"Безобидните" добавки

  • 15 187
  • 182
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 506
Едва ли си пьрвата и последната,която zа прьв пьт чува,че няма патогенни вируси и бактерии. Peace
Не,няма ниЩо обЩо с холистик медицина,а с обикновена биохимия и микробиология.

Christian, с риск да стана досадна, какво мислят обикновената биохимия и микробиология относно причините за разболяването? Как се обясняват "стандартните" вирусни/бактериални болести, които при много хора протичат еднакво, напр. шарки, заушка, хепатити, туберколоза, респираторни, ентеро и прочее? Трябва да е наопаки тогава механизмът - някакъв дисбаланс предизвиква заселването на някакъв вирус или? И каква е причината за дисбаланса? Неизвестна? Тогава излиза, че няма начин да помогнем на организма да се мобилизира, което с настинките е ОК, ама с по-сериозни неща?
Ако не ти се пише, дали имаш някой и друг линк на англ. в тази насока?

# 121
  • София
  • Мнения: 2 249
Мария, тук има интересни неща: http://whale.to/v/disease2.html

Също тази теория е много интересна, но информацията на английски не е много: http://www.newmedicine.ca/news.php. Ако може Кристиан да каже повече, би било много хубаво Simple Smile.

# 122
  • Мнения: 18 542
Уф, тая тема много започна да прилича на тази за суровоядството  Rolling Eyes Tired

# 123
  • Мнения: 1 586
Уф, тая тема много започна да прилича на тази за суровоядството  Rolling Eyes Tired

Всички пътища водят натам Wink

Мария, виж тази статия (Кристиян я е пускал преди):
http://www.mnwelldir.org/docs/terrain/lost_history_of_medicine.htm
Тя отговаря накуп на въпросите ти.
Основоположник на тая теория е съвременникът на Пастьор - Бешам, чието име е изтрито от историята на медицината. Теорията му обаче е доста по-правдоподобна и логична от теорията за патогенните микроорганизми, на която служи днешната медицина (и от която печели).
На мен този поглед от другата страна на нещата ми е много по-логичен и разбираем и съм много щастлива, че го открих напоследък Simple Smile.

# 124
  • Мнения: 3 506
Уф, тая тема много започна да прилича на тази за суровоядството  Rolling Eyes Tired
Ау, как съм я изпуснала тази тема  ooooh! Бързо да ми дадате линк  Laughing

Andrea$, Iva_D, благодаря bouquet Разпечатах това-онова и се залавям за четене. Отдавна не бях чела статии в тази насока, добре ще ми дойде малко "прясна" информация. А случайно се оказа (сега се връщаме от лекар), че се съмняват, че малките имат коклюш...

# 125
# 126
  • Linz
  • Мнения: 11 619
http://www.mnwelldir.org/docs/terrain/lost_history_of_medicine.htm
Започнах да чета този линк и понеже съм склонна да се съглася спрях (аз също смятам суровоядството за правилния начин на хранене). Каква ми е ползата да знам, като нищо не мога да променя? Децата ми ходят на ДГ, скоро ще тръгнат на училище... ще се хранят навън и няма как да променя нещата.

# 127
  • Мнения: 3 506
Чета, мерси   bouquet  Всъщност мислех да се просвещавам, 10 страници чисто забавление ще ми дойде в повечко Laughing

# 128
  • Мнения: 1 586
Ааа, темата за суровоядството е една от ценните теми в моя списък Simple Smile. Скрапът ("забавленията") в такива теми са неизбежни, обаче...

# 129
  • Мнения: 4 392
За суровоядството> Някой беше казал,че болестите са се появили, когато са се появили готвачите. Може и прав да е бил. Laughing

За вирусите и бактериите> Един малко реторичен въпрос> Как лекуват хомеопатите, особено тези, които нямат медицинско образование, и се справят успешно с редица болести, без дори да намесват названията" вируси" и "бактерии" в лечението?
На мен вирусологии, бактериологии...."леко ми смърдят"
А, да> И защо, в БГ непрекъснато за щяло и нещяло се вземат секрети за изследване, дори и без никакви оплаквания? И ествствено, все нещо се открива в тези секрети и се дава някакъв медикамент...

Аз самата съм лекувана предимно с бабини илачи. Винаги са ми сваляли температурата чрез изпотяване и на другия ден бях здрава. Простите неща правят чудеса.

# 130
  • Мнения: 3 506
Изчетох току що темата за суровоядството. Хубава тема наистина, още повече че и от личен опит не знам колко добре се чувствам след десетина дена на плодове и зеленчуци... Подобно на Рени обаче не виждам как бих могла да го прилагам (особено спрямо децата). И без това съм доста на ръба в последно време заради непрекъснатите битки, които трябва да водя с околните по повод "налудничавите" си идеи за кърмене на поискване, късно захранване, неваксиниране, нелекуване и прочее.............

Прочетох и статията на Andrea$, изясни ми се горе-долу за какво иде реч (макар че все ми се струва, че холистичната медицина си е точно подобна философия, ама може и да бъркам). Е, не мога да не отбележа, че сблъсъкът между училищните ми спомени и някои нещица от статията дойде в повече на полузаспалата ми главица. Например:

- Something like a bacterium can change into a yeast that can turn into a fungus that can turn into a mold.

