Февруарски бебета 2021 ☀️Тема лятна 🌊

  • 20 635
  • 746
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 73
И аз се чудя какво да му взема на малкия. Много не се впечатлява от пеещи и светещи плюшки. Имаме слон и заек, които пеят и правят ку-ку, но само ги тръшка и заминава.
Най си играе с една метална купа от икеа. Върти я, обръща я, лагаме работи вътре.
Ходихме няколко пъти на Киндиру, забавно му беше. Но с тоя ковид ме е страх нещо. Имаше тунел от тия сгъваемите и много му хареса да мунава през него, та сега правим от столове и чаршафи. Някой виждал ли е къде се продават такива тунели? И едно дайре много си хареса, та ще взема.
Има подарена една котка, която гони и с нея много се забавлява, но и успя да се удари няколко пъти вече с нея.
Взехме му от амазон книжки touch&feel и с тях се заиграва. Пипа там козинките с пръстче и после в устата.
С кулата и ранговете за нанизване е същия събаря, дъвче и хвърля.
Активната гимнастика я продадох, че само и откачаше дъгите или както се казват. По груб лежи само, ако се сети да си осмуче пръстите на краката.
Да питам вашите бебоци познават ли си името вече?

# 511
  • Мнения: 191
Мони е със херпангина🤒🤒 откъде,как я лепна не мога да си обясня.Аз колкото повече го пазя то все ни намират разни гадости.Предната вечер беше кошмарна температура 38-39 и няма сваляне.В чудо се видях.Първо детенце ми е и всичко ми е ново.Много плака милия/аз пък си изплаках очите в промеждутъка когато заспива за 10мин. от умора и рев/.Вчера пак цял ден му беше зле но поне температура не вдигна/на 4 до 6 часа редувам Д алгин,Нурофен по предписанията та докторката/ очевидно е много болезнено не иска да се храни поне водичка пие.Днес пак от сутринта се чудя как да го залъжа да хапне нещо поне за лекарствата.Пасирах му банан с авокадо /гладко е като майонеза/и пак го боли като преглъща милото чак се дави и повръща.Дано утре е по-добре....
Бънджи/със стойка/ купих след като доцента/ортопед/ даде зелена светлина преди 2 месеца.Слагам го 2-3 пъти за по 10-15мин.Много се кефи...вече му е малко скучно но ако седна до него или пък ако танцувам около си е купон все още.Скоро ще го пусна да го продам /купих го много запазен втора ръка/.Отделно имаме проходилка за бутане/подарък/ но още му е рано за нея.Държейки го за гърдичките/вече само ръчичките/обикаляме апартамента или двора в майкини ми .Сам ме води накъде иска да ходим и си завива🤣🤣 много е смешен.Като види нещо ново/чехли,листа,храсти или др./ първо го пипа/рита с крак и чак после се осмелява да се наведе да му говори и пипне. Аз съм тръгнала сама на 9,5 месеца и то без изобщо да пропълзя...та майка ми ме предупреди да съм подготвена.

# 512
  • Мнения: 202
Анна Иванова,стискам Ви палци да оздравее бързо и да забравите за този момент.Това че обикаля с ваша помощ ми звучи удивително!Браво на Вас! Аз също съм проходила рано,но моята Беба само си пружинира на крачетата и не ми изглежда готова за опити да прави крачки с моя помощ,но всичко с времето си.

# 513
  • Мнения: 444
nikidimЕдно петно на бузата й стана, грапаво и червено, оформено. 3 дена давах фенистил и още не е минало. Има някакво подобрение все пак. Може и да не е от яйцето, но ако не е много съвпадна.
Venusmommy нормално е, можеш да дадеш Панадол Бебе или Миг.
D.B от всички ортопеди, при които бяхме само д-р Фурлакис каза, че може, другите казаха, че само варианта за бутане е ок. Изхождат оттам, че тазобедрените стави са в неестествена принудителна позиция.
Анна в момента има някакъв бум на херпангина, гадно е, но ще мине, повече вода давай да се хидратира.
Като играчки си играе основно с едни кубчета, които й подариха, меки са, 4 различни цвята, всяко пиука по различен начин и имат различни повърхности и меките топки от плейпена. Пластмасовите кофички за кула на Софи ги иамме, но тя ги дъвче и хвърля, основно аз си играя с тях. Едно пеещо пластмасово пони, с което отдавна си играе много май е любимо. Отделно от това всякакви тубички и шишенца с козметика и лекарства, етикетчета от всякакъв вид и стерилен плик за автоклав с марли.
Аз съм проходила в началото на 9тия месец, нея като я гледам няма никакви подобни намерения. Засега не я изправям, искам да си кара с нейното си темпо.

