"Безобидните" добавки

  • 15 123
  • 182
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 365
Вярно е, че някои витамини в големи количества са вредни, но от друга страна, организма сам изхвърля това, което не му е нужно.

# 16
  • Мнения: 6 315
Давам витамини, когато е болен и през зимата, когато няма достатъчно плодове и зеленчуци (не мога да го накарам да яде лимони, например). Давам по схема, така че да се избегне предозирането. Наясно съм, че мастноразтворимите се натрупват в организма и че могат да докарат доста бели и затова - на почивки.

# 17
  • Мнения: 1 942
И аз не мисля, че витамин С може да се предозира, а ако е така той се изхвърля. Но нека погледнем и по друг начин на нещата - как мислите дали има витамин Ц в хапченцата вит. Ц? Преди няколко години приятели правиха опит да установят колко и какви витамини има в продаваните витамини по аптеките /говоря за комплекса витамини/ и О ЧУДО оказа се, че то почти няма това което пише на листовките. Приятелка аптекърка пък ми е казвала, че няма начим да намериш витамин Ц във водоразтворима таблетка или в дражетата поради факта, че този витамин бързо се окислява и нищо не остава. Препоръча ми течното витамин Ц и такова и давам.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вярно е, че някои витамини в големи количества са вредни, но от друга страна, организма сам изхвърля това, което не му е нужно.
Когато са естествени- да, но за изкуствените съм чела друго (не някои, а всички; включително и вит. Ц). Ако организма си изхвърляше сам ненужното щяха ли да бъдат вредни?
И още нещо за вит. Ц- вече е установено, че не помага при настинки.

Последна редакция: чт, 19 окт 2006, 12:16 от РЕНИ

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Съгласна с всяка дума от 1-вия пост на Бискара  Heart Eyes Hug

Не съм супер привърженик на изк. витамини и не се втелясвам непременно да давам. Но децата ми в никакъв случай не се хранят балансирано (почти не близват плодове), обаче тъй си я караме.
Добре поне, че чушки, моркови и зелено пасат от време на време...

Давала съм доста Мултисаностол на щерката... файда никаква не почувствах да има.

Обаче съм си купила едно шише с пчелно млечице и ще го разтворя в буркан с мед и започвам всяка сутрин да им давам, доакто свърши. За зимата така съм се подготвила  Flutter

# 20
  • Мнения: 3 506
Не мисля, че са безобидни. Но то пък какво ли е безобидно в днешно време... Понякога давам.

# 21
  • Мнения: 1 564
Давам им Мултисаностол.

# 22
  • Мнения: 5 577
Моя син днес е в нас, поради някакви останки от кашлица и наченки на хрема.
Взех му здравето да го тъпча с плодове и зеленчуци - изяде до сега ябълка и половина и домат, и сока от един лимон. Следобед мисля да му дам киви и банан, а за вечеря салатка - зеле, рендосан морков и пак домат.

Поне, че ги яде милото. Витаминна атака правя.

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моя син днес е в нас, поради някакви останки от кашлица и наченки на хрема.
Взех му здравето да го тъпча с плодове и зеленчуци - изяде до сега ябълка и половина и домат, и сока от един лимон. Следобед мисля да му дам киви и банан, а за вечеря салатка - зеле, рендосан морков и пак домат.

Поне, че ги яде милото. Витаминна атака правя.
Това е начинът Peace Препоръчвам ти да включиш и мед.

# 24
  • Мнения: 5 577
О да, забравих и това - имаме си домашен мед, много хубав. Сока от лимона е в чай с мед.
Много чай с мен пие, особено нощем, но аз ставам давам, преобувам го.

Хубава тема. И една таблетка вит. Ц му дадох, защото свърши Мултисаностола. Май ще си помисля дали да купя пак при положение, че хапва толкова полени неща.  Thinking

# 25
  • Мнения: 3 367
edno от много малкото неща к знам 1е не са успорени в последните 10 години е даването на един мултивитамин,при възрастни,над 25 на ден(та аз пия всеки ден);при деца се препоръ1ва ако откровено ядат само макарони и 1ипс,аз давам 1-2 седмица ако се присети тя(1е са като гумени ме1ета и много ги оби1а) и толкоз;
за бг не знам,тук със сигурсност има това к пише на етикета,ина1е си отварят голяма беля;
не съм фен на 30000000 други добавки за възрастни-цинк,селении,гинко и пр. защото няма конклузивни данни 1е са ползени

# 26
  • Мнения: 3 042
Давала съм витамини, ще давам пак. Ясно ми е, че няма нищо по- полезно от витамините, набавени от консумацията на плодове и зеленчуци  Peace

 Peace

Щерката поне яде някакви пресни плодове, но малкият нищо не ще ooooh! Rolling Eyes. И пресни сокове не иска. За това му давам изкуствени витамини.
Дано като поотрасне да прояде. Praynig

# 27
  • Мнения: 4 392
Не съм давала никакви витамини на детето, освен вит. Д. по настояване на педиатъра. Ако бях на този акъл тогава, нямаше да го послушам.
Против съм безразборното даване на витамини. Много лесно се предозират.
Освен това едно нещо постоянно ме човърка, но така и не сядам да го проверя. Embarassed
Съвременната медицина иска да ни сложи всички на един кантар и не се съобразява с потребностите на отделния човек. Според мен храненето е нещо строго индивидуално и човек инстинктивно знае от какво има нужда. Може би вкусът не е нещо случайно. Това е по- скоро този инстинкт.
Защо дъщеря ми например нагъва банани като обезумяла, а праскова не мога да и пробутам за нищо на света?
И ако детето избира определени видове плодове, а други не иска, повечето майки си мислят( включително и аз преди), че детето не може да си набави витамините, които са в другите плодове и затова някои ги дават в синтетичен вид.
Мисля си, че това е грешна тактика. Затова и не давам.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мисля си, че това е грешна тактика. Затова и не давам.
Това е тактиката на фармацевтичните компании. Както е известно това е голям бизнес.

# 29
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не давам.
Децата си ядат доста плодове и зеленчуци.
Освен това химично синтезирания витамин не е в природния комплекс от съпътстващи го молекули и организма ни почти не го усвоява.
В една ябълка витамините не са свободно плуващи, а свързани в естествени комплекси с други молекули.
Химически синтезирания вит. Ц е в списъка с "онези" Е-та.

Общи условия

Активация на акаунт