Нашите цветя - обща тема 10

  • 27 303
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 300
Здравейте! Днес се върнахме от почивка и първата ми работа след като стоварихме куфарите в къщи беше да си нагледам цветята на терасата. Нямаше ни малко повече от седмица но намерих кой да наминава та са стояли без водичка два дни. Установих че те цветята ми повечето се развиват супер без мен 😄 особенно Стефанотиса и Дипладенията която като гледам се оправя без опора по която да влачи




Пуснала си е ластунче и си се увива около него.
Стефанотиса е пуснал две нови разклонения

 
До тук супер обечее моята вечна болка хибискуса....😭
Поглеждам го и о, супер отрупан е с по четири пъпки на клонче и ооо, ужас нови гадове и жълти листа и медени капчици в основите на листата.... Уффф 😤
Че ще пръскам за щитоносна ми е ясно обаче ей тази буба ако може да ме ориентирате каква е





Много ги харесвам хибискусите обаче са вечно с някви гадини по тях. Направо почвам да се замислям да ги подарявам на някой ама не ми се ще. Единия ми е 10 годишен.

П.С: Успях да направя и по-добра снимка

Тази гадинка прегризва пъпките.

Последна редакция: нд, 11 юли 2021, 19:40 от Desislava Rangelova

# 46
  • Мнения: 811
Здравейте, купих си цветето ,, обичка" и много цъфтеше в началото, но от един път започнаха да стават ето такива като топчета и цъфтеж липсва.  Някой знае ли на какво се дължи?

# 47
  • Мнения: 300
Здравейте, купих си цветето ,, обичка" и много цъфтеше в началото, но от един път започнаха да стават ето такива като топчета и цъфтеж липсва.  Някой знае ли на какво се дължи?

Според мен са кутийка със семена.

# 48
  • Мнения: 5 226
Инфинити, късай плодчетата след прецъфтяване, за да образува нови цветове. Важи за всички цветя.

# 49
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
аз, като прелюбопитна котка, бих пробвала дали стават обечки от семна. Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 1 864
Diorela, като цветето на Natt***, това ми е теменужката.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 153
Desislava Rangelova, моят хибискус също е завъждал такива гадинки. Малки миризливки са, ако убиеш някоя с ръце - сама ще се убедиш! Не вредят на самото растение,  само се "нанасят" там, снасят яйца, размножават се...

# 52
  • In transit
  • Мнения: 11 703
Ени, благодаря за темата. Прекрасна бугенвилия. Онзи ден какво дърво бугенвилия видях в един двор в квартала. Очите ми останаха! Обаче ме досрамя да го снимам.

Момичета имам спешна нужда от помощ. Днес открих това на дъното на саксията + в чинийките на лимона и мандарината ми. В едната беше доста повече. Ама нали съм кьорава, първо реших, че е варовик. Изчистих го, ама после мм го вика вика, че мърдали.

Опитах се да ги кропна, да се виждат по-добре.


Изчистих добре и саксиите и чинийките, дезинфекцирах ги, но се притеснявам много каква е тази колония, а другата седмица ще отсъствам и ми се искаше да напръскам с нещо преди да замина.

# 53
  • Мнения: 6 842
Diorela, като цветето на Natt***, това ми е теменужката.

https://bg-mam.ma/p/1351962/43134410 - това е сентполия, както предположих за твоята.

Прочети тук за тях https://sentpolii.alle.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/

Mikkey, не ги виждам много добре, изглеждат ми като колония от памуклийки- псевдококциди.
https://www.google.com/search?q=%D0%BF%D1%81%D0%B5%D0%B2%D0%B4%D … rc=aD5AZYf86GJGxM

https://cvete.eu/vrediteli-pri-gradinskite-i-balkonskite-tsvetya/

# 54
  • Мнения: 5 955
Малко розови цветове




# 55
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
И на мен ми приличат на памуклийки.

# 56
  • Мнения: 811
Благодаря за темата!



Извинявам се, че така качвам, реалните снимки били големи Thinking

# 57
  • София
  • Мнения: 1 864
Благодаря, но в тези статии нищо не пише за отделяне по време на цъфтеж. Да ги деля ли?

# 58
  • Мнения: 300
Desislava Rangelova, моят хибискус също е завъждал такива гадинки. Малки миризливки са, ако убиеш някоя с ръце - сама ще се убедиш! Не вредят на самото растение,  само се "нанасят" там, снасят яйца, размножават се...
Благодаря и аз вкраина сметка като това ги разпознах. Тези обаче вредят. Прегризват пъпките наред. Намерих из шкафовете едно останало Би58 и напръсках въпреки че е с изтекъл срок. Гледам тази сутрин бая има нападали.

# 59
  • Мнения: 4 496
Ето снимка на сръка (6-ти ден при мен и от петък не му беше сменяна водата, малко се беше постоплила)

Общи условия

Активация на акаунт