3 год - ходи на пръсти

  • 4 351
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 506
Doroteia, почти не. 1-2 пъти може би.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 412
В Горна Баня не ги карат да правят упражнения, нещо пипаше по стъпалата, но прегледа не е такъв, че да реве детето. По-скоро в кабинета има играчки и я наблюдаваха какво прави. Докторът каза, че клякането е най-доброто упражнение за укрепване на този мускул. Също той каза и го бях чела, че има деца и до 5-7 години ходят на пръсти.
За учителката - дъщеря ми я гледа детска учителка и тя ми е казвала, че има деца, които си ходят така хвърковато. Може би вашата просто да е споменала. Но прегледа в Горна Баня се надявам да отхвърли сухожилния проблем.

На мен ми е интересно за несигурността и ходенето на пръстите. Защото никъде във форума не бях прочела за тази зависимост. Аз като я видя на пръсти, винаги и обяснявам какво е това и къде сме и след малко я подсещам да спре да ходи на пръсти. Не знам дали могат да станат по-уверени по някакъв начин или ще дойде с времето.

# 17
  • Мнения: 1 531
по моите скромни наблюдения , за твое успокоение направи два прегледа: от детски ортопед и детски невролог.

# 18
  • Мнения: 3 506
Мами, я да ви питам още нещо дали си спомняте - на 3 години нормално ли е да няма ясно изразено предпочитание лява/дясна ръка? Уф, от как тръгна на градина май много време ми остава за мислене...

Tigonew, не спомена просто - беше много учудена как досега не съм го завела на лекар "И кога смятате да го заведете, като стане първи клас и е вече късно ли?". Друг е въпросът, че това "изникна" в контекста на един неприятен за нея разговор по повод извеждането (по-точно липсата на такова) на децата в по-хладно време.

Doroteia, сега се сетих нещо - не знам какво проучване правиш, но него много съм го водила за ръце, докато проходи. Нали бяхме все по гимнастики, все със съмнения за изоставане и голям зор беше да проходи. А то воденето за ръце също не е много правилно при прохождането.

# 19
  • Мнения: 1 063

Doroteia, сега се сетих нещо - не знам какво проучване правиш, но него много съм го водила за ръце, докато проходи. Нали бяхме все по гимнастики, все със съмнения за изоставане и голям зор беше да проходи. А то воденето за ръце също не е много правилно при прохождането.
Значи сме от един "отбор"!Предполагам става въпрос и за същата болница!

# 20
  • Мнения: 3 506
Така излиза. А май сме и съкварталки донякъде. Ние през деня сме в "Младост - 2". Даже за момент се обърках, че сме във вашата градина, ама не сме.

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 15:04 от Maria.St

# 21
  • Oslo
  • Мнения: 659
Доколкото съм запозната, може да има няколко причини-някои притеснителни и някои не чак толкова. Просто го заведи на лекар по-скоро, иначе само удължаваш тревогите си, които може и да са неоснователни. Пожелавам ти го!

# 22
  • Мнения: 1 320
Мами, я да ви питам още нещо дали си спомняте - на 3 години нормално ли е да няма ясно изразено предпочитание лява/дясна ръка? Уф, от как тръгна на градина май много време ми остава за мислене...
Големия "придоби" навика да се храни и пише с дясна ръка тази година.
Преди това 1,2,3 група в детската градина ми се налагаше да убеждавам всяка една лелка и г-жа да го оставят намира и детето само да се ориентира . Може да стане левичар ... това вече не е "проблем" и не би трябвало да му се налага изкуствено. Все пак догодина ще се наложи да го уча да се храни с нож и вилица и отново ще трябва да ползва лявата си ръка за това Wink .

# 23
  • София
  • Мнения: 2 249
Здравей Simple Smile. Едва ли имате проблем, склонна съм да мисля, че е  по-скоро е някакъв придобит навик. В групата на Ради също има деца, които съм забелязвала да ходят на пръсти. Но за успокоение иди да го прегледат.
А иначе ходенето на пръсти се препоръчва като упражнение за преодоляване на плоскостъпие.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 867
даже на едно дете в групата на ради постоянно трябва да се напомня да слезе на земята, иначе отстрани изглежда сякаш се носи над нея, а не ходи Joy

габа идеално може да си ходи на цяло стъпало, но често припка с някаква "феиска" походка. щом я подсетим, слиза от облаците.

за ползването на лява и дясна ръка: след като дълго време габа се проявяваше като изявена левичарка, преди няколко месеца реши, че може да ползва и двете си ръце еднакво и започна да ги редува. отакакто пише обаче отново даде предимство на лявата си ръка. по-често рита с десния крак.

# 25
  • Мнения: 3 506
Дано да сте прави. То и аз така си мислех, ама нещо ми влязоха разни мухи в главата тая седмица. Приятен уикенд  Hug

# 26
  • Мнения: 1 063
Така излиза. А май сме и съкварталки донякъде. Ние през деня сме в "Младост - 2". Даже за момент се обърках, че сме във вашата градина, ама не сме.

Да не би да сме се виждали?

# 27
  • Мнения: 512
Моето зверче проходи на пръсти, а никога не сме имали или ползвали проходилка. Сега доста често тича на пръсти, а също и когато е много доволен от нещо или иска да се похвали идва при нас на пръсти - ние му се смеем на фръцкането и според мен не е проблем. Пък и в детската градина не са ми обърнали внимание на това като на някакъв проблем, но той си ходи и на цяло стъпало отвреме навреме.

За предпочитанията към лява/дясна ръка съм чела, че до 3 год. е трудно да се определи, но има няколко начина за ориентиране и не пречи да опитате:
1. Търкулвате топка към детето и виждате с кой крак ще посегне да я ритне
2. Играйте на "далекоглед" - напр. хартиена тръба (аз използвах рулото от домакинското фолио) и вижте на кое оченце ще си го сложи детето, за да гледа
3. Поставяте моливите за рисуване по средата на блокчето, а не в левия или десния му край - нека детето само да избере с коя ръчичка ще го хване и ще рисува.

И на трите упражнения моят син посягаше с лявото краче/ръка/оченце. Така че аз предположих, че е левичар, но сега в градината явно гледа от другите деца и започна да се храни с дясната ръчичка, като се умори с нея, хваща пак с лявата.  WinkПредупредила съм ги да не го насилват, ама знам ли какво правят... Thinking

# 28
  • Мнения: 2 761
Ходенето на пръсти може да се дължи  и на жива4но отравяне.Копирам 4аст от file,понеже е много дълаг и няма смисъл да товаря темата:

"Сензорни и моторни /двигателни/
отклонения (от нормата)
Sensory and motor abnormalities

Живачно отравяне
   Аутизъм
.......
.......
Необичайни пози; ходене на пръсти
Unusual postures; toe walking   Необичайни пози; ходене на пръсти
Unusual postures; toe walking"


За останалото тук:
www.ivanrilski.org/obuchenie/statii/

Статията е "ЖИвакът във ваксините и аутизъм -епидемията"


Общи условия

Активация на акаунт