Кондиломи и липса на секс

  • 8 905
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
А как си се сдобила с кондиломи?

Много лесно- пипване с ръка, заразена кърпа, дреха. Може да е пипнала пръсти на друг човек, който да не си е измил ръцете след като се е барнал някъде, където има заразена кожа, не непременно с видими брадавици. В предишен пост пуснах проучване, според което онкогенните (предизвикващи рак) щамове живеят и под нокти. За чукча пускам пак:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4646722/

Наличието на HPV в устна кухина и под нокти е 10 пъти по-ниско, но го има. Типът вирус във влагалище съответства на типа под ноктите.

Изрязахте ли ноктите до дъно? 🤩🥳🤩

# 31
  • Мнения: 14 843
Изрязахте ли ноктите до дъно? 🤩🥳🤩
Не Blush

А как си се сдобила с кондиломи?
Не бих могла да ти кажа, ЧПВ не се предава само по полов път.

# 32
  • Мнения: 1 287
Ваксината се бие до 12-13 години и то на момичета, незапочнали полов живот. При вече наличен ЧПВ не върши работа.

Не зная за коя ваксина пишеш. Тук предлагат Gardasil и я слагат и на двата пола, само че след 15г се слагат 3 дози, като за хомосексуални мъже я слагат до 25г, а за хора с нарушен имунитет и до по-късно възраст.
Тази - даже може от 9-ет годишна възраст. Но доколкото съм чела преди, важаха нещата, които съм споменала по-горе, възможно е аз да не помня добре или да са променили условията.
https://apteka.framar.bg/30013747/%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0 … D0%B8%D0%BD%D0%B0

# 33
  • Мнения: X

Някой писа, че предизвикващите видими брадавици вируси са безобидни. Не са. Опасни са за плода при бременни жени, защото могат да навлязат в дихателните пътища на бебето по време на преминаването през родовия канал,чак до белите дробове и да ги запушат. Не е лесно да се горят в ларинкса.

Под безобидни имах предвид, че не са от тези типове, които причиняват рак. Wink

# 34
  • Мнения: 189
Здравейте, много съм уплашена, снощи при вземане на душ преди лягане установих, че имам някакво образуваните на кожата в началото на влагалището, огледах с огледалце и прилича на кондилом, моля ви кажети ми на дерматолог ли трябва да отида, с мъжа ми сме заедно от 9 години, не сме се сблъсквали досега с това, наскоро родих, след инвитро, дали е възможна поява от отпаднала имунна система?
Препоръчайте ми специалист за гр. Враца или гр. Плевен, благодаря ви.

# 35
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Може и на гинеколог. Такова, каквото го описваш може и да не е кондилом. Всеки гинеколог, даже и кварталния, ще ти сложи диагноза

# 36
  • Мнения: 1 726
А колко струва това обгоряване на тези брадавици, тъй като една позната има и ми е казвала, че лекар й е предлагал да й ги премахне преди години срещу 700 лв.

# 37
  • Мнения: 50
А колко струва това обгоряване на тези брадавици, тъй като една позната има и ми е казвала, че лекар й е предлагал да й ги премахне преди години срещу 700 лв.

Здравейте на всички,

Да се включа и аз като потърпевша.
Обгарянето в зависимост от какъв тип е. С азот нямам представа, защото не съм ходила на такова обгаряне мисля, че е остарял метод и малко лекари го практикуват. С ток е по - евтино от колкото с лазер. Например за 5 кондилома с ток ми взеха 50лв, а за 1 кондилом с лазер 150лв.

# 38
  • Мнения: 1 726
А болезнено ли е с ток?

# 39
  • Мнения: 50
А болезнено ли е с ток?

С ток боли повече отколкото с лазер. Самата процедура с ток не боли, боли упойката, която поставят. Защото се инжектира лека упойка в самият кондилом.

Къде са разположени вашите кондиломи?

# 40
  • Мнения: 1 726
Аз принципно питам от любопитство относно тази моя позната, защото наистина се измъчи да ги махне с нейния приятел. При тях са на интимните части.

# 41
  • Мнения: 50
Аз принципно питам от любопитство относно тази моя позната, защото наистина се измъчи да ги махне с нейния приятел. При тях са на интимните части.

Успяха ли да ги преборят? Мога да препоръчам специалист, зависи от къде са.

ПС. Обсъдихме на лично съобщение. Ако някой има някакво питане за актуална информация по този въпрос може да се обърне към мен. Знам колко е напрягащо да се четат темите от преди 10 години и да имаш нужда да се обърнеш към по - пресен случай. С моят опит и знания, които натрупах относно кондиломите покрай лекари и методи ще се радвам да бъда в полза за някой друг, който страда от същото. Важното е да запомните, че това е психическа битка. Горе главата, всичко се лекува.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 10:33 от Opa9

# 42
  • Мнения: 2 645
Горих си с ток кондиломите на шията. Казва се котер. Боли поставянето на упойката, но не много. Изгарянето не боли, но мирише страшно на упърлена кожа. Остнаха ми следи по шията там, където са горени. Тези следи няма да се заличат цял живот. Не препоръчвам това метод.
Ако някой има името на препарат за домашна употреба, който действа, нека ме информира.

# 43
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Горих си с ток кондиломите на шията. Казва се котер. Боли поставянето на упойката, но не много. Изгарянето не боли, но мирише страшно на упърлена кожа. Остнаха ми следи по шията там, където са горени. Тези следи няма да се заличат цял живот. Не препоръчвам това метод.
Ако някой има името на препарат за домашна употреба, който действа, нека ме информира.

Доста хора бяха писали, че като започнат да си мажат скалпа и кожата с оцет, преди къпане, с цел по-лесно отделяне на мъртва кожа им опадали и брадавиците по врата.

Брадавиците по врата и шията са сигурен признак за инсулинова резистентност и най-вече глюкозна нетолерантност. Двете състояния са много коварни и опасни и могат бързо да прераснат в преддиабет и диабет.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3991940/

Струва си да си направиш изследване ОГТТ с трикратен инсулин. На бас, че на първи или втори час ще видиш висока кръвна глюкоза. Аз имах висока глюкоза на първи час, а нямах брадавици по врата, нито тъмни петна.

С диета, отслабване, спорт и малко витамини и минерали се махат сами.

Има лечение с хапове, цинков сулфат, но не съм сигурна, че става за брадавици по врата, а май само за кокоши тръни по стъпалата. Цинковият сулфат влошава нивата на глюкоза, та не е за всеки. Знам,че на диабетици дават някаква друга форма цинк, но не помня каква беше. Питай личния лекар!

https://www.jwatch.org/jd200206110000001/2002/06/11/warts-when-t … ry-treatment-zinc

Мазане с цинков крем, от сорта на Бочко, може да помогне, но само ако брадавиците са вирусни май.

# 44
  • Мнения: 50
Извинете, но двата типа брадавици се различават от този тип, за който се говори в темата. И все пак от съвсем личен опит, белези не са ми оставали дори по тези дискретни части от тялото.
Използвах крем за по - бързо възстановяване на кожата без белези.

Общи условия

Активация на акаунт