Машина за хляб - 67 тема

  • 42 672
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 749
А изпече ли се тестото? Може проблемът да не е в нагревателя, а в програматора на машината. Ако пече, но не втасва, причината не е в нагревателя. Ако изобщо не нагрява през целия процес, тогава може да пробвате да го смените. Машинките се разглабят сравнително лесно, ние сменяхме задвижващия механизъм на друга марка, за половин час бяхме готови.

# 76
  • Мнения: 12 115
Опитайте да пуснете програма за замесване. Там има и втасване. Ако само бърка тестото, може и от нагревател да бъде. Имайте предвид, че на тази програма не втасва толкова, колкото е при комбинирана с печене, но пак почти удвоява обема си.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 006
Moже и от кофти мая, дори само кофти партида (а иначе да си е ок марката) да не втаса. Изпече ли се хлябът?

# 78
  • Мнения: 8 526
Здравейте! Имам хлебопекарна Тефал. Много си я харесвам. НО, хляба винаги излиза с дебела кора, каквато и кора да му задам. Вие имате ли такъв модел и при вас получава ли се така?Пробвах какви ли не рецепти, но хляба си е с дебела кора, а и на 2рия ден става адски твърд. Мокря хляба с вода като го извадя и след това го задушавам с кърпа, но същия ефект. Дайте съвети или рецеота за хляб, който е с тънка, никаква кора почти, а и да не става толкова твърд след ден, два.
Със същия проблем се сблъсках в началото. Опитайте Традиционен хляб от книжката на програма 5. Ако нямате ръжево брашно, добавете друго или от основното. Печете на най-слаба степен на изричане.
Преди да сложа продуктите, слагам в контейнера 2 с.л. олио и хубаво обливам стените и бъркалките. След края на програмата, оставям с отворен капак, покрит хляба с кърпа за 10-15 минути и после вадя. Съхранявам завит в памучна кърпа във фурната. Тя от доста време е повече шкаф, отколкото фурна.

# 79
  • Мнения: 12 694
ЗдрВейте,
Някой сменял ли е нагревател? Може ли ние да си го сменим? Видях, че се продават.
Имах съмнения, но вчера не ми втаса въобще тестото и реотанът се пипаше спокойно.
Мулинекс имам.
Включете програма само за печене, до 1-2 минути ще е станало ясно работи ли нагревателят. Да не направите цялото упражнение напразно ми е мисълта.
Доколкото изобщо съм се заглеждала, тези машинки са много просто устроени и въпросният нагревател или работи, или не, регулирането на температурата е само с включване и изключване а не със степени на работа. По време на втасването се включва за много кратки интервали, колкото да поддържа леко топло вътре, а през повечето време не нагрява защото няма нужда.
За тестото дето не е втасало, може "вината" да не е на машината а нещо да не е наред с маята или с консистенцията на тестото.

# 80
  • Мнения: 4
Здравейте! Някой има ли TEFAL PAIN DORÉ и дали има проблем при настройка за 1кг хляб? При мен 500гр работи нормално, но на 1кг изобщо не обърква сместта, а си стои както е поставена.

# 81
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте! Някой има ли TEFAL PAIN DORÉ и дали има проблем при настройка за 1кг хляб? При мен 500гр работи нормално, но на 1кг изобщо не обърква сместта, а си стои както е поставена.

Като сложиш 1кг. смес, настройваш ли машината - да й зададеш 1г.?

# 82
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 174
Здравейте! Някой има ли TEFAL PAIN DORÉ и дали има проблем при настройка за 1кг хляб? При мен 500гр работи нормално, но на 1кг изобщо не обърква сместта, а си стои както е поставена.

ами задавай и само 500 гр.
следи си готовността на тестото и след това коригирай ако се наложи.
но да, вероятно има някакъв проблем при задаване на опцията 1000 гр.

# 83
  • Мнения: 3 771
Има в момента машини в Лидъл за 119 лв мисля.
Имате ли впечатления?
Дали да сменям реотсна на Мулинекса или да купя нова от Лидъл?

# 84
  • Мнения: 4
Здравейте! Някой има ли TEFAL PAIN DORÉ и дали има проблем при настройка за 1кг хляб? При мен 500гр работи нормално, но на 1кг изобщо не обърква сместта, а си стои както е поставена.

Като сложиш 1кг. смес, настройваш ли машината - да й зададеш 1г.?
Задавам. Мисля, да проверя на празно дали завърта на тези настройки или просто й е много тежестта.

# 85
  • Мнения: X
Има в момента машини в Лидъл за 119 лв мисля.
Имате ли впечатления?
Дали да сменям реотсна на Мулинекса или да купя нова от Лидъл?
Аз имам от ЛИДЛ преди месец я купих. За сега съм много доволна работи си перфектно, при спазване на точния грамаж със съставките. С други не съм работила не мога да изкажа мнение свързано с други.

# 86
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Има в момента машини в Лидъл за 119 лв мисля.
Имате ли впечатления?
Дали да сменям реотсна на Мулинекса или да купя нова от Лидъл?
Аз имам от ЛИДЛ преди месец я купих. За сега съм много доволна работи си перфектно, при спазване на точния грамаж със съставките. С други не съм работила не мога да изкажа мнение свързано с други.
И от мен хлас За лидл ската, но и аз друга не съм имала, която да ползвам "пряко". Докато живеех с брат ми като студентка имахме мулинекс и също беше супер, но и домашната хлебопекарна тогава беше супер лукс, така че топлия хляб ми се струваше като черен хайвер.

# 87
  • Мнения: X
В ЛИДЛ много рядко ги пускат хлебопекарините, и са в много ограничено количество. Иначе са по 119лв с 2 години гаранция.

# 88
  • Мнения: 3 771
В ЛИДЛ много рядко ги пускат хлебопекарините, и са в много ограничено количество. Иначе са по 119лв с 2 години гаранция.
Вчера имаше в Пло

# 89
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 174
вчера имаше и на други места. и то доста.

Общи условия

Активация на акаунт