Отпускарска треска в лятната немска тема / 220

  • 19 720
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
asyalein, и на мен личният не искаше. Искаше чак след месец кръвни изследвания и тогава. Ходих при един от списъка. Уж беше само на частно и имаше термини за след месеци чак, но ме взеха в рамките на нормалния Hausarzt-прием. И той се колебаеше за антибиотика. Моето зачервяване не приличаше на типична еритрема мигранс в началото. Аз също бях шаш и паника; не ми се искаше да пия антибиотик, но зачервяването започна да нараства с типичната граница и го започнах. Иначе си самоназначих и де що има алтернативни неща. Laughing При късно открита борелиоза никога не бих пила антибиотик, но при прясна еритрема мигранс не посмях. Sad Има хора, които се справят само алтернативно. Гаранция няма при никой метод. Негативите от антибиотиците са известни. Sad Най-сигурно е човек да се поддържа в топ-форма и организмът да се справи сам.

# 76
  • Мнения: 1 281
Ася, къде сте? Извинявай, не помня. Имам много читав лекар във Франкфурт, след n години мъкнене по такива, на които трябва да казвам за какво да ме тестват, попаднах в практика с много ХИВ позитвни, човекът е изключителен диагностик, който е склонен да пуска всякакви изследвания. Вземал ми е час при специалисти, когато е било спешно и не е имало как да чакам 2 месеца и т.н.

Последно една седмица преди операция на 25.06, аз с контактен дерматит от не се знае какво, то и не се знаеше какво е, врата ми целия на червения петна, опитах да взема при дерматолог - то направо забрави, та взе ми термин за след час при дерматоложка на съседната улица, която реши проблема.

Последна редакция: пн, 05 юли 2021, 14:18 от GlowFlow

# 77
  • Мнения: X
Една колежка тук все ми разправя, че първата ѝ почивка в чужбина била в България на Златни пясъци. Много ѝ харесало и пак искала да отиде. Днес пак разправя и спомена нещо за хотела. Питах я кой хотел, отговори Дюни. Ама това казвам е на Слънчев бряг. Не вика, Златни пясъци. Питах я до кой по-голям град, отговори до Бургас. Казах ѝ, че е ходила на Слънчев бряг. Не, всички казали, че са на Златни пясъци! Тази е със завършен университет. Sweat Smile

# 78
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Glow, на 30км. от Фра съм, но нямам кола.

Синьо, ясно. Явно и аз на частен прием ще ходя. Сега ще се пробвам на лекаря зад ъгъла, ако не успея, ще звъня по списъка.
Ще ми напишеш ли на лично какви алтернативни неща си взимала. Сега чета за някакви протоколи, различни билки и т.н.
Лошото е, за заради Хашито не трябва да подсилвам имунната система, че тя ще атакува още повече щитовидната.

пускам снимка на моето петно, от неделя сутрин е
Скрит текст:

# 79
  • Мнения: 9 152
Soft Click😆😂

Нека си мисли Златни, вместо Слънчев бряг. Все пак, е запомнила,че е в България, а не Румъния или нещо друго.
 Смешките с  чужденците не спират да ме веселят, даже повече от преди. Едно време повече се шокирах и дори имаше и нотка на вътрешно възмущение от моя страна.

asyalein, успех!
Иска ми се, но не знам с какво бих могла да ти помогна, пожелавам ти да е нещо по- безобидно, а ако пък е от кърлеж, да се справиш по най- лекия  и бърз начин. Като гледам петното, си мисля, че и аз съм имала някога подобни...като дете живеех много природно, все навън, сред поля, ливади, реки, морета, гори и пр. Тогава не бях чувала за кърлежи. Само за комари, мухи, въшки, бълхи и паяци. Редовно бях изпохапана (от тях).
Тук във форума има аюрведа специалист. Може би той може да помогне с алтернативни съвети?

# 80
  • Мнения: X
Ася разширява ли се? Комарите също пренасят борелиоза.

# 81
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Reina, петното е отзад на бедрото и не го виждам. Сигурно се разширява, защото сърби и затова накарах мъжа ми да снима, защото сърбежът зае по-голяма площ. В началото беше пъпка като ухапано от комар.

Свекърва ми си купила в Хърватска нар. Захапала го така, нали ябълка му викат немците Laughing
Въобще, мисля си, че не е от образованието, а от липсата на критично мислене.

# 82
  • Мнения: X
Ася очертай с химикал и го следи.

# 83
  • Немция
  • Мнения: 6 933
Ася, мда, изглежда подозрително.

На немски двата известни български курорта звучат доста идентично(Sonnenstrand, Goldstrand), та колко му е да се обърка човек.

# 84
  • Мнения: 9 413
Бибит,
Не е ли Goldsand, а не Goldstrand. Не съм специалист, затова питам. Но пак ги бъркат.

# 85
  • Мнения: X
А на мен много немски имена ми звучат направо еднакво. На един Хелмут редовно му виках Харалд. Blush А пък сега разните модерни момчешки с "Л" хич не ги оправям. В класа на детето има Леон 1, Леон 2. Ленард, Леонард, Леонардо. Laughing Единият Леон има брат Лоренц, а пък Леонард – Лаис. Много ми е смешна модата с имената.

asyalein, ще ти напиша. Само малко да си събера главата и да се сетя какво точно беше. Simple Smile

# 86
  • Немция
  • Мнения: 6 933
Бибит,
Не е ли Goldsand, а не Goldstrand. Не съм специалист, затова питам. Но пак ги бъркат.
Не е Goldsand.

https://www.holidaycheck.de/di/goldstrand/02dfea92-3a0d-372e-8833-b0f7f3cb5dd5

Софт, да не ти домъчнее още повече сега? 😏 От снимката..

Последна редакция: пн, 05 юли 2021, 16:04 от Бибит

# 87
  • Мнения: 9 413
Благодаря. Така преведено 100 % ще се обърка.

Bleu,
Щом не са Хилдегард, Ирменгард и други заплетени старонемски имена, става. Leon ми е най-малкият проблем. Дъщеря ми имаше съученик Милано, ама на немски звучи Миляно - 5 пъти я питах, дали детето не е Емиляно. Чак като го видях написано, разбрах на кой град е кръстено.

# 88
  • Мнения: X


Софт, да не ти домъчнее още повече сега? 😏 От снимката..

Аз вече почти съм там.😁 Даже се радвам на снимката, само дето плажа така празен никога не съм го виждала.

# 89
  • Мнения: 73
Ето че и моята отпуска дойде.Пътувахме с кола до България,задръстване на влизане в България 20 км.Чакане 9 часа.Търсеха антиген тест,аз си го направих в най-близкият център.Днес пристигнах на море в Гърция.На границата представих код и същия тест,който направих в Германия.Правиха на всички и бързи тестове,нищо че имаше и ваксинирани и такива направили теста си преди един час.

Общи условия

Активация на акаунт