Галено име на Стефани

  • 2 628
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, приятели, имам роднини, които са кръстили детето си Стефани. Можем ли да викаме на Стефани, Тифи?
Благодаря предварително и усмихнат ден!

Последна редакция: нд, 04 юли 2021, 20:22 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 3 010
Супер е.

# 2
  • Мнения: 2 757
Да, разбира се. Вие си решавате. Но хората от по-външния ви кръг вероятно ще й казват Стефи.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 977
Може да и казвате както ви харесва на вас, но според мен Стефи е по-нежно и красиво, разбира се всичко е до светоусещане.

# 4
  • Мнения: 2 998
Тифи ми звучи ужасно, напомня ми за думата Тиф. Ако някой прекръсти моята дъщеря точно така, никак няма да ми е приятно. Стефи съм чувала да се вика на момчета, имах и приятел на който така му казваха техните. За Стефани съм чувала галено - Фани, за Стефания съм чувала галено - Ния.

# 5
  • Мнения: 25 603
Какво означава „можем ли да викаме“? Вие сте родителите – както искате, така ще му казвате на галено на детето.
Да не говорим, че галеното име само ще си дойде. Може детето само да си го измисли, може да е някое, което ще ви дойде отвътре, може да е мило прякорче, което няма нищо общо с името...
Какво значение има какво мислят външни хора, при положение че става въпрос за домашно име – така, както ще го наричате само в семейството?
Приятелите, съучениците, колегите, познатите как ще я наричат – нито можете да знаете предварително, нито да повлияете. Изобщо, царе сме да извращаваме всякакви имена и да упорстваме да назоваваме хората с галени имена, които може дори да не им харесват.
Пиша го като предупреждение за всички бъдещи родители, които си въобразяват, че могат да оказват кой знае какво влияние върху този процес. Не, не можете. Simple Smile
Даже едно популярно име като Иван може да има вариации на галено име, да не говорим за прякорите, които понякога са много по-устойчиви дори от името, които гордите родители са вписали в акта за раждане. Simple Smile
Та, ако околните упорстват да наричат детето (което един ден ще порасне, та съвсем ще изтървете положението Simple Smile ) Чефи например, колкото и да се тръшкате да е Фифи, Тифи или Ифи, те ще продължат да го наричат Чефи, дори нарочно – само за да гледат как се потрисате – вие, детето или всички заедно.
Избирайте красиви и смислени имена на децата си – тези, които влизат в официалните документи. Върху галените не можете по никакъв начин да влияете извън семейството.

# 6
  • Мнения: 2 039
И аз не харесвам Тифи напомня ми за болестта Тиф.Вие разбира се можете да си я наричате както ви се харесва.Детето понякога само си измисля галено име,което при нас се пренесе и върху дядото на когото е кръстено.Когато тръгна на училище го наричаха със съвсем друго производно на името му.

# 7
  • Мнения: 12 007
Роднините ви колко бебета имат? - Стефани, Таня... други има ли?
Можете да викате на децата така както предпочитат родителите.

# 8
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Здравейте, приятели, имам роднини, които са кръстили детето си Стефани. Можем ли да викаме на Стефани, Тифи?


Не, не можете да 'викате' на Стефани Тифи. И Фифи не може. Освен, ако Стефани не е малка сладка булонка.

Не разбирам тая неистова потребност да се умаляват личните имена. Да се измислят галени на и без това умалителни от първоимената.. Каква е целта? - демонстриране на близост, (съ)принадлежност, любов...?! Да, ама употребата на галено име не гарантира искреността на чувствата/взаимоотношенията. А безумните съкращения още по-малко.

# 9
  • Мнения: 8 802
ох, Тифи
Как ги измисляте?

# 10
  • Мнения: 3 033
Наричайте я Стефани. Стига с тези галени имена!
Харесвам си името и искам да се обръщат към мен с това име. Е, да, но всеки се чувства длъжен да измисли галено..

# 11
  • Мнения: 783
Ако под въпроса “може ли да й казваме”, всъщност стои “приемливо ли е да наричаме Стефани тифи?” За мен лично, не е. По никакъв начин не свързвам обръщението, което вие сте измислили с прекрасното име, което родителите й са й дали.
 Предполагам редно е да питате тях дали им допада вашата идея и въобще какво мислят те за галените имена. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 604
Тифи эвучи ужасно, сори, но...щом питате. Фани е по-приемливо, но аэ си мисля, че Стефани си е достатъчно галено Grinning  Стефания ако беше, да й търсите галено раэбирам, ама на Стефани на къде повече?

# 13
  • Мнения: 12 007
Мисля, че някой скучае
https://m.bg-mamma.com/?topic=1350627

# 14
  • Мнения: 39 301
Тифи? Сериозно?!?!

Общи условия

Активация на акаунт