# 514
  • Мнения: 202
Благодаря Ви Dani и Fishy,за информацията беше ми полезна,но мисля че за всички мами ще е полезна. Ще си имам едно на ум за напред в използването на Проходилката.

# 515
  • Мнения: 33
fishy благодаря, да не казвам голяма дума но апетита се повъзвърна, даже на обяд хапна пюре..
Бузката все още е червена и леко топла(но не колкото сутринта), мисля че и венеца до избилия зъб е надут.
Сдържах се и не съм ходила до спешното, ще си дочакам контролния утре🙏🦷🌞

# 516
  • Мнения: 53
От тези тунели имаше скоро в Лидл, не знам дали са останали, мисля че мин.седмица ги гледах.
За името не мога да преценя, като го извикам няколко пъти на последния се обръща, ама надали е от познаване, по-скоро съвпадение. С играчките е същата работа, светещите го привличат, но пеещите не чак толкова.
На Киндиру и ние ходихме предния сезон. Харесва ми, различно, забавно интересно. Допада ми това, че обясняват как се правят стимулации по правилния начин.

И аз се чудя какво да му взема на малкия. Много не се впечатлява от пеещи и светещи плюшки. Имаме слон и заек, които пеят и правят ку-ку, но само ги тръшка и заминава.
Най си играе с една метална купа от икеа. Върти я, обръща я, лагаме работи вътре.
Ходихме няколко пъти на Киндиру, забавно му беше. Но с тоя ковид ме е страх нещо. Имаше тунел от тия сгъваемите и много му хареса да мунава през него, та сега правим от столове и чаршафи. Някой виждал ли е къде се продават такива тунели? И едно дайре много си хареса, та ще взема.
Има подарена една котка, която гони и с нея много се забавлява, но и успя да се удари няколко пъти вече с нея.
Взехме му от амазон книжки touch&feel и с тях се заиграва. Пипа там козинките с пръстче и после в устата.
С кулата и ранговете за нанизване е същия събаря, дъвче и хвърля.
Активната гимнастика я продадох, че само и откачаше дъгите или както се казват. По груб лежи само, ако се сети да си осмуче пръстите на краката.
Да питам вашите бебоци познават ли си името вече?

# 517
  • Мнения: 33
Добро утро мамаситас, пак съм аз с моите зъбни драми..
Зъба изби, струва ми се че и другия тръгна..
В четвъртък минахме контролен всичко е ок..
НО тъй като от 4дена всяка сутрин госпожицата омазва положението(веднъж на ден е, но си е диария), педиатърката каза да започвам с лечебна хумана, едвам я намерих вчера в някакъв сайт, както и да е.
Апетита отново е минимален, а трябвало да яде картоф,морков и ориз, да ама не. Започнах от вчера да слагам оризова каша в млякото и ми се струва, че е 1идея по- добре.
Притеснявам се с това не ядене на пюрета и малкото количество мляко, че не си набавя необходимите витамини.
Иначе малката си дивеч както обикновенно 🤪

# 518
  • Мнения: 3 120
И при нас намаля апетита. Пюретата трудно вървят, само плодова каша се приема добре. Мляко пие, но не цялата доза. Карам го както детето иска.
Като ака веднъж на ден, защо мислите, че е разстройство? При нас се е случвало и до 3 пъти на ден, понякога по плътно и сухо, друг път по рядко, понякога малко, понякога много.

# 519
  • Мнения: 33
Като ака направо се чува Като изливане на течност, и всичко е мокро. От вторник е така всяка сутрин- първо ака нормално, и малко след това изплисква, после дори и да ака пак е нормална консистенцията. Казах на педиатърката за нея това си е диария свързана със зъбоникненето, затова препоръча запичаща диета.

