Машина за хляб - 67 тема

  • 42 696
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 4 032
И аз ползвам червената и стои в хладилника.

# 526
  • София
  • Мнения: 2 919
Аз имам на тефал за багети, но нещо не ме кефи. Не меси хубаво

Kakво разбирате под "не меси хубаво"? Аз ползвам същата и съм забелязал две неща - не меси хубаво, когато брашното в рецептата е по-малко от 500 грама и прави дебели кори, особено ако е зададена средна или висока степен на изпичане. Приемам, че не е омесено хубаво тесто, когато след нарязване на филии, те изглеждат като шарен кекс, на светли и тъмни ивици. Това при мен се получава, когато прибавя 100-150 грама пълнозърнесто брашно към бялото, което е обикновено 400 грама. Когато са в съотношение 1:1 няма видими следи от неомесено тесто.

Последна редакция: вт, 04 окт 2022, 11:42 от Mунчо

# 527
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Хора, светнете ме малко - рецепти за неща приготвени в хлебопекарна: за всички арки хлебопекарни ли се отнасят?

# 528
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Хора, светнете ме малко - рецепти за неща приготвени в хлебопекарна: за всички арки хлебопекарни ли се отнасят?
Разбира се. Само е желателно да спазваш реда на слагане на продуктите както го пише в упътването на твоята хлебопекарна, първо сухи или първо мокри продукти.

# 529
  • Мнения: 12 741
И грамажът да се гледа все пак, че хлебопекарни най-различни. Преди да подаря моята, сравнявах количеството брашно в някоя рецепта с количествата в книжката на самата пекарна и гледах да докарам да е там някъде. Та някои рецепти си ги преизчислявах ако ми идваха големи. Става си всичко, а и експериментите бяха най-интересното от цялата работа Grinning

# 530
  • Мнения: 1 260
Здравейте, хлебопекарната ми е  купувана от Лидл преди 7-8 години  Силвър крес . Хлябът винаги си става добре ,но от последните дни забелязвам като махам бъркалките след сигнала ,че там тестото е черно  като от смазочно масло. Някой случвал ли му се такъв проблем и как мога да го реша?

# 531
  • София
  • Мнения: 2 919
Здравейте, хлебопекарната ми е  купувана от Лидл преди 7-8 години  Силвър крес . Хлябът винаги си става добре ,но от последните дни забелязвам като махам бъркалките след сигнала ,че там тестото е черно  като от смазочно масло. Някой случвал ли му се такъв проблем и как мога да го реша?

В скоро време ще протече казанчето. Обикновено проблемът се решава с купуване на ново казанче. Преди време имаше из нета обяви от хора, които се занимаваха с ремонт на такива казанчета. А по принцип, чернилката идва от препечено тесто, което се набива между оста на бъркалката и уплътнението й при предишното правене на хляб и след това се начупва, омеква и показва при новото месене под формата на въпросната чернилка.

# 532
  • Мнения: 2 258
За около 40 лв си взех ново казанче + бъркалки от сервиза на Лидъл.
Моят проблем беше, че се бяха обелили бъркалките.

# 533
  • Мнения: 12 741
Ако все още продават казанчета за модела от преди толкова години, направо си вземете ново. Че те и техните модели се сменят през годините, сегашните са по-големи и не знам поддържат ли наличност  за по-старите като и гаранцията им е минала вече.

# 534
  • Мнения: 2 133
Здравейте, миналата седмица купих хлебопекарна Тефал. Направила съм до момента 3 хляба и едно тесто за пица.
Видях, че на казанчето е отлюпило една много малка част от тефлона (мита е правилно) и направих рекламация, която ще приемат, но ме притеснява друго. От сервиза са казали на съпруга ми, че пак щяло да стане така, защото уредът се ползвал.
Боже Господи, ми нали, за да ги ползваме, ги купуваме тези уреди!
Та въпросът ми е - при вас как се държи във времето покритието на казанчето?

# 535
  • София
  • Мнения: 2 919
Здравейте, миналата седмица купих хлебопекарна Тефал. Направила съм до момента 3 хляба и едно тесто за пица.
Видях, че на казанчето е отлюпило една много малка част от тефлона (мита е правилно) и направих рекламация, която ще приемат, но ме притеснява друго. От сервиза са казали на съпруга ми, че пак щяло да стане така, защото уредът се ползвал.
Боже Господи, ми нали, за да ги ползваме, ги купуваме тези уреди!
Та въпросът ми е - при вас как се държи във времето покритието на казанчето?

 Не е нормално такова лющене на покритието, каквото и да говорят в сервиза. Явно вече всичко се прави през куп за грош в Китай, при това със силно занижен качествен контрол. Имам 8 годишен тефал с приставка за багети, чието оригинално казанче смених на 4-тата година, защото го изпуснах на плочките в кухнята и се подби необратимо, при което се напука и покритието. От интернет магазин взех ново казанче, което работи 4-та година и няма проблем с покритието, но при него започва да се разбива една от осите за бъркалките. Такова разбиване обаче е нормално при ежедневна експлоатация. По принцип бъркалките и казанчето са консумативи. Просто при по-скъпите машини изкарват малко по-дълго време.

  П.П. Възможно е покритието да се надраска от по-едра захар, сол или семена и ядки, но не и да се лющи при месене на обикновен хляб.

# 536
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
Djordja,в миялната ли го миете казанчето?

Последна редакция: чт, 03 ное 2022, 17:52 от artemida

# 537
  • Мнения: 2 133
Djordja,в миялната го миете казанчето?
Естествено, че не. Мия го на ръка с мека гъба.

# 538
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
ми нали, за да ги ползваме, ги купуваме тези уреди!Та въпросът ми е - при вас как се държи във времето покритието на казанчето?
Някои марки изкарват повече от други Wink Панасоник са много трайни, или поне бяха, тепърва ще проличава за новоизлязлите.

# 539
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Горение и Силвъркрест не са издръжливи откъм оси. Сменям казанче всяка година. Като че ли Горение е една идея по-добро. В момента ползвам старото в ротация с новото и има още хляб в него. На 1.6 г е старото, ползвам ги в ротация от 6 м, тогава ми се стори, че на старото ще падне оста, но кара още. Иначе, за покритие никога не съм имала проблем. Докато не изскочи ос, тоест около 1 г, покритието не е мръднало. Мия на ръка с веро и мека гъба, ползвам семена, преди и захар, вече не, защото така ни харесва повече хляба, а не заради проблем с покритието.

Общи условия

Активация на акаунт