НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 140

  • 50 300
  • 759
  •   1
Отговори
# 660
  • Sofia
  • Мнения: 26 681
Щом сте двама,ще успеете 🍀
На мен ми е много трудно,готвя за три къщи и все различно 😏

# 661
  • Мнения: 50
Здравейте! Доста пъти съм започвала да се храня НВ, но винаги ме спохожда запек и се налага да спра. Добавила съм много салати и зеленчуци към менюто, пробвах и с хуск, но ефект нямаше. Ще се радвам на всякъкви съвети, за да мога да продължа да се храня така. И водата ми е над 2 литра, но всеки път се случва едно и също.

# 662
  • Мнения: 13 836
НВ или ВМ-НВ?

# 663
  • Мнения: 50
ВМ-НВ по скоро

# 664
  • Мнения: 5 114
Румка,добре дошла! Щом сте двама, ще е по-лесно. Наминавай да разказваш за прогреса!

Gear, от кога си на режима? Възможно е да става въпрос за адаптация. При мен например е в другата крайност. На твое място бих се уверила, че са ми достатъчно мазнините, водата и електролитите.

Моята цел за януари ще е 61 кг. Мисля по 1 кг. на месец да залагам предвид, че целта за годината са само 5 кг. Пък тялото, ако си реши, и под 61 ще падне. Както е модерно да се казва, всяко тяло само си преценя. Вчера ходихме да пазаруваме за седмицата, заредих с мръвки. И пак да кажа - голям човек е фраера!

# 665
  • Мнения: 11
Здравейте момичета и за много години! В последните дни изчетох много от темите за НВ-ВМХ и благодарение на вас и резултатите ви, се мотивирах да я почна 😀 След многото плюскане по празниците , мисля, че е време да се стягам вече.Целта ми е -10кг, надявам се с ваша помощ да успея😊 Месце обичам, така че там няма да имам трудност. Единственото което ме притеснява е закуската ( не закусвам)😒 Тя задължителна ли е за да има ефект?

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 10:46 от Novichkata

# 666
  • Мнения: 258
Добре дошла! Не е задължителна, дори голяма част от нас, практикуват интервално хранене/периодично градуване.

# 667
  • Мнения: 39 771
Закуската не е задълже. Аз хапвам 2-3 хапка кашкавал, за да не пия кафе на гладнен стомах.

# 668
  • Мнения: 13 836
Аз обикновено и толкова не ям сутрин, цял живот съм така и не мисля да започвам тепърва да закусвам.
С това което знам сега, сигурно пак щях да се опитам да докарам храненето към интервално, но при мен това си е което е естествено, странно ми е още със ставането да започна да ям.
Ако се почувствам гладна рано, естествено че гледам да ям нещо ако има възможност. Но това са единични случаи - примерно ако съм силно недоспала или ако вечерта преди това съм яла прекалено малко. Та не ги броя изобщо.
Не е задължително нито едно от храненията - който има нужда яде, който няма - не яде тогава. Единствено е хубаво да не се похапва на често, че се държи инсулинът висок.

# 669
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен! Blush

Правила съм режима за месец преди години, тогава беше с цел отслабване, но по време на режима се чувствах страхотно, въпреки че спазвах една идея по-либерално от гледна точка на процент мазнини.

В момента съм на етап, в който съм взела решение да направя НВ-ВМх траен начин на хранене, без да залитам в крайности и чувство за вина при консумация на храни извън режима. В момента основна цел ми е подобрение на здравословното състояние и себеусещане. Heart

Отивам да прочета първа страница за допълнителна информация.

HugHugHeart

# 670
  • Мнения: 2 280
Момичета,за много години!!!Живи и здрави!!
Бихте ли ме насочили по коя формула изчислявате грамовете белтъци за деня-теглото в кг умножено по 0,8 или??
Изчетох доста,знам че не бива да се прекалява с белтъците,та горе-долу като ориентир какво консумирате от тях като порции за деня?
Мерси предварително!

# 671
  • Мнения: 11
Момичета от четенето до тук разбрах, че плодовете са забранени, но аз да питам все пак дали лимон и грейпфрут, могат  да се конкумират? Обичам да си правя фрешчета, а и съм чувала че помагат в борбата с килограмите?🙂

# 672
  • Мнения: 13 836
Е то и аз обичам хубава филия пълнозърнест хляб и за него също казват че помагал... но в този режим нито той, нито твоите фрешчета имат място. Лимон не знам да е попречил на някого де, почти никой не го яде като ябълки ами там колкото за овкусяване да сложи на нещо.

# 673
  • Мнения: 2 275
Няма нищо забранено, ако не е забранено от закона.
Плодове са разрешени в ограничено количество и в зависимост от цел, здравословно състояние,активност. Също така в палеото, то е с въглехидрати 80-100 грама.
Фрешовете се избягват (не са забранено, но не е желателно) заради неестествения им вид (няма фибри, само фруктоза и в пъти повече от колкото ако се яде цял плод).
Сега, от време на време И ако няма проблеми с КЗ , ИР , лошо самочувствие (киселини, глад, глад за сладко, пъпки и други екстри) може да се смята там в 5--10-15% храна/напитка за удоволствие  и стига останалите 95-90-85% или колкото сте си определили да са по правилата.
На мен бирата ми е в процентите за удоволствие, но първите 6 месеца съм била на стриктно ВМНВХ.
За смятане на проценти мазнини-белтъчини и калории нямам мнение. Винаги съм следяла само и единствено въглехидрати.
Отначало ядох до ситост ( нЕма да кажа по колко пържоли ) и след това нещата т.е. глада се успокои. Намалих леко мазнини, а количеството храна стана нормално.
Лимон с вода пия редовно, както и ябълков оцет с вода.
Да не стане грешка: храна/напитка удоволствие Е от време на време, а не всеки ден и зависи и от други фактори,  не след това да има "режима не работи".
Преценете каква цел имате, здравословно състояние, активност, възраст, вкус, портмоне и т н.

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 18:19 от tania6

# 674
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
И аз пия редовно лимон с вода и ябълков оцет с вода.
Даже д-р Берг имаше клип за ползите от лимоновата вода.
Ето го: https://www.youtube.com/watch?v=hjkEj-WOEdg

Общи условия

Активация на акаунт