От кога шоколад?

  • 2 949
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 790
Няма да дам скоро и аз. Поне още година и половина ще почака, докато яде шоколад. Най-рано на 3-4 години ще й дам.

# 16
  • Мнения: 6 461
На децата съм дала да опитат  шоколад след годинката ,но това съвсем не означава,че го давам редовно .

# 17
  • Мнения: 1 680
Синът ми е с атопичен дерматит, но на колкото доктори сме ходили нито един не ни каза, че трябва да сме на диета и никакъв шоколад- прочетох го във форума. Сега не яде шоколад и няма дерматит, всичко друго си яде.
Шоколада е голям алерген. Така, че малката скоро няма да "намаже" Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 1 457
Мисля поне до 3-годишен да не му давам, после не знам дали ще го опазя вече  Confused
Peace
Докато зависи от мен - никакъв шоколад, но след някоя и друга година сигурно едва ли ще я опазя от "подаръчетата" на роднините. Свекърва ми се опита да даде шоколадов бонбон, когато дъщеря ми беше на 11 м. Разбира се аз го издърпах от ръката и', а отговора беше - ама ти нищо сладичко не му даваш на детето  Shocked Close Хубавото е, че на мен хич не ми пука от роднински забележки - влиза ми през едното ухо и заминава през другото  Mr. Green

# 19
  • София
  • Мнения: 3 271
На 1година и 1 месец му дадох шоколад - не бе очарован много, въпреки че си обича сладки неща Hug

# 20
  • Мнения: 1 446
До 3-4г. се надявам да успея да задържа даването на шоколада. Не обичам шоколад и сладки работи. Не мога да разбера какво полезно има в това кулинарно произведение? Embarassed
Пресен случай:
Една от бабите  решила , че е време да купи на Иван шоколад. Ефекта беше пъпки. После ред сълзи и сополи от страна на бабата.

# 21
  • Мнения: 4 068
Шоколад няма да дам поне до 3 годишна възраст. Не е подходящ за деца, а и не виждам защо да бързам. То ако идеята е само да и запуша устата да, ама нали все пак за здравето на детето иде реч. Иначе ясно е, че всяко дете харесва шоколад.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 827
Когато стане на 3-4 годинки,тогава ще му дам шоколад.

# 23
  • Мнения: 178
Не давам и няма да дадам скоро.Обичаме много шоколад в къщи,но се крием когато го ядем.Стефани не се дразни и не посяга към кроасаните или вафлите на кака си /ако случайно я е видяла да яде,иначе и тя се крие/. Не виждам причина умишлено да вредим на децата си с шоколади,вафли и кроасани,само  защото обичат сладко.

# 24
  • Мнения: 7 640
В детската кухня за десерт приготвят фламери. За първи път като го прочетох в менюто бях много изненадана що е то. Приготвят го и за най-малката група - 6-9мес. и за по-големите 9мес.-1,6г. и 1,6г.-3г. Това било грис с течен шоколад. Незнам кой определя менюто в детската кухня, но би трябвало да разбират от детско хранене. Аз съм давала след годинката и давам отвреме навреме.

какво е това фламер  Shocked- за първи път чувам.
Иначе и каши с шоколад за лека нощ има на пазара, въпрос на преценка.

# 25
  • Мнения: 1 370
Все още не давам шоколад в истинския му вид. Давала съм 2 или 3 пъти и то в много ограничено количество. Като беше по-малък, съм му купувала кремче със шоколад за лека нощ. Може би ще започна след 3 годишна възраст

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз дадох за първи път тази седмица......полудя.......после рева да му взема пак, изяде го целия и така се разбесня, че се зарекох шоколад да давам вече само на празници.......това е...терор

# 27
  • Мнения: 376
В детската кухня за десерт приготвят фламери. За първи път като го прочетох в менюто бях много изненадана що е то. Приготвят го и за най-малката група - 6-9мес. и за по-големите 9мес.-1,6г. и 1,6г.-3г. Това било грис с течен шоколад. Незнам кой определя менюто в детската кухня, но би трябвало да разбират от детско хранене. Аз съм давала след годинката и давам отвреме навреме.

какво е това фламер  Shocked- за първи път чувам.
Иначе и каши с шоколад за лека нощ има на пазара, въпрос на преценка.
Обяснила съм в текста по-горе.

# 28
  • Мнения: 1 186
Аз съм давала веднъж ако не се лъжа... преди 2-3 месеца мисля че беше ....но не шоколад а от готовите каши на HIPP-млечните с шоколад  и нещо и нямаше....но повече не съм давала и не мисля да и давам вече от тях защото нещо не и харесаха

# 29
  • Мнения: 7 640
Аз дадох за първи път тази седмица......полудя.......после рева да му взема пак, изяде го целия и така се разбесня, че се зарекох шоколад да давам вече само на празници.......това е...терор

това имах предвид- много често ефектът е драматичен Crazy

Общи условия

Активация на акаунт