Как да направя картофено пюре?

  • 29 314
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
А защо слагате захар и мляко? Нали идеята на захранването е да мине към хранене като възрастните - т.е. на обяд и на вечеря храна (в началото зеленчукови пюрета, после зеленчукови + месни пюрета и т. н. докато започне да пие мляко по веднъж на ден). А захарта пък за какво е - да трупа излишна маса ли? То е ясно, че няма да го яде така както пие млякото, но постепенно ще се научи.

# 16
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Първия път сварих картофа, намачках го, дори не съм го пасирала, сложих АМ (не кърмя, иначе щях да сложа кърма) и разбира се на бебка не че не й хареса, според мен просто незнаеше че това е за ядене.Това беше преди месец.До момента не слагам нищо в пюретата които приготвям по съвет на мойто педи.

# 17
  • София
  • Мнения: 298
Добавях само АМ, за да е познат вкусът. Това в началото. Понеже правех абсурдно малки порции, и не ми харесваше вида на пюрето, след като е минало през пасатора (заедно с АМ приличаше на лепило), в началото намачквах с вилица и минавах през цедка. Когато количествата станаха по-големи и вкарах и още храни, започнах да използвам пасатор.
Не очаквай да го хареса от първия път! Не бих сложила захар или масло (при захранване, по-нататък може). Ако научиш бебето да го яде със захар, после трябва да го отучваш. А и трябва да свикне с вкуса на зеленчуците.
Между впрочем затова се препоръчва да се започне със зеленчуци - по-безвкусни са и ако започнеш с плодове, може бебето да отказва заеленчуците известно време. Но всякак става.

# 18
  • Мнения: 4 370
Убедихте ме! И утре ще направя само картоф и АМ.

Общи условия

Активация на акаунт