- He (Dr. Young) has even seen a red blood cell turn into a bacterium and then back into a red blood cell.

- Since our bodies do not manufacture alkalinity, we must supply the alkalinity from an outside source to keep us from becoming acidic and dying.

Или това с банана - моите банани да ви кажа си загниват отвън-навътре, както и другите плодове (с малки изключения). Утре специално ще пробвам пак. Освен това плодовете гният, за да си разпространяват семките, респективно си имат механизъм за узряване/гниене. На сиренето за какво му е да гние?

Айде спирам, че "безобидните" добавки се загубиха по тъч линията... Добре, че Рени не се сърди  Wink

# 131
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма за какво да се сърдя- добавките ги обсъдихме и темата се насочи към неща, които предизвикват по-голям интерес.
И аз това се замислих- плодовете си гният отвън навътре. Снощи белих една ябълка, изрязвайки по-дълбоко, защото по повърхността се бяха появили кафяви петна. Но вътрешността й беше свежа и сочна.

# 132
  • Мнения: 1 586
Щом Рени не се сърди, ще кажа и аз няколко неща по въпросите на Мариа Ст. Simple Smile.
Първите 2 бележки се отнасят до плеоморфизма. Порови за него, ако ти е интересно - може да почнеш от първия линк на Ива.
Поддържането на алкалността на организма не разбрах с какво те притесни.
Плодовете и зеленчуците гният от вън, когато имат някакви наранявания. Ако оставиш една напълно здрава ябълка или банан, (неочукани, ненакълвани, неодрани и пр.), те гният от вътре. Гниенето около наранените места дори пак е доказателство за  другата теория Simple Smile.
Що се отнася до холистичната медицина - и аз не съм много наясно със съдържанието на това понятие. По-скоро всички тези неща са клонове на алтернативната медицина. Малко изясняване в тая насока и на мен ще ми дойде добре.

# 133
Тъй като започнахте обсъждане на тема гниене, микроорганизми, бих искала да се включа, намесвайки отново добавките. Когато една нагризана ябълка я оставите, какво се случва с нея във времето? Започва да става кафява т.е. започва окисляване, гниене. Същото се случва и с човешкия организъм при недостиг на антиоксиданти, започва окисляване вътре в организма, а там естествено веднага се населват различни микроорганизми. Какво ще се случи във времето зависи от организма, но това е най-честата предпоставка за развитие на ракови клетки. Животът в големите, страшно замърсени градове е твърде рискован, ако не се прави профилактика за защита на организма от отровите, които ежедневно се поглъщат т.е. ако не се приемат допълнително антиоксиданти, от храната не можете да си осигурите повишените дози, които са нужни. Организмът ежедневно води ДВЕ основни битки- със свободните радикали на кислорода, за която са му нужни антиоксиданти и с микроорганизмите, за която му е нужна добра хигиена. В България, да поддържаш добра хигиена е много трудно, поради голямата замърсеност на храните, затова периодично е нужно пречистване на организма. Малко хора знаят, че Кандида например "изяжда" имунните клетки, болните от СПИН не умират от болестта, а от липсата на имунна система, "изядена" от кандида. За съжаление у нас медицината не разполага с цялостна методика за изчистване на организма, но се появиха книги, с които това може да се направи и да се преодолеят болести, които тук се водят за нелечими с помощта на наутрални лечения. Пак ще цитирам немска поговорка, която гласи: " Ако не знаеш нещо, научи и другите на това". Затова се отказах от лекарските услуги, защото болшинството лекари нямат никаква представа от важността на профилактиката, а подозирам нямат и сметка от нея, а да не говорим за естествени лечения на организма. Те нямат представа и за пораженията върху организма от леченията с лекарства и че в много случаи лекарствата не са необхидими. Затова и в моето семейство се прави ежедневна профилактика. Тъй като пораженията в организма са вътре и не се виждат, не мога да чакам след няколко години да ми се появи болест, от която понякога е много трудно да избягаш. Това е моята лична философия. Честно казано днешното поколение сме щастливци, знаейки как да избегнем болестите и да запазим организма си млад и жизнен до края на живота си!

# 134
  • Мнения: 3 506
Анди, това с плеоморфизма не бях го чувала и просто ми дойде малко шокиращо като идея това, че един организъм може да се превръща в друг. Ще продължа да чета, разбира се.

За алкалността на организма - притесни ме това, че трябва да я внасяме "отвън". Малко опростено ми се струва. За мен организмът е така направен, че да може да се освободи от всички отпадъчни продукти от нормалната си дейност, били те киселини, СО2, или каквото там. Друг е въпросът, че ако по една или друга причина киселините идват в излишък, балансът се променя и тогава наистина "отвън" трябва да се внася "алкалност". Поне аз така си го представям.

За гниенето - не знам, ще пробвам, имам напълно здрави плодове, които си гният отвън, може би имат някакви микроскопични наранявания  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт