Червено гърло - оспамокс?!

  • 30 312
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Моят син миналата есен беше с Т и зачервено гърло. Още ме е яд, че му дадох АБ - Оспамокс, който му изписа дежурната педиатърка /беше събота и нашето педи почиваше - не, че на нея имам много доверие/. Трябваше да си направя консултация и с друг лекар, но ............. не направих.
Тази година, когато малкият беше с гнойна ангина педиатърът при, който вече го водя му изписа Хексорал спрей , наред с другите лекарства и каза, че по-нататък ще мога да го ползвам ако детето има зачервено гърло . При зачервено гърло той изписвал именно Хексорал спрей.

Малко дълго стана и не точно по темата, но моят съвет е ако искаш и имаш възможност да се посъветваш и с друг лекар преди да дадеш АБ.

Бързо оздравяване на детенцето.

# 16
  • Мнения: 8 769
Абсолютно познато-червено гърло, айде антибиотик. Затуй, като се случи подобно на дъщеря ми (нямаше 2г) отидох на хомеопат. И лек полек изоставих отровите. Wink
ДАвай чай от лайка, витамин С, ако искаш Панадол (макр че май без него Т си спада). Не бързай с оспамокса (това е лично мое мнение). Избора е твой.

# 17
  • Мнения: 9 990
 Ако все пак опрете до него-давайте и нещо антигъбично, че при момичетата често се получават гъбички след прием на този АБ Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 311
Благодаря ви, мами, но май се преборихме без антибиотик. Люси сега е много по-добре и без температура. Явно е било вирусче - три дена и това е. Кърмих я 11 месеца - надявах се да има полза  Grinning Радвам се, че успях да издържа без АБ, а много хора около мен ме навиваха да го почна. Трудно се взема решение, защото можеше да стане по-зле. Отговорността ми беше голяма!

# 19
  • Мнения: 8 769
Браво Люсиана!
Утре вече ще е забравила че е болна! Grinning

# 20
  • Мнения: 3 537
Ако все пак опрете до него-давайте и нещо антигъбично, че при момичетата често се получават гъбички след прием на този АБ Confused
Какви гъбички? newsm78

# 21
  • Мнения: 9 990
Ами гъбички-като при големите...в устата или по гениталиите/или и на двете места/. Зачервен, като обрив...дава се орално или се маже локално, ако не се лъжа с Дактарин, има и други мазила...Когато се предписва АБ винаги се има впредвид и антигубична атака.АБ-то за устна кухина удря и полова система.

# 22
  • Мнения: 3 537
Моята е постоянно зачервена тези дни,а редовно я мия и мажа с Бочко.Напоследък много АБ изпихме,покрай болестите от яслата.Чудя се,дали не е гъбички? Tired

# 23
  • Мнения: 9 990
Твърде вероятно е-Бочко не помага, ако са гъбички.Вземи мерки, че са упорити и бавно минават.Ако се окаже това-мажи упорито и след скриването на "обрива", за да мине напълно.Консултирай се с вашият лекар...и дано не са все пак гъбички де...

# 24
  • Мнения: 3 537
Ако е гъбички,не трябва ли да я боли? Rolling Eyes
Ох,хич не ми се ходи пак при педито!Напоследък често я посещаваме,сигурно и на нея и умръзна от нас,но какво да се прави! SadАко не и мине до понеделник,ще трябва да я заведа . Confused

# 25
  • Мнения: 9 990
Не, не болят гъбичките.

# 26
  • Мнения: 189
Макар и със закъснение искам да кажа че ние ползваме Гранофурин при зачервено гърло. Натопявам клечка за уши в "мастилото" и започвам борбата. Слагам си пръста в устата й така че да и се заповръща. Гадно е, но при нас има ефект.

# 27
  • Мнения: 3 537
Макар и със закъснение искам да кажа че ние ползваме Гранофурин при зачервено гърло. Натопявам клечка за уши в "мастилото" и започвам борбата. Слагам си пръста в устата й така че да и се заповръща. Гадно е, но при нас има ефект.
А той от каква възраст може да се използва?

# 28
  • Мнения: 189
Ами аз я мажа от 1-годишна. Последния път се оттървахме от Сумамед-а като мазах 3-4 пъти с Гранофурин. А уж имаше гнойна ангина.

# 29
  • София
  • Мнения: 311
rumid, ти гранофурин ли ползваш или гранулин? Чудех се, дали  това зелено "нещо" не може да се изсипе в някакво шишенце, тип спрей? Дали няма да е по-лесно за впръскване, вместо мазане? Каква трябва да е дозата? Нещо на принципа на Тантум верде-то.

Общи условия

Активация на акаунт