НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 140

  • 50 297
  • 759
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 633
Аз пия ябълков оцет. Много го обичам. Правя си голямо шише вода + ябълков оцет+ сол. Така водата ми е по-вкусна, а и си набавям електролитите, които ми липсват.

# 691
  • Мнения: 5 114
Аз пия ябълков оцет. Много го обичам.

Уби ме Joy Макар че съм пила точно със сол и ако се нацелят пропорциите, има вкус на сок от кисело зеле. Трудно ми е обаче да нацеля други пропорции - онези, от които не задържам вода и лицето не ми подпухва.

Ей на това казвам крайност, а не на мнение че изцеден сок от плод не е хубаво нещо. Че то почти само вода и захар остава, поне да е целият плод ако толкова не може без него. А има хора дето наистина вярват че соковете се пият "за отслабване". Или не ги броят щото нали не се яде ами се изпива.

Така е, така е. А по повод последното се сетих за един мой бивш шеф, който си пиеше кола, спрайт и тн. и казваше, че няма нищо в тях (захари и вредности), щото щял да ги изпикае Heart Eyes Излишно е да казвам как изглеждаше този човек и от какви неща се оплакваше.

# 692
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 835
Като малка пиех оцет направо от шишето. Накрая започнаха да го крият. И сега много обичам, но по-скоро като добавка към нещо.

# 693
  • Мнения: 258
И аз пия ябълков оцет. Харесва ми вкусът, не съм следила показатели и не съм забелязала никаква разлика в това как се чувствам или изглеждам.

Да си кажа, че декемврийското обещанение си остана само тук във форума. Не съм преяждала, не съм яла джънк и  боклуци. Хапнах сърми с ориз и парче питка, но до там. Но... не успях да не снаквам постоянно, което ми е спънката и не съм следила нищо, както гръмко обещах. Нямам никаква структура на храненето в момента, макар и НВХВМ (не кето)

Иначе, днес готвя уши с масло и чесън, а сутринта ядох варено яйце с резен масло и чедър.

Целите ми за годината, даже за до пролетта са същите, сваляне на 4-5кг, структура на хранене, редовни тренировки.

# 694
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 706
Нькой може ли да ми каже по колко грама кисело зеле може да си хапвам ?

Колкото можеш да изядеш Blush
Няма нищо страшно в киселото зеле, особено с по-мазни гърдички или плешчица (мляс, мляс), добре запечено във фурната!!! Heart Eyes

# 695
  • Мнения: 5 114
Аз пък установих, че киселото зеле ми вдига кръвната захар. Дет се вика, невероятно, но факт. Мерих по 4 различни начина - два пъти след кисело зеле със свинско, два пъти само след свинско. След месото не се качваше над 5 (4,6-4,7), а при киселото зеле със свинско 5.4-5.6 измерих. А навсякъде в нета пише, че уж помагало да се държи ниска кръвната захар Confused

# 696
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 706
Сигурно зависи и от зелето. Ако е домашно - знаеш какво има вътре. В купеното - има всичко... Даже и захар.
На мен пък май от прясно ми става така, както след ядене на въглени. Макар, че си го хапвам с доста мазнинка... Знае ли човек! Joy

# 697
  • Мнения: 5 114
Ааа, сакън! В моята къща такива неща не влизат! Сама си правя всичко - туршии, лютеници, апетитки, домати, та дори и месо в буркани. Тази година цел ми е да се науча и на домашни колбаси, но да не разводнявам. Това зеле си беше с нормална ферментация за сурова туршия - зеле, вода и сол. Разочаровах се, че го обожавам буквално.

# 698
  • Мнения: 11
Направо съжалих, че питах за фрешовете😁 просто никога не съм спазвала режими и нямам опит в това, е вече ми се налага, та ще се уча от грешките си 🙂
Аз не пия често сокове за съжаление и не пия и много вода😒, но понеже съм пушачка, си търся нещо, което да си пийвам през деня , че с повече от две кафета започвам да претрепервам😬
Чая предполагам се пие без никакъв овкусител, така че ще ми кажете ли вие как го пиете момичета?

# 699
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 706
Направо съжалих, че питах за фрешовете😁 просто никога не съм спазвала режими и нямам опит в това, е вече ми се налага, та ще се уча от грешките си 🙂
Аз не пия често сокове за съжаление и не пия и много вода😒, но понеже съм пушачка, си търся нещо, което да си пийвам през деня , че с повече от две кафета започвам да претрепервам😬
Чая предполагам се пие без никакъв овкусител, така че ще ми кажете ли вие как го пиете момичета?
Чист, дълъг - поне 500мл, и горчив - като живота ми Joy

Просто пии вода като пушиш, или не пии нищо... Току виж спреш цигарите Joy
П.С.: липсва ми емотикона, дето се търкаля и се хили истерично...

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 17:05 от CvEtEmOe

# 700
  • Мнения: 2 275
Направо бяхме добрички:stuck_out_tongue_winking_eye: за фрешовете, дори ти разрешихме....от време на време. Ти , ако знаеш на други места какво е. Ще те убият за капка лимон или скилидка чесън.
Това ми е много познато, кафе заради цигара и цигара за кафето. Не намерих решение. Нито чай, нито разбито кисело мляко ми вършеХА работа. Отказах цигарите, но известно време ги заместих с нещо сладко към кафето та и кафето ограничих, само едно голямо филтър със сметана на закуска и от време на време еспресо с черен шоколад за десерт на обяд/празник.
Нещо имаше специфично за спиране на цигари при ВМНВХ, Шоки разказваше. Не помня, защото аз ги бях спряла много отдавна, но беше интересно да се знае.

# 701
  • Мнения: 7 294
Таня, как ме нацели Simple Smile
Мислех какъв чай да си взема и се спрях на зеления. И идвам и чета, че бил полезен при ИР. Направо 6-то чувство съм проявила Grinning

# 702
  • Мнения: 536
От няколко години започнах да пия чай, в началото подсладен, после започнах да редувам неподсладен и подсладен със стевия и накрая съвсем спрях подслаждането. Сега ми идва дюшеш за режима. Цаката е да си избереш чай, който наистина харесваш, може да започнеш със стевия по малко и с намаляваща доза, накрая да я спреш. Но ако не си по чайовете избирай внимателно, ако направиш компромис с чая няма да се получи неподсладен.

# 703
  • Мнения: 2 078
Как го пиете този зелен чай, та той  е ужасен. Имам два вида, единия от Лидл със жасмин. Мислех, че ще е по-различен, но не, същата гадост.
Ама ще го пия, аз не хвърлям. Пък и ми трябва нещо за убиване на апетита.
Аз се завръщам към режима, днес ми е 2 ден, че последния месец прекалих.

# 704
  • Мнения: 9 951
Колко литра зелен чай пиете? У нас имаме поне 10 различни опаковки, тъй си и стоят. Струва ми се, че те действат подобно на кафето. Потискат апетита, но ако пийнеш повече от две кафета за деня, и почваш да трепериш. Затова ми е интересно колко зелен чай пиете? А черен?

Общи условия

Активация на акаунт