Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 54

  • 38 027
  • 757
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 22 828
Да, чухме се. В клиниката е сега. Не могат да спрат кървенето и ще слагат шев.
Дано да се оправи всичко, че съм много притенснена и не знам как да й помогна в момента.
Ще я зашият, спокойно.И моя приятелка беше така.Всичко
ще
е наред!!!🤗

# 751
  • Мнения: 71
Момичета, скоро ви споделих че съм 3а на течна, цин 1 с високорисков щам,от 20 дена някъде месец,имам някаква болка и не мога да определя дали е от матката,или пак хемороиди от бременността но е някъде долу. Тъпа болка е и съм притеснена тази рана да не е станала рак за 2 месеца.

# 752
  • София
  • Мнения: 1 869
Много жени имат подобни проблеми след процедури, аз още не мога да забравя какъв кошмар беше, че при мен беше съчетано с некомпетентен лекар.
Иначе различни неща се правят, може само тампонада, или перорално лечение, може коагулация с ток ,ако кърви по-силно, може и да се зашие. Зависи от индивидуалния случай.
Стискам много силно палци на всички по-бързо да минава! И много да се пазят, никакво вдигане на тежко,разходки,спорт и т.н.

# 753
  • Мнения: 357
Много жени имат подобни проблеми след процедури, аз още не мога да забравя какъв кошмар беше, че при мен беше съчетано с некомпетентен лекар.
Иначе различни неща се правят, може само тампонада, или перорално лечение, може коагулация с ток ,ако кърви по-силно, може и да се зашие. Зависи от индивидуалния случай.
Стискам много силно палци на всички по-бързо да минава! И много да се пазят, никакво вдигане на тежко,разходки,спорт и т.н.
Много благодаря за информацията! За пазенето не ме беше предупредил лекаря и явно затова така се получи. Все пак инстинктивно съм го усещала явно, защото най-тежкото, което съм вдигала е около 3-4 кг. Вече само дамската чанта в следващия 1 месец и по гръб на диванчето 😊😊😊

# 754
  • Мнения: 2 790
До момичетата с активен вирус. Ваксинирахте ли се за ковид? Дали има  някакви противопоказания?

# 755
  • Мнения: 2 739
Благодаря ви, мили момичета.
Аз ще се побъркам от чакане, а дори и да отида до София, ще вися пред клиниката би няма да съм полезна. Вероятно ще я оставят там под наблюдение тази вечер.
Надявам се и аз да я зашият и да се оправи всичко.
Мисля си дали не трябваше и второ мнение да чуе преди да се подложи на тази процедура.
Не съм и мислел, че ще се стигне до тук.

# 756
  • Мнения: 7
Д-р Иван Димитров, а вие?

Здравейте, моят резултат от колпоскопията преди няколко месеца е следният: Колпоскопия: Видима сквамоколумнарна граница, по предна и задна  устна на PVCU се визуализират два  участъка с резки граници, гладка повърхност, йод негативен, без патологичен съдов рисунък с р-ри 7/5 мм и 6/4 мм.

Резултатът от биопсията беше сквамозен папилом. Третираха ме 2 пъти с трихлороцетна киселина. И след втория път, колпоскопията беше чиста.

Прави ми впечатление, че резултатите ни са дословни. При кой лекар сте?

Здравейте дами, реших да се регистрирам и да споделя моята история тук, защото виждам, че тук хората сме се сблъскали с всичко. Днес отидох на гинекологичен преглед и за пръв път чух думата "колпоскопия", защото докторът, който направи прегледа, явно извършва тази процедура профилактично. При едното от оцветяванията, коити се извършват, излезе един светъл участък, което разбрах, че не било ок и ми се назначи биопсия. Все още нямам нито резултат от цитонамазка (последният такъв беше група 2), а трябва да правя биопсия. Правила съм си преди тест за ХПВ и беше негативен. Не знам какво да мисля, тази биопсия ми звучи достса страшно, а докторът каза, че при тези разлики в оцветяванията, в 90% от случаите означава видоизменени (предракови) клетки и трябва да се прави обгаряне или изрязване. Дойде ми малко като гръм от ясно небе, някой има ли подобен опит? Ето и описанието на колпоскопията:

"Видима сквамоколумнарна граница, по предна и задна устна към 12 ч. и 6 ч. на PVCU се визуализират участъци с резки граници, гладка повърхност, йод негативен, без патологичен съдов рисунък с р-ри 6/4 мм и 3/4 мм."

Не знам какво да мисля като цяло, дали да не се консултирам с друг специалист преди да правя биопсия или по-добре да я направя, за да се види какво е?....

Благодаря!

# 757
  • Мнения: 4 872
НОВА ТЕМА - https://www.bg-mamma.com/?topic=1388985

С пожелание за здраве и добри резултати!

Общи условия

Активация на акаунт