И при нас намаля апетита. Пюретата трудно вървят, само плодова каша се приема добре. Мляко пие, но не цялата доза. Карам го както детето иска.
Като ака веднъж на ден, защо мислите, че е разстройство? При нас се е случвало и до 3 пъти на ден, понякога по плътно и сухо, друг път по рядко, понякога малко, понякога много.

# 520
  • Мнения: 444
Даваш ли нещо за облекчаване за зъбките? Повечето медикаменти съдържат лактоза, която разхлабва, отделно е нормално в този период да намелее апетита и да стане по-рядко изхождането.
Като ака направо се чува Като изливане на течност, и всичко е мокро. От вторник е така всяка сутрин- първо ака нормално, и малко след това изплисква, после дори и да ака пак е нормална консистенцията. Казах на педиатърката за нея това си е диария свързана със зъбоникненето, затова препоръча запичаща диета.

И при нас намаля апетита. Пюретата трудно вървят, само плодова каша се приема добре. Мляко пие, но не цялата доза. Карам го както детето иска.
Като ака веднъж на ден, защо мислите, че е разстройство? При нас се е случвало и до 3 пъти на ден, понякога по плътно и сухо, друг път по рядко, понякога малко, понякога много.

# 521
  • Мнения: 33
От неделя до сряда давах нурофен, в интерес на истината ми мина през акъла да не да е от него, сега давам дентокинд таблетки, но нещо не ги пие.
Преди няколко часа се усетих и пробих още 1дупка в биберона на шишето(нали са изчерпани 6+ на авент), и за мое учудване 2пъти днес вече си пие млякото, не съм сигурна че това е причината, на обяд категорично отказа пюрето, но пък за пюрето друго ми изкочи, тъй като взимам кухня в някои дни от седмицата се замислих дали пък причината да отказва купешките не е в това, че харесва тези от кухнята.
Даваш ли нещо за облекчаване за зъбките? Повечето медикаменти съдържат лактоза, която разхлабва, отделно е нормално в този период да намелее апетита и да стане по-рядко изхождането.
Като ака направо се чува Като изливане на течност, и всичко е мокро. От вторник е така всяка сутрин- първо ака нормално, и малко след това изплисква, после дори и да ака пак е нормална консистенцията. Казах на педиатърката за нея това си е диария свързана със зъбоникненето, затова препоръча запичаща диета.

И при нас намаля апетита. Пюретата трудно вървят, само плодова каша се приема добре. Мляко пие, но не цялата доза. Карам го както детето иска.
Като ака веднъж на ден, защо мислите, че е разстройство? При нас се е случвало и до 3 пъти на ден, понякога по плътно и сухо, друг път по рядко, понякога малко, понякога много.

# 522
  • Мнения: 191
VenusЗнам,че който и да ти каже" спокойно,ще мине нищо няма да и стане на бебка" няма да успокоиш но наистина минава.Ти си предлагай и готвено и купешко и мляко и ще хвърляш но поне ще си спокойна, че си предложила всичко .
Аз за тези 4-5 дни изхвърлих какво ли не. Е днес най-накрая прояде. Днес вкарах червена леща.Сварих я с морков, лук,скилидка чесън,чубрица,щипка сол,капка зехтин за готвене.Пасирах с бучка масло и настъргах жълтък.Хареса му на малчо🤪

# 523
  • Мнения: 33
Благодаря, иначе страхотна идея с лещата тези дни и аз ще предложа, ако не тя аз ще си я хапна🤤😁

VenusЗнам,че който и да ти каже" спокойно,ще мине нищо няма да и стане на бебка" няма да успокоиш но наистина минава.Ти си предлагай и готвено и купешко и мляко и ще хвърляш но поне ще си спокойна, че си предложила всичко .
Аз за тези 4-5 дни изхвърлих какво ли не. Е днес най-накрая прояде. Днес вкарах червена леща.Сварих я с морков, лук,скилидка чесън,чубрица,щипка сол,капка зехтин за готвене.Пасирах с бучка масло и настъргах жълтък.Хареса му на малчо🤪

# 524
  • Мнения: 204
Здарвейте, днес ми се стори, че виждам беличък горен резец - долните още ги няма. При някой пониквали ли са горни първо? Навсякъде чета, че долните са първи….

Общи условия

Активация на акаунт