за мляко през нощта та и аз се чудя от какво ще е. Попринцип си яде през седмица броколи, а напоследък доста често яде овесени ядки, защото нищо друго не иска да яде за закуска и СЗ, какво ли не опитах, а вече каши не искам да давам... Отначало се замислих да не би от глутена да има непоносимост, защото като започнах да го въвеждам и започна с буденето вечер и храненето.... Другата седмица сме на консултация ще видим и нашата докторка какво ще каже.
Препоръчайте ми консултант моля, ако имате добри отзиви от някой.

Аз за сега спирам да давам някои от храните, които присъстваха в менюто му почти всекидневно. Намерих таблица с храните, които са по-богати на фибри и образуват газове. Ябълка, банан, круша, овесени ядки, броколи, лук. Ще пробвам да не давам да видим дали ще има промяна.
Новата му педиатърка предположи за нощното хранене, че сигурно има киселини. И когато го дразни стомаха и яде това подтискало киселините и се успокоявал. Има логика. Предписа сироп и да се дава поне месец. Ще пробвам и това. Препоръча и овлажнител за въздуха.

Няма още зъбчета. И все си мисля, че е неспокоен заради никненето. ( венеца вече е подут и се вижда малка резка) Още колко докато избие?
Най ме е страх, че зъбчета ще избият, а той ще си остане все такъв мрънчо Unamused

Сега се сетих за консултанта още нещо. Една приятелка си купи програмата миналата година след дълги нощи неспане и тя горката. Изпрати ми я. Накратко. Бебето да има тихи игри преди вечерен сън. Да се слага на тъмно да спи, будно и само в леглото. Да не се спи в една стая с бебето. Ако си събуди да стоиш при него около минута, за да знае, че не е само и да го оставиш. Ако все още яде през нощта и се събуди с рев - първо да се успокои/преспи и да го събудите вие за ядене. Да не се дава да яде ако започне да плаче ( така го възнаграждаваме за плача му) . Да се увеличи приема на калории през деня.
Дадени бяха и примерни таблици за режим и задължително лягане вечер в периода 18:00 до 19:30
Мога да препратя ако на някой може да му е полезно.

# 680
  • East Coast
  • Мнения: 333
Ние днес бяхме на консултация и педиатърката ни пита пак за нощното ставане и бодуване. Каза да спра овесените ядки поне за още седмица, нищо не каза за глутена. Има резултат от не даването на овес, круша, ябълка,броколи.
Сиропчето му го давах 4 дни го изсипах на земята 🤦‍♀️ сега почвам пак - каза задължително месец.
Доста помага при нас и овлажнителя. Каза че най-често се будят заради нещо свързано с храната, зъби, ушна инфекция И защото спи при мен и иска да играе..... започвам да го слагам на неговото легълце от днес да видим 🤷‍♀️🤞

# 681
  • Мнения: 58
Дано имате успех! ❤ Ще опитам и аз някой от нещата да изключа за известно време, но моята бебка напоследък е много трудна с яденето не мога да измисля какво да и давам за закуска...
Ние днес бяхме на консултация и педиатърката ни пита пак за нощното ставане и бодуване. Каза да спра овесените ядки поне за още седмица, нищо не каза за глутена. Има резултат от не даването на овес, круша, ябълка,броколи.
Сиропчето му го давах 4 дни го изсипах на земята 🤦‍♀️ сега почвам пак - каза задължително месец.
Доста помага при нас и овлажнителя. Каза че най-често се будят заради нещо свързано с храната, зъби, ушна инфекция И защото спи при мен и иска да играе..... започвам да го слагам на неговото легълце от днес да видим 🤷‍♀️🤞

# 682
  • Мнения: 260
Скарлет, а защо не направите тест за глутенова непоносимост ? Ти в Щатите ли живееше? Или се бъркам?

# 683
  • Мнения: 1 659
Защо не искате да давате каша ?
Нашето дете не харесва попара, макарони също рядко  давам и остава каша да предлагам за тази възраст. Бисквити имат захар и също давам един път седмично.
И мисля да намеря кухня и да взимам в някои дни, защото вечер пак му давам малко каша с вода и масло и АМ.
Дописано - нашето дее не яде големи количества на обяд и СЗ и затова вечеря само мляко не му стига. Вие какво предлагате за вечеря преди вечерното мляко ?

