СЕПТЕМВРИ все по-бързо наближава, а мама с плановете продължава! (Тема 5)

  • 35 334
  • 778
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 2 836
Честито на родилите мами до тук 🌺
Кураж и спокойствие на останалите ни!

По темата с дрехите:
За космонавт 62 или 68 😉

# 766
  • Мнения: 299
Много ви благодаря за пожеланията! И за подкрепата! 🥰
Доста по- добре съм. Сутринта се раздвижих и ме изкараха от реанимация. В 12ч. отидох да си я взема и си е при мен. Чакам сега да дойдат майка ми и батковците, че вече ми липсват ❤

La Libellule усещах ги контракциите, имах и предните дни, но не бяха болезнени. Докато чаках за секциото започнаха да стават по- болезнени, но пак не много, като за 5-6 см. разкритие.

Пожелавам на всички лекичко и бързо раждане! И ще чакам с нетърпение да се похвалите! 🥰

# 767
  • Мнения: 90
А аз да попитам, особено раждалите вече, как издържахте да ви гледат за разкритие? На мен ми правиха в 37 седмица преглед и много ме боля, но ми казаха да се подготвя, че при раждането те проверявали на всеки 1 час Grinning не ми се мисли

# 768
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Точно това и аз чудя. Предният път като влезнах за индукция и почнаха проверките. Е сълзи чак ми се стичаха от очите и ревях с глас. Докато не тръгна да раждам никакви проверки не позволявам и слава богу тук в Англия няма. Като гледам в Бг всяка седмица ги проверяват🤔

А аз да попитам, особено раждалите вече, как издържахте да ви гледат за разкритие? На мен ми правиха в 37 седмица преглед и много ме боля, но ми казаха да се подготвя, че при раждането те проверявали на всеки 1 час Grinning не ми се мисли

# 769
  • София
  • Мнения: 646
Аз съм се разбрала с акушерката да не правим такива прегледи за разкритие, тялото само си показва кога се ражда бебето, не можеш да го объркаш така да се каже Grinning А преди да е започнало раждането, което пак не можеш да объркаш, съвсем не давам да ме пипат Grinning

# 770
  • Мнения: 90
Ами на мен след този преглед 37-а няма да ми правят повече. Обаче за да знаят кога да сложат епидуралната, нали трябва да те следят с колко разкритие си, а и иначе мисля че си е нормално Grinning но явно не съм само аз, да не се притеснявам, боли си нали? Че си казах леле аз ако това ме плаши, как ще родя цяло бебе Grinning

# 771
  • София
  • Мнения: 646
Да, да, гадно е. При мен ще има такъв преглед при приема в болницата и ако поискам епидурална, за да знаем къде сме и дали изобщо има смисъл от нея.

# 772
  • Мнения: 1 143
Не е приятно да, но явно си е до лекар. Моята АГ ме е проверявала вече няколко пъти заради болезнени контракции и паднала тапа, но не ме е боляло Simple Smile

# 773
  • Мнения: 335
Моят лекар също не пожела да ми ровчи и много се зарадвах. В хода на раждането ще се рови и гледа.

# 774
  • Мнения: 1 964
Моя опит показва, че зависи от лекаря дали боли прегледа за разкритие.
Миналия път ме преглежда една дежурна лекарка -ужас. После моя лекар ме успокой, че няма да боли и наистина, когато той ме преглеждаше за разкритие не болеше.
Честито на новите мами! Пожелавам здраве и щастие!

# 775
  • Мнения: 75
Момичета, тъй като сега ще поръчвам един космонавт от HM, се чудя какъв размер да го поръчам 56 или 62…макар че са уголемени мисля, че 62 е по-разумното, за да го носи по-дълго време. Как мислите?


Със сигурност 62- даже 68 см. В първите месеци е много трудно обличането и колкото по-голяма е дрехата(особено връхни) толкова по-добре. Аз вече купих 68см от HM. Води се 3-6 месеца(ще е супер защото ще са месец декември,януари,февруари....

# 776
  • Мнения: 1 600
Ооо, аз също ще поръчам 62-68 размер космонавтче. В H&M са много сладурски Simple Smile)


Момичета,

Много започнах да се задъхвам... На моменти направо изпадам в паника, че не мога да си поема въздух.. Ужасно е!!! Ясно ми е, че диафрагмата е притисната, но на моменти и нетърпимо задъхването просто ...

# 777
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 264
Прави си почивки и не бързай.

Днес си минах прегледа. Всичко изглежда наред и ще се видим пак на 17ти😁

# 778

Общи условия

Активация на акаунт