Августинчета 2020г. ....тема 12....

  • 20 666
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 819
Кити, как успяваш?

# 46
  • Мнения: 854
Ами тупам я по дупето в леглото й, но ако тръгне да се изправя, я взимам и се гушваме на спалнята. После пак я местя в леглото й.
А ако легна и заспя с нея на спалнята, 2 часа си спим заедно без проблем. 😁

# 47
  • Мнения: 243
Кити, как обърна дрямките? Ния изобщо не желае да спи дълго втора дрямка. Будя я от първата на 40тата минута, а за втората спи 30 минути и се буди. Не желае да заспива пак.Вчера я доприспивах 50 минути и пак не заспа.
ellocin каква е идеята зад това , дневния сън да е не повече от 2 часа и втората дрямка да е по - дългата? Питам защото при нас се получават 2 дремки от 1,15-30 мин, но напоследък вечер е малък ад до към 12 и се чудя какво да променя.

# 48
  • Мнения: 733
Доколкото знам, втората е по-дълга понеже имат повече будуване през деня, трупат умора от активност и да могат да издържат до вечерния сън (ако се следват 3-3,5-4ч интервали). Аз трудно удължавах 2рата дрямка до 1,5ч и я направихме 1ч15мин и първата толкова. Доста време отне, за да свикне и бая шушукане, потупване по леглото да легне и какво ли още не.
Ebk_kbe ли беше споменала за среднощен терор, но май и при нас го има. Като ревне с пълно гърло по никое време, нищо не я успокоява. В крайни случаи я взимам на ръце и я успявам. Даже баща ѝ като я вземе, как го усеща не знам, ама се опитва да се отскубне и само мен иска. Добре че за 5-10мин всичко приключва, че ... Но в тишината тези минути ми се струват като часове Astonished

# 49
  • Мнения: 243
Доколкото знам, втората е по-дълга понеже имат повече будуване през деня, трупат умора от активност и да могат да издържат до вечерния сън (ако се следват 3-3,5-4ч интервали). Аз трудно удължавах 2рата дрямка до 1,5ч и я направихме 1ч15мин и първата толкова. Доста време отне, за да свикне и бая шушукане, потупване по леглото да легне и какво ли още не.
Ebk_kbe ли беше споменала за среднощен терор, но май и при нас го има. Като ревне с пълно гърло по никое време, нищо не я успокоява. В крайни случаи я взимам на ръце и я успявам. Даже баща ѝ като я вземе, как го усеща не знам, ама се опитва да се отскубне и само мен иска. Добре че за 5-10мин всичко приключва, че ... Но в тишината тези минути ми се струват като часове Astonished
Роли аз сега си правя експеримент и я разбуждам 10 мин преди да започне да крещи, вече 6та вечер има нещо като напредък, пак се разбужда , но без истерия. Иначе и при нас е така, ако случайно съм в банята и се разциври , тотално отказва баща и, блъска го и започва да реве още по - истерично.
За дневните дремки, ако детенцето още не е готово да прави преход към една, защо едната дрямка да е кратка под 50 мин. - нали уж трябва да има 2 хубави дремки около и над 50 мин.

# 50
  • Мнения: 1 355
Моето чудовище от около 2 седмици към 2-3 през нощта като почне да се мята и да ме дъвче не ме оставя по 2 часа да спя. Мята се, дъвче ме, мята се, дъвче ме... После към 7 пак се почва, ще полудея направо, нощите ми се виждат страшно дълги, а после цял ден съм като сдъвкана и изплюта 😡

# 51
  • Мнения: 7 898
При нас двете дрямки или са равни, или първата е по- голяма. Тази сутрин спа 3 часа, а след обед го събудих на 50 минута за да може вечерта да си легне по- навреме.Забелязала съм, че ако много се върти вечерта на другия ден спи по 4.5 часа през деня.
Тази вечер го оставих сам да се приспива без бутилка, но му отне 15 Мин мятане и мрънкане.

# 52
  • Мнения: 1 593
котка аз този филм го играх един месец, само че при нас беше цяла нощ дъвкане. От както не го кърмя с кеф си го взимам при мен сутрин в 4-5 като се събуди за ядене, давам му шишето и така сладко се гушка в мен... мечта. С кърменето това нямаше как да се случи при нас. За мое щастие малкия реагира чудесно при баща си и след като 10 месеца го учих как да го приспива, сега успешно го прави:joy: а аз съм на седмото небе.

# 53
  • Мнения: 7 898
Ох аз си вкарах малко автогол с спането и приспиването, защото освен мен никой друг не го приспива вечерно време. Като пък заплаче вечер всеки си затваря вратата да не го чуват и пак само аз се занимавам, но за сметка на това денем легне ли и аз с него и никой вече не смее да ми каже ама защо си лягаш с него,

# 54
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Тук някое бебе спи ли нормално или майките им просто ги е страх да пишат? Grinning Така ми е дошло до гуша от приспиване и рев нощем, че накрая ще го оставя да се оправя. Само мен ли ме напряга толкова, че ставам майка-"мечта"? Neutral Face

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
То човек не смее да се похвали, че на мига детето надушва и решава да го опровергае 😂 целият май месец детето проплакваше през 15-20 минути през нощта, давах вода; мляко биберон, млъкне и след това айде пак 🥺
 след това О чудо юни месец спеше по цяла вечер, само едно хАпване имаше към 4 сутринта и след това спеше до 7:00 ( а заспиваше в 20:30).
Сега се моля да продължи така, не съм била толкова свежа от почти година😂

# 56
  • Мнения: 7 898
През деня сме идеални Simple Smile и вечер до полунощ. След това обикаля цялото легло, отвива се а аз го гоня, намествам и завивам.
Ако си легна с него без да ровя в нета, мога и да се наспя като хората, но пусти нет...

# 57
  • Мнения: 472
И моята мишка спи много. От 8.30/ 9 до 6.30 или към 5.30 цоква 150мл и бутаме до 7. Сега ни излиза второто зъбче май май, има някакво леко премрънкване, но само със шшшшшш и спира. Позволих си в петък вечер да я оставя на майка си, пепкали са цяла нощ. А аз страхотно разпуснах с приятелка. Лятото майка е в отпуска и обмислям повече да и е оставям, че и аз като съм в банята и се разреве ни татко и ни батко и признава. Та да свиква малко и без мен.
Савова и аз проклинам нета понякога, ако лягам с нея ще съм охоооо наспата.  Или често вечер ме прихваща да чистя до 12, че през деня сме навън и ми е трудно. Но наобед спи от 2 до 5 и аз с нея 😁🤪

# 58
  • Мнения: 733
Е, мойто има 8зъба, та може и от тях да е зор. Или са зъби, или период или просто си е такова Joy
Оф и това европейско по футбол ми разказа играта този месец. Иначе преди като спях с нея, яко ровех в нета.

Последна редакция: нд, 11 юли 2021, 23:56 от Rolly__

# 59
  • Мнения: 635
Rrr3, споко не си сама в чистенето посред нощ, аз до сега бърсах огледала, и търках wc.
На дивака му избив 8-я зъб и е непоносим. Чак хапе кака си.
До преди 2 месеца си заспиваше сам, но от както се научи да се исправя, няма шанс да заспи без дундуркане.
Rolly дори и сега гледаме финала на европейското. А снощи мъжа ми стоя буден само и само да гледа Аржентина в 3 часа през ноща.

Общи условия

Активация на акаунт