Последна редакция: сб, 30 окт 2021, 11:38 от -INA-73

# 684
  • East Coast
  • Мнения: 333
Ох, писах, писах и всичко се изтри 🤦‍♀️
МарТ тук за нищо не правят изследвания на бебетата. Исках урина да пусна, кръвни, за желязото да видя как се движим-нищо. От както се е родил не са му правени изследвания и капки витамин Д не е пил. Имало всичко необходимо в АМ. Не правят прегледи всеки месец и не следят захранването толкова строго както в България. Има пюрета с фъстъчено масло, ягоди, белтък и берита от 6 месец. Не знам аз ли съм много на зад 🤷‍♀️
Първото дете родих и захраних в България, и някои неща тук ми се виждат доста странни. За повечето неща, за които питам ме гледат странно и казват, че е отминала практика от 15 год.

Ина искам, само не такава с овес. Иначе давам кускус, коричка хляб, пшеничен каша с банан, попара от ам и сухари и сега взех юфка.
И аз се чудя за вечерята. Тук майките ми се чудят защо не слагам каша във вечерното мляко. Даниел яде последно в 4-4:30 и после в 8 (250мл.) Мляко. Но май не му стига.

Попаднах на една статия за гастроезофагеален рефлукс.  Може и това да е при нас проблема. Много от симптомите, да не кажа всички съвпадат.
https://mamaznae.com/refluks-pri-bebeta/

Айде лейдис, отивам да карам каката на българско училище. Ще имам гости довечара за Halloween 🎃  Бебун ще е Хари Потър 😁 има си даже и меки очила

# 685
  • Мнения: 260
Аз не говоря за безплатни изследвания , а за платени . Най-малко в Щатите имате Инвите - една от топ генетични лаборатории

# 686
  • Мнения: 58
Нашата педиатърка още като започвахме захранването и ми каза, че е твърдо против инстантните каши. Като цяло те "напомпват"  бебето. Иначе аз от 5тия месец до сега 8 месец си и давах каша, не качва много килограми а и аз и давам минималното количество оказано на кутията + плодово пюре. Просто искам да свиква вече с дръга храна и да яде разнообразна закуска. 🤷‍♀️
 
Защо не искате да давате каша ?
Нашето дете не харесва попара, макарони също рядко  давам и остава каша да предлагам за тази възраст. Бисквити имат захар и също давам един път седмично.
И мисля да намеря кухня и да взимам в някои дни, защото вечер пак му давам малко каша с вода и масло и АМ.
Дописано - нашето дее не яде големи количества на обяд и СЗ и затова вечеря само мляко не му стига. Вие какво предлагате за вечеря преди вечерното мляко ?

# 687
  • Мнения: 191
Защо не искате да давате каша ?
Нашето дете не харесва попара, макарони също рядко  давам и остава каша да предлагам за тази възраст. Бисквити имат захар и също давам един път седмично.
И мисля да намеря кухня и да взимам в някои дни, защото вечер пак му давам малко каша с вода и масло и АМ.
Дописано - нашето дее не яде големи количества на обяд и СЗ и затова вечеря само мляко не му стига. Вие какво предлагате за вечеря преди вечерното мляко ?
Мони все още пие само АМ за вечеря но виждам,че скоро ще дойде момента за храна.Мисля да му давам супата от млечната кухня със сухарче.
Закуска му приготвям (любимият кус-кус със сирене,баница, каша и др). След закуска отиваме за кухнята.Обяда е основното от там и СЗ давам десерта или супата.
Честно казано съм супер доволна, че му  хареса храната от там.От вечерта започвах да мисля какво ще му приготвям на следващия ден ....

# 688
  • Мнения: 101
Анна Иванова 648392 l Как приготвяш баничката, която даваш? Иначе мисля да я запиша на кухня, да пробва. Не ми се иска да свиква само с нещата, които аз и приготвям. А и имам чувството вече, че дявам едно и също. Иначе от както смениха времето, вместо в 9 става в 8 и така има време за една мини закуска към 10.
Попитах педиатъра за някакъв мултивитамин, който да давам. Изписа Wellbaby, каза че според нея е много подходящ за обстановката в която се намираме. Изкоментирах го и с друг педиатър, той беше на същото мнение. Давам го от 2 седмици.

# 689
  • Мнения: 191
"Баничката" е с купени кори🤪 сирене,извара и заливка от яйца,кисело и прясно мляко/така вкарах яйчният белтък и прясното мляко/.Първоначално му дадох 2-3пъти по едно парченце просто да си гризка.Сега като предлагам за закуска я мачкам с вилицата и добавям кисело мляко.Ако го оставя да закуса с гризкане ще стане време за обяда🤣🤣
За витамини не съм се сещала да питам...
Последно пак бяхме с лека кашлица и малко запушен нос и му изписа Биозин кидс като го свърши ще питам и аз.

Последна редакция: ср, 03 ное 2021, 12:42 от Анна Иванова 648392

Общи условия

Активация на